RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije

+9
Silent
mikal
djuro strugar-stari
medigo
PasHke
mr joy
SRDJAN
.
provokator
13 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije - Page 2 Empty Re: prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije

Počalji od stojkuki Pon Dec 26, 2011 7:56 am

A sta ima lose u tome da klubovi posluju kao firme, ali kao prave. Pa to je jedini način da klubovi posluju i rade kako treba, i da ne ucenjuju clanstvo i da se ne bave raznim glupostima ispod nivoa profesije (izuzmite ono sto je u karakteru ljudi a to je da budu prevarnti, toga ce biti uvek). Klub ne moze da se vodi iz hibije, zbog druzenja i slicnih marifetluka. To je ozbiljan posao, barem bi trebao da bude.
Mislim da je krajnje vreme da klubovi shvate da se ne mogu izdrzavati od clanarina jer to je samo jedan nacin finansiranja. Druga stvar je sto je masovna pojava da klubove vode nesposobni likovi koji ne znaju nista o poslovanju i kako da omoguce klubu da zivi. Uzmi prostu matematiku. 50 do 70 clanova u najboljem slucaju pa neka clanarina bude i 100 EUR, to je 5 do 7k EUR. Moze li klub da zivi od toga? Ne! Ima načina ali mislim da kod nas niko nema muda za tako nesto.
A od novih zakonskih resenja mi se kosa dize na glavi. Prepisujemo tudja resenja koja su se u praksi pokazala kao losa. Puno je takvih primera.
Prodaja opreme kroz klubove bi bio verovatno jedini nacin koji bi omogucio korektne cene, sa druge strane to je potpuno nemoguce jer proizvodjaci opreme nikako ne zele da imaju ista sa nasim firmama - klubovima jer su prevareni toliko puta. Ma to je jedno vrzino kolo. A u kolu je jebena strana onaj ko opremu kupuje a to smo mi, ronioci.

stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije - Page 2 Empty Re: prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije

Počalji od Silent Pon Dec 26, 2011 8:30 pm

E ovo je sad slag sa mnogo nijansi budjavog ajvara otprilike...

Klub<>firma.... cisto da razjasnimo terminologiju. U ono sto masa nas po inostranstvu zove klubovima su ronilacki CENTRI=firma. Kod njih nema iz samoupravnog nasledja institucija klubova<>firma.

Ja odgovorno potpisujem da onaj ko prvi otvori ronilacku firmu ovde u Srbiji (da suzimo raspravu na firmu koja bi se iskljucivo bavila obukom rekreativnih ronilaca) ce biti neko ko ce slavno nestati u dimu.

Ajmo prostu racunicu. Ako covek registruje firmu u ovoj hajduciji od drzave i plati sve papire svim nadriagencijama, od momenta kad je uopste pomislio na to on je poceo da placa sve i svasta...i to ce samo da mu dodaju trosak na trosak. A on siroma otvorio firmu da nesto zaradi. Da ne pominjem koliko mu para treba da kupi sva osnovna sredstva... pa makar ih "na kvarno" rashodovao posle dve godine (koje ne moze preziveti nikako uz sve ove dahijske namete, makar ne radio nista) falice mu okean para da plati samo fiksne moguce i nemoguce namete hajduciji od drzave...

Sa druge strane neko moze da registruje klub... Super. To je jednostavno, relativno jeftino itd. Ali kod ronjenja ima tu bar 2 zackoljice u startu. Prva je da ako hoce da nabavi neku opremu "kao sredstvo obavljanja delatnosti", mora da trazi misljenje od ministarstva, tj. odobrenje da istu nabavi bez carine i poreza. A tamo neki birokrata ce da odluci o tome u neodredjenom vremenskom roku. Znaci u praksi vi nadjete negde neku opremu preko, trazite profakturu, posaljete je sa zahtevom ministarstvu koje samo ceka na vas zahtev da ga resi istog dana (pre ce biti veka u ovom sistemu), i da je klub nasledna institucija kao sto nije, vasi praunuci bi verovatno docekali da dobiju od tog organa dopis F1P (fali vam jedan papir), pa bi se to prenelo na njihove unuke itd....

Takodje u onom sjajnom zakonu o sportu koji ovde kao i mnoga isprazna dokumenta silni samo copy-paste-uju, pise da za svaki sport moze postojati samo jedan savez koji priznaje ministarstvo, i kroz koji idu sve bitne stvari (pre svega pare od drzave ka klubovima (ma kolike bile) i u drugom smeru predlozi i smernice regulative tj. zastupanje esnafskih interesa). A svi dobro znamo kako to funkcionise kod nas...

I onda sta nama ostaje.... Ko sto bi rek'o gazda Djordje u "Crnom Gruji":
"Braco budimo bar ljudi iako smo Srbi"...

Ali ne, ajde da se mi lepo svadjamo oko nepostojecih stvari. Zasto bi se instruktori ronjenja bavili promovisanjem sporta, medjusobnom saradnjom, organizvoanjem kakvih takvih manifestacija, pa i samom obukom i ronjenjem... Neeee.... Ajde bolje da sedimo kod kuce i pljujemo po cemu god stignemo... Jer i ako neko nesto radi, jer se toga setio, nasao svoju racunicu, pa makar radio i na ivici matematike, ili sl, to se mora popljuvati jer se ja toga nisam setio, pa mi je on kriv princip ovde vlada....

Gledam sinoc "Belu Ladju", i sad me nesto podseti da citajuci vecinu postova ovde (cast izuzetcima, kojih hvala bogu ima) da na ovom forumu treba otvoriti sekciju "Pogani jezici", pa neka svi "poganci" lepo pisu tamo sve kletve i uvrede medjusobno, ali iskljucivo u toj temi, da ne truju ostatak. Molim administratore da stave ovaj predlog na glasanje kao za one teme o podvodnom ribolovu. Mislim da ce odziv biti fenomenalan.

Znaci kome sve smeta, neka to slobodno kaze, ali tamo gde je tome mesto, pa neka svako ko slucajno ili namerno pogleda ovaj forum moze da procita i stvari koje imaju zaista veze sa ronjenjem, a kome je dosadno, neka slobodno otvori temu "Pogani jezici" pa neka opali tamo sta god hoce, evo obecavam da je necu ni citati, kao ni vecina ljudi koje interesuje ronjenje, a ne reality danasnje Srbije...
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije - Page 2 Empty Re: prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije

Počalji od uco Uto Dec 27, 2011 3:07 am

Silent :: ..citajuci vecinu postova ovde (cast izuzetcima, kojih hvala bogu ima) da na ovom forumu treba otvoriti sekciju "Pogani jezici", pa neka svi "poganci" lepo pisu tamo sve kletve i uvrede medjusobno, ali iskljucivo u toj temi, da ne truju ostatak.

Znaci kome sve smeta, neka to slobodno kaze, ali tamo gde je tome mesto, pa neka svako ko slucajno ili namerno pogleda ovaj forum moze da procita i stvari koje imaju zaista veze sa ronjenjem, a kome je dosadno, neka slobodno otvori temu "Pogani jezici" pa neka opali tamo sta god hoce...

U potpunosti se slažem sa tobom.
Samo, ima tu jedan problem, onda bi administratori trebali da administriraju ( uređuju ) ovaj forum!

pozdrav

uco
uco
uco

Broj poruka : 53
Godina : 54
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije - Page 2 Empty Re: prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije

Počalji od stojkuki Uto Dec 27, 2011 6:41 am

Silent,
slazem se sa tobom u vecini onoga sto si rekao i upravo sam na to ukazivao u mom postu i rekog da ne moze klub da zivi od obuke ronioca i clanarine. Puno tu stvari ima koje se jos mogu raditi, ali ne bih dalje raspredao o tome, nek se time bavi onaj ko treba i hoce, ja ... nemam ni zelju ni vremena.
Sa druge strane, mi ronjavci u ovoj zemlji Srbiji smo po mnogo cemu, kao i mnoge druge kategorije gradjana osudjeni na snalazenje a to podrazumeva i sverc komerc. Verujem da bi svi voleli da postoji radnja u kojoj moze da se kupi bar nesto od opreme a da se nakon toga ne osecamo kao isamarani.
Ali to je to o cemu je ovde vec pricano pa da ne trpam dalje .... nema potrebe sve je jasno.

stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije - Page 2 Empty Re: prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije

Počalji od _ Uto Dec 27, 2011 12:16 pm

Ja mislim da je najbolje za ovaj sport da se razni provokatori vise manu Sveta Ronjenja, ostalih klubova i svih nas ostalih koji hocemo samo da ronimo.
Za njihovo dobro najbolje je da se malo pogledaju u ogledalo i pocnu da gledaju svoja posla...


_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije - Page 2 Empty Re: prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije

Počalji od . Uto Dec 27, 2011 12:18 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:39 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije - Page 2 Empty Re: prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije

Počalji od mr joy Čet Dec 29, 2011 2:41 am

Mozemo mi da pricamo i vodimo diskusiju o ronjenju u Srbiji. Kako ko drzi kurseve i posto ili kako ko prodaje opremu i posto. Ali verujte mi da se to nece promeniti. Radujmo se tome da imamo mogucnost da ronimo. A vreme ce pokazati ko radi kvalitetno i posteno.

Posto ja prebacujem sebe u austriju. Tj. pocinjem 1-ferbuara da radim tamo, nadam se da cu imati vise vremena i da cu moci pisati vise na forumu o temama koje su interesantne za sve. I o novostima o ronjenju iz austrije.

Do tada zelim svima Vama Sretnu Novu Godinu, sto vise provedenih sati pod vodom. Puno zdravlja i srece, zadovoljstva, itd.itd.

Najdublji pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije - Page 2 Empty Re: prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije

Počalji od vladapub Pon Feb 20, 2012 3:50 am

Belo ili crno ... ukoliko Srbija propada zbog 100-200 svercovanih odela od neoprena godisnje, nek propadne Smile Opremu sam kupio u Austriji jer mi je jeftinije 30- 40 % nego u Srbiji !
Red ionako postoji samo prividno, kao i u svemu drugom, pa ne vidim zasto bi se ronjenje razlikovalo.
Ako se vec uvodi red, nek se pocne od nekih drugih stvari, trziste opreme ce se samo iskristalizovati kroz godine, nije samo kupiti, postoji i post-sales podrska, servis, rezervni delovi .... kao i u svemu trziste diktira sta valja a sta ne !

vladapub

Broj poruka : 12
Datum upisa : 09.01.2012

http://www.ronilacka-oprema.com

Nazad na vrh Ići dole

prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije - Page 2 Empty Re: prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije

Počalji od uco Pet Maj 11, 2012 10:43 pm

vlada747 ::
uco ::
U potpunosti se slažem sa tobom.
Samo, ima tu jedan problem, onda bi administratori trebali da administriraju ( uređuju ) ovaj forum!

pozdrav

uco

Cao Uco,

Forum je otvorenog tipa a na "forumasima" da sami sebe "administriraju".


Vlada
vlada747 ::Srdane

Prebacio sam tvoje zadnje postove u temu PREVARE I PREVARANTI.
Mora malo da se uvede red u postovanje.

Pozzzzz
V.
uco
uco

Broj poruka : 53
Godina : 54
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije - Page 2 Empty Re: prodaja ronilacke opreme u SRBIJI - beli i crni kanali distribucije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu