RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

5 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od _ Pon Nov 16, 2009 9:21 am

Citat iz teksta: "6 dvobocnika 2x20 litara napunjeni su trimixom 10/67 (10 % / 67% He (ostatak od 23% ćini dišik N2) a služit će kao mješavina za disanje na dnu odnosno na, i blizu maksimalne dubine zarona tzv.Bottom mix. Sljedećih 6 jednobocnih aparata tzv .stage-ova napunjeno je trimixom 21/37 ( 21% O2 i 37% He ) a služit će za spuštanje u dubinu i izron do prvih dekompresijskih zastanaka. Još po 3 stage-a po roniocu napunjeno je sa trimixom 35/20, nitriksom 50 i čistim kisikom a služit će za ''odrađivanje dekompresijskih zastanaka na raznim dubinama. Bilo je tu i 3 rezervna aparata u slučaju zakazivanja primarnih, dva kompleta aparata na zrak i cijela hrpa reelova, gambeta, bova, HID lampi za špiljska ronjenja,...
Cijena punjenja i pripreme plinova po jednom roniocu iznosila je ne malih 800 kn.

E sad malo matematike:

1. 40LX200X0,67 = 5360 litara helijuma u dvobocniku 2X20L za primarni gas

2. 12LX200X0,37 = 888 litara helijuma za travel gas i prve deco stopove

3. 12LX200X0,20 = 480 litara helijuma za deco gas na manjim dubinama

UKUPNO: 5360 + 888 + 480 = 6728 litara helijuma po roniocu

Ako kazu da je cena plinova po roniocu iznosila 800 kuna to jest 800 / 7,3 = priblizno 110 evra

Dolazimo do zakljucka da litar helijuma kosta svega: 6728 / 110 = 0,0163 EVRA PO LITRU, sto je okruglo 3,067 PUTA JEFTINIJE nego u Egiptu! Kisik nisam ni racunao ali u svakom slucaja da jesam dosli bi do jos nesto malo jeftinije cene helijuma u Hrvatskoj.
Ovde se definitivno isplati roniti na trimix! Very Happy

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od SRDJAN Uto Nov 17, 2009 11:18 am

Pitanje je po koliko su oni para dobili He za ekspediciju, koliko se secam Urke je negde napisao koliko kosta boca.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od ProUrke Uto Nov 17, 2009 11:48 am

Racunaj da te boca He u nabavci kosta sa porezom i transportom cca 200evara... I kaucija 4 centa na dan ako nemas svoju bocu...
U ovoj racunici sto je Nemanja napravio to jeste manje vise ta cena... Ali, nema sanse da ti neko puni po toj ceni... Samo sami sebi...

Nego, sta je ta vesela druzina i radila na tom ronjenju, to mene interesuje... Smile
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od _ Sre Nov 18, 2009 3:56 am

Ako je boca od 50litara 200e i ako stvarno dobijes 200 bara u njoj onda je to 2 centa po litru helijuma a ovi momci su imali i nize od toga. Cuo sam ja price od nekih mojih drugara koji su zavrsili kurseve kod Dade Podnara da se helijum nabavlja u Italiji po nekim smesnim cenama.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od SRDJAN Sre Nov 18, 2009 4:52 am

Verovatno ima neku ozbiljnu varijantu na drzavnom nivou, ne znam koliko si upucen, ali on je neki direktor ili nesto slicno, uglavnom prvi je covek kako god se zvalo, jedinice ili sluzbe za spašavanje Slovenije, bilo je skoro na TV-u, to je tako ozbiljna institucija, a i Slovenci su ozbiljna drzava da nisam prosto mogao da verujem sta ljudi sve imaju i sta rade, mozes onda da zamislis kad oni traze bilo sta, a kamoli helijum, sve u svemu mi smo osudjeni na barem 4 centa, jer bez toga ne verujem da je realno da nam bilo ko napuni, evo bas sam danas isao da pitam, u punionici su mi trazili 4 centa (inace je 5), a neki moji drugari u centru 3 posto imaju za svoje potrebe. Jednostavna racunica, ronjenje te mora kostati minimum 70 Evrica
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od TRITON Sre Nov 18, 2009 5:22 am

Interesantno kakva sve matematika moze da se napravi. Jos jedan dokaz da papir trpi sve.
Kalkulacija je netacna iz jednog prostog razloga. U troskove treba uracunati: Posedovanje He boca, transport istih, kompresor (sa svim troskovima), neki mikser, analizatori, rashod gasa (gubici pri manipulaciji), neciji rad za mesanje-punjenje i td. Ovo su samo stvarni materijalni troskovi! Molim Vas bez mnogo replika, jer i sami imamo punimo i ronimo 3mix. Koliko god da sebi smanjim troskove ovi gore (sem mog rada) ostaju. 2 centa je do j... cena, ali kazem kad sve imas i radis sam. U bazama su naravno uracunati svi troskovi + neka zarada.
Ostaje tuzno saznanje da ce He vremenom samo poskupeti, kako u USA tako i u Evropi!
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od SRDJAN Sre Nov 18, 2009 5:50 am

U pravu si u potpunosti, ja nisam hteo ni da pominjem sve to da ne bude opet "ovo je Srbija, nema para, i snalazimo se, logicno je da u Egiptu bude najjeftinije, iz prostog razloga sto dnevno napune brdo boca pa se samim tim svi troskovi dele sa vecim ciframa, to nema veze ni sa ronjenjem, ni sa helijumom, to je cista ekonomija, ista stvar kao i sa kursevima, ako bi gledali realno, kod nas bi kursevi morali biti skuplji, a ne jeftiniji nego u Egiptu jer se trosak Centra, Instruktora, samog kursa i svega deli na veliki broj kurseva, a kod nas je to jos uvek u povoju (gledajuci brojke). Problem je kriticna masa, dok je ne predjes ne isplati se da bilo sta radis sam, cak i da dobijes helijum za dzabe, skuplje ce te doci sva ta zajebancija nego da ga platis i 5 centi ukoliko ne ronis intezivno.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od TRITON Sre Nov 18, 2009 5:59 am

Laughing pa znas sta, snalazimo se. Na zalost ovi gore troskovi ostaju lagao ti sebe ili ne Sad
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od posejdon Sre Nov 18, 2009 7:51 am

Ja helijum mogu nabaviti ovde kod mene u Linde,pitacu sutra za cenu pa cu vam javiti. Boce sam uvek dobijao na revers pa kad vratim,i sad mi jedna stoji vec 2 godine.Imam tamo dobrih vezica pa ako nesta treba javite
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od _ Sre Nov 18, 2009 7:58 am

SRDJAN ::U pravu si u potpunosti, ja nisam hteo ni da pominjem sve to da ne bude opet "ovo je Srbija, nema para, i snalazimo se, logicno je da u Egiptu bude najjeftinije, iz prostog razloga sto dnevno napune brdo boca pa se samim tim svi troskovi dele sa vecim ciframa, to nema veze ni sa ronjenjem, ni sa helijumom, to je cista ekonomija, ista stvar kao i sa kursevima, ako bi gledali realno, kod nas bi kursevi morali biti skuplji, a ne jeftiniji nego u Egiptu jer se trosak Centra, Instruktora, samog kursa i svega deli na veliki broj kurseva, a kod nas je to jos uvek u povoju (gledajuci brojke). Problem je kriticna masa, dok je ne predjes ne isplati se da bilo sta radis sam, cak i da dobijes helijum za dzabe, skuplje ce te doci sva ta zajebancija nego da ga platis i 5 centi ukoliko ne ronis intezivno.

Ma te Egipatske cene helijuma su sulude pre cetiri godine kad sam isao u Hurgadu helijum je bio od 2 do 2.5 centi. U medjuvremenu je poskupeo duplo.
Verovatno sbog ovih sto hoce da rone na ribridere da im pomognu da se lakse odluce...

Ako Vas bas interesuju cene helijuma u nekim hrvatskim centrima na Jadranu evo linkova. I to je sa sve punjenjem, crno na belo da se ne lazemo.

http://www.foka.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=27
http://www.diving-shark.hr/prices/index.php?hr
http://www.murenacenter.com/
http://www.divingindie.com/hrv/
http://www.krnica.com/e/pricelist.asp

Ovo su samo neki od ronilackih centara koji opsluzuju gomile tehnickih ronilaca iz cele evrope.
Helijum kosta u rasponu od 15-20e po kubiku, ili ti od 0.015-0.02 evra po litru (1.5-2 centa). Ronilacki centri ne zaradjuju na helijumu, ni na kiseoniku, zaradjuju na vazduhu. Takodje, u svakom ronilackom centru postoji dogovor da ti naplacuje samo ono sto ti napuni (zato postoje mikseri) ili u prevodu samo prvi zaron placas punu cenu punjenja, svaki sledeci put placas samo onoliko koliko ti "topuje" zeljene mesavine.
Iz tog razloga se prave ili vazdusne ili Trimix eskurzije. (iskoristis maksimum onoga sto imas u boci)

Sad drugo je pitanje kako oni dolaze do tog jeftinog helijuma. Da li placaju legalno carinu i PDV na uvoz ili svercuju iz Italije gde je on jos jeftiniji.
Imam brata od tetke koji radi kao frigo mehanicar u jednoj velikoj firmi u Italiji i cesto dolazi u kontakt sa tehnickim gasovima. Bas cu da ga pitam koliko je Helijum u Italiji?
Urke kazi mi samo zasto dosta tehnickih ronilaca koji dolaze na Vis kod Sinise da rone, vuku dvobocnike pune helijuma?
Pa onaj Ofal sto je roniuo sa mnom na avionu napunio je cak i stage boce sa helijumom i doneo gomilu creva za pretakanje iz Nemacke. Pa je, secam se, stalno pretakao, proracunavao mesavine i sl. Jbg. covek je seo i lepo uzeo digitron...

PS
Osim toga svaki trimix tehnicki ronilac koji sebe iole naziva ozbiljnim treba da zna sam da zamesa gasove.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od _ Sre Nov 18, 2009 8:03 am

TRITON ::Interesantno kakva sve matematika moze da se napravi. Jos jedan dokaz da papir trpi sve.
Kalkulacija je netacna iz jednog prostog razloga. U troskove treba uracunati: Posedovanje He boca, transport istih, kompresor (sa svim troskovima), neki mikser, analizatori, rashod gasa (gubici pri manipulaciji), neciji rad za mesanje-punjenje i td. Ovo su samo stvarni materijalni troskovi! Molim Vas bez mnogo replika, jer i sami imamo punimo i ronimo 3mix. Koliko god da sebi smanjim troskove ovi gore (sem mog rada) ostaju. 2 centa je do j... cena, ali kazem kad sve imas i radis sam. U bazama su naravno uracunati svi troskovi + neka zarada.
Ostaje tuzno saznanje da ce He vremenom samo poskupeti, kako u USA tako i u Evropi!

Centri ne zive od preprodaje Helijuma za to malo tehnickih ronilaca sto im dodje oni zive od vodjenja na zarone. Ono sto sam ja pomenuo je cista cena helijuma po litri i normalno je da na to treba dodati cenu zarona koja u Hrvatskoj uopste nije mala.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od SRDJAN Sre Nov 18, 2009 8:11 am

posejdon ::Ja helijum mogu nabaviti ovde kod mene u Linde,pitacu sutra za cenu pa cu vam javiti. Boce sam uvek dobijao na revers pa kad vratim,i sad mi jedna stoji vec 2 godine.Imam tamo dobrih vezica pa ako nesta treba javite

Vidi ako ima jedna ili dve boce ispod ruke, ako je nekom ispalo sa kamiona Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy I naravno da su atestirane.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od SRDJAN Čet Nov 19, 2009 12:30 am

Resena je i dilema sa cenom He u Egiptu, nabavna cena je 950 Funti za bocu, to jest cca 120 Eura, sad mozete da planirate da sami muckate.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od TRITON Čet Nov 19, 2009 2:42 am

Ma niko ne zaradjuje na gasovima Laughing Laughing Laughing . Kupuju miksere, investiraju pa onda dzabe pune cheers . Svako ko to komercijalno radi ima neku matematiku i zaradu. Kako pojedine Hrvatske baze kalkulisu neznam, ali znam da nista nema dzabe i da se negde naplate. Situacija kod nas je takva da kad sam muckas i odbijes troskove boca, kompresora, analizatora i benzina (dovezi odvezi) ako izadjes na 2 centa pevas. Ako neko nesto dzabe dobija ili to tako smatra to je njegov problem. Neko moze da posveti 10 dana necemu i da kaze da to nista ne kosta... Blago besposlenim bogatasima (ovo ne mislim ironicno).
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od ProUrke Čet Nov 19, 2009 3:16 am

Vidi, cena u centrima u Cro od 4 centa po litru je sasvim korektna, uzevsi u obzir sve - npr, mi smo sada suportirali grupu od 11Tx ronilaca, i u tu svrhu smo uzeli odredjenu kolicinu boca He (50l/200bara) - problem pocetni ti je u tome da su sve boce (zbog niske temperature napolju dosle na 180bara, dakle, odmah si "dunuo" 10%, a posto se dosta brzo prazne (nisu povezane u banku...), dunes jos jedno 10tak bara sigurno - zbog raznih drugih faktora koji ti uticu na mixer, izgubis jos barem 5% na krajnjoj mesavini... Ukratko, potrosio sam 12boca He, a naplatio realnih 8 i kusur... Transport boca je bio oko 300e...
A inace Nemanja gresis jako - nijedan centar nema interesa za vodjenjem tehnickih ronilaca, veruj mi - rone samo jednom dnevno i to po 60-80min, pune im se velike boce, polome sve na brodu, i tsl - da ne naplacujemo gasove, NIKADA ih ne bi primili u centar, veruj mi - od sledece godine cemo naplacivati tehnicko ronjenje po min. 35e bez gasova, pa ko hoce, hoce, ko nece, nemora... Samo se zapitaj koliko ima "tehnickih" centara u svetu, pa ti to govori samo za sebe... Wink
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od _ Čet Nov 19, 2009 5:46 am

Urke radi se o tome da pojedini centri u Hrvatskoj nabavljaju helijum po jako niskoj ceni (ispod 80 evra za bocu 50L) iz Italije i njima se sasvim lepo isplati da ga prodaju sa sve punjenem po 2 centa.
Cak i kad ukalkulisu sve moguce gubitke, transport, rad, mesanje gasova i nabavku opreme opet su na nuli ili imaju neku malu zaradu na helijumu.
Osim toga oprema se ni u jednom biznisu ne isplacuje brzo osim mozda u Srbiji gde su sva cuda moguca. To je dugorocna investicija gde centar prepoznaje potrebu za uvodjenjem novih usluga i samim tim bolju poziciju na trzistu.
To niko ne gleda iskljucivo kroz digitron.
Na primer da Manta Diving Centar ima trimiks miksetu a Sinisa nema cik da vidim da Sinisa odmah ne bi iskopao miksetu pa makar je otplacivao i 10 godina.
Tvrdim da centri najvece pare uzimaju od obicnih zarona na vazduh, intro zarona, snorklinga (ovo vazi za Egipat), iznajmljivanja opreme i slicno. A tehnicki ronioci im obicno dolaze u van sezoni kad se svakome isplati da ima bilo kakav prihod.
Vis je specificna izolovana lokacija i tamo je inace sve skuplje nego na kontinentu i na kraju je i logicno da helijum bude skuplji nego recimo na severu Hrvatske.
A sto se tice Egipatskih cena helijuma ponavljam to je bezobrazno. Cak sam nasao podatak da je na tehnickom safariju cena i do 7.5 centi. Znaci ako ga nabavljaju po 120 evra za bocu a prodaju cirka sa svim gubicima za min. 400 to je vrlo lepa zarada. I to jos pomnozi sa kolicinom ronilaca. Ja kad bi imao biznis koji mi donosi i 20% posto godisnje cvetao bi od srece.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od ProUrke Čet Nov 19, 2009 8:49 am

@ Nemanja :

Vidi, ja bi voleo da vidim cenu helijuma od 80e za bocu, iskreno... NIGDE u evropi (Austrija, Nemacka, Francuska, Ceska, Slovacka, Madjarska, Poljska...) nema cena boce za manje od 110e i to bez poreza... I bez kaucije bi voleo da vidim ko daje boce takodje... I isto, ajde da se jave ti frajeri koji "svercuju" boce od 70kg preko granice evropske unije... Imam odma posao za njih sto miliona puta unosniji od celicnih boca... I ajde reci ti meni ko bi radio biznis bez zarade? To nije biznis, to je neprofitabilna organizacija tipa kluba ili udruzenja... Mi, kao sto sam ti i rekao, ne bi NIKADA primili tehnicke ronioce da ne pune gasove kod nas... N I K A D A ! A znam ja odlicno posle 4 godine rada u centru sta je najbolja zarada, veruj mi - diskaveri na prvom mestu, pa kursevi, pa onda ronioci koji rone sa svom nasom opremom... Tehnicki ronioci su na odlicnom poslednjem mestu te trke za lovom... A ako mislis da ce neki centar da primi van sezone tehnicke ronioce "jer nema nista drugo", to mozda retki i samo na kontinentu...
I takodje, uopste nemoj da se zanosis kolicinom tehnickog ronjenja bilo gde - ISSA i MANTA su najveci kupci He u dalmaciji, i mi opet zajedno ne prodamo 60 - 70 boca godisnje, sto je abnormalno mnogo - nema tu nikakve masovnosti... Kada uzmes u obzir sve, veruj mi, da je moj centar, ne bi He bio ispod 5centi po litru da jebe rak raka na sred Knez Mihajlove...
Jel znas da su boce opasan teret? I da treba da se vozi specijalnim kamionom, i da treba da se dovoze specijalnim trajektom na ostrva?
I imam jedan predlog za tebe - kad nam pocetkom aprila (11.4.2010.) budu ovde tehnicki ronioci ponovo, dodji da nosis malo boce i blenes u mikser i pretakalicu 7-8h dnevno, pa burazeru, ako budes radio dzabe, i platio nam struju za kompresor i transport boca, odma spustamo cenu na 3centa po litru... Wink
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od SRDJAN Čet Nov 19, 2009 8:55 am

Lepo je Mirko rekao, da polomis sebi kicmu i da budes srecan da ne predje 2 centa, i to da ne racunamo ulozene pare, servis, i amortiaciju opreme.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od SRDJAN Čet Nov 19, 2009 8:58 am

Uostalom, tehnicko ronjenje je skup hobi, to moras da skapiras jos pre nego sto se upustis u bilo kakvu aktivnost na tom polju, a sto se zarade tice, nijedan ozbiljan biznis gde ulazes ozbiljne pare se ne isplati za tih 20 posto godisnje koje navodis, pa toliko ti je maltene godisnja inflacija na svetskom nivou.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od _ Čet Nov 19, 2009 9:10 am

ProUrke ::@ Nemanja :

Vidi, ja bi voleo da vidim cenu helijuma od 80e za bocu, iskreno... NIGDE u evropi (Austrija, Nemacka, Francuska, Ceska, Slovacka, Madjarska, Poljska...) nema cena boce za manje od 110e i to bez poreza... I bez kaucije bi voleo da vidim ko daje boce takodje... I isto, ajde da se jave ti frajeri koji "svercuju" boce od 70kg preko granice evropske unije... Imam odma posao za njih sto miliona puta unosniji od celicnih boca... I ajde reci ti meni ko bi radio biznis bez zarade? To nije biznis, to je neprofitabilna organizacija tipa kluba ili udruzenja... Mi, kao sto sam ti i rekao, ne bi NIKADA primili tehnicke ronioce da ne pune gasove kod nas... N I K A D A ! A znam ja odlicno posle 4 godine rada u centru sta je najbolja zarada, veruj mi - diskaveri na prvom mestu, pa kursevi, pa onda ronioci koji rone sa svom nasom opremom... Tehnicki ronioci su na odlicnom poslednjem mestu te trke za lovom... A ako mislis da ce neki centar da primi van sezone tehnicke ronioce "jer nema nista drugo", to mozda retki i samo na kontinentu...
I takodje, uopste nemoj da se zanosis kolicinom tehnickog ronjenja bilo gde - ISSA i MANTA su najveci kupci He u dalmaciji, i mi opet zajedno ne prodamo 60 - 70 boca godisnje, sto je abnormalno mnogo - nema tu nikakve masovnosti... Kada uzmes u obzir sve, veruj mi, da je moj centar, ne bi He bio ispod 5centi po litru da jebe rak raka na sred Knez Mihajlove...
Jel znas da su boce opasan teret? I da treba da se vozi specijalnim kamionom, i da treba da se dovoze specijalnim trajektom na ostrva?
I imam jedan predlog za tebe - kad nam pocetkom aprila (11.4.2010.) budu ovde tehnicki ronioci ponovo, dodji da nosis malo boce i blenes u mikser i pretakalicu 7-8h dnevno, pa burazeru, ako budes radio dzabe, i platio nam struju za kompresor i transport boca, odma spustamo cenu na 3centa po litru... Wink

Urke evo prijavljujem se odmah za 11.04... Very Happy Taman da malo "ojacam" upropastio sam se totalno...cheers
Do tad mozda nabavim novo suvo odelo, dvobocnik i jos neku opremu i da konacno kod Sinise zavrsim taj trimix kurs.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od SRDJAN Čet Nov 19, 2009 9:19 am

Koliko vam je para Advanced Trimix Diver sa svim troskovima
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od _ Čet Nov 19, 2009 9:30 am

SRDJAN ::Uostalom, tehnicko ronjenje je skup hobi, to moras da skapiras jos pre nego sto se upustis u bilo kakvu aktivnost na tom polju, a sto se zarade tice, nijedan ozbiljan biznis gde ulazes ozbiljne pare se ne isplati za tih 20 posto godisnje koje navodis, pa toliko ti je maltene godisnja inflacija na svetskom nivou.

Ja mislim na 20% (godisnje) ciste zarade koja ti kraju godine ostane. Da na 100 necega ulozenih da na kraju godine imas 120 kad isplatis sve troskove.
Ljudi se kod nas polomise za 8% zarade, a onda ti dodje banka i da kamatu na stednju od 9%, i najpametniji ispadose oni sto sede kuci i ne rade nista.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od SRDJAN Čet Nov 19, 2009 9:37 am

Nema tu racunice, vise vredi 100 Eura kada ih stavis, nego 109 kad uzmes za godinu dana, pa sta mislis odakle onda bankama tolike pare da placaju silne lokale, zaposlene i slicno, realna kamata je minimum 12-15 posto godisnje da budes na nuli.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od ProUrke Čet Nov 19, 2009 9:39 am

skylab ::
ProUrke ::@ Nemanja :

Vidi, ja bi voleo da vidim cenu helijuma od 80e za bocu, iskreno... NIGDE u evropi (Austrija, Nemacka, Francuska, Ceska, Slovacka, Madjarska, Poljska...) nema cena boce za manje od 110e i to bez poreza... I bez kaucije bi voleo da vidim ko daje boce takodje... I isto, ajde da se jave ti frajeri koji "svercuju" boce od 70kg preko granice evropske unije... Imam odma posao za njih sto miliona puta unosniji od celicnih boca... I ajde reci ti meni ko bi radio biznis bez zarade? To nije biznis, to je neprofitabilna organizacija tipa kluba ili udruzenja... Mi, kao sto sam ti i rekao, ne bi NIKADA primili tehnicke ronioce da ne pune gasove kod nas... N I K A D A ! A znam ja odlicno posle 4 godine rada u centru sta je najbolja zarada, veruj mi - diskaveri na prvom mestu, pa kursevi, pa onda ronioci koji rone sa svom nasom opremom... Tehnicki ronioci su na odlicnom poslednjem mestu te trke za lovom... A ako mislis da ce neki centar da primi van sezone tehnicke ronioce "jer nema nista drugo", to mozda retki i samo na kontinentu...
I takodje, uopste nemoj da se zanosis kolicinom tehnickog ronjenja bilo gde - ISSA i MANTA su najveci kupci He u dalmaciji, i mi opet zajedno ne prodamo 60 - 70 boca godisnje, sto je abnormalno mnogo - nema tu nikakve masovnosti... Kada uzmes u obzir sve, veruj mi, da je moj centar, ne bi He bio ispod 5centi po litru da jebe rak raka na sred Knez Mihajlove...
Jel znas da su boce opasan teret? I da treba da se vozi specijalnim kamionom, i da treba da se dovoze specijalnim trajektom na ostrva?
I imam jedan predlog za tebe - kad nam pocetkom aprila (11.4.2010.) budu ovde tehnicki ronioci ponovo, dodji da nosis malo boce i blenes u mikser i pretakalicu 7-8h dnevno, pa burazeru, ako budes radio dzabe, i platio nam struju za kompresor i transport boca, odma spustamo cenu na 3centa po litru... Wink

Urke evo prijavljujem se odmah za 11.04... Very Happy Taman da malo "ojacam" upropastio sam se totalno...cheers
Do tad mozda nabavim novo suvo odelo, dvobocnik i jos neku opremu i da konacno kod Sinise zavrsim taj trimix kurs.

Bice ti malo guzva tada, a i sta ce ti trimix - to je za sise... Very Happy Very Happy Very Happy Salim se, tada necemo sigurno mi moci da organizujemo kurs, jer ce se u centar iskrcati ronilacke snage istocnog bloka... A ako ces da radis za dz, slobodno dodji - nacicemo ti mi smestaj gde jeftino da platis, a hranicemo te skroz korektno... Smile Mozda ti na kraju svakog dana damo i keksic neki... Very Happy
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa Empty Re: Zanimljiv link o ekspediciji tehnickih ronilaca kod Omisa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu