RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izbor Winga

+2
SRDJAN
Rale
6 posters

Ići dole

Izbor Winga Empty Izbor Winga

Počalji od Rale Pet Maj 08, 2009 6:34 am

Posto pocinjem polako da kupujem opremu za tehnicko ronjenje molio bih sve one koji se razumeju u ovu tematiku da mi pomognu u izboru winga , jer u prodavnicama koji su meni dostupne mogu da kupim Apeksove wingove i Dive Rite.Za Dive Rite znam da su odlicni wingovi,ali Apeks je nesto novo i dvoumim se ,jer sam za Apeks dobio jako povoljnu cenu.

Rale

Broj poruka : 7
Datum upisa : 11.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izbor Winga Empty Re: Izbor Winga

Počalji od SRDJAN Pet Maj 08, 2009 7:32 am

Mislim da je Urke isprobao dosta wingova, on je sklon isprobavanju, a u prilici je da svakodnevno dolazi u kontakt sa razlicitom opremom, u svakom slucaju ga pitaj.U svakom slucaju iskljucivo double blader i velike zapremine.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izbor Winga Empty Re: Izbor Winga

Počalji od Silent Pet Maj 08, 2009 8:23 pm

Za zapreminu zavisi. Npr. ako planiras dublja ronjenja, onda sto veca zapremina u svakom slucaju, ali ako planiras ne tako duboka ronjanja po pecinama i olupinama, velika zapremina ti moze predstavljati problem zbog gabarita.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izbor Winga Empty Re: Izbor Winga

Počalji od SRDJAN Pet Maj 08, 2009 9:04 pm

Ne zavisi, to ti je osnova tehnickog ronjenja i cuva ti glavu, nema veze sta radis, gde god da ronis konfiguracija opreme je manje vise slicna, generalno uvek nosis twin set i stage-ove, a to treba podici. A sto se smetanja tice, to nema nikakve veze sa wingom, tamo gde prodje twin set, proci ce svaki wing. Tehnicko ronjenje je krajnje ozbiljna stvar i ne treba se igrati, niti shvatati stvari olako.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izbor Winga Empty Re: Izbor Winga

Počalji od Silent Pet Maj 08, 2009 10:52 pm

SRDJAN :: gde god da ronis konfiguracija opreme je manje vise slicna, generalno uvek nosis twin set i stage-ove, a to treba podici.

Potpuno si u pravu samo ako podrazumevas duboke zarone u otvorenom prostoru, ali svaki "tehnicki" zaron je specifican kao i konfiguracija opreme za isti. Pa sam prethodnu napomenu i rekao bas zato ako covek mozda preferira pecine u kojima nije samo stvar da se "prodene" vec i da sto manje "uzburka" sedimente ili ne daj boze da se okrene u tesnom prostoru. Tu milimetar vredi kao decimetar u slobodnom prostoru. Malo verovatno slazem se, jer vecina nas kada kaze tehnicko misli duboko ronjenje sa vise mesavina pa je onda konfiguracija koju si opisao zaista idealna, ali covek nije rekao kakve "tehnicke" sklonosti ima, pa reko' da se seti i toga.

SRDJAN :: Tehnicko ronjenje je krajnje ozbiljna stvar i ne treba se igrati, niti shvatati stvari olako.

!Obavezno! Statistike kazu da iskusni "netehnicki" ronioci masovno stradaju kada se olako upuste u "tehnikalije". Tako da mnogo pameti u glavu za takve poduhvate. I puno srece naravno Smile
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izbor Winga Empty Re: Izbor Winga

Počalji od SRDJAN Sub Maj 09, 2009 5:15 am

Kada pristupas vecini tehnickih kurseva, izuzimajuci pocetne nivoe, zahtev za wingom je da bude double blader i preporucuje se velike zapremine, sto se pecinskih ronilaca tice, sve koje ja poznajem koriste ovo o cemu pricam, a sto se definicije tehnickog ronjenja tice, ona nije vezana ni za dubinu, ni za mesavine, vec jednostavno za sve sto izlazi iz okvira rekreativnog ronjenja. Sto se konfiguracije koju sam pomenuo tice, ona je nezaobilazna u vecini zarona, pogotovo u pecinama jer tu vaze druga pravila koja nalazu da se nosi tri puta vise gasa od potrebnog za zaron, znaci krece se nazad kada se potrosi jedna trecina, sad izracunaj za ronjenje na 30 metara, recimo 45 minuta, koliko je potrebno gasova uz potrosnju prosecnog ronioca kada uracunas sve zastanke. Da ne racunam sada, ali odprilike taj zaron traje nekih 80-90 minuta, sto uz pomenuto pravilo dovoljno govori o kolicini gasa koju treba poneti, a samim tim i o tezini te opreme.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izbor Winga Empty Re: Izbor Winga

Počalji od zensea Sub Maj 09, 2009 6:36 am

Reci Rade koju cenu ti nude za te apeks i da li je dupla besika? prosle nedelje sam video dupli apeks u sharmu pa da uporedimo...mozda nije lose resenje.
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izbor Winga Empty Re: Izbor Winga

Počalji od SRDJAN Sub Maj 09, 2009 6:39 am

Jel u Scubatec-u, taj stoji od zimus, nece Arapi da se uhvate za dzep Very Happy Taj mogu i ja da mu kupim i donesem kad budem isao sledeci put samo ako mu odgovara
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izbor Winga Empty Re: Izbor Winga

Počalji od zensea Sub Maj 09, 2009 6:53 am

Jes taj. nisam pitao za cenu samo sam ga overio usput. verovatno su "lupili" neku egipcansku "maj frend" cenu pa niko nece da ga kupi. Mada ko zna, mogu da zovem pa da pitam ako nekog interesuje.

Cek da vidm malo cene po netu
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izbor Winga Empty Re: Izbor Winga

Počalji od SRDJAN Sub Maj 09, 2009 7:01 am

Bogami su sada ukljucili turbinu najstrasnije, sve su digli, a funta slaba, mislim da sva ta tehnicka oprema treba da se narucuje iskljucivo iz Amerike jer su tamo cene domacinske.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izbor Winga Empty Re: Izbor Winga

Počalji od zensea Sub Maj 09, 2009 7:12 am

Ma jasta evo sad sam gleda po netu i najjeftini taj apeks je 199 funti sterlinga.
Hmmm ne znam, nesto ne bih preporucio taj apeks, bolje dodati jos malo pa uzeti dive rite super wing.
Inace u avgustu idem za us pa si uzimam dupli OMS koji tamo kosta oko 300$. da neverujes ovde mi braca egipcani traze 600 evra!! micim uh.
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izbor Winga Empty Re: Izbor Winga

Počalji od SRDJAN Sub Maj 09, 2009 7:29 am

Ja sam svu moju opremu narucio odande, uzeo sam sve OMS, kostalo je oko 900 dolara vreca, IQ harnes i backplate, plus oko 120 za sitnice koje se kace okolo i one kljuceve za rasklapanje, plus 120 za tri SMB. To ti je bez postarine i ostalih troskova, suva cena tamo.
To ti je najbolji izbor, das pare jednom i zaboravis, imas vrhunsku stvar koja ce funkcionisati besprekorno i trajati godinama.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izbor Winga Empty Re: Izbor Winga

Počalji od Rale Sub Maj 09, 2009 9:40 am

Za Apeks mi traze 250 evra, A Dive Rite clasic 383 evrica.Moracu da pozovem Srdjana i Zensea na mobilni inace ovi po radnjama ima da popucaju od smeha Sad

Rale

Broj poruka : 7
Datum upisa : 11.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izbor Winga Empty Re: Izbor Winga

Počalji od zensea Sub Maj 09, 2009 6:52 pm

Pa sad ti rece covek. Za 1000$ mozes da uzmes ceo komplet BC i to vrh, i moran si bar 10 god ako ne i vise.
U radnjama je uvek skuplje, ako mozes naruci preko net-a.
Mozes da uzmes i taj apeks i odradis kurseve, to nije problem. Samo posle ces sigurno traziti nesto bolje a to ce opet da kosta.
Mislim da je najboljshe da probas prvo par wing-ova pa vidi sta ti odgovara.
Sa bungie-m ili bez, 60lb ili 100lb, imas i dive rite classic sa dve vrece koje mozes da koristis odvojeno...ima tu svasta. nemoj se kacis za cenu.
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izbor Winga Empty Re: Izbor Winga

Počalji od _ Ned Nov 01, 2009 10:49 am


_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Izbor Winga Empty Re: Izbor Winga

Počalji od SRDJAN Ned Nov 01, 2009 8:33 pm

Odlican, samo sto su komplikovani za narucivanje
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izbor Winga Empty Re: Izbor Winga

Počalji od _ Pet Mar 26, 2010 9:21 pm

Na wing-ovima generalno postoje dva sistema oprtača: ukršteni i dir.
Moj prvi wing je bio sa ovim prvim sistemom ali sam ga brzo prepravio u dir, za koji smatram da je jednostavniji kako za namestanje tako i za skidanje kompleta. Osim toga ima samo jednu kopcu i generalno na njemu nema sta da se polomi ili zariba.

Kakvo je vase misljenje o tome? Kakav sistem oprtaca koristite?
Naravno pitanje se odnosi za sve koji rone sa wing-om.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Izbor Winga Empty Re: Izbor Winga

Počalji od ProUrke Sub Mar 27, 2010 12:30 pm

Sta ti je ukrsteni, pobogu brate?

Jedini sistem koji je dobar je onaj pri kom nemoras da dislociras rame kad ga oblacis, tako da "dir" ispada iz mog sveta odmah... Very Happy Koristim RedTech Hrvatski, i prezadovoljan sam - on ima neki sistem zatezanja specifican (samo povuces pojasne remene i to je to...) i ekstremno se lako oblaci i skida... Ako bi i uzeo neki drugi wing, to bi bio verovatno Apeks, ali samo sa "klasicnim" harnesom koji se podesava jednostavno i sa kopcama, a ne "dir" jednodelni...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Izbor Winga Empty Re: Izbor Winga

Počalji od _ Pon Mar 29, 2010 3:06 am

Znam pokazivao mi je Dragec Red Tec. Onako spolja deluje dosta robusno. Sad za sistem kopcanja se ne secam bas najjasnije kakav je, ali ako tebi radi posao onda ok.
Ja sam se licno navikao na DIR kopcanje. Ipak jedini problem mi predstavlja sto kad nekom pozajmljujem wing posle toga moram sve ponovo da stelujem po sebi.
Ono sto ove godine obavezno moram da uradim je da izlijem ledjni teg za plocu. Nabavio sam kalup i 5kg sacme samo jos da odvojim jedan dan za to.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Izbor Winga Empty Re: Izbor Winga

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu