RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ronjenje u okolini Pefkohorija

+9
Sile
Neo
TRITON
stojkuki
Maras
Điđi
MILAN.MURINA
.
rumeni
13 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od rumeni Sre Jun 01, 2011 3:59 am

Idem na more u Pefkohori i nosim opremu sa sobom.Zanima me postupak prenosenja opreme preko granice (licna iskustva),potrebna dokumentacija i naravno lokacije.Sva misljenja su dobrodosla.
rumeni
rumeni

Broj poruka : 14
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od . Sre Jun 01, 2011 5:56 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:30 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od . Sre Jun 01, 2011 5:59 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:31 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od MILAN.MURINA Sre Jun 01, 2011 6:46 am

Da li znaš Vlado kakva su pravila kod podvodnog ribolova na dah , da li je dozvoljeno i treba li dozvola za ribolov . Pozdrav .

MILAN.MURINA

Broj poruka : 22
Godina : 46
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 08.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Điđi Sre Jun 01, 2011 8:18 am

Dozvola je potrebna,ali je mogu dobiti samo državljani EU zbog.. bla,bla,bla. Inače u razgovoru sa nekima koji dole love,dozvolu im nisu tražili ni u zadnjh 15 godina. Inače dobro a "pristupačno" mesto za ronjenje je plaža Lutra. Treba proći kroz uličice Paliuria i spustiti se oko 2 km, do obale
( Solunska strana zaliva) . Pošto se na tom mestu vrše i SCUBA zaroni ( oko 10h po njihovom vremenu ), treba doći rano. Ja sam ronio na levoj strani i meni je "vrh". Imaš i Ksenija plažu. Na levoj strani kod kampa imaš kamenito poluostrvo takođe dosta zanimljivo i dugačko. Eto malo pomoći

Điđi

Broj poruka : 49
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od rumeni Sre Jun 01, 2011 8:31 am

Hvala na brzom odgovoru! Vlado,da li da prijavim opremu nasoj carini ili Grckoj? Na internetu sam nasao ronilacki klub u Haniotiju sto je jako blizu,planiram da im posaljem e-mail i upitam za cene vodjenja ronjenja i cenu punjenja boca.Da li mozda znas neke cene za punjenje boca i vodjenje ronjenja?
rumeni
rumeni

Broj poruka : 14
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Maras Sre Jun 01, 2011 9:02 am

Ajde molim te ako ti odgovore prenesi cene ovde posto cu i ja mozda u te delove grcke. Pa i mene zanimaju slicna pitanja. Koliko uopste bi trebalo da kosta zaron sa njihovom bocom i tegovima a da nisu bezobrazni?

Edit: http://www.tritonscuba.gr/prices.html

Evo linka za price list centra u Pefkohoriju. Nisam bas merodavan da komentarisem cene ali se meni cini da je preskupo.

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od MILAN.MURINA Sre Jun 01, 2011 10:20 am

Ja idem u Stavros kakvi su tamo tereni za podvodni ribolov ?

MILAN.MURINA

Broj poruka : 22
Godina : 46
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 08.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od . Sre Jun 01, 2011 11:56 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:31 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Maras Sre Jun 01, 2011 8:11 pm

Hvala Vlado na odgovoru. Kod mene je sledeca situacija. Ovih dana trazim neki last minute / low cost odmor negde na ova dva pomenuta prsta. Iskreno se nadam da ce to biti Sitonija posto sam na Kasandri bas dosta puta bio. Ovogodisnji budzet za zajebanciju je potrosen (posto sam isao na Lastovo da ronim za prvi maj) pa bi mi savet, preporuka veoma dobro dosla da bih mogao da zaronim jos koji put a da ne platim papreno. Inace sam totalni pocetnik pa nisam bas ni siguran kako sve to funkcionise. Skoro sve sto napisete na ovu temu meni bi bila novost, zato hvala svima.

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od stojkuki Sre Jun 01, 2011 8:43 pm

Cini mi se da je Sile vodio ljude iz svog kluba Nautilus, na drugi prst, cini mi se neos maramaras ili slicno. Posto ti je to naspram pefkohorija mozda da se njemu obratis jer su to u sustini isti tereni i mislim da cak i klubovi vode na iste lokacije. Mozda ti on moze dati neku ideju o tome.

stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Maras Sre Jun 01, 2011 10:02 pm

Ajde, valjda ce se Sile i Djidji javiti ovde posto bi oni mogli imati i neke konkretne informacije da ne moramo da ih smaramo na private Smile

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Điđi Sre Jun 01, 2011 10:48 pm

Samo da se ispravim plaža se ne zove Lutra ( to je banja sa termalnim izvorima) već je plaža Avlaki. Golden beach je dobro mesto ( desna strana uvale ) . Tu je divlji kamp i lepo mesto za ronjenje na dah. Može se roniti sve do Blue fisch beach ( tu je zvaničan auto- kamp). U Haniotiju ima 2 ronilačaka kluba a u Pefkohoriju sam našao jedan. Nisam sa njima ronio ali se sećam da su bili skupi za zarone. Mislim za 2-3. Porto Valitsa je dobra uvala. Tu sam viđao murine i ugore. Mislim da ronilački klubovi neće dobronamerno gledati na podvodnog ribolovca koji roni na njihovim terenima gde izvode komercijalne zarone, pa ih treba izbegavati, ili ići u vreme kada oni ne rone. Paziti na morske struje van zaliva, koje su relativno brze, pogotovu posle dužeg perajanja, ako nemate kondiciju. Po savetu nemojte roniti sami ( ako možete). Često sam nailazio na Bugare, tako da sam u njima nailazio na partnere u zaronu... Šta sam se raspisao ko u školi...

Điđi

Broj poruka : 49
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Maras Sre Jun 01, 2011 11:22 pm

http://www.poseidondivingacademy.com/home#!__pricelist

Evo price list od jos jednog kluba, doduse na Sitoniji al mozda nekom bude interesantno, meni jeste. Koliko vidim i ovde su cene zanimljive. Paket od 6 zarona 220 Eura. Mnogo je, kume. Mozda Silent ipak da neku preporuku i dogovori nam "Srpske" cene"? Bilo bi lepo.

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od . Sre Jun 01, 2011 11:38 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:31 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Maras Sre Jun 01, 2011 11:44 pm

Super je Egipat ali ja planiram da putujem sa bebom pa sam se ipak odlucio za dobro nam znanu Grcku i sopstveni auto. Upravo rondam po netu i trazim neki povoljni smestaj na Sitoniji a nadam se da ce se i Silent javiti pa da sve zaokruzim u jednu lepu pricu. Jos jednom, hvala svima na pomoci i savetima.

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od stojkuki Čet Jun 02, 2011 2:03 am

Maras ::http://www.poseidondivingacademy.com/home#!__pricelist

Evo price list od jos jednog kluba, doduse na Sitoniji al mozda nekom bude interesantno, meni jeste. Koliko vidim i ovde su cene zanimljive. Paket od 6 zarona 220 Eura. Mnogo je, kume. Mozda Silent ipak da neku preporuku i dogovori nam "Srpske" cene"? Bilo bi lepo.


sada sam proverio ranije postove. kod njih je i Sile vodio svoje ljude iz Nautilusa. NO dok se on ne javi sa iskustvima ostaje da se mozda neko od ljudi iz njegovog kluba, a koji je na ovom forumu i bio je dole, javi sa svojim komentarima.
Nacelno pitao sam neke drugare koji kazu da je kod Porto koufa (ili vec kako) sasvim ok, i da kod neos marmarasa imaostrvo sa lepim terenima, seke, klifovi, ..... lepe uvale dubine od 20 do 50 m, ... ali posto nisam bio ne mogu da potvrdim.

stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od TRITON Čet Jun 02, 2011 3:09 am

Mi smo 2006 bili u Neos Marmarosu.

http://www.triton-ast.rs/ekskurzije9.htm

Iznajmili kucu na obali, vukli svoje camce i kompresore. Grci u glavnom nemaju trofaznu struju a oba nasa kompresora su sa trofaznim motorima, pa smo morali prvo taj problem da prevazidjemo.
Elem, tereni su manje-vise "tuzni" sem oko Kelifosa (ostrva) gde litice strmo padaju i zidovi pocinju na 40m pa do preko 70m. More nije nesto bogato, kao u Crnoj Gori, mada smo bili u maju. Mozda je krajem leta zivlje.
Generalno morali smo luckoj kapetaniji svaki dan da javimo isplovljavanje i povratak. kako smo to radili 4x dnevno malo nam se to smucilo, ali su i oni svoj posao radili kako treba. Upozoravali nas na vremenske promene i td. U Porto Karasu kolko znam postoji baza, ali takodje znam od nasih clanova koji su u Grcku isli naodmor sa porodicom, da zaroni nisu jeftini, a na zalost ni posebno uzbudljivi, bar ne za nase pojnmove.
Sile je poslednjih godina tamo isao pa mozda napise nesto vise, ali sumljam da se situacija znatno promenila.
Sve u svemu treba svugde zaroniti i videti.
Pozz
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od . Čet Jun 02, 2011 3:41 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:32 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od . Čet Jun 02, 2011 3:42 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:32 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Neo Čet Jun 02, 2011 10:48 am

Trece nedelje juna meseca idemo u N.Marmaras. Nosimo boce,kompresor i ....
Dubine u skladu sa kategorijom .

060/61-51-755 Nebojsa

Neo

Broj poruka : 31
Datum upisa : 17.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od . Čet Jun 02, 2011 12:19 pm

............


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:35 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Maras Čet Jun 02, 2011 7:30 pm

Hvala Neo. Ja bih mogao da zaronim sa vama ako me primate?

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Sile Pet Jun 03, 2011 7:08 am

Evo najzad i mene...

Ne bih da odgovaram pojedinačno, već ću pokušati da svoje utiske iskažem globalno, pa nek’ svako uzme ono što mu treba. Smile
Dakle, zadnje dve godine naša klubska prolećna ronjenja smo odronjavali u Grčkoj. Neos Marmaras nam je služio kao baza, gde smo bili smešteni, a ronili smo u saradnji sa ronilačkim centrom „Poseidon diving Academy“, koji se nalazi u Porto Caras-u. Neos Marmaras smo odabrali, zbog povoljnih cena turističke agencije sa kojom sarađujemo, s jedne strane, a sa druge, dovoljno smo bili izolovani da ne smetamo drugima (a ni oni nama) dok se odmaramo na naš „ronilački“ način. Wink To je naravno podrazumevalo da imamo svakog dana i svoj roštilj (domaćin kuće nam ga je posudio! cheers ) koji smo obilato koristili. Sumirano „smeštaj“ zajedno sa autobuskim prevozom tamo i nazad, za sedam noćenja je koštao 105€ prošle, a 125€ po osobi ove godine. Cool Razlika u ceni je zbog toga što smo ove godine bili u „Sunset“, a prošle godine u apartmanima odmah do njih. Inače apartmani su odlično opremljeni, sa klimom, spavaćom sobom, dnevnim boravkom, kuhinjom, velikim terasama... i na samoj su obali mora ili „na plaži“... Dakle, zaspiš sa morem i sa njim se budiš... Laughing
Na prvi pogled ispada da je Neos Marmaras daleko od centra za ronjenje (Porto Caras), ali i nije... Još od prve godine smo se dogovorili sa vlasnikom centra Tasosom, a on to naravno i ispoštovao obe, da nas oni (uglavnom čamcem, ali neki put i kolima) dovoze iz, a i vraćaju u Neos Marmaras. Obzirom da imaju čamac sa motorom od 225 KS, taj put traje približno 5-7 minuta, u zavisnosti od toga kako su Dimitrisi (prošle godine je bio onaj koga su kasnije uhvatili u krivolovu, pa je ove godine ostao samo onaj drugi...) raspoloženi, da li letimo nisko ili preskačemo po nekoliko talasa... u svakom slučaju brzo i interesantno... Very Happy
Oprema i organizacija u centru su sasvim OK, osim što mi se nije dopalo to što, osim 4-5 boca od 15l (za vođe) sve ostale imaju od 12l. Sad Kasnije sam se i uverio da je to pravilo u celoj Grčkoj. Sistem radi tako što ronjenja odrade što dublje, samim tim i vrlo kratko, tako da se i sa ronjenja vrate što brže. Evil or Very Mad Mi smo to predupredili time što smo poneli naše boce i ronili sa „petnaisticama“. Cool Bilo nam je ponuđeno da biramo dva ili jedan zaron dnevno, s tim što bi u slučaju dva zarona, drugi bio odmah tu u okolini prvog, nakon pola do jednog sata površinskog intervala. Evil or Very Mad I ovo sam kasnije „otkrio“ da je pravilo pri sukcesivnim zaronima u skoro svim centrima u Grčkoj. Naravno da mi se takav stav o sukcesivnom ronjenju nije dopao nikako, a naročito ne u proleće, kada je temperatura iznad vode nekada i niža od one u njoj. Koji je to mazohizam čekati na čamcu, mokar, nekada i na vetru, da prođe tih 30-60 minuta, a onda opet u vodu, onako „lepo pothlađen“... Taman svi elementi za „komoru“... Elem, odabir je naravno bio jedno ronjenje dnevno!
Lokacije! Kako je i Mirko rekao, isto kao i u CG. Dakle dosta beživotno. Tu i tamo može da se vidi neki beskičmenjak, po neki jastog, murina, ribica... pa i delfini recimo ove godine! Ali ipak je sve to malo tužnjikavo. Možda u nekom drugom godišnjem periodu... Dno je možda ono što me je najviše fasciniralo. U okolini Porto Caras-a, narocito kada se krene južnije, ka kraju „prsta“, ili prema Kelyfos-u (ostrvo nazvano po kornjačinom oklopu, jer gledano sa južne strane neverovatno podseća na kornjaču!), „seka“ koliko ti duša ište, i to na raznim dubinama... Spuštaju se od 20-40 na preko 100 m. Ovo se vidi jedino sonarom, koga smo na čamcu imali. Ujedno još jedna dobra stvarčica koju imaju, jer tokom putovanja do lokacije, pre zarona se može obilaskom terena sa površine, isplanirati čak i ono što je nepoznato (za nas naravno!).
Cena zarona! Ovo je već nešto oko čega bi trebalo da se zapitamo zašto je takva kakva je, a ubitačno je visoka! Mi smo zbog broja ronilaca, a i ponovnog dolaska ove godine, pa i vansezonsog ronjenja, dobili cenu od 30€ po zaronu! Inače su cene od 50, pa nekada do 80€ (jednom mom roniocu su toliko naplatili u sezoni, a hteo je par puta da zaroni u istom centru u Porto Caras-u, gde ga poznaju!!! Mad ). Dakle cene su vasionske, mada, pošto su grci inače jako dobri trgovci, treba se sa njima i cenkati, pa kako gde upali.
Ovo što sam do sada pisao se odnosilo na ronjenje po centrima, međutim, postoji još (čini mi se jedino kod grka) jedna varijanta, a to je ronjenje u svojoj organizaciji, što je i Mirko spomenuo, jer su oni tako išli, a ja znam i još neke. Dakle, nošenje svoje kompletne opreme, čamaca i motora, prijavljivanje lučkoj kapetaniji i ronjenja do mile volje... Ovakva varijanta je daleko isplativija. Po toj varijanti dolazimo do ronjenja kako smo nekada poznavali, na nekada našem Jadranu, odnosno HR i CG. Ne znam dokle će to da traje, jer verovatno na taj način „malo“ smetamo njihovim centrima, ali to treba iskoristiti. Ja jednu takvu ekskurziju nameravam da napravim od 14. - 24. septembra na Lefkadi, mesto Nidri. Tu ćemo biti stacionirani u apartmanima, a okolo ima dosta ostrva, uvala i svega ostalog, pa evo i poziva za sve koji su zainteresovani da nam se pridruže! Ovo je naravno još uvek neoficijelno, kada sve bude na papiru objaviću i sa konkretnim cenama.
Granični prelazi! Mi našu opremu nismo uopšte prijavljivali. Možda ovo i nije baš najbolja ideja, ali sam eto ipak tako odlučio, jer oprema nije nova, imam sve papire za nju i nekako mi se učinilo da je tako jednostavnije i brže...
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Maras Pet Jun 03, 2011 8:56 am

Hvala za iscrpan izvestaj Sile. Sve u svemu sto se tice Halkidikija u ovakvom godisnji odmor/par zarona aranzmanu mrka kapa. Ne bi oni drzali takve cene da ne mogu. Ocigledno imaju dovoljno turista koje vode na zaron dva i koji kurs i njima vise nego dovoljno. Meni ostaje jos samo nada da ce mi se termin poklopiti sa terminom Nea i ekipe i da pristanu da me prime kao gosta na koji zaron. U suprotnom Giros i Mythos i neka debela ladovina.

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu