RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Drvene puske za podvodni ribolov

2 posters

Ići dole

Drvene puske za podvodni ribolov Empty Drvene puske za podvodni ribolov

Počalji od surovi Pon Mar 07, 2016 5:44 am

Pa evo posle vise od mesec dana trazenja pravih informacija za izbor drvene puske za podvodni ribolov odluka ja pala na Grandu sub stealth roller 100 i jos jednu pusku za rupe od istog prizvođača Apollo 60.
Ovo pišem iz razloga posto znam koliko mi je bilo teško da dođem do pravih informacija za izbor drvene puske( samo u Hrvatskoj ima 6 ozbiljnih proizvođača drvenih puski) pa sam izbor prestavlja veliku muku .
Da ne duzim ukoliko nekome treba informacija u vezi karakteristika i odabira drvene puske za podvodni ribolov neka se javi rado ću pomoći(čisto da ne gubi vreme i živce kao što sam ja)
Puske stizu za par dana pa šalje slike.U međuvremenu evo slika kako izgledaju u pripremi

surovi

Broj poruka : 23
Godina : 50
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 01.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Drvene puske za podvodni ribolov Empty Re: Drvene puske za podvodni ribolov

Počalji od DrMoPFC Sre Maj 04, 2016 11:56 pm

Zainteresovan sam za kupovinu drvene puske, pa ako moze mala pomoć oko odabira.

DrMoPFC

Broj poruka : 4
Datum upisa : 04.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Drvene puske za podvodni ribolov Empty Re: Drvene puske za podvodni ribolov

Počalji od surovi Čet Maj 05, 2016 12:45 am

Naravno da moze .Sta te konkretno interesuje tj. gde najviše ronis i kojom tehnikom.
Slobodno pitaj rado ću da pomognem.
Meni su stigle dve drvene puske ( jedna za lov po rupama a jedna za čeku) pa možeš i da ih pogledas
Pozdrav

surovi

Broj poruka : 23
Godina : 50
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 01.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Drvene puske za podvodni ribolov Empty Re: Drvene puske za podvodni ribolov

Počalji od DrMoPFC Čet Maj 05, 2016 5:56 am

Mislio sam da uzmem pusku za čeku, idem u Grčku. Imam u ponudi beuchat marlin sport 95 cm, pa ako moze neka preporuka za drvenu u tom rangu.

DrMoPFC

Broj poruka : 4
Datum upisa : 04.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Drvene puske za podvodni ribolov Empty Re: Drvene puske za podvodni ribolov

Počalji od surovi Čet Maj 05, 2016 7:06 am

Drvenu pusku u tom rangu nemaš posto kostaju nove od 700€ (klasicne elasticare ) do 1200€ (roller sa invert gumama i roller na paranak)Ove drvene puske imaju jako veliki domet i trzaj gotovo da nema.Po mom misljenju jako ti je dobra varijanta karbonske puske Beuchat Marlin Carbon HD 95cm sa dve gume 16 mm.Jako dobra puska i imaš je kod Slavice iz Power-suba u Beogradu .Puska je opremljena i sa mulinelom Beuchat sa 50 metara poliesterskog kanapa debljine 2mm.(u vezi ove puske ovo sve znam posto sam je drzao u ruci i mogu ti reci da za te pare je i vise nego dobra i sto je najbolje komplet je opremljena i sa mulinelom i kanapom a to kod ove Marlin sport nemaš a treba pod obavezno za čeku)Samo ti mulinel i 50 met kanapa košta oko 80€.Puska je ganc nova i nekoriscena i jako dobro puca.
Ako si zainteresovan dacu ti Slavicin broj.
Sto se tice puske koju si naveo Beuchat Marlin sport u duzini od 95cm se ne proizvodi( postoji duzina 90 cm) i to je aluminijumska puska sa zatvorenom glavom i jednom gumom 18mm i nije nekog kvaliteta a ni dometa( puske sa zatvorenom glavom koriste gume na navoje a ne cirkularne gume )Ova puska posto je od aluminijuma ne trpi neki veći setup(gume 2x18 ili 2x16mm) jel pocinje da se uvija telo puske i postaje jako neprecizna pa ti je moja preporuka ako su ti drvene puske skupe da uzmeš ovu carbonsku koja moze da se bez problema iako ima fabricki setup2x16mm opteretiti i sa 2x18mm.
Ovo je bitno posto planiraš da ronis u Grckoj gde je prozirnost vode jako velika i treba ti jača i snažnija puska pogotovu za čeku.
Dakle bolje da kupis Marlin Carbon HD 95cm( ovo je jedan od najboljih Beuchatovih modela) nego Marlil sport 90cm( prosto ne mogu da se porede u kvalitetu)
Slobodno ako imaš jos neko pitanje javi se
Nadam se da sam ti bar malo pomogao
Javi šta si odlucio pre kupovine
Pozdrav
P.s. Ja sam u Grckoj od 05.07. pa do 26.07. nosim i camac i motor i naravno komplet opremu za podvodni ribolov pa ako je neko u tom periodu neka se javi možemo i zajedno u ribolov.Takode nosim i kompresor i opremu za scuba ronjenje( ovo vise zbog dece koja su počela da rone i kada ne ronim na dah da malo promenim da ne bude dosadno pa ako nekome zatreba besplatno punjenje boca neka se javi ili ako neko hoće na scuba zaron moze i to

surovi

Broj poruka : 23
Godina : 50
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 01.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Drvene puske za podvodni ribolov Empty Re: Drvene puske za podvodni ribolov

Počalji od DrMoPFC Čet Maj 05, 2016 8:55 am

Tačno tako, Marlin sport je 90cm, moja greska. Kontaktirao sam Slavicu, tako da cu uz tvoj savet na Marlin sport verovatno zaboraviti. Pogledaću Marlin Carbon kod nje, a sto se tice drvenih pusaka na to zadovoljstvo cu morati još da sačekam.
Posto vidim da si dosta dobro upoznat sa ovom temom, treba mi tvoja preporuka za masku?
I da li je potrebna bilo kakva prijava (dozvola) oko puske u Grckoj?
Hvala na izdvojenom vremenu. Pozdrav

DrMoPFC

Broj poruka : 4
Datum upisa : 04.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Drvene puske za podvodni ribolov Empty Re: Drvene puske za podvodni ribolov

Počalji od surovi Čet Maj 05, 2016 10:16 am

Sto se tice maske za podvodni ribolov ona trba da bude male zapremine i vidi kod Slavice model MAXLUX ili MICROMAX obe maske su super vidi samo koja ti bolje leži uz lice(obavezno kada masku kupis spali upaljacem silikon na staklu sa unutrasnje strane da ti ne bi maglila .Poslacu ti link da vidiš kako se to radi.
A za podvodni ribolov u Grckoj od 2014 ne treba nikakva dozvola.
Ako se odlucis za pusku Marlin Carbon HD sigurno nećeš da pogresis puska je vrhunska i opremljena u fulu

surovi

Broj poruka : 23
Godina : 50
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 01.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Drvene puske za podvodni ribolov Empty Re: Drvene puske za podvodni ribolov

Počalji od surovi Čet Maj 05, 2016 10:24 am

Evo linka kako da ti maska ne magli
https://m.youtube.com/watch?v=CnOzTjcD-mI

surovi

Broj poruka : 23
Godina : 50
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 01.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Drvene puske za podvodni ribolov Empty Re: Drvene puske za podvodni ribolov

Počalji od DrMoPFC Čet Maj 05, 2016 9:55 pm

Pogledaću i maske pa se javljam.
Hvala još jednom, pozdrav.

DrMoPFC

Broj poruka : 4
Datum upisa : 04.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Drvene puske za podvodni ribolov Empty Re: Drvene puske za podvodni ribolov

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu