RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

+22
_
TRITON
medigo
mica77
posejdon
Don Hari
Omen
kinezsu
ProUrke
Scubasaurus
PasHke
alijas
Dixie RK Sebastian
morfeo
Bane
.
mr joy
Diver
milutinm
zensea
SRDJAN
anibus
26 posters

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Uto Okt 20, 2009 11:08 am

E da, jos jedna stvar, SSI Instruktor ne moze da radi bez ronilackog centra, u SSI-u nema samostalnog procesiranja kao u PADI-ju vec se radi iskljucivo kroz registrovani ronilacki SSI centar.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od anibus Uto Okt 20, 2009 8:45 pm

@Srdjan,
Hvala ti na ovim informacijama i pozdrv do Gacevica. Uvek je bio dobar politicar, tako i treba, ali pitanje za njega je bilo kako je izgledao zaron na Carlloti sa alfa timom? Za sajt i za momke je u pravu, to su dobri momci, mislim jedan je dobar a jedan ima para.
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Diver Uto Okt 20, 2009 9:08 pm

Da je sve ovo o cemu pisemo i vise nego tacno potvrdjuje i privatna poruka koju sam dobio od jednog clana Tritona koji kao i Pedja i Milos zbog nekih stvari hoce da napusti klub u skorije vreme Evo izdvajam dve recenice iz nje

"njihovi ucenici NISTA ne znaju o standardima i da se u njihovom klubu JAKO krse. Zika Stojankic im izdaje PADI sertifikate a ne drzi im kurseve, a Ljustinu pola njih nikada nisu ni videli!"

Sto se Zike Stojankica tice,ovo samo potvrdjuje ono sto sira ronilacka populacija odavno zna a to je da on poklanja i prodaje kategorije,isto kao i Karjuk,mogu se pod ruku uhvatiti ali o njemu cemo detaljno kada dodje vreme

Jos jedna stvar je SRDI asocijacija cije kurseve nude,opet fantomski "ovlasceni regionalni centar" koji kod nas predstavlja polupismeni Stojan Bogosavljev koji je svojim prevarantskim sposobnostima uspeo cak i Bozanu da prevari (uzeo opremu u vrednosti vise hiljada evra koju nikada nije platio iako ju je prodao) znam da nema veze sa temom,ali takvi postupci dovoljno govore o tome kakav je neko covek i karakter,sertifikate takodje jos niko do sada nije video,prema nekim informacijama kod nas postoji neki instruktor,negde u Zrenjaninu ali se ne zna o kome se radi.U svakom slucaju prica nema veze sa onom koju predstavljaju

Alfa tim je dokazao svoje,lepo je to sto je gospodin Gacevic napisao,i jako cenim njegov rad i da je vise takvih kao sto je on mi ne bi pisali ovakve stvari,ali prosto jedno je ronjenje a drugo obuka,vec smo pricali o tome,znaci jos jedan divlji centar koji vrsi obuku.

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Uto Okt 20, 2009 9:53 pm

Promace mi jos jedna sitnica

anibus ::Nazalost mica77 ili bolje ana je kolateralna steta.

Pogresio si sto se ovoga tice, Ana ima svoj User koji je isti kao sto je bio i na Akademiji "pluzine" tako da nije sigurno Mica77, ne znam sta si mislio pod time "koleteralna steta" smatram da takve stvari nije lepo da pises, ni ti, a ni ostali sa foruma, svi znamo ko je Ana i ceo splet okolnosti pa bi trebali imati malo vise respekta i postovanja, ili ste vec zaboravili Nemanju?
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od anibus Uto Okt 20, 2009 10:02 pm

Diver ::
anibus ::
Diver ::
TRITON ::Molim clanove Tritona da vise ne pisu na ovu temu. Kako niko od gore navedenih nema potrebu da se predstavi nemamo ni mi obavezu da sa njima polemisemo ili odgovaramo na bilo kakva pitanja. BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Icon_wink

Pozdrav

TRITON

Naravno,kada se ostane bez argumenata onda se obicno nadju ovako glupi izgovori.

@ diver
Pogledaj pod "RAZNO". Otvorio sam novu temu i mislim da nije ni vise ni manje interesantna od ove o tritoncima. Mozes da ganjas tritonce i dalje ali dali imas neki odgovor za sve citaoce ovog foruma a to je ko su instruktori ALFA TIMA? Ja sam malo kopao i nisam mogao da iskopam ko stoji iza tog kluba. Vidim da se oni ne javljaju i nece da se predstave a ti bi mogao malo da mi pomognes. Nadam se da ti nece biti tesko paralelno da vodis dve teme. Mislim da si sposoban i za vise. Da bi te ljudi ozbiljno shvatili trebalo bi da nesto prokomentarises i o ovoj temi inace cemo svi zakljuciti da si hteo samo tritonce da diskreditujes sa zadnjim namerama, a takvima bas i nije mesto medju ljudima dobre volje ovde na forumu.
Eto, nemoras da se predstavis, jer necu ni ja, ali daj da vidimo tvoj odogovor pod RAZNO na temu BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Ko stoji iza kluba ALFA TIM???

@ delfin
Ovo sto sam napisao za divera vazi i za tebe delfine.

@ Dragan
U tebe najvise verujem, nemoj sada da bojkotujes novu temu jer onda bi dokazao da imas NESTO LICNO protiv tritonaca.

@ mico
Klub se zove ALFA TIM, rone na trimx i mogu da poubijaju mnogo ljudi, novi su u svetu ronjenja na ovim prostorima i nisu se dokazali jos, ne znamo ko su, neznamo njihove kategorije, neznamo cak ni njihova imena. Tvoj zivotni zadatak je da vrsis pritisak preko ovog foruma i ostalih foruma ako postoje da se predstave. Ako to ne uradis smatram da si zaboravila Nemanju.
Brzo cekam tvoj odgovor..., evo ti mala pomoc:
Citiram poslednji pasus iz njihovog linka obuka: "Kurseve organizujemo na hrvatskom i crnogorskom primorju, pri čemu se trudimo da celokupan boravak na kursu bude interesantan, prijatan i udoban, a u isto vreme i pristupačan.

Posebno bismo istakli da je Alfa Diving Team licencirani centar za obuku tehničkih ronilaca po PSS asocijaciji za Srbiju."

alfa

Evo da odgovorim i na ovo
prvo,nemam ja nista licno protiv Tritona vec protiv takvog rada,zvali se oni kako god
drugo,sto se predstavljanja tice,ja sam moje ime napisao,ko nece da veruje ne mora,mislim GORANE,da bi se i ti mogao predstaviti jer znamo ko si odlicno,skrivanje ti nista nece doneti
trece,sto se tice alfa tima,videcemo jos,ako se ne legitimisu sve ce samo biti receno,doduse s obzirom da si PSS instruktor ti bi trebao da imas pristup podacima pomenute asocijacije
i cetvrto,mislim da bi se trebao podsetiti jedne od tvojih izjava kada govoris o kredibilitetu drugih
"2003. oktobar. na poziv gospodina Mijajlović Veska (M2), koji je organizovao prvi kurs za ronjenje sa NITROX-om na teritoriji Srbije, kao i dolazak uvaženog stručnjaka u oblasti ronjenja gospodina Podnar Damira iz Slovenije, pohađam kurs za ronjenje sa gasnim mešavinama. Kursevi koje sampohađao su: Basic NITROX, Advanced NITROX i Decommpression procedures. Upoznavanje sa gospodinom Podnarom otvara nove vidike i mogućnosti u ronjenju."
Dadi Podnaru svaka cast,covek koji je za svako postovanje i respekt,ali ovo sa Veskom ti nije trebalo,koji je on gospodin? obicna nepismena jajara i bitanga,a njegov M2 moze da gurne sebi u d... ako si zaboravio kopija te kartice je bila na akademiji ronjenja,cak bi i moja baba lepse falsifikovala,bar bi oznake bile adekvatne,dodro da nije napisao da je M6.Sto se samog nitrox kursa tice,bilo ih je i ranije,daleko da je to prvi.

@diver,
Prvo, ispostavilo se da bas imas nesto licno protiv Tritona jer da je bilo drugacije svako normalan bi se izvinio tim ljudima. Bolje da napises o cemu se radi. Kolko sam razumeo tebi smeta sto u Tritonu ljudi koji su na kursevima dobijaju vise znanja nego sto im pise na karticama. To nije zabranjeno i nevidim da se bilo ko iz tog kluba bunio zbog toga. Kartice su validne, imaju pravo da izdaju kartice koje izdaju a to sto na kursevima ljudi dobiju vise za iste pare, to je sasvim u redu i cak za postovanje.
Drugo, nisam Goran i nemoj vredjati coveka ma da ga licno ne poznajem. Da sam Goran ja bih se pretstavio i ne bi se upisao na forum kao ANIBUS.
Podnara poznajem vrlo dobro, da je profi - profi je, a svi vrlo dobro znamo da je slovenac, ali moj instruktor nikada nije bio niti ce biti jer ja nemam od njega sta da naucim.
Sto se tice Veska, nepotrebno je da njega ubacujes u ovu pricu jer mu ovde nije ni mesto, ti to dobro znas samo si hteo da prikazes kako je taj Goran za koga mislis da sam ja, eto dobar sa Veskom, sto ce reci da je i on los. Posto ja nisam Goran nego Anibus, moram reci da ni meni se taj covek nesvidja i mislim da je laznjak. Nikada nisam ronio sa njim ali konflikt sam imao i zbog toga cista srca mogu reci da nije ok kao covek, ako se ta rec moze upotrebiti kada se prica o njemu.

Sto se tice Tritona, pogresna ti je racunica jer sertifikati tu nisu u pitanju, nekome su zasmetali kada su poceli javno da se reklamiraju. Svi smo citali njihov sajt mnogo godina pre nego sto je ovaj forum i nastao i nikada niko nije postavio pitanje nihove strucnosti. Odjednom, kada su poceli javno da se promovisu zasmetali su nekome ko je mislio da ce da ih diskredituje na onaj nacin na koji si to ti pokusao da uradis.
To je neko ko ima neki interes i to bas vezano za trimix kurseve i ko je smatrao da ce Triton da pokupi i ovo malo tehnicke populacije koja u Srbiji postoji, ma da licno ne bi znao da kazem ko sem Tritona roni na trimix u nasoj Srbiji ako izuzememo Cecu i njegove ljude. Ove tritonce iz alfa tima ne racunam.
Tritoncima rezultate nemozes da oduzmes. Ljudi ih postuju, a to sto nisu platili nekom "instruktoru" da ih nauci ono sto vec znaju i godinama rade, to nemoze da im se zameri. Vreme je pokazalo da su dobri u tome jer ako uoste znate nesto o ronjenju na mesavine znacete da tu nema improvizacije. Mozes da zaronis samo jednom, to smo videli kako izgleda na Petrovom primeru. Nezaboravite kako je Nemanja poginuo. Da Vas podsetim, u pitanju je bio zaron do 60m, gde mnogi od nas komotno rone na vazduh. Tritonci imaju veliko iskustvo i stalno su u treningu, o znanju da i nepricamo. Svako moze sve da nauci ali da redovno trenira i praktikuje to znanje to mogu samo NEKI. Iz tvoje price ispada da sve to nije bitno i da je najvaznije dali neko ima sertifikat ili ne.
Da vas podsetim gospodo zasta sluzi sertifikat - DA DOKUMENTUJETE SVOJE ZNANJE. Sluzi samo za to, a ta kartica sama ne roni morate to vi da znate.
Skolu placa onoj ko hoce nesto da nauci. Nisam cuo da je neko otisao u skolu da nauci ono sto vec zna, a da znaju to se vidi iz njihovih akcija. Prema tome tanka ti je ta prica sa tritoncima.

Da si hteo da im naneses stetu videlo se na samom pocetku kada si poceo da ga drvis oko instruktorske kategorije Aleksandra Ljustine, pa se ispostavilo da je on jedini instruktor IANTD-a u Srbiji, a onda sve to nije bilo vazno nego si gurao dalje umesto da se izvinis ljudima.
Moramo se pokoriti istini: ako ljudi rone godinama na gasove, ako nemaju nikakav incident, ne samo oni nego i njihovi ucenici medju kojima spadaju i tritonci koji su napravili alfa tim, onda ova tvoja prica je zavrsena. Zapamtite deco: U SKOLU IDE ONAJ KO NE ZNA DA BI NAUCIO. Ne vidim zasto u ronjenju treba to da bude drugacije.
I diveru, pozdravi Srdjana i ekipu jer i on pominje nekog Gorana, ali mnogo pre tebe, sto zanci da se izmedju sebe dobro poznajete i dogovarate pre nego sto nastupite na forumu. Ne ljutim se, sve je dozvoljeno u svetu biznisa, ali vazno je da ljudi znaju...
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Uto Okt 20, 2009 10:41 pm

Diver ::Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

od Diver taj Pon Okt 19, 2009 7:31 pm

anibus ::
Diver ::
TRITON ::
Molim clanove Tritona da vise ne pisu na ovu temu. Kako niko od gore navedenih nema potrebu da se predstavi nemamo ni mi obavezu da sa njima polemisemo ili odgovaramo na bilo kakva pitanja.

Pozdrav

TRITON


Naravno,kada se ostane bez argumenata onda se obicno nadju ovako glupi izgovori.


@ diver
Pogledaj pod "RAZNO". Otvorio sam novu temu i mislim da nije ni vise ni manje interesantna od ove o tritoncima. Mozes da ganjas tritonce i dalje ali dali imas neki odgovor za sve citaoce ovog foruma a to je ko su instruktori ALFA TIMA? Ja sam malo kopao i nisam mogao da iskopam ko stoji iza tog kluba. Vidim da se oni ne javljaju i nece da se predstave a ti bi mogao malo da mi pomognes. Nadam se da ti nece biti tesko paralelno da vodis dve teme. Mislim da si sposoban i za vise. Da bi te ljudi ozbiljno shvatili trebalo bi da nesto prokomentarises i o ovoj temi inace cemo svi zakljuciti da si hteo samo tritonce da diskreditujes sa zadnjim namerama, a takvima bas i nije mesto medju ljudima dobre volje ovde na forumu.
Eto, nemoras da se predstavis, jer necu ni ja, ali daj da vidimo tvoj odogovor pod RAZNO na temu BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Ko stoji iza kluba ALFA TIM???

@ delfin
Ovo sto sam napisao za divera vazi i za tebe delfine.

@ Dragan
U tebe najvise verujem, nemoj sada da bojkotujes novu temu jer onda bi dokazao da imas NESTO LICNO protiv tritonaca.

@ mico
Klub se zove ALFA TIM, rone na trimx i mogu da poubijaju mnogo ljudi, novi su u svetu ronjenja na ovim prostorima i nisu se dokazali jos, ne znamo ko su, neznamo njihove kategorije, neznamo cak ni njihova imena. Tvoj zivotni zadatak je da vrsis pritisak preko ovog foruma i ostalih foruma ako postoje da se predstave. Ako to ne uradis smatram da si zaboravila Nemanju.
Brzo cekam tvoj odgovor..., evo ti mala pomoc:
Citiram poslednji pasus iz njihovog linka obuka: "Kurseve organizujemo na hrvatskom i crnogorskom primorju, pri čemu se trudimo da celokupan boravak na kursu bude interesantan, prijatan i udoban, a u isto vreme i pristupačan.

Posebno bismo istakli da je Alfa Diving Team licencirani centar za obuku tehničkih ronilaca po PSS asocijaciji za Srbiju."

alfa


Evo da odgovorim i na ovo
prvo,nemam ja nista licno protiv Tritona vec protiv takvog rada,zvali se oni kako god
drugo,sto se predstavljanja tice,ja sam moje ime napisao,ko nece da veruje ne mora,mislim GORANE,da bi se i ti mogao predstaviti jer znamo ko si odlicno,skrivanje ti nista nece doneti
trece,sto se tice alfa tima,videcemo jos,ako se ne legitimisu sve ce samo biti receno,doduse s obzirom da si PSS instruktor ti bi trebao da imas pristup podacima pomenute asocijacije
i cetvrto,mislim da bi se trebao podsetiti jedne od tvojih izjava kada govoris o kredibilitetu drugih
"2003. oktobar. na poziv gospodina Mijajlović Veska (M2), koji je organizovao prvi kurs za ronjenje sa NITROX-om na teritoriji Srbije, kao i dolazak uvaženog stručnjaka u oblasti ronjenja gospodina Podnar Damira iz Slovenije, pohađam kurs za ronjenje sa gasnim mešavinama. Kursevi koje sampohađao su: Basic NITROX, Advanced NITROX i Decommpression procedures. Upoznavanje sa gospodinom Podnarom otvara nove vidike i mogućnosti u ronjenju."
Dadi Podnaru svaka cast,covek koji je za svako postovanje i respekt,ali ovo sa Veskom ti nije trebalo,koji je on gospodin? obicna nepismena jajara i bitanga,a njegov M2 moze da gurne sebi u d... ako si zaboravio kopija te kartice je bila na akademiji ronjenja,cak bi i moja baba lepse falsifikovala,bar bi oznake bile adekvatne,dodro da nije napisao da je M6.Sto se samog nitrox kursa tice,bilo ih je i ranije,daleko da je to prvi.

SRDJAN ::
Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

od SRDJAN Juče u 9:32 am

Bogami vidim ja da ako se ovako nastavi, na prste cemo moci nabrojati klubove koji su regularni u potpunosti i imaju za sve sto rade licencirane Instruktore, ajde neka se predstavi sledeci posto Alfa tim ocigledno nije raspolozen za pricu iako se vidi da su procitali sve postove, to mi prosto ukazuje na neke stvari, ajde anibus, ili sto Diver kaze Gorane, (ili ti se vise dopada da budes bog mrtvih ) daj sledeci klub ako se niko sam ne javi.

Ne razumem sta si hteo da kazes ovime, na sta ciljas? Lepo se vidi sta je Diver napisao i kada, to sto je tebi promaklo ne znaci da treba da da povezujes druge samnom. Uostalom da bi nastavili bilo kakvu diskusiju neophodno je da se predstavis, da znam sa kime pricam, kritikujes druge, a i sam si "bezimen", to sto su drugi nekulturni i nemaju osnovno domace vaspitanje ti nije nikakvo opravdanje da radis isto to, to te samo svrstava u isti kos sa njima. I jos jednom sto se Nemanje tice, nemoj iznositi proizvoljne cinjenice, vecina ljudi ne zna sta se tamo stvarno desilo vec samo nagadjaju i pricaju prazne price, pametnije ti je bilo da si zamolio Anu da napise nesto o tome umesto sto je prozivas, da shvatite da je on nastradao upravo zbog takvih stvari kao sto su ove o kojima raspravljamo.
Detalji su manje bitni, kljucna je stvar da li je rekreativni ronilac (ronjenje do 30m kada nema deep dive speciality) sa 50-ak zarona u Adi bio iole sposoban za tako zahtevan zaron, ko je sve u Srbiji obucen i sertifikovan za takva ronjenja, i da li bi ti da si sertifikovan za tako nesto poveo na isti takav zaron nekoga pa makar i da jeste sposoban, iako nema kategoriju. Nemojte se bre zajebavati, ne postoje standardi da bi se krsili, vec da bi se postovali. Ne znam zasto te toliko licno pogadja to sto Diver pise o Tritonu, pa cak i da ih mrzi ne vidim razloga da se ti toliko uzbudjujes ako se oni sami ne uzbudjuju, osim ako i sam nisi iz Tritona pa je ovo sve deo neke taktike.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od anibus Uto Okt 20, 2009 11:01 pm

Diver ::Da je sve ovo o cemu pisemo i vise nego tacno potvrdjuje i privatna poruka koju sam dobio od jednog clana Tritona koji kao i Pedja i Milos zbog nekih stvari hoce da napusti klub u skorije vreme Evo izdvajam dve recenice iz nje

"njihovi ucenici NISTA ne znaju o standardima i da se u njihovom klubu JAKO krse. Zika Stojankic im izdaje PADI sertifikate a ne drzi im kurseve, a Ljustinu pola njih nikada nisu ni videli!"

Sto se Zike Stojankica tice,ovo samo potvrdjuje ono sto sira ronilacka populacija odavno zna a to je da on poklanja i prodaje kategorije,isto kao i Karjuk,mogu se pod ruku uhvatiti ali o njemu cemo detaljno kada dodje vreme

Jos jedna stvar je SRDI asocijacija cije kurseve nude,opet fantomski "ovlasceni regionalni centar" koji kod nas predstavlja polupismeni Stojan Bogosavljev koji je svojim prevarantskim sposobnostima uspeo cak i Bozanu da prevari (uzeo opremu u vrednosti vise hiljada evra koju nikada nije platio iako ju je prodao) znam da nema veze sa temom,ali takvi postupci dovoljno govore o tome kakav je neko covek i karakter,sertifikate takodje jos niko do sada nije video,prema nekim informacijama kod nas postoji neki instruktor,negde u Zrenjaninu ali se ne zna o kome se radi.U svakom slucaju prica nema veze sa onom koju predstavljaju

Alfa tim je dokazao svoje,lepo je to sto je gospodin Gacevic napisao,i jako cenim njegov rad i da je vise takvih kao sto je on mi ne bi pisali ovakve stvari,ali prosto jedno je ronjenje a drugo obuka,vec smo pricali o tome,znaci jos jedan divlji centar koji vrsi obuku.

@diveru, diveru
E, odlicno.
Ajde da pocnemo sa Zivojinom Stojankicem - Zikom. Jedan od najstarijih ronilaca bivse Yuge, a danas Srbije. Covek izuzetnih ljudskih kvaliteta, sto za instruktora cete morati da priznate su neophodne. Dvadeset godina instruktor u Padi-ju i preko trideset godina u ronjenju. Ovo su fakti. A kome je Zika poklanjao kategorije to ne znam, evo neka se jave ti ljudi, mozda je bas ovom tvom prijatelju Zika poklonio kategoriju. Sada i on vam ne valja. E pa ovo je neverovatno. Covek ima vise ronilackog staza nego sto vi gospodo imate godina, kolko znam nikoga nije uvredio, a da ga poznajete licno znali bi o cemu pisem.

Sto se tice Stojana - on jeste prevarant, ali takvi ovde uspevaju najvise, nije nista ni bolji ni gori od vas. To mogu momci i devojke iz Sveta ronjenja ili Ronilackog sveta da nam bolje ispricaju, jer su godinama zajedno drzali klub. SRDI federacija je federacija kao svaka druga, ni gora ni bolja. Zoran iz Canade je profesionalac, poznajem ga dugo godinama i on je sa Stojanom otvorio put SRDI-ju ovde u Beogradu, ma da mislim da to nije zazivelo.

Sto se tice tritonaca iz alfa tima, e diveru, kolko ja znam sada rade sa Podnarom, odnosno obuku za njih vrsi Damir Podnar kome si se ti malo pre toliko divio. Tuzno je da pored ovoliko dobrih instruktora u Srbiji srpski ronioci idu na obuku kod Hrvata gde ih uci slovenac Podnar, pa to je fantasticno.
Eto, diveru, to je Srbija. "Najvaznije je da si vesela", (citat iz jutarnje emisije na radiju B92)

Poruka da ljudi iz tritona krse standarde je verovatno tacna jer kako bi inace sisli na te dubine ako rone po utabanim pravilima?! Da njihovi ljudi neznaju pravila ronjenja to nije tacno jer ta pravila znate cak i vi sa tako malo znanja o ronjenju, sto znaci da dobrovojno to rade. Mislim da su svesni rizika i to je cena slave.
Za to su i obucavani, pa to sto je za vas nezamislivo oni rade rutinski, sudeci po njihovim pricama.
Mislim da je Ljustina zbog poslova u insotranstvu cesto i dugo odsutan, evo ja licno ga nisam video par godina, pa zato verovatno nije prisutan na kursevima ali kada bi ga poznavali znali bi ste da kod njega ljudi tesko sticu poverenje. Ako je on saglasan da tritonci drze kurseve i kada nije prisutan to samo znaci da je on siguran u svoje prijatelje, kao na primer sto Peca veruje Srdjanu...
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Uto Okt 20, 2009 11:09 pm

Opet se ti hvatas mene, ako ti nesto nije jasno onda to i pitaj, a ne da uvijas kao neka pickica, kakve Peca ima veze sa ovime, on drzi kurseve njegovim ljudima, a ja svojim, niti ja izdajem sertifikate njemu, niti on meni, ne znam sta pokusavas sve vreme, ako ti nesto licno nije jasno, mozemo to licno i raspraviti umesto ovde na forumu, ja sam se lepo predstavio i uvek stojim iza svega napisanog za razliku od tebe.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od anibus Uto Okt 20, 2009 11:21 pm

@Srdjane,
Nemam nista s tritoncima, cak me nervira sto ste ih vi tako dobro izreklamirali, ali mislim da nije u redu pljuvati po ljudima na ovakav nacin.
Poznajem te ljude i neslazem sa vasim konstatcijama. To je jedini razlog sto pisem na ovom forumu.
Ziku znam jos kada mu je Panic bio mentor na instruktorkim kursevima u cmasu. Nije fer pljuvati po njima.
Svi smo mi krsili standarde koliko smo mogli ne bi li zaronili sto dublje. Moj prijatelj Fotic je izgubio zivot pokusavajuci da pomeri neke granice. Uvek su postojali takvi ljudi. Ja njih postujem. I tritonci ce mozda jednoga dana da poginu u nekoj akciji, ali to je njihov izbor.
"Ljudi se dele na one koje voze reno i one koje ce voziti". Svi mi zelimo da nesto ostane iza nas. Onima kome to uspe svaka cast, a na nama je da se naucimo od njihovih akcija nesto. Nazalost mi svi navijamo da poginu i ako se to ne desi onda smo razocarani.

Sto se tice Nemanje, on je poginuo za nesto u sta je verovao. Ja licno mu zavidim na tome, imao je svoj san, hteo je da bude ronilac, da roni duboko, da sidje tamo gde drugi nemogu...
To sto ana koristi njegovu smrt da bi pluvalja ljude po forumima o kojima nista nezna, to isto nemogu da dozvolim i zato kazem da je ONA a ne Nemanja koleteralna steta. Mora neko i njoj da kaze a ne svi da je postuju zato sto je devojka ronioca koji se udavio.
U pravu si da se treba postovati pravila i standardi. I svi to treba da rade, to rade i tritonci jer inace bi se podavili odavno, ali zanju da rone verovatno bolje i dublje od svih nas na neki volseban nacin. Nije malo 10 godina aktivno roniti i nemati nikakav incident. Moras priznati sto jest jest.
Sto se predstavljanja tice ne mislim da je to nekulturno. Ponovi cu ono sto sam rekao: ako nisi siguran ko si onda budi neko drugi, ali izrazi svoj stav. Nije lako boriti se sa nekim koga ne poznajes. Eto, toliko o tome. Necu se predstaviti i koristicu svoje pravo na ovom forumu da to ne uradim, sto ne znaci da ne stojim iza svega ovoga sto sam napisao.
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od anibus Uto Okt 20, 2009 11:23 pm

@Srdjane,
Olabavi malo, nemoj da se palis, ovo je samo igra. Nemam nista protiv tebe licno, a Pecu obozavam. Jedan je od mojih omiljenih prijatelja. Njegovi prijatelji su i moji, zato nema razloga za vredjanje.


Poslednji izmenio anibus dana Uto Okt 20, 2009 11:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od anibus Uto Okt 20, 2009 11:27 pm

@Srdjane,
Malo mi smeta to sto surujes sa diverom i podrzavas njegovu pricu, ali to je tvoje pravo i imas pravo na svoje misljenje, zato i polemisem sa tobom.
Ma da po svemu sudeci mislim da je on iz tritona.
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Uto Okt 20, 2009 11:29 pm

Ok, onda mislim da nema ni mesta zajedljivim prozivkama, ako sam uradio nesto sto ne valja slobodno napisite, ali ne volim prazne price, Peca je moj veliki prijatelj i covek od koga sam vecinu toga u ronjenju i naucio i postujem ga iznad svega. Sto se Divera tice, ne surujem ja ni sa njim, ni sa bilo kim drugim, sve sto sam napisao moze se i procitati, slozio sam se jedino sa njegovim pravom da sumnja, svako ko se interesuje ima pravo da izrazi sumnju, pa makar to bio i crni ciganin, ja se nikada ne bi naljutio da neko to od mene zatrazi, postovao bi sve svoje sertifikate i gotovo, cak i da sam siguran da je provokacija, kao sto sam vec rekao, mi smo profesionalci i to je nasa obaveza.


Poslednji izmenio SRDJAN dana Uto Okt 20, 2009 11:32 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od anibus Uto Okt 20, 2009 11:32 pm

@Srdjane,
Nisi nista uradio sto ti zameram, medju mene i tebe je sve OK.
Pozdrav.
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Sre Okt 21, 2009 6:33 am

Evo malo sam sunjao po internetu, s obzirom da ste pomenuli Damir Podnara, pogledao sam i sajt njegovog centra, i gle cuda, spisak svih oficijalnih PSS centara u nasem okruzenju.

http://www.reef.si/eng/izobrazevanje.asp

Doduse ne pise u Srbiji, vec u Crnoj Gori, ali pretpostavljam da je greska s obzirom da je adresa potpuna. Kao sto vidite, radi se o Goranu Dimitricu koga ste takodje pominjali, od Alfa tima ni traga ni glasa, tako da smo ovime rezimirali poglavlje obuke PSS ronilaca. Sad mozemo preci i na ostale asocijacije. Ukljucite se malo u konkretne stvari umesto sto se prozivate i pljujete medjusobno, argumenti uvek govore vise od svega ostalog.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od anibus Sre Okt 21, 2009 9:05 pm

@Srdjane,
Hvala ti na informaciji. Pregledao sam Goranov sajt. Tu ne vidim da ima bilo sta sporno.
Od alfa tima ni traga ni glasa a niko nece, sem mene i tebe, njih ni da pomene. Vidis ne smeta ni ddd-ovcama to sto se oni lazno prestavljaju na svom sajtu. Toliko o zabrinutosti za sigurnost u ronjenju i o vaznosti sertifikata. U tome je bio problem. Hteo sam da skrenem paznju da je hajka na tritonce bila licne prirode. Ako se tako nastavi ovaj forum ce izgubiti smisao, a da ne bi do toga doslo ja cu morati da otkrijem ko stoji iza ddd-ovaca, pa onda neka vide sta ce.
Tebe pozdravljam i mislim da si jedan od najkorektnijih korisnika foruma.
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od mr joy Čet Okt 22, 2009 1:42 am

Posto vi poznajete momke iz Alfa tima i po vasim porukama su OK. Onda ne razumem zasto im je tesko staviti imena osnivaca ili clanova kluba??? Po meni je to osnovna informacija koju treba da sadrzi jedan sajt.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Lupio pa ostao ziv!

Počalji od Bane Čet Okt 22, 2009 7:30 am

Diver ::Da je sve ovo o cemu pisemo i vise nego tacno potvrdjuje i privatna poruka koju sam dobio od jednog clana Tritona koji kao i Pedja i Milos zbog nekih stvari hoce da napusti klub u skorije vreme Evo izdvajam dve recenice iz nje

"njihovi ucenici NISTA ne znaju o standardima i da se u njihovom klubu JAKO krse. Zika Stojankic im izdaje PADI sertifikate a ne drzi im kurseve, a Ljustinu pola njih nikada nisu ni videli!"

Sto se Zike Stojankica tice,ovo samo potvrdjuje ono sto sira ronilacka populacija odavno zna a to je da on poklanja i prodaje kategorije,isto kao i Karjuk,mogu se pod ruku uhvatiti ali o njemu cemo detaljno kada dodje vreme

Jos jedna stvar je SRDI asocijacija cije kurseve nude,opet fantomski "ovlasceni regionalni centar" koji kod nas predstavlja polupismeni Stojan Bogosavljev koji je svojim prevarantskim sposobnostima uspeo cak i Bozanu da prevari (uzeo opremu u vrednosti vise hiljada evra koju nikada nije platio iako ju je prodao) znam da nema veze sa temom,ali takvi postupci dovoljno govore o tome kakav je neko covek i karakter,sertifikate takodje jos niko do sada nije video,prema nekim informacijama kod nas postoji neki instruktor,negde u Zrenjaninu ali se ne zna o kome se radi.U svakom slucaju prica nema veze sa onom koju predstavljaju

Alfa tim je dokazao svoje,lepo je to sto je gospodin Gacevic napisao,i jako cenim njegov rad i da je vise takvih kao sto je on mi ne bi pisali ovakve stvari,ali prosto jedno je ronjenje a drugo obuka,vec smo pricali o tome,znaci jos jedan divlji centar koji vrsi obuku.

Ретардирани магарче, Жика је човек који је обучио небројено ронилаца за 20 година у падију (и моју маленкост) и знам да поштен и исправан човек 100% И НЕ ПУШТА НИКОГА НА ТЕСТОВИМА. Свака категорија се заслужује и у води тако да полазник и то мора да одради како треба. Није било шансе да прођем било који степен обуке испод стандарда и не лажи и не пљуј више. Жика ничим није заслужио да га говнари као ти заклоњени иза лажног имена прозивају а "тај" који ти је квази писао и дописује се са смрадином као ти ако уопште и постоји и треба да иде што даље од нас. Са дужним поштовањем кога уопште намам према теби : ОДЈЕБИ ВЕЋ ЈЕДНОМ!

(извињавам се осталој ронилачкој и другој форумској популацији на благим речима)
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od morfeo Čet Okt 22, 2009 9:18 am

Ovako nesto izjaviti za COVEKA kakav je Zivojin Stojankic, je besprizorno i besramno. Covek koji je ceo svoj zivot posvetio ronjenju, i instruktorskom zanatu. Ali na to smo vec navikli od tebe zar ne Dajver-u!? Covek je ostavio trag...To ti smeta? Tvoj jedini trag ce izgleda ostati samo na ovom forumu...I to kakav trag, ljigav i prljav. Neko je napisao da postoji prirodna selekcija, ko ne moze, otpada. Kada neko proceni da ne moze i da treba da odustane, to je podjednako veliki uspeh kao i onoga koji je dosao do cilja jer je covek prepoznao svoje limite i stigao do njih. Svaka cast! Ali onaj koji je dosao do svojih limita i odustao zato sto je morao, a pritom to ne priznavsi sebi, taj je osudjen na zavist i zlobu prema onima koji mogu. Taj se prikloni jatu onih koji ne mogu, a koji tako glasno vicu da se glasovi LJUDI vise ni necuju. Taj koji ti je poslao privatnu poruku, a navodno je iz TRITON-a, neka slobodno krene svetlim putem gore pomenute gospode, jer TRITON-u kao takav ocigledno vise nije potreban. Mi se ionako bavimo ronjenjem...Izvini.
morfeo
morfeo

Broj poruka : 47
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Čet Okt 22, 2009 11:17 am

anibus ::@Srdjane,
Hvala ti na informaciji. Pregledao sam Goranov sajt. Tu ne vidim da ima bilo sta sporno.
Od alfa tima ni traga ni glasa a niko nece, sem mene i tebe, njih ni da pomene. Vidis ne smeta ni ddd-ovcama to sto se oni lazno prestavljaju na svom sajtu. Toliko o zabrinutosti za sigurnost u ronjenju i o vaznosti sertifikata. U tome je bio problem. Hteo sam da skrenem paznju da je hajka na tritonce bila licne prirode. Ako se tako nastavi ovaj forum ce izgubiti smisao, a da ne bi do toga doslo ja cu morati da otkrijem ko stoji iza ddd-ovaca, pa onda neka vide sta ce.
Tebe pozdravljam i mislim da si jedan od najkorektnijih korisnika foruma.

I ja smatram da je sve korektno, covek se lepo predstavio, sve je i vise nego jasno, za Alfa tim sam znao cim se nisu javili da nesto smrdi, kao i dosta njih u ronjenju, a cini mi se da sam procitao da ih je Diver pomenuo, trebalo bi na miru da procitam sve poruke pa da vidim sta je napisao, misljenja sam da verovatno ceka da se jave da bi ih opleo, ovako kada cute sve je jasno, sta da im kazes ili napises kada su tim cutanjem rekli sve o sebi, i dalje mislim da je konflikt na relaciji Triton - Diver nastao zbog nesporazuma, a kasnije kulminirao verovatno iz sujete, da je Mirko odgovorio u prvom postu onako kao sto sam vec napisao u jednom postu, decidno i po stavkama, do svega ovoga ne bi ni doslo, ovako..............jebiga, nadam se da ce se stisati.
Hvala na misljenju, pozdrav i tebi.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Dixie RK Sebastian Čet Okt 22, 2009 12:12 pm

Srđane brate,
Nakon sto godina uđem na ovaj tupavi forum i imam šta da vidim - opšta tuča a Ti je nisi započeo!!! Da li je to moguće? Very Happy
Nego, idi na temu IZVEŠTAJI SA RONJENJA. Ima tamo neki koji sebe naziva Kinezsu, pa u odgovorima na svoj izveštaj sa ronjenja iz Hurgade nabraja koju je sve opremu nosio i kaže da je poneo i LIFE JACKET !?!?!? Pošto ovi moderatori i ostali ......ri to ne znaju, objasni deci zašto naš dobri BCD NIJE LIFE JACKET.
Ljubi Te brat ! ( i, pusti ove da se piče, baš je zabavno...)
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od . Čet Okt 22, 2009 12:44 pm

Dixie

Nisi bio sto godina, daj nam neki tekst o tome jesi li negde ronio i kako je bilo. Mislim napisi nesto i o svojim zaronima.



Pozdrav

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Diver Pet Okt 23, 2009 3:43 am

anibus ::@Srdjane,
Hvala ti na informaciji. Pregledao sam Goranov sajt. Tu ne vidim da ima bilo sta sporno.
Od alfa tima ni traga ni glasa a niko nece, sem mene i tebe, njih ni da pomene. Vidis ne smeta ni ddd-ovcama to sto se oni lazno prestavljaju na svom sajtu. Toliko o zabrinutosti za sigurnost u ronjenju i o vaznosti sertifikata. U tome je bio problem. Hteo sam da skrenem paznju da je hajka na tritonce bila licne prirode. Ako se tako nastavi ovaj forum ce izgubiti smisao, a da ne bi do toga doslo ja cu morati da otkrijem ko stoji iza ddd-ovaca, pa onda neka vide sta ce.
Tebe pozdravljam i mislim da si jedan od najkorektnijih korisnika foruma.

Namam sta komentarisati kada se u startu dokazalo da su divljaci,samo sto i sami to znaju pa se ne javljaju od sramote,bar su svesni cinjenice da su uhvaceni u lazi i u prevari,bar znamo da vise nema reklamiranja i da ljudi nece nasedati na te prevare,sto se tritona tice i tu se dokazalo da nemaju trimix sertifikate sto su i sami priznali pa taman i da je sve ostalo cisto i pot konac tu su u prekrsaju.a koliko vidim i drugi su zabrinuti

http://www.x3mgym.com/forum/index.php/topic,6383.0.html

vidite da se javila devojka koja je sa strane,svuda u svetu je to normalno samo kod nas je misterija

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od alijas Pet Okt 23, 2009 4:31 am

Nije mi jasno da neko moze biti toliki magarac, da ne vidi dalje od nosa. DIVERU, ZAHVALJUJUCI TEBI GRUPA ZA TRIMIX CE USKORO BITI POPUNJENA. HVALA JOS JEDNOM. A ti juri vetrenjace i dalje.
alijas
alijas

Broj poruka : 55
Godina : 48
Lokacija : sabac
Datum upisa : 11.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od . Pet Okt 23, 2009 8:01 am

@Diver

Mislim da si od Pro URKE-ta i dobio odgovor

Sta reci? Ja Vlatka poznajem jako dugo (preko 15godina...), i mogu da kazem da je on odlican ronilac, iako nikada nisam sa njime ronio... Medjutim, primetno je da se ljudi po forumima "zale" na njihove (Triton...) metode obuke, mesta ronjenja, principe i sta ti ja znam... Ja samo mogu da izjavim da se sa nekim od njihovih nacina ne slazem, ali, njihov klub - njihova pravila... Ko hoce - hoce, ko nece - ne mora, bogu fala - ima UVEK mogucnosti da se ode "prekoputa ulice" kod nekog drugog (pametniji, lepsi, jeftiniji, sta ti ja znam) ... Wink I za sve koje interesuje, sto se tice standarda i propusta u istima, "jedino" je "problem" u tome sto su Mirko i Vlatko drzali kurseve, a Ljustina ih sertifikovao, no, to NI U KOM SLUCAJU NE ZNACI DA SU TO BILI LOSI KURSEVI ! ! ! I taj "prekrsaj" se odnosi samo i iskljucivo na TX kurseve, jer Mirko i Vlatko nisu TX instruktori... No, ponavljam, TO NI U KOM SLUCAJU NE ZNACI DA SU TO BILI LOSI KURSEVI ! ! ! Stavise, pricajuci sa ljudima koji su bili clanovi njihovog kluba, a sa kojima sam ronio, stekao sam utisak da su SVI NJIHOVI kursevi bili sve osim losi i nekvalitetni - sve kartice (sertifikati...) su potpuno legalno izdati, vazeci i nesporni...



Ovo vec stvarno postaje licno.

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Diver Pet Okt 23, 2009 8:12 am

Ovo je zamena teza,pricamo o trimix kursevima,kada pokazu te sertifikate koje su izdali i kada ustanovimo da su regularni i vazeci ja cu se javno izvinuti.

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 2 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu