RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

+22
_
TRITON
medigo
mica77
posejdon
Don Hari
Omen
kinezsu
ProUrke
Scubasaurus
PasHke
alijas
Dixie RK Sebastian
morfeo
Bane
.
mr joy
Diver
milutinm
zensea
SRDJAN
anibus
26 posters

Strana 1 od 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od anibus Sub Okt 17, 2009 6:26 am

Sam naziv dovoljno govori. Da pocnemo po abecedi: na slovo, na slovo: A, kao u skoli, na primer: ALFA TIM?
Dali neko zna da isprica nesto o tom klubu?
Ko su osnivaci, ko su instruktori, ko zastupa i ko stoji iza tog kluba?
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Sub Okt 17, 2009 3:28 pm

Taj sam predlog i ja dao pre neki dan posto na sajtu nema nicega na tu temu

http://ronjenje.forumado.net/novosti-f12/ronilacki-klub-alfa-diving-team-t82.htm

I neka odmah okace sertifikate, pre nego sto se neki jave Very Happy prosto da preduprede
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od zensea Sub Okt 17, 2009 9:21 pm

Hej, da li postoji ili da li ste napravili mapu potopljenog sela na zaovinama?
ne mislim na skice nego prava mapa. Bas bilo dobro da postoji bila bi to deluxe destinacija, jos da se neko od seljaka seti pa da napravi mali dive centar tamo ili bar topla koliba sa kompresorom, milina ziva.
Da ne pitam dvaput, pitanje za Triton da li postoje mape za vrela i da li moze to da se okaci ovde na forum?
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od anibus Ned Okt 18, 2009 9:10 pm

Zahvaljujem se Srdjanu i Zensei na odgovoru. Oni uvek ucestvuju na ovom forumu i trude se da ovaj forum bude pravi.
Sta je sa ostalima? Ajde, tema je ko su osnivaci ALFA TIMA iz Beograda? Vlada 747 pominje nekog Pedju? Video sam da ih je milosdir lepo predstavio na ovom forumu, pa bih molio da nam kaze ko stoji iza tog kluba, jer kolko vidim na njihovom sajtu ne pise nista o tome. Sudeci po njihovim ronjenjima i ekskurzijama kao i o ponudama za kurseve, mora da je to neka ozbiljna ekipa.
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od anibus Ned Okt 18, 2009 9:11 pm

@ Vlada 747
Molim te vlado ako ih ti znas, predstavi ih ti.
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od milutinm Ned Okt 18, 2009 10:32 pm

Jedan od dvojice glavnih iz Alpha Tima je Milos Banduka. Pricao sam sa covekom i deju je mi ok, samo neznam sto ne odgovara na postove.
milutinm
milutinm
Admin

Broj poruka : 286
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Dobre Vode(Bar)
Datum upisa : 28.11.2008

http://ronjenje.forumado.net

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od anibus Ned Okt 18, 2009 11:01 pm

Hvala Milutine na informaciji, ali Milos Banduka nije instruktor, sto ne znaci da nemoze biti osnivac. Mislim da fantomski izgleda klub koji nema nikakve informacije o tome koji ljudi rade u njemu. Ko obucava i ko vodi ljude na ronjenja, kome da se jave ljudi koji hocu da idu sa njima? Hvala ti na odgovoru. Imam jos jedno pitanje za tebe Milutine, dali je banduka na ovom forumu uclanjen i ako jeste mislim da bi trebalo jednostavno da napise ono sto je Srdjan jednom rekao:
- ko su instruktri u klubu i njihovi sertifikati
- ko su osnivaci kluba i njihovi sertifikati

Tako bi saznali ono sto nemozemo da saznamo preko njihovog sajta. To je za njihovo dobro. Evo imaju priliku da se izreklamiranu kao i tritonici.
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od milutinm Pon Okt 19, 2009 12:26 am

Uclanjen pod nazivom milosdir. Da bi se osnovao klub nije potrebno da ima instruktora. Po zakonu Srbije svaki punoletni gradjanin moze registrovati klub.
milutinm
milutinm
Admin

Broj poruka : 286
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Dobre Vode(Bar)
Datum upisa : 28.11.2008

http://ronjenje.forumado.net

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od anibus Pon Okt 19, 2009 12:42 am

Ok, eto sazanli smo jos nesto, znaci imati klub nije nikakav problem, skupe se dvoje ljudi i registruju ga. Stave mu ime na primer: akademija ronjenja ili hobotnica, sve jedno i to je to - eto ti jos jedan klub. Ovo nisam slucajno pomenuo i nisam hteo da vredjam nikoga, posebno ne akademske momke ali to je dobar trik. Akademija umetnosti, akademija ronjenja, akademija... krupno zvuci i mnogi se upecaju na ime ali to je dragi moji samo ime kluba.
U poslu je to dozvoljeno i nema ljutnje. Svako se bori da privuce sto vise ronioca, pa zato nije lepo nekima zamerati a nekima ne. Ne treba nikome zamerati sto ima dobar marketing.
Alfa tim isto tako neznaci da su ti ljudi glavni tim u ronjenju na podrucju Srbije. Njihov klub se samo tako zove, kao sto se Petrov klub zove : Tuljani.
Zato dragi citaoci nemojte da vas zavaraju imena klubova, pogledajte ko su oni i sta rade, kako rade i dali znaju da tade to sto rade. SUSTINA A NE FORMA g dine Vlado 747 ma da Vas u zandarmeriji uce obrnuto (pri tom ne mislim na ronilacki klub "zandarmerija" gde rone i treniraju civili, ali eto jos jedan dobar odabir imena kluba, ostavlja utisak - nema sta).
A sada molim g-dina milosdir da predstavi svoj klub. Nije to nista strasno, od mene licno ce imati podrsku. Ajde, nije valjda da se jedan dirovac plasi ovog auditorijuma.
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od anibus Pon Okt 19, 2009 12:45 am

@ vlada 747
Tebi je izgleda maca pojela jezik i sada nemozes da pricas.
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Pon Okt 19, 2009 5:31 am

"Kurseve organizujemo na hrvatskom i crnogorskom primorju, pri čemu se trudimo da celokupan boravak na kursu bude interesantan, prijatan i udoban, a u isto vreme i pristupačan."

Mislim da je i ovaj podatak malo nepotpun, treba precizirati u saradnji sa kime se tamo organizuju kursevi i napisati sve ostale pojedinosti koje su od znacaja.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Diver Pon Okt 19, 2009 6:31 am

anibus ::
Diver ::
TRITON ::Molim clanove Tritona da vise ne pisu na ovu temu. Kako niko od gore navedenih nema potrebu da se predstavi nemamo ni mi obavezu da sa njima polemisemo ili odgovaramo na bilo kakva pitanja. Wink

Pozdrav

TRITON

Naravno,kada se ostane bez argumenata onda se obicno nadju ovako glupi izgovori.

@ diver
Pogledaj pod "RAZNO". Otvorio sam novu temu i mislim da nije ni vise ni manje interesantna od ove o tritoncima. Mozes da ganjas tritonce i dalje ali dali imas neki odgovor za sve citaoce ovog foruma a to je ko su instruktori ALFA TIMA? Ja sam malo kopao i nisam mogao da iskopam ko stoji iza tog kluba. Vidim da se oni ne javljaju i nece da se predstave a ti bi mogao malo da mi pomognes. Nadam se da ti nece biti tesko paralelno da vodis dve teme. Mislim da si sposoban i za vise. Da bi te ljudi ozbiljno shvatili trebalo bi da nesto prokomentarises i o ovoj temi inace cemo svi zakljuciti da si hteo samo tritonce da diskreditujes sa zadnjim namerama, a takvima bas i nije mesto medju ljudima dobre volje ovde na forumu.
Eto, nemoras da se predstavis, jer necu ni ja, ali daj da vidimo tvoj odogovor pod RAZNO na temu BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Ko stoji iza kluba ALFA TIM???

@ delfin
Ovo sto sam napisao za divera vazi i za tebe delfine.

@ Dragan
U tebe najvise verujem, nemoj sada da bojkotujes novu temu jer onda bi dokazao da imas NESTO LICNO protiv tritonaca.

@ mico
Klub se zove ALFA TIM, rone na trimx i mogu da poubijaju mnogo ljudi, novi su u svetu ronjenja na ovim prostorima i nisu se dokazali jos, ne znamo ko su, neznamo njihove kategorije, neznamo cak ni njihova imena. Tvoj zivotni zadatak je da vrsis pritisak preko ovog foruma i ostalih foruma ako postoje da se predstave. Ako to ne uradis smatram da si zaboravila Nemanju.
Brzo cekam tvoj odgovor..., evo ti mala pomoc:
Citiram poslednji pasus iz njihovog linka obuka: "Kurseve organizujemo na hrvatskom i crnogorskom primorju, pri čemu se trudimo da celokupan boravak na kursu bude interesantan, prijatan i udoban, a u isto vreme i pristupačan.

Posebno bismo istakli da je Alfa Diving Team licencirani centar za obuku tehničkih ronilaca po PSS asocijaciji za Srbiju."

alfa

Evo da odgovorim i na ovo
prvo,nemam ja nista licno protiv Tritona vec protiv takvog rada,zvali se oni kako god
drugo,sto se predstavljanja tice,ja sam moje ime napisao,ko nece da veruje ne mora,mislim GORANE,da bi se i ti mogao predstaviti jer znamo ko si odlicno,skrivanje ti nista nece doneti
trece,sto se tice alfa tima,videcemo jos,ako se ne legitimisu sve ce samo biti receno,doduse s obzirom da si PSS instruktor ti bi trebao da imas pristup podacima pomenute asocijacije
i cetvrto,mislim da bi se trebao podsetiti jedne od tvojih izjava kada govoris o kredibilitetu drugih
"2003. oktobar. na poziv gospodina Mijajlović Veska (M2), koji je organizovao prvi kurs za ronjenje sa NITROX-om na teritoriji Srbije, kao i dolazak uvaženog stručnjaka u oblasti ronjenja gospodina Podnar Damira iz Slovenije, pohađam kurs za ronjenje sa gasnim mešavinama. Kursevi koje sampohađao su: Basic NITROX, Advanced NITROX i Decommpression procedures. Upoznavanje sa gospodinom Podnarom otvara nove vidike i mogućnosti u ronjenju."
Dadi Podnaru svaka cast,covek koji je za svako postovanje i respekt,ali ovo sa Veskom ti nije trebalo,koji je on gospodin? obicna nepismena jajara i bitanga,a njegov M2 moze da gurne sebi u d... ako si zaboravio kopija te kartice je bila na akademiji ronjenja,cak bi i moja baba lepse falsifikovala,bar bi oznake bile adekvatne,dodro da nije napisao da je M6.Sto se samog nitrox kursa tice,bilo ih je i ranije,daleko da je to prvi.

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od mr joy Pon Okt 19, 2009 8:11 am

Citao sam sve postove vezane za Triton, i sad citam ove postove vezane za Alfa Tim. Da li je to dobro ili nije da neko ko nije instruktor moze da napravi klub, ali ne smemo da zaboravimo, da je ogramna razlika izmedju kluba i ronilacke skole ili centra. Mada ne poznajem tacno zakone u Srbiji, ali svakom polazniku kursa bi trebao ili instruktor ili skola da da racun, posto polaznik placa za kurs, a to je platni promet. Ali da ne pricam sad o tome nego da se vratim temi.
Imao sam i ja jedan slucaj, kad su me napali na jednom forumu ovde u HU. I to dvojica mojih ucenika koji su radili kurseve kod mene. Ne zbog toga sto oni nisu dobili ono za sto su platili, nego razlog je bio sledeci. Isli su u egipat na ronjenje i dva ucenika koji su pred polazak polozili isto su isli sa tom grupom. I zbog smotanosti organizatora, i razlicitih problema ( nisu isli na dogovorene lokacije, brod je bio mali, morali su da plate za pice na brodu, itd.itd.) oni su odlucili da za to budu krivi dvojica novajlija. A preko njih sam ja bio napadnut. Ja sam svima odgovorio i objasnio da je sve bilo po standardu, i da ja nemam nikakve veze sa tim problemima. I toj raspravi su se javili jos neki moji ucenici da me odbrane, ali ja sam ih zamolio da se oni ne mesaju jer nije rec o njima. Mada je bilo lepo sto su hteli da me brane.
I opet da se vratim na temu.
Ako je neko prozvan. I to sad mislim na Triton i na Alfa tim. Zar ne bi bilo najjednostavnije da se stave imena i licence sa brojevima. I tako ne bi doslo do rasprava i silnih prepucavanja.
Ne treba mistifikovati stvari koje su veoma jednostavne. I ovako ima malo klubova ili ronilackih skola u Srbiji. Zar ne moze sve da funkcionise u miru. Da svi ronimo zajedno. Naravno da postoji konkurencija, ali vreme ce pokazati ko kako radi.
Nesto mi se cini ovaj moj tekst bezveze, ali necu da ga brisem. Svi znamo o cemu pricam.

Dubok pozdrav mr joy

ps. hteo sam da postavim sliku moji saradnika u ron. skoli
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od zensea Pon Okt 19, 2009 9:07 am

Boze da li cu ikada dobiti odgovor?
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od mr joy Pon Okt 19, 2009 9:24 am

Sutra moram sam sebe da cenzurisem. Do 12 h primam prijave za vezbu.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od milutinm Pon Okt 19, 2009 10:27 am

Ovo je dobro, al plasim se da nam ne ugase forum.
milutinm
milutinm
Admin

Broj poruka : 286
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Dobre Vode(Bar)
Datum upisa : 28.11.2008

http://ronjenje.forumado.net

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od . Pon Okt 19, 2009 10:50 am

Hehehhehe
Ljudi ne srdite se nisam stigao od posla da citam postove.

Iz ALFA TIMA znam Pedju (najbolje da se sam predstavi ako je na forumu). Doduse znamo se iz sasvim druge price i zato necu nista da komentarisem. Sasvim OK momak.

Mogu da dam komentar o svom klubu. RK Zandarmerija (na zalost sajt je trenutno van funkcije). Bazeni Vracar i Banjica. O instruktorima info na www.sopas.org.yu

Clanovi koji su trenutno na forumu
-Bata Duca (guster, tek je na polaganju, a forum sam mu ja preporucio jer moze sto sta da nauci)
-Aleksandar 777 (vodio zenu trudnu u Egipat na ronjenje, oboje zavrsili kurs za P1)
-Pashke (P1, covek sa kojim obozavam da ronim, moj buddy, na kursu za P2)
-Zubor (P1, inace moj kolega)
- i moja malenkost Vladimir Silbaski (P1, trenutno na obuci za P2, poceo ronjenjem da se bavi onih nesretnih godina sa kraja proslog veka pa prestao. Ponovo aktivan od pre 3 godine, 65 zvanicnih zarona)
Ostali clanovi kluba ili nisu raspolozeni za diskutovanje na forumu ili jednostavno imaju pametnija posla.

Pozdrav

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Pon Okt 19, 2009 8:32 pm

Bogami vidim ja da ako se ovako nastavi, na prste cemo moci nabrojati klubove koji su regularni u potpunosti i imaju za sve sto rade licencirane Instruktore, ajde neka se predstavi sledeci posto Alfa tim ocigledno nije raspolozen za pricu iako se vidi da su procitali sve postove, to mi prosto ukazuje na neke stvari, ajde anibus, ili sto Diver kaze Gorane, (ili ti se vise dopada da budes bog mrtvih Very Happy ) daj sledeci klub ako se niko sam ne javi.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od anibus Uto Okt 20, 2009 2:50 am

milutinm ::Ovo je dobro, al plasim se da nam ne ugase forum.

Necemo mi dozvoliti da se forum ugasi. Svako od ronilaca dobre volje ce napisati po jednu lepu temu i forum ce opet oziveti, ali moramo da naucimo i da branimo jedne druge. Ajde, dajte malo pozitivne energije, Silente ti si bar bio uvek pozitivan, a mogli bi i tritonci malo da pomognu, a ne da se ljute ma da imaju pravo.
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od anibus Uto Okt 20, 2009 3:04 am

@Srdjane,
Objasni mi gde je diver napisao da sam ja Goran? Pozdravi divera i reci mu da je mozda upravu, a mozda i nije, neka pita Gorana slobodno pa ce mu on reci. Ako bude znao da otkuca sifru i loguje se na ime anibus mocice da dokaze da je to on, lako se da proveriti.
Reci ti meni sta je bilo sa Gacevicem, jesi li ga zvao da ga pitas o tome kako se alfa tim proveo na Carlloti ili je u romingu?...
Ja sam uspeo da saznam da su Pedja Beceric i Milos Banduka u tritonu stekli sve svoje sertifikate od pocetne kategorije do deep divera. Necete mi valjda reci da su tritonci sada osnivali i alfa tim? Jel ima jos nekog u tom klubu sem njih?
A sto se tice drugih klubova u Beogradu ima vremena jos smo na slovo A - alfa tim. Ade, nista jos nismo saznali, nije valjda da cemo da se tako lako otkazemo.
ddd-ovce se ne javljaju - izgleda da su se umorili od one borbe sa tritoncima. Nazalost mica77 ili bolje ana je kolateralna steta.
Pitaj dajvera dali ima neki predlog kako da raskrinkamo ovaj tritonov alfa tim, to bi mu bilo bolje nego da razbija glavu ko je ANIBUS.
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od zensea Uto Okt 20, 2009 4:44 am

Jeste,jeste, spomenuo je video i ja! Na jednom od onih eseja predhodnih.
Inace mislim da se taj tvoj avatar zove AnUbis a ne AnIbus.
Nem tu mnogo cile-mile propisi su propisi, da se svi dobro ispretresaju pa ce ondak a se razgovaramo! Laughing Laughing Laughing
Shala mala, naravno da me zabole ko je ko, ovo samo malo da ispratim u duhu teme.
Veliki i duboki pozdrav!
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od mr joy Uto Okt 20, 2009 9:12 am

Izbrisao sam svoju poruku.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od zensea Uto Okt 20, 2009 9:17 am

Manje vina, manje vina! xaxaxa eeee na sta lici ovaj forum isukrste!
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Uto Okt 20, 2009 10:52 am

anibus ::@Srdjane,
Objasni mi gde je diver napisao da sam ja Goran? Pozdravi divera i reci mu da je mozda upravu, a mozda i nije, neka pita Gorana slobodno pa ce mu on reci. Ako bude znao da otkuca sifru i loguje se na ime anibus mocice da dokaze da je to on, lako se da proveriti.
Reci ti meni sta je bilo sa Gacevicem, jesi li ga zvao da ga pitas o tome kako se alfa tim proveo na Carlloti ili je u romingu?...
Ja sam uspeo da saznam da su Pedja Beceric i Milos Banduka u tritonu stekli sve svoje sertifikate od pocetne kategorije do deep divera. Necete mi valjda reci da su tritonci sada osnivali i alfa tim? Jel ima jos nekog u tom klubu sem njih?
A sto se tice drugih klubova u Beogradu ima vremena jos smo na slovo A - alfa tim. Ade, nista jos nismo saznali, nije valjda da cemo da se tako lako otkazemo.
ddd-ovce se ne javljaju - izgleda da su se umorili od one borbe sa tritoncima. Nazalost mica77 ili bolje ana je kolateralna steta.
Pitaj dajvera dali ima neki predlog kako da raskrinkamo ovaj tritonov alfa tim, to bi mu bilo bolje nego da razbija glavu ko je ANIBUS.

Kao sto sam i obecao, evo Draganovog odgovora

Srdjane,
sto se tice ovih momaka iz Alfa Diving Teama misljenja sam da su momci ok.
Imaju lovu a za lovu moze sve. Tako sebi mogu da priuste odlaske na razne ronilacke destinacije i na razne kurseve. Kod mene su bili ronili olupuine oko Boke. Trazili su da ih vodim na Zentu. Ja sam im predlozio da idemo na jedan blizi brod na koji i ja prvi put ronim, a koji sam pronasao. Iskren da budem na vece dubine ronim samo sa strancima. U Crnoj Gori nemam ekipu sa kojom bi zaronio na brodove preko 70 m, i onda sam prinudjen da organizujem neke moje poznanike iz inostranstva. Tako sam ove godine ronio na Carlottu sa Alfa Diving Team roniocima, a na Mariu Pompei sa Tritonovim roniocima.
Ovih dana kao sto sam ti i pisao bio sam u Zagrebu sa Frlanom i narucili smo dva ribridera INSPIRATION VISION. Mislim da cemo sa njima napraviti neki solidan iskorak u Crnogorskom ronjenju. Neko ronilacko iskustvo na slicnim aparatima imamo, pa smo se upustili u ovu avanturu, jer samo tom tehnikom nijesam ronio. Ono sto ti mogu reci da se radi o velikoj lovi i da to moramo priznati i nije za svakoga.
Da ne zaboravim ovo sto si me pitao, ponavljam jos jednom da poznajem tu ekipu, dobro rone i imaju dobru opremu. Bili su u ronilackim centrima po Hrvatskoj kod nekoh mojih prijatelja, svakako na moju preporuku i nijesu se zalili. Ja ne bi nikoga vodio na pomenute dubine a da nijesam siguran u njegove sposobnosti za ronjenje. Odbio sam dosta ronioca i ronilackih grupa da vodim na dublje olupine, naprosto jer sam smatrao da to nije za njih. Bolje da se najute nego da rizikujem.
Ne trebam tebi ponavljati da za tehnicko ronjenje pored zelje za njim treba i lova. Forum je forum i na njega svako moze uci. Vode se neki jalovi dijalozi bez pravog cilja. Oni su besmisleni ako se ucesnici ne predstave. Na onom vasem forumu jedan ili dva lika mogu da pisu danima i naprave takav galimatijas da covjek pomisli da ih tamo ima hiljadu.
Ronjenje je nesto drugo. Bas kao sto je na saju Alfe, gdje se vidi da momci putuju i rone, a to im se ne moze poreci. Sajt im je odlican, i moze posluziti kao model drugim klubovima.
Ne znam koliko sam ti bio jasan, jer ti sve ovo pisem na brzinu u prolazu.

Dragan
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Uto Okt 20, 2009 11:04 am

Sto se tice tog zavrsavanja u Tritonu, to ce nam Mirko najbolje reci, da ne nagadjamo, ali sve i da je tako, u Tritonu nisu mogli sigurno zavrsiti za Instruktora jer prosto Triton nema nijednog Instruktor trenera, neka me Mirko ispravi ako gresim, sto se SSI-a tice, i tu je cista situacija, pouzdano znam da kod nas nisu zavrsili za SSI Instruktora, jedino ako su nekoga honorarno angazovali, ali to se uvek moze proveriti posto poznajem sve SSI Instruktore u Srbiji. Padi i CMAS se takodje vrlo lako mogu proveriti, jedino za PSS ne znam kako funkcionise, ali pretpostavljam da jedan mail PSS-u resava sve nedoumice. Sve u svemu, s obzirom na to da doticni ne zele da se predstave, jasno nam je da tu nesto smrdi i da nisu cista posla, svaka cast i za organizaciju ronjenja, i za pomenuto znanje, i za izgled sajta, ali sto se obuke tice, ovakav pristup je krajnje neprofesionalan i jadan.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu