RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

+22
_
TRITON
medigo
mica77
posejdon
Don Hari
Omen
kinezsu
ProUrke
Scubasaurus
PasHke
alijas
Dixie RK Sebastian
morfeo
Bane
.
mr joy
Diver
milutinm
zensea
SRDJAN
anibus
26 posters

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Čet Nov 05, 2009 9:34 am

Da, ali bez reda u drzavi nema ni reda u ronjenju, sve ovo o cemu nedeljama diskutujemo je bas iz tog razloga, ne postoji ni zakon, ni nadzorni organ, ni kaznena politika, svako radi sta i kako hoce, zato smo i otvorili temu FUNKCIJA RONILACKOG SAVEZA, time sto mu niko ne pridaje znacaj upravo se precutno odobravaju svi vidovi nerada i zloupotreba u njemu.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od _ Čet Nov 05, 2009 10:33 am

A nasa drzava je onako sva od "reda" pa nam samo treba joj jedan glupi savez koji ce da propisuje pravila? Daleko bilo!

E pa evo kako to funkcionise u mnogo uredjenijim drzavama nego sto je nasa. U Nemackoj na primer mozes da ronis gde god hoces, osim gde nije zabranjeno od strane policije. Na Bodemskom jezeru cak imas automate-kompresore za punjenje boca u koje ubacujes pare i ides da ronis slobodno. Dovoljan ti je tvoj baddy. Mirko moze o ovome detaljno da nam isprica jer je ronio tamo. Cuvena GUE federacija nije zvanicno priznata od strane Nemackog ronilackog saveza pa jer ih neko hapsi zbog toga? U Americi su pravila jos liberalnija.
Funkcija saveza treba da bude samo promocija ronilackog sporta i usmeravanje ronilaca i onih koji ce to tek postati da postuju standarde u ronjenju. Ponavljam nikakvo nametanje pravila i uslovljavanja. U Srbiji je trenutno na snazi zakon o ronjenju i podvodnim aktivnostima preuzet iz zakonodavstva SFRJ koji je blago receno staljinisticki i odavno zreo za izmenu. Ja znam kad sam prijavljivao zaron na jezeru Perucac u stanici Granicne policije, policajac nije imao pojma nista o tome i samo mi je rekao nemoj ici na Bosansku stranu. Standardi i pravila obuke treba da se postuju ali to nikako ne sme biti u nadleznosti saveza vec iskljucivo inostrane federacije po cijoj metodi se kursevi drze. Tako je svuda u svetu ukljucujuci i Egipat sto Srdjan najbolje zna.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Čet Nov 05, 2009 10:59 am

Tacno, ne treba joj glupi Savez, sto sada i jeste, vec neki koji ce biti pametniji, konstruktivniji i od reda. Ne mozes ovo rasulo u ronjenju nikako drugacije dovesti u red, da postoji telo za kontrolu pri Savezu, sve bi bilo drugacije, pojavi se iznenada na kursu i kontrolise kako se radi, zasto da ne, ja sam da sve bude javno, a ne da se rade stap i kanap kursevi za 100 Eura, da vidimo kada se plati licenca, osiguranje, ucila, materijali (ne fotokopirani), bazen, asistenti, ucionica, oprema.......ko je smeker da onda radi za 100 Eura. Dalje, kada se ustanovi da neko radi kurseve, a drugi potpisuje (vec sam naveo u prethodnim postovima kako Beli radi) treba mu zabraniti bilo kakav rad na odredjeno vreme i kazniti ga, isto vazi i za sve druge vidove neispunjavanja neophodnih uslova. Instruktorski seminari ne treba da budu poligoni za lov pecenih prasica i kazana za rakiju, vec da se vidi sta i kako su Instruktori sposobni da urade (a ne da rade sa ivice bazena) Da ne nabrajam vise, pronaci cete u prethodnim temama, a sto se Egipta tice, tamo kontrolu vrsi CDWS, mada nisu bas za pohvalu, ipak su oni zemlja treceg sveta i jos uvek su u 18-om veku, otprilike rade kao i njihova policija, karaju te za pojas, ali zato je normalno voziti suprotnom stranom, ne postovati pravila, ne paliti svetla (to kazu ne treba jer smeta), trkati se vozeci 160 na sat i sl. Kazes u Nemackoj je sve slobodno, a sta bi se desilo kada bi ti neko drzao bilo koji kurs recimo bez osiguranja ili kada bi prekrsio standarde i ti ga potom prijavio, robijao bi pa bi se sve pusilo, a da ne pominjem koliko bi ga pored toga kostalo.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od medigo Čet Nov 05, 2009 11:38 am

Ma vi pricate o savezu, a to je komunisticka rijec i odmah me svog najezi. Treba ZAKON, ako znate sta znaci, pa kad se napravi zakon onda pravis savez, odbor, krizni stab ili sta ti ja znam jer to ja sve isto. Sta vrijedi sto mi za nekoga kazemo da je prevarant da valja fals brevete kad nije prekrsio nijedan clan iz ronilackog zakona.
Evo primjera radi ja sam cuo da Svet Ronjenja valja kurseve po100eura sa naravno fotokopiranim materijalima, a cak su poceli da obavjestavaju i putem SMS-a...... Eto sad neka neko kaze da su prekrsili zakon, jbg ali nisu...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Čet Nov 05, 2009 11:46 am

Kako nisu, pa svako fotokopiranje materijala je prekrsaj u svakoj asocijaciji osim u SOPAS-u, jedino kod nas ne postoji knjiga ni za jedan kurs, svako radi po nekim svojim beleskama, jebem ti takve kurseve, e sad druga je prica da li je istina ili rekla-kazala, to ce nam najbolje reci oni koji su zavrsili kurseve kod njih.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od medigo Čet Nov 05, 2009 12:11 pm

Ma da bas ce da kazu, mislim nece odma, reci ce za neko vrijeme. Ali opet oni ne krse zakon, a kazem cuo sam.
Nego nije to ni bitno, bitno je da se shvati da taj savez ustvari ne postoji. Sta vam oni smetaju, oni jednu pricu vi drugu i guraj, vi se njima smijete oni se ceskaju pomalo itd....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Čet Nov 05, 2009 1:32 pm

E pa nije tako, mora da se zna ko je gazda i cija je poslednja, 30 godina oni rade sta hoce, e pa dosta je bilo.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Čet Nov 05, 2009 1:37 pm

Evo ja prihvatam na sebe da budem tehnicki direktor, i ne trazim nista za uzvrat, radicu to za dzabe, ali ce zato svako da radi sto treba inace ide noga u guzicu, ko radi posteno posao nema cega da se plasi niti stidi, to mogu samo lezilebovici i neradnici koji su ceo zivot sve radili na foru. Kao sto sam rekao, uclanjujte se u SOPAS pa da sazivamo vanrednu Skupstinu i razbucamo govna.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od ProUrke Čet Nov 05, 2009 9:40 pm

Neko me prizvao? Opste je poznato da sam ja ZR-ov Urke, bio, jesam i bicu... Smile

Inace, sta reci o URS-u? Ja sam tamo bio clan samo 14godina, tamo sam o ronjenju naucio najvise ikada i igde... I o ZR-u kao instruktoru imam samo reci hvale... Isto kao i za ostale instruktore i R3 ronioce koji su tamo nekada obitavali...
Jedino gde se URS "izgubio" (kao i KPA...) je da se prebaci na "moderan" kolosek na vreme - no, sta je tu je - svaki klub je tako organizovan, i tu nema promena...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Diver Čet Nov 05, 2009 9:53 pm

Tacno,nekada je bilo nekada a ovo je 21 vek,isto kao i stara juga dok je Tito bio na celu,a ova sadasnja drzava samo njen bezuspesni surogat i klon,tako je isto i sa ursom,to je kao da sada i dalje vozimo tristace,nosimo zvoncare i simike i sta ti ja znam vec,to je proslost trebamo se okrenuti buducnosti i svetu.

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od mica77 Čet Nov 05, 2009 10:13 pm

"Jedino gde se URS "izgubio" (kao i KPA...) je da se prebaci na "moderan"
kolosek na vreme - no, sta je tu je - svaki klub je tako organizovan, i tu nema promena..."

Urke,ako si ostao sa kompjuterom na comodore 64 ili 486 onda ces i na forum kasniti i imati problema. Tako ti je i u svemu pa i u ronjenju.
Mozda cu ponoviti ono vec 100 puta receno, ali svakako dosledno i opet cu pitati: Gde su tu Standardi?
Zamislite Beogradskog taksistu u tristacu. Pa ko ce da mu udje u taxi. ako pored njega voze novi taxi?

mica77

Broj poruka : 29
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Dixie RK Sebastian Čet Nov 05, 2009 11:01 pm

Ko mi u Mandu dirne, iz mesta je najeb'o!!! Mad Ostale razvlačite do mile volje... Inače, sve što Srđan kaže je 1000% tačno. Poštovanje svima za zasluge, ali mora da se vidi ko tu kome, šta i zašto. Reda mora da bude i biće, sve dođe na svoje !
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Čet Nov 05, 2009 11:16 pm

Bice reda Dixie, nista ne brini, dokumentacija o zloupotrebama u SOPAS-u koju uredno skupljam je svakim danom sve veca tako da ce sve ovo o Crnogorcima biti maciji kasalj kad ona izadje na videlo i u javnost, garantujem ti da ces uskoro gledati kao udarnu vest na drugom Dnevniku, red je da i ova mafija konacno dodje na red, pored svega ovoga navedenog ima tu i zloupotrebe sluzbenog polozaja i sukoba interesa sto nasi istrazni i pravosudni organi najvise vole. Imace prilike da rade obuku u Zabeli.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Pet Nov 06, 2009 12:04 am

Nego zaboravi da pitam Anibusa, on verovatno zna detalje, citajuci UZOR, strana 4, tacka 1.4.4. mozemo procitati tri interesantne stvari.

- Ronilac sa tri zvezde koji ima izuzetno iskustvo u organizaciji i realizaciji ronjenja.

- da ima pismeno pozitivno misljenje mentora koji mora biti instruktor sa dve zvezde ili tri zvezde

- kategoriju dodeljuje Nastavna komisija Saveza na predlog i uz obrazlozenje maticnog kluba ciji je clan poslednje tri godine

Pitanja za tebe

- Kakvo to iskustvo ima Manda u organizovanju ronjenja i sta je ikada organizovao osim ispijanja litara rakije i unistavanja podmorja, da ne pominjem nastavak recenice u kojoj se kaze da je osposobljen da samostalno organizuje i realizuje sve vrste ronilackih aktivnosti i da li bi mu ti dao tvoje ronioce da ih vodi i organizuje.

- Da li mentor koji mu je dao pozitivno misljenje ima dozu postovanja prema samom sebi kada je mogao tako nesto da potpise.

- Koja je to Nastavna komisija mogla da ovakvom coveku dodeli pocasnu kategoriju znajuci njegove kvalitete i koje je to obrazlozenje dao klub da bi mu se ista dodelila.

Pominje se u ovoj temi Alan Ford i njegova druzina, zar ne mislis da se Manda savrseno pronalazi u toj prici, ne znam kako to u SOPAS-u zovu, ali znam da je u PADI-ju "ROLE MODEL", a ti sam proceni i objektivno nam reci kakav.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Dixie RK Sebastian Pet Nov 06, 2009 12:32 am

Aj sad bez zezanja : ovi iz Tritona nisu okačili nikakav sertifikat za trimix, a jel' imaju nešto tako ovi iz URS-a ? Kako stojimo sa PADI kursevima i obaveznim renewall-ima i osiguranjima ?
Ajde da počnemo od toga, dok ovako verbalno zavodimo red.
Mislim, mene to, ovako iz prikrajka, jako zanima.
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od zensea Pet Nov 06, 2009 12:49 am

Ne zaboravi i kako je reseno to sa tesnim manzetnama? Ja jos nisam skontao scratch
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Pet Nov 06, 2009 12:53 am

Za PADI cemo najlakse, evo linka

http://www.padi.com/scuba/prochek/

Ukucate PADI Instruktorski broj i eto rezultata, sve jasno ko dan.
Evo kako to izgleda

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Padi

A evo i za 2010-u posto jos uvek nije proslo kroz sistem

Dear Srdjan Veljic #974074,

Thank you for renewing your PADI membership. Your application has been successfully processed. You will receive membership renewal confirmation within 1-2 weeks, and if applicable, confirmation of your EFR renewal via mail.

Thank your for your continuing support.

Please don’t hesitate to contact us for any further question.

Best regards,
PADI Europe Member Services
Email: memberen@padi.ch
Phone: +41 52 304 14 14
Fax: +41 52 304 14 99

Isto tako se moze proveriti i osiguranje
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Pet Nov 06, 2009 12:54 am

zensea ::Ne zaboravi i kako je reseno to sa tesnim manzetnama? Ja jos nisam skontao scratch

Pa ajde pogadjajte, nije valjda da niko nece da se potrudi
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od ProUrke Pet Nov 06, 2009 12:57 am

Gledaj, ja mogu samo da kazem da od kako je ZR dosao na celo URS-a, nije bilo vise ni jednog fals kursa ili sertifikata - ko god da je zavrsio kurs (po mucenom UZOR-u), dobio je karticu i diplomu... Pre njega je bio javasluk samo takav - upisivale su se kategorije u karnete, zavrsavali se kursevi na casnu rec, nije bilo kurseva za R2 i R3... No... Ja sam u URS-u proveo divne dane, ali, ronjenje je uznapredovalo, kao i metode rada, ali, NISTA nemoze zameniti iskustvo koje se stekne u takvom klubu... NIKADA I NISTA, zapamtite...
Naravno da stoji da ima raznih cuda tu (kao i svuda...), ali, jebiga, sta je tu je - znam samo da u URSovom organizovanom ronjenju NIKO nikada nije stradao...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Dixie RK Sebastian Pet Nov 06, 2009 1:01 am

SRDJAN ::
zensea ::Ne zaboravi i kako je reseno to sa tesnim manzetnama? Ja jos nisam skontao scratch

Pa ajde pogadjajte, nije valjda da niko nece da se potrudi
Hm... Neki oštar predmet možda ? Možda dva oštra predmeta spojena šrafićem na sredini a na donjem delu tih oštrih predmeta spojenih šrafićem na sredini mogu da se provuku prsti ? Ne znam, nisam siguran, ne bih da prejudiciram stvar, teško pitanje...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Diver Pet Nov 06, 2009 1:13 am

ProUrke ::Gledaj, ja mogu samo da kazem da od kako je ZR dosao na celo URS-a, nije bilo vise ni jednog fals kursa ili sertifikata - ko god da je zavrsio kurs (po mucenom UZOR-u), dobio je karticu i diplomu... Pre njega je bio javasluk samo takav - upisivale su se kategorije u karnete, zavrsavali se kursevi na casnu rec, nije bilo kurseva za R2 i R3... No... Ja sam u URS-u proveo divne dane, ali, ronjenje je uznapredovalo, kao i metode rada, ali, NISTA nemoze zameniti iskustvo koje se stekne u takvom klubu... NIKADA I NISTA, zapamtite...
Naravno da stoji da ima raznih cuda tu (kao i svuda...), ali, jebiga, sta je tu je - znam samo da u URSovom organizovanom ronjenju NIKO nikada nije stradao...

Da li je bas tako ?

Sile ::Eto navukoh se, a rekao sam sebi da to necu raditi... Najbolje je samo citati i gledati sta drugi rade! Smile Salim se nije uvek tako.
Mislim da me nisi bas najbolje razumeo. Svi su kivni na SOPAS i ljude u njemu (a ne mogu da izadju iz njega?!?), pa i ti ih nazivas "bagrom, neradnicima i lopovima". Mozda je to i tacno, ali me ne zanima (bar gledano povrsinski). Ono sto je interesantnije je sto isto tako ili slicno nazivas i one koji su izasli iz SOPASa i pokusali nesto da promene. Oni su se "odmetnuli ili bili izbaceni zbog kradje, prodaje kategorija za pare i jos sijaset gluposti". Ne mozes sve svrstati u tu kategoriju, jer ih ima manje nego prstiju na ruci, dok onih drugih ima znatno vise. To je mozda ono sto mi smeta. I upravo sam zato i krenuo sa mojom pricom o tome kako ne znamo sta je sta, a da ne pricam o brkanju... Opet kazem, mozda i ne treba da znamo, ako samo gledamo svoje dvoriste... medjutim svi mi smo skloni da budemo najbolji u TUDJIM poslovima, najbolje bi mi odabrali reprezentaciju... sta znaju oni politicari... a i oni salterski i ostali sluzbenici ne rade kako treba... ali zato, MI bi to sve doveli u red! E mislim da je tu greska! Kada MI dodjemo na to mesto koje smo kritikovali, pocinjemo da se ponasamo isto ili slicno onom ko je tu bio pre nas. I sta smo uradili? Nista, jer nismo znali zasto je taj pre nas bio takav kakvog smo kritikovali. Kako Njegos kaze: "Ko i malo na brdu stoji, vidi vise no onaj pod njim"(citat mozda nije bas originalan, davno sam ga citao, ali sam zapamtio poentu!). Nemoj da mislis da ih branim, daleko od toga... zato sam ti i spomenuo Pecu, jer me on zna i zna sta sam uradio kada sam video nepravdu. Medjutim shvatio sam da se protiv vetrenjaca ne treba boriti i da je bolje trositi svoju, a i tudju snagu na nesto drugo, a ne na ispravljanje "krive Drine". I upravo zbog toga sam se okrenuo necem drugom, sto mislim da ima buducnost (a mislim da je i "mr joy" to isto negde spomenuo), a to je SKOLA RONJENJA! Kao i u borilackim sportovima na dalekom istoku, postoje razne SKOLE, koje imaju svoje kriterijume, pravce, nacine obuke, i sve ostalo (bez obzira kojoj se asocijaciji pridruzili). Neka SOPAS radi svoje, a mi cemo svoje... mozda ce ministarstvo raditi SVOJE, ali definitivno ce na taj nacin da ispliva ono sto je dobro i afirmativno i ono ce pobediti! Mozda ce to biti SOPAS, a mozda ...? Ja se borim za ono iza tackica i ne zelim da ucestvujem ni u cijem niti padu niti usponu (osim ako to nije MOJ). Zasto da se prepucavamo, pretimo jedni drugima, zatvaramo forume (?!?!) i na taj nacin gubimo snagu, pokazujemo drugima kako smo spremni samo na RAT i ... Sta tu vide ovi novi mladi momci i devojke, koje dolaze na ovakva mesta da nesto nauce o RONJENJU? Vide MRZNJU! A to je ono sto nam najmanje treba...
Inace ja sam (odnosno moj klub koji vodim) bio u SOPASu kada su u njemu bili skoro svi klubovi Srbije sa Pokrajinama. Sada su clanovi SOPASa: URS, KPA, Calypso, Savez Ronilaca Beograda i ... nije bitno za ostale (ne zeleci nikoga da omalovazavam, vec sam namerno odabrao ovu grupu da bih nesto pokazao). Verovatno znas ko je u UO SOPASa? A predstavnici ovih organizacija izglasavaju clanove UO i to na nacin da se bira pet clanova od ponudjenih pet! To svi znaju, pa i ti i zbog toga si nezadovoljan! Da ne pricam o jos sijaset stvari o kojima svi, pa i ti pricate. To mozda i nije tako strasna stvar, koliko ima onih koje se ne ticu kradja, uzimanju novca, davanju kategorija bez polaganja... Ja sam otisao iz SOPASa iz drugih razloga. Nesto sto je mnogo gore, sto me je nateralo da se okrenem na drugu stranu, je to sto u UO i Nastavnoj komisiji sedi covek koji je "Instruktor sa tri zvezde", koji je i meni bio instruktor od samog pocetka, od koga sam mnogo naucio i postao to sto jesam (naravno uvek tu postoje i moje zasluge) i koji je jedan od vrhunskih ronilaca na nasem podneblju, a koji je pre osam godina napravio jedan, ne drugarski, ne ljudski, ne ronilacki, ne instruktorski i ne znam kako bih ga jos nazvao, gest, da roniocu koji se vratio sa ronjenja sa ociglednim simptomima dekompresione povrede i to TESKE, NIJE HTEO da ukaze prvu pomoc, niti bilo sta preduzme u tom pravcu, a imao je u svojoj prikolici O2 aparat, koji je nama na kursu za P3, dva dana pre toga pokazivao i ucio nas sta treba raditi u takvim situacijama. Posle vise od 12h posle nesrece, sam ja tog ronioca, odveo do komore, gde mu je ukazana pomoc, ali je covek, zbog nepravovremenog pruzanja prve pomoci, ostao sa posledicama i vise ne roni. Tog ronioca sam jedva i poznavao do tada. Ne zelim da sebe istaknem ovde, vec zelim da kazem da taj instruktor i posle osam godina, za svoje takvo ponasanje nije odgovarao, naprotiv, sledece godine je izabran za clana Upravnog odbora SOPASa i pored mojih javnih pricanja o tom nemilom dogadjaju. Ovo ja necu zaboraviti, ali se necu ni boriti protiv toga, jednostavno cu krenuti (a to i radim ovih osam godina) svojim putem, a "priroda" ce se pobrinuti za njega i njemu slicne, kako se to vec i pokazalo... sa njim skoro da vise niko nece da roni Smile , a klub mu od tadasnjih dvesta clanova broji sada... zao mi je da kazem, a mislim da i ti znas!
Ako si uspeo da shvatis, hocu da kazem da treba da ih pustimo, ne mogu oni sa svojim postupcima tako doveka... ali ono sto oni ne znaju, je prilagodjavanje novonastaloj situaciji, gde mi idemo napred, ne osvrcuci se za njima. I tu je nasa pobeda, ne u borbi sa njima!
Dakle, treba osnivati Skole ronjenja, bilo koje asocijacije i nastojati da ih bude sto vise (to daje kvalitet), propagirati slogu medju nama i truditi se da pomazemo jedni drugima, a ne da podmecemo noge, kako to ONI rade. Eto to sam hteo da kazem. I ne treba omalovazavati bilo koju asocijaciju, svi mi radimo isto i dobro i lose, a to ne zavisi niti od asocijacije niti od instruktora, vec je to jedna spregnuta stvar koja zavisi od svih, pa i od samih nasih ucenika kojih ima i dobrih i losih, a svi bi "pod vodu"!
Pozdrav Sile sunny

Mislim da ce nam Sile dati najbolji odgovor,ili mozda da pitamo DR.Draganu Ivkovic

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od zensea Pet Nov 06, 2009 1:14 am

A, satarom! Laughing Ocekivao sam nesto vise "advanced"
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Pet Nov 06, 2009 1:16 am

Bogami vidim da se citaju i stare teme, "SOPAS I ZLOUPOTREBE U NJEMU" ako se ne varam
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Pet Nov 06, 2009 1:17 am

Alatka jeste kucna, ali ipak nije satara, idemo dalje.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od ProUrke Pet Nov 06, 2009 1:47 am

@ Diver - ne pravdajuci nikoga, taj ronilac nije ronio u organizaciji URS-a... To, naravno, ni na koji nacin ne opravdava postupak po incidentu, jer svako od nas treba da pomogne koliko god je to moguce u slucaju bilo kakvog incidenta...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 6 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu