RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomoc oko kupovine

+15
mr joy
Điđi
Sile
Nemanja87bgd
smexy
saleks
posejdon
SRDJAN
.
conybgd
milutinm
controlsound
markokg1982
Silent
Zuba
19 posters

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od markokg1982 Sre Jul 17, 2013 7:43 pm

Carape imaju lepu cenu tj oko 16-18e. Bas mi je dosta rashoda pravo da ti kazem. Do sada sam koristio peraja, i desi se da me malo nazulja iznad pete, ali nista strasno, obzirom koliko provodim vremena u vodi. Ako budem isao u Becej, videcu vec..

Sada mi je najbitnije da stigne puska iz Italije, ili odakle je vec Ernest dobija.
Narucio ih je prosli put, ali nisu stigle. Valjda ce sada u novoj porudzbini tj danas ili sutra. Pocinjem ozbiljno da brinem jer ako ne stigne puska, onda su mi dzaba i peraja, i maska, bova, rukavice, igla, olovo... Pomozi Boze...
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od markokg1982 Sre Jul 17, 2013 7:52 pm

smexy ::Munel je nepohodan u slucaju da vidis neku licu, gofa, palamidu, itd... na 3-4 m kako prolaze... ukoliko furas 5m kanapa spremi se da glisiras :)ili kao jedan moj drugar preseces kanap da se ne bi udavio... Jeste da kosta ali svaki put kad budes imao priliku da nesto pogodis oklevaces jer nemas nacina da je ulovis osim da te ne "ukaki" pa ribu pogodis u kicmeni stub i na taj nacin paralises....

smexy ::Danas sam video frajera kako sljapka perajima o povrsinu i setim se o cemu si mi pricao...
Gledao sam neke klipove na youtube, i setio se i ja tebe. Evo zasto :)tj procitaj komentare lika kada su ga pitali zasto nije pucao Smile

markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od smexy Čet Jul 18, 2013 8:11 am

Pa realan covek... video je da nije dovoljno blizu za hitac iz kojeg bi paralisao ribu.... Pogodak bi rezultirao glisiranjem po dnu... ili gubitkom puske....
Mene je danas prodao motor sreca pa nisam daleko zamakao pa se nasao komsija da me islepa... tako da dok se ovo ne popravi nista od podvodnog Sad
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od markokg1982 Pet Jul 19, 2013 3:16 am

Smexy, imam jedan veliki problem.
Iako sam pusku narucio pre 15ak dana, Ernestu nikako da stigne. Kaze da je takvo zagusenje ponekad normalno. Probao je da je nadje i u Hrvatskoj, ali nista. Nema je ovih dana nigde. Bice je ponovo uskoro, ali je to za mene kasno.
Odlozio sam odlazak za more tj pomerio za sledeci petak, jer Ernestu roba ponovo stize u sredu ili cetvrtak, ali je sansa mala da stigne..
Dokle si ti na moru? Hoces li da mi prodas tvoju?
Ako ti je sezona prosla, nema razloga da neces Smile jer mozes ponovo kupiti novu..
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od smexy Pet Jul 19, 2013 9:52 am

markokg1982 ::Smexy, imam jedan veliki problem.
Iako sam pusku narucio pre 15ak dana, Ernestu nikako da stigne. Kaze da je takvo zagusenje ponekad normalno. Probao je da je nadje i u Hrvatskoj, ali nista. Nema je ovih dana nigde. Bice je ponovo uskoro, ali je to za mene kasno.
Odlozio sam odlazak za more tj pomerio za sledeci petak, jer Ernestu roba ponovo stize u sredu ili cetvrtak, ali je sansa mala da stigne..
Dokle si ti na moru? Hoces li da mi prodas tvoju?
Ako ti je sezona prosla, nema razloga da neces :)jer mozes ponovo kupiti novu..

Ja sam moju cekao par meseci i to onih zimskih :)jer sam planirao da idem u januaru na PR ali puska je stigla koliko se secam tek krajem februara mozda i gresim znam da sam vec krajem decembra ovima ovde otkazao dolazak.

Ja sam ovde do pocetka septembra verovatno ako sve bude kako treba. Tako da ti kombinacija za pusku verovatno ne igra tad. silent 
Salvimar se inace dobavlja iz Italije ali preko http://www.cressi-sub.hr/ tj POP-a iz Pule. I sumnjam da je do POP-a jer oni su ozbiljna firma... to verovatno Italijani standardno kasne... Sta da ti kazem naoruzaj se strpljenjem.... A u krajnjem slucaju imas Demke i Pathos u Grckoj... to su fenomenalne puske....
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od markokg1982 Pet Jul 19, 2013 11:49 pm

smexy ::Ja sam moju cekao par meseci i to onih zimskih :)jer sam planirao da idem u januaru na PR ali puska je stigla koliko se secam tek krajem februara mozda i gresim znam da sam vec krajem decembra ovima ovde otkazao dolazak.
Pa to je stvarno neverovatno! Sta li je sa tim Italijanima, kada su tako neobzirni prema kupcima... Da sam to znao, narucio bih je i ja mnogo ranije, nego opet, misliio sam da je 20 dana ranije tj pre mora sasvim ok, ali sam se ocigledno zeznuo samo tako... bas sam se skroz skenjao.. idem da vadim skoljke i to je to.....
smexy ::Ja sam ovde do pocetka septembra verovatno ako sve bude kako treba. Tako da ti kombinacija za pusku verovatno ne igra tad. silent 
Ti si bas na odmoru. Blago tebi.. em imas pusku, em ostajes dole i po 2 meseca Smile
smexy ::Salvimar se inace dobavlja iz Italije ali preko http://www.cressi-sub.hr/ tj POP-a iz Pule. I sumnjam da je do POP-a jer oni su ozbiljna firma... to verovatno Italijani standardno kasne... Sta da ti kazem naoruzaj se strpljenjem.... A u krajnjem slucaju imas Demke i Pathos u Grckoj... to su fenomenalne puske....
Pathos laser si pominjao negde, koliko se secam, ali si takodje pomenuo da je ona preko 200e, tako da to pada u vodu.. Koji su to dobri modeli?
Pitao sam preko facebook-a jednog grka da ode u radnju koja je puna pusaka (blizu gde sam stanovao kod njega), i kaze da ne drze salvimar opremu.. tako da sam na nuli, jbg..
Postoji bas mala sansa da je Ernest nekako izbunari, ali nista nije obecao. Samo ce se potruditi preko njegovih veza. Mislim da bi mi bilo duplo lepsi osecaj, obzirom da sam se malte ne oprostio od nje za ovu sezonu..
Bez problema bih skrenuo sa kursa usput tj idem na Tasos preko Bugarske pa kroz Grcku, samo da je nadjem.
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od smexy Sub Jul 20, 2013 10:19 am

Pa Salvimar u globalu nije toliko velika firma kao npr mares, omer ili cresi, pa samim tim je i isporuka losa tj te puske se koliko ja znam dobro prodaju. Sto se tice odmora pa evo par dana bez camca i kao retard sam.... Mogu da ronim ovde na lokalnim plazama... Nadam se da cu u ponedeljak, utorak biti negde po postama oko lustice... Tako da i 2 meseca nije dovoljno kad nema bar 10 tak dana samo za podvodni. Sto se phatos laser open pro puski tice one jesu oko 200 evra ali po hrvatskoj... A grci ih prave.... Logicno je da ce cena u Grckoj biti bar 20 eura manja. Obrati paznju na Demka puske takodje grcka proizvodnja... U principu 90 cm sa bar 1 x 18 lasticima je ok za pocetak, otvorena glava i ako ima munel super ako ne iduce godine... Pricam ovo iz prostog razloga da ti ne propadne leto.... Ako si bas odlucan onda cekaj Salvimar pa dogodine... Sad
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od markokg1982 Sre Jul 24, 2013 1:10 am

smexy ::
Ako budes isao kod Ernesta vidi da li ima Modular-ke pa ih probaj, ako ti papuca odgovara (oblik stopala)... onda je to po meni best buy... ja sam probao pomenuta od mog burazera koja sam kupio preko Ernesta za njega... i da mi je papuca odgovarala ja bi to zaplenio njemu Very Happy , salu na stranu meni su se listovi dopali, cak sam probavao da vidim da li mi pasu na Beuchatove papuce... ne bi li porucio samo listove.... ali na zalost ne odgovaraju.... Crying or Very sad 

markokg1982 ::Narucio sam i gara modular-ke.
U cemu je fora sa tom papucom za ova peraja? Ja nosim broj 43, a stopalo mi je generalno pravo i "plitko" tj nemam nikakav ris koji bi me zuljao.
Osetio sam na svojoj kozi u cemu je fora sa papucom...
Stigle su mi modularke 44/45 a drugu stigle gara 2000 HF isto 44/45. Sa carapom od 3,5mm kada probam gara HF, sve je kako treba. Mozda su za maaaalu nijansu velike, ali je to to. Kada sam sa istom tom obuvenom carapom probao ove moje modularke, noga pliva u papuci! Question   Question  Sad 

Ne mogu da razumem da ista fabrika pravi razlicite velicine papuca. Sa sve carapom, noga mi izlece iz modularki.
Da narucujem carape od 5mm, bio bi rizik jer bi pri veslanju mozda mrdala noga, tako da sam ostao i bez puske koja nije stigla, i bez peraja.
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od smexy Sre Jul 24, 2013 6:24 pm

Meni na modularkama bez carape ima lufta koliko hoces bukvalno ispadaju noge, ali sa 4mm carapama ima malcice lufta i to je pod vodom ne toliko primetno. Bar moj subjektivni osecaj. Najbolje je probati pod vodom pa tek onda mozes da znas sta ti odgovara a sta ne. Recimo ja sam toliko zgotivio listove tih peraja u odnosu na Beuchat mundial koja su bar 30-40% tvrdja (mozda najtvrdja peraja koja sam ikada imao). Znam da ti nista pametno nisam rekao sto vec nisi znao ali mislim da sa modularkama i recimo 4-5mm carapom nece biti problema.
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od markokg1982 Sub Avg 31, 2013 7:09 am

Ponovo radi bioskop (forum) Very Happy

Prvo da se pohvalim - stigla mi je salvimar voodoo rail open pro 95. Jes da je stigla posle letovanja, ali nema veze. Sada je imam, i to je bitno. Postoji sansa da, ukoliko i mom drugu uskoro stigne ista ova puska koju je narucio, ponovo palimo na more na bar 4-5 dana zbog lova Smile
Ostalo je da naucim kako da privezem ovaj silk koji sam dobio uz nju, kao i munel (ako se tako kaze za kanap koji ide na mulinel) koji takodje moram da narucim. Ima par klipova na youtube, samo mi mnogo cudno to da kanap ide preko strele.. izgleda da ona takvom silinom izleti da to i nije prepreka..
Koliko metara kanapa je realno potrebno za mene koji sam pocetnik? Tj jel se to kupuje na pakovanje ili metre?
smexy ::Najbolje je probati pod vodom pa tek onda mozes da znas sta ti odgovara a sta ne. Recimo ja sam toliko zgotivio listove tih peraja u odnosu na Beuchat mundial koja su bar 30-40% tvrdja (mozda najtvrdja peraja koja sam ikada imao). Znam da ti nista pametno nisam rekao sto vec nisi znao ali mislim da sa modularkama i recimo 4-5mm carapom nece biti problema.
Sto se tice peraja, probao sam od druga ova cressi gara 2000. Neverovatno tvrdi listovi! Toliko su jaki da ti se cini da se i ne pomeraju dok plivas (iako naravno rade). Bukvalno sam se izmorio posle nekoliko desetina metara, i odlucio da ih odmah skinem. Bas mi je drago sto ih ja nisam uzeo, jer bi se vec sada nasle u oglasima tj nemam ja snage ni potrebe za takvim perajima. gara 3000 po listovima bas obecavaju tj mekanija su dosta, i verujem da je super plivati sa njima.
To samo potvrdjuje da je mnogo bitno da se peraja probaju pre kupovine.
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od smexy Pon Sep 02, 2013 7:06 pm

@marko

Da da ide kanap preko strele i na taj nacin fiksira strelu u onaj kanal... Zato se i zove OPEN, sto je skracenica od Open head, puska sa otvorenom glavom.
Sto se tice peraja zato sam i napominjao da moraju da se probaju, jer su puni oglasi istih Very Happy ljudi se zajebu zacas....

A sto se tice mog PR ove godine, na zalost nije bilo niceg slavnog, par brancina ispod 1kg, cipoli... (to je ono standardno u sta se puca kad nema nista ozbiljnije), jedno 4-5 sipa (koje sam mogao bukvalno i rukama da ulovim al ajde... blam me je da uopste pisem ovo Very Happy ), hobe nisam vadio jer sam bio u periodu kada leze na jajima pa sam uglavnom vidjao iste, kako leze na jajima... btw u bokokotorskom zalivu tacnije na par posti kao npr orahovac, verige,.... posle 1. avgusta vidljivost je pala na ispod 2m..... sto ce reci da sam imao par izleta na 1-2h... u kojima je toliko mutrno da se ne vidi vrh puske... Finansije su presudile da odem na otvoreno samo par puta,.... jbg trosi dvotaktni motor pa tacno da sam sejk neki pa bi se zamislio.... sve u svemu planirao sam da u toku zime odem recimo na 7 dana .... ali otom potom....
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Nemanja87bgd Ned Apr 06, 2014 3:55 am

Pozdrav svima na forumu, prvo da se predstavim, ja sam Nemanja iz Beograda, imam 27 godina i resio sam da nabavim malo opreme  Laughing

Ove godine planiram da uzimem masku, disaljku, peraja, pojas sa tegovima i noz, sledece godine pusku i rukavice, a trece godine i odelo. Osim ako uspem da ove godine uzmem i pusku, ali videcemo.

Evo sta sam odabrao za sada pa vi donesite sud:

1. Maska Cressi Occhio Plus 27e http://www.cressi.com/Catalogue/Details.asp?id=438&img=S_0DS295050_01.jpg
2. Kutija za masku 3e http://www.cressi.com/Catalogue/Details.asp?id=906&CatMacroID=19&FilterByMacroCat=100
2. Disaljka Cressi Dry 9e  http://www.cressi.com/Catalogue/Details.asp?id=440&CatMacroID=7&FilterByMacroCat=100
3. Peraja Cressi Pluma 20e http://cressi.it/catalogue/details.asp?id=499&lang=12


Poslednji izmenio Nemanja87bgd dana Ned Apr 06, 2014 5:59 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Nemanja87bgd

Broj poruka : 13
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od SRDJAN Ned Apr 06, 2014 4:18 am

Peraja zaboravi, to je za bazen
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Nemanja87bgd Ned Apr 06, 2014 6:02 am


Nemanja87bgd

Broj poruka : 13
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od SRDJAN Ned Apr 06, 2014 8:24 am

To su sve losa paraja, manje vise za snorkeling, nisu za ronjenje, pogotovo ako hoces za ribolov, onda moraju posebna, ali to nema za te pare koliko ova navedena kostaju.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Sile Ned Apr 06, 2014 8:28 am

Kako vidim želiš da se baviš ribolovom, onda bi trebao da gledaš nešto poput ovoga:

http://www.imersion.net/index.php?lg=1&chx=20&fam=16&prod=224

Kupuje se jednom i koristiš doživotno, ako znaš da čuvaš i održavaš kako treba!
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Nemanja87bgd Ned Apr 06, 2014 8:37 am

Verujem da je tako ali situacija je takva kakva je  Crying or Very sad  Ta Imersion kostaju 3 puta vise nego sva oprema koju planiram da kupim ove godine  Embarassed 

Ja mogu birati izmedju ovih koje sam naveo (ili neka druga ovakva koje Ernest moze nabaviti a ja ih nisam nasao) pa koja bi ste odabrali kad bi morali da birate izmedju ovih? Ili su sva jako slicna pa da biram po izgledu?

Nemanja87bgd

Broj poruka : 13
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od SRDJAN Ned Apr 06, 2014 8:55 am

Sa tim perajima nema svrhe roniti, bolje se strpi nego da bacis pare. Za scuba ronjenje dobra peraja su oko 50 E, a za podvodni ribolov duplo, nemoj pogresno da shvatis, ali to je kao da si krenuo da tricis u sumi u papucama.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Sile Ned Apr 06, 2014 8:58 am

U tom slučaju ćeš sigurno pogrešiti, pa je izbor isti  Crying or Very sad. Što je najgore, shvatićeš da si pogrešio tek kad ih budeš kupio/probao i već potrošio planirane pare, koje bi mogao da sačuvaš, te u drugoj ateraciji da potrošiš na nešto bolje.
U ribolovu je osnovna stvar dobar odabir puške i peraja, ostalo je manje-više nebitno i svodi se na lično preferiranje. Ako tu pogrešiš, imaćeš novu investiciju, jer ćeš morati ponovo kupiti upravo skuplje, a sa druge strane nećeš imati kome da preprodaš ono što si kupio, jer to niko neće želeti da ti kupi. Šta da ti kažem... dobro promisli!
Na kraju, ronjenje je VRLO SKUPO i to treba da ti je jasno od samog početka!
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Nemanja87bgd Ned Apr 06, 2014 9:21 am

Sve ja to razumem ali ogranicavajuci faktor je novac. Ove sto sam nasao su 20e, kvalitetne kostaju 50e a za ribolov su od 100 pa na gore.
Koliko god logicno bilo da skupljam pare pa uzmem te od 100-150e ne bih hteo da propustim ovog leta da ronim u Grckoj jer je pitanje dal cu i sledece sezone skupiti tih 100-150e. Pare odu ocas posla na mnoge ne planirane stvari. Ako budem u stanju da dam 150e za kvalitetna peraja ovih 20e mi nece puno znaciti a voleo bih da imam i ovog leta peraja (kakva takva) da ronim i za kasnije za svaki slucaj neka su tu.
U pravu si da je ronjenje skup sport ali ja tek pocinjem pa racunam da i oprema moze da mi bude pocetnicka  Smile 
Zato sam i napravio spisak koji sam razvukao na 3 godine  Very Happy 

A razmisljam i da mi je pametnije da uplatim neki kurs u Bg za ronjenje na dah i da naucim nesto sto mi moze zivot znaciti a da ustinem na kvalitetu opreme jer ni kursevi nisu bas jeftini.

Nemanja87bgd

Broj poruka : 13
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Sile Ned Apr 06, 2014 9:50 am

Very Happy 
Što se kursa tiče ... potroši sve pare prvo na njega! To treba da ti je pod brojem jedan kada planiraš to što planiraš.
Takvo ronjenje, koje ne želiš da propustiš ove godine, ti neće priuštiti nikakvo zadovoljstvo veće od ronjenja bez peraja, bez maske, bez disalice... Hajde, maska i disalica su ti možda i potrebne da bolje vidiš i da ne vadiš glavu iz vode uzimajući vazduh. Ja sam kao klinac tako ronio sa dalmošima, na tada našem Jadranu, vadeći svašta nešto sa dna. Mogao bih ti o tome pričati bar par meseci, ako ne i duže. Čak smo i lovili ribu lukom i strelom, napravljene od žica sa kišobrana ili suncobrana Very Happy. To je bio taj užitak o kome ti pričaš. Sasvim druga priča je ono o čemu ti maštaš. Sa tim, pod jedan, nemoj da se igraš bez kursa, a pod dva, budi ozbiljan  Twisted Evil .
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Nemanja87bgd Pon Apr 07, 2014 3:33 am

Ja sam kao klinac ronio na Ulcinju (po pesku  Very Happy  ) sa nekim perajima od mog oca i bilo mi je mnogo lepse nego bez njih. Zato bih uzeo sada ova jeftina jer mora biti veca razlika izmedju nicega na nogama i ovih jeftinih i nego izmedju njih i onih skupih.

Ne vredi, budzet mi je takav kakav je i bice ili ta jeftina peraja ili nikakva, a nista mi ne garantuje da cu do sledece godine skupiti pare za te skuplje, mozda ni za dve-tri godine...

Tako da koja da odaberem od ovih dole (ili su sva ista i da gledam koja mi se vise svidjaju na izgled?)

Cressi Pluma 20e http://cressi.it/catalogue/details.asp?id=499&lang=12
Seac Speed 23e http://www.seacsub.com/snorkeling/fins/speed.html
Aqualung Motion 23e http://www.aqualungsport.com/it/content/view/112/1/
Aqualung Gran Prix 23e http://images.divingdirect.co.uk/images/products/zoom/1319054145-75785600.jpg

Nemanja87bgd

Broj poruka : 13
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od markokg1982 Uto Apr 15, 2014 10:26 pm

Druze, kao sto ti i rekoh u privatnim porukama, sto se peraja tice, moras da ih probas, ili je jako mala sansa da ti zapadnu neka koja ti bas odgovaraju.
Ja sam ih porucivao prosle godine, i to posle mnogo iscitanih stvari i saveta, pa mi opet nisu odgovarala.
Ne slazem se sa kolegama ovde sa foruma vezano za jeftina peraja. Bolje da imas i ta jeftina sada, nego da nemas nikakva.
Ja trenutno koristim neka najobicnija iz inter sporta koja su i mekana i nekvalitetna, pa su se i iskrivila, ali opet je mnooogo bolje sa njima nego bez njih. Cim ih skinem, kao da stojim u mestu kada nogama pokusavam da radim tj kao da noge nicemu ne sluze.
Za pocetak uzmi masku cressi ochhio plus koja je odlicna, disaljku si vidim izabrao, i uzmi pojas za tegove kao i tegove.
Ostalo, iscimaj nekog na plazi ako ima ova dugacka spearfishing peraja da ih probas, odelo ces vec uzeti, noz takodje itd.
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Nemanja87bgd Uto Apr 15, 2014 10:42 pm

Hvala puno Mare, delim tvoje misljenje a vidim da cu i ja imati najvise problema oko odabira peraja pa cu i pokusati da nadjem neki nacin da odaberem pravu velicinu i elasticnost.
Masku uzimam tu definitivno jer vidim da si ti zadovoljan pa nema razloga eksperimentisati.
Tegovi se takodje podrazumevaju.

pozz

Nemanja87bgd

Broj poruka : 13
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Điđi Uto Apr 15, 2014 11:43 pm

Dok nekupiš odelo, tegovi ti netrebaju..eto ti ušteda..

Điđi

Broj poruka : 49
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 3 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu