RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Famozni instruktor "VORTEX"

+9
anibus
Sile
zensea
.
Dixie RK Sebastian
mr joy
milutinm
aleksandar777
SRDJAN
13 posters

Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od SRDJAN Pon Dec 15, 2008 10:14 am

Evo posto je Vortex jedan od zasluznijih za gasenje foruma na Akademiji ronjenja, misljenja sam da mu treba posvetiti par recenica.
Cak ni u dalekom Egiptu nije se moglo zaobici njegovo prisustvo sto mozete videti iz prilozenog.

Famozni instruktor "VORTEX" Vortex1zv9


Famozni instruktor "VORTEX" Vortex2ml0


Mislim da se adekvatnije i bolje mesto za doticnog, s obzirom na znanje i kvalifikacije nije moglo naci.


Poslednji izmenio SRDJAN dana Uto Dec 16, 2008 11:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od aleksandar777 Pon Dec 15, 2008 9:13 pm

Kad smo vec kod gasenja foruma, zna li se konkretno zbog cega je ugasen bivsi forum?
aleksandar777
aleksandar777

Broj poruka : 36
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od milutinm Pon Dec 15, 2008 9:40 pm

Taj odgovor bi mogao da, da Mata.
milutinm
milutinm
Admin

Broj poruka : 286
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Dobre Vode(Bar)
Datum upisa : 28.11.2008

http://ronjenje.forumado.net

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od mr joy Uto Dec 16, 2008 2:40 am

Ne znam ni Vortexa ni tebe Srdjane. I jos puno ljudi ne znam, ali bi voleo da ih upoznam. Ali brate nemoj stalno da napadas nekog ili nesto. Sve ce vreme pokazati koje kakav covek ili ko je kakav instruktor.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od Dixie RK Sebastian Uto Dec 16, 2008 6:45 am

aleksandar777 ::Kad smo vec kod gasenja foruma, zna li se konkretno zbog cega je ugasen bivsi forum?

Kukavičluk ga je ugasio. Iako su se gospoda administratori u Pravilniku sasvim lepo obezbedili od stvari koje im se ne sviđaju, nisu imali hrabrosti da dozvole argumentovanu raspravu koje je jedino vodila BEZBEDNOM ronjenju i istini.
Taj Forum je prošlost, zaboravimo ga.
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od . Uto Dec 16, 2008 7:56 am

Stvarno ljudi, kad ce da padne neko upoznavanje ljudi sa foruma?

Milutin i ja smo se upoznali u subotu na Vracaru (njihov termin je odmah posle nas)


A ostali? Ako ne ranije onda jedno zajednicko ronjenje u Adi na prolece. Ili neki kotlic ili ....

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od zensea Uto Dec 16, 2008 8:16 am

Ja sam "Za", nadam se da cu doci na prolece pa kotlici i ada i poneko jezerce. sve moze, imam suvo odelce.
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od SRDJAN Uto Dec 16, 2008 9:01 am

mr joy ::Ne znam ni Vortexa ni tebe Srdjane. I jos puno ljudi ne znam, ali bi voleo da ih upoznam. Ali brate nemoj stalno da napadas nekog ili nesto. Sve ce vreme pokazati koje kakav covek ili ko je kakav instruktor.

Dubok pozdrav mr joy

Slazem se, ali ipak mislim da argumentovani napad ima smisla, ne moze neko ko je dobio diplomu na poklon i na neregularan nacin (sto smo tokom rasprave i dokazali) da obucava ljude i da pri tome drugima soli pamet, a kada vreme pokaze onda moze da bude kasno, imali smo vise puta do sada priliku da vidimo to u praksi, obicno se tragicno zavrsavalo, gubljenjem ljudskih zivota, tako da sam misljenja da takve stvari trebamo u korenu da sasecemo.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od Sile Uto Dec 23, 2008 11:53 pm

Tacno Srdjane, u pravu si, ali dok ne budemo imenovali osobe koje grese, ili su dobile diplomu na ne regularan nacin i dok te ljude kada dodju na more da rone sa nama ne kaznimo time sto NECE roniti sa nama, nista od toga. Ali naravno svi polazimo od toga "ovog puta neka ti je ovako...", uzecu pare za zaron ili bilo sta od tebe, a onda cu da te kao BEZIMENOG pljujem na forumu... E tu smo pogresili.
Ja sam, recimo 2002. godine u Zanjicama kod Pece u kampu, napravio ekskurziju za moj klub. Koristio sam Pecine resurse, kamp i vazduh (i ako sam poneo i svoj kompresor, ali zbog struje koja je varirala i do 160v nije mogao da radi duze od 5 minuta), a sve ostalo je bilo u mojoj organizaciji. Ja za tu ekskurziju nisam stigao da odem do Dr Dase na pregled (iako sam imao sve sto mi je bilo potrebno i osecao sam se odlicno) te ga tako i nisam overio u karnetu. Neko kaze to ti nigde u svetu ne traze... Tacno ali zasto se onda uopste i pregledamo, zasto planiramo zarone, zasto idemo na obuku...? Sva ta pravila su napravljena ne da bi se krsila, vec ima razloga i to se zove BEZBEDNOST! Uros Aksamovic, Inace moj dobar drug, jedan od pokretaca mog kluba i nas prvi instruktor, koga i dan danas volim kao druga i ronioca, dolazi na more bez karneta, dakle bez lekarskog pregleda. Ja jedino mogu da mu verujem na rec, ali nije u tome poenta... Ja te godine na moru nisam napravio ni jedan zaron (Peca to zna!). Zasto? Da bi pokazao drugima da treba postovati pravila! Isto tako u svoj camac nisam hteo da primim Urosa. On je isao na ronjenje svojim malim gumenjakom i u to nisam zeleo da se mesam (svako ima prava na eutanaziju, kako neko rece). Kada bi svi ovako radili, postovali red, polazeci prvo od sebe, onda bi se i napravio red o kojem stalno pricamo.
Nemoj pogresno da me shvatis, slucajno odgovaram samo tebi vec u dva posta, ali nije zato sto imam nesto protiv tebe, nego samo zato sto si ti poslednji u raspravi Very Happy Smile santa
Pozdrav Sile
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od milutinm Sre Dec 24, 2008 1:06 am

Sile svaka cast. U ronjenju ne treba da vazi ona: "Pravila postoje da bi se krsila". Vec bas treba postovati pravila jer bez njih ni nema bezbednog ronjenje.
milutinm
milutinm
Admin

Broj poruka : 286
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Dobre Vode(Bar)
Datum upisa : 28.11.2008

http://ronjenje.forumado.net

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od zensea Sre Dec 24, 2008 3:27 am

Ovo je vec malo sira tema. Rekreativno ronjenje nije vojno ili tehnicko ili komercijalno ronjenje. Tako da postoje (u vecini )asocijacija medicinske forme koje se popunjavaju pre ronjenja i iskljucivo su pravnog tipa. Tako da ako neko nesto potpise njegova je stvar, e sad na tebi je i tvom iskustvu kako ces to da odradis. Ako sumnjas da je neko "nepodoban" posaljes ga kod doktora. I jos nesto, ako ti neko donese "sposoban za ronjenje" od doktora kako ces da zans da nije mentalno nesposoban?Cak sta vise, vise puta sam se uverio da lagano relaksirano i plitko ronjenje blagotvorno deluje na sve.
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od Dixie RK Sebastian Sre Dec 24, 2008 4:22 am

... I tako to ide dok se nešto ne desi. A onda ?!!!!!! Sile je 10000% u pravu ! Ljudi, uozbiljite se i nemojte da pišete takve "liberalne" postove ! Slažem se da ronjenje nije vojska, ali RED mora da se zna i DISCIPLINA u ronjenju mora da postoji. Peca Radifković i ja smo vodili (transportovali, nosili, kako vam drago) našeg prijatelja u Meljine u barokomoru pre 3 godine, čoveka koji ima bezbroj zarona, koji fenomenalno roni a i taj zaron na Parnjači je bio besprekoran. Verujte mi , kad to doživite NIKAKO VAM NIJE SVEJEDNO !!!
Koristite ovaj lep forum i apelujte na mlade ronioce da rade na sebi, na svojoj psiho-fizičkoj spremi, savetujte ih da redovno idu kod Dr. Daše ili kod dr. Nenada Dikića. Savetujte ih da čitaju i da se ronilački edukuju. Samo tako ronjenje može biti ( a MORA biti ) BEZBEDNO.


Take nothing but pictures, leave nothing but bubbles, kill nothing but time
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od zensea Sre Dec 24, 2008 5:12 am

Da dobijes DS ili bends mozes da budes zdrav ko konj i imas zilion zarona. Dovoljno je da si malo dehidriran, odes dublje nego sto treba tog dana ili bilo sta,ko zna sta je tu sve bilo. Ni jedan kompijuter ili tablice ne garantuju potpunu sigurnost.
Ovde se prica o "sposoban za ronjenje ili ne". Da je tako ko sto velis, vrlo malo ljudi bi se danas bavilo ronjenjem.
Naravno budite zdravi i veseli, to stoji.
Attitude saves life
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od Sile Sre Dec 24, 2008 5:44 am

BRAVO Dixie!
Tako razmislja pravi ronilac. Ne zato sto branis moje stavove, nego zato sto uvidjas gde drugi grese! A to se najbolje nauci na primeru koji dozivis. Dobro je da nisi bio ti u kozi tog koga ste vidili, ali je i to dobra skola... To sam i ja doziveo i znam kako je.
Zensea, nigde ti ne gresis sto se procedura tice, stvar je u moralu. Inace tema moze biti siroka onoliko koliko je mi prosirimo. Medjutim, ne vidim da bi to trebali da radimo, jer bi svako branio svoje stavove i to je u redu, ali sta time dobijamo? Pokazujemo sta ti ili ja znamo? Nije to uopste bitno. To sto znamo, znamo sa sebe i to je dovoljno, sto se tebe i mene tice(ne zelim da se takmicim ni sa kim). Ako jos koga hocemo da naucimo, hajde da ga naucimo jednom univerzalnom DOBRU. Sta to znaci? To znaci NE NANETI NIKOME ZLO! Ako zgazimo coveka kada vozimo auto, nije bitno da li cemo odgovarati pred sudom i otici u zatvor ili ne, bitno je hocemo li moci da zaspimo te noci. Cak mozda ni moral nije toliko bitan, jer je i to promenljiva velicina. Moral smo svi mi usvojili onako kako nam je ponudjen u toku odrastanja i vaspitanja, pa tako, posto smo odrastali u razlicitim sredinama i nase shvatanje morala je razlicito.
Simpaticna ti je konstatacija za plitka ronjenja. Itekako ima istine u tome, jedino sto te posle takvog ronjenja mogu boleti ledja, jer si stalno savijen ko kifla (sa nogama i glavom prema povrsini, a stomakom prema dnu), nastojeci da vidis svasta nesto ispred sebe, a posto je plitko, nemozes bas da se ispravis. Salim se za "kiflu", ali su meni plitka i duga ronjenja najlepsa stvar. Nije ti hladno, ne mislis na profil, onaj koga vodis je opusten i ne pravi sranja... ma milina jedna.
Nego smo se udaljili od teme, jel neko video VORTEXa?
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od zensea Sre Dec 24, 2008 6:13 am

Ma izvinjavam se, otislo je malo predaleko. Moral je na visini, naravno da ne podsticem javasluk.
Ima bas u decembarskom Diver magazinu pricica o vorteksu, ali u nekom drugom kontekstu, mislim nema veze sa doticniom osobom al kad ga vec spomenuh....
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od SRDJAN Sre Dec 24, 2008 6:18 am

Sve je to tako, slazem se, ali ipak od nekih pravila ne mozemo pobeci, niko nam ne daje za pravo da nekoga ne povedemo na ronjenje ukoliko nije doneo lekarski, naravno ukoliko je popunio medical statement, to je svuda u svetu tako i s tim se moramo pomiriti, kao sto sam vec rekao kada je bilo reci o lekarskim uverenjima kada su kursevi u pitanju, nase je da damo savet i da sugerisemo da pregled treba obaviti, ali nemamo pravo da to striktno zahtevamo, time bi mi bili ti koji krse standarde koji su jasni po tom pitanju.Slobodno ti pisi i naslovljavaj na mene, nema razloga da se ljutim, ovde smo da bi razmenjivali misljenja.A da !!!!!!! umalo da zaboravim na VORTEXA, vidja ga Dragisa Koprivica u Tivtu svaki dan Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od anibus Čet Dec 03, 2009 1:11 am

@ Sile,
Sta je sa prekomernom tezinom, dali ste mozda razmisljali o tome???
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od Sile Čet Dec 03, 2009 4:28 am

Verovatno mislis na prekomerno "salo", jer prekomerna težina je malo ne određen pojam. Poznajemo mi, među nama, dosta ronilaca koji rone sa "prekomernim težinama", ali im to uopšte ne smeta, jer im je masa u mišićima, a ne u salu, međutim skoro mi se pojavio lik (a razgovarao je i sa drugim instruktorima, čak znam i sa kojima...) koji ima težinu oko 180 do 190 Kg, a visine je oko 180 do 185 cm i hteo bi da roni... E to je zaista previše... Na njegovo pitanje koja je to težina do koje bi trebalo da oslabi, nisam znao odgovor, pa mu ga nisam precizno ni dao, jer mislim da to ni lekari precizno ne znaju. Međutim, pitanje si dobro postavio... Svako od nas bi trebalo da se zapita koliko kilograma ima i šta se u tim kilogramima nalazi, jer je i to bitan faktor preventive dekompresione povrede. Ja sam inače na ovu temu već i zaboravio (pisali smo je pre godinu dana) i ne znam zašto smo uopšte pominjali lekarske preglede, ali sada kad sam pogledao prethodno, zapazio sam jednu stvar koja nam je tada možda promakla, a to je na neki način razlika između ronjenja u centrima, bilo gde u svetu i klubskom ronjenju. Tačno je da lekari ne mogu da vide psihičko stanje ronioca pred sam zaron (ali sam zato ja tu da ga procenim), ali isto tako ja nisam merodavan da procenjujem iz medicinskih formulara, ono što prilikom pregleda lekar može. Čak i kada ronimo po centrima, svi oni koji samnom idu na ronjenje, moraju da poštuju bezbednosne norme koje poštujem i ja ili mogu bez ikakvih problema da rone sa nekim drugim, ako misle da je to za njih bolje.
Ne znam sa kojom namerom si baš mene ovo pitao, ali će verovatno isplivati... Elem, ne znam ni da li sam uspešno odgovorio na tvoje pitanje, obzirom da to što sam rekao mislim da svi znaju...
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od TRITON Čet Dec 03, 2009 8:08 am

U koliko su svi faktori isti, debeo netreniran covek ima veci potencijal za DCS nego onaj koji je u formi. Rekao bih medjutim da su te teme apsolutno precenjene, a evo i zasto. Vecina se bavi rekreativnim ronjenjem i TREBALO bi da je daleko u sigurnoj zoni. Kod ovih rekreativaca najveci rizik predstavlja veliki broj sukcesivnih ronjenja i NEDISCIPLINA prilikom ronjenja. U koliko se pridrzavaju pravila koja se uce na kursevima (bez JOJO, postovanje brzine izrona i sl.) i nesto prekomerne tezine nece skoditi. U koliko medjutim hoce agresivnije da rone, e to je vec druga prica...
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od _ Pet Dec 04, 2009 12:33 am

A sta cemo mi sa viskom "polu-ciste" misicne mase i koji hocemo da ronimo agresivno. Ja koliko znam sto je vece telo treba vise vremena da se izbace mehurici iz njega.
Po teoriji oni iz ausvica bi bili najbolji kandidati za ronioce... Smile

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od TRITON Pet Dec 04, 2009 1:50 am

Pa sa obzirom da je to jako individualno, ti probaj pa vidi Laughing. Salim se naravno. Problem je sto salo najcesce znaci i neutreniranost kako misica tako i kardiovaskularnog sistema, nezdrave navike u ishrani i ...
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od PasHke Pet Dec 04, 2009 2:02 am

Ispod svakog brda raste dobar kukuruz! Very Happy
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od SRDJAN Pet Dec 04, 2009 3:00 am

Bas tako, jebes majstora kome alat kisne Very Happy Very Happy Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od medigo Pet Dec 04, 2009 6:23 am

A dje je tu VORTEX??????
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Famozni instruktor "VORTEX" Empty Re: Famozni instruktor "VORTEX"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu