RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mares Puck ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0

+2
Maras
tane
6 posters

Ići dole

Mares Puck  ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0 Empty Mares Puck ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0

Počalji od tane Sre Apr 30, 2014 3:29 am

Pozdrav svima,

Koji uzeti racunar izmedju ova 3


  1. Mares Puck -- (nije pro)
  2. Suunto Zoop
  3. Oceanic Veo 1.0


Svi su slicne cene jedino postaje pitanje koji da pazarim Very Happy

Znaci racunar je za standardno sportsko ronjenje  nista posebno

Najvise navijam za puck posto je baterija lako zamenljiva.
Ali i suunto je zanimljiv.
Iskustva ? Utisci ? ...

Hvala
tane
tane

Broj poruka : 3
Datum upisa : 22.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Mares Puck  ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0 Empty Re: Mares Puck ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0

Počalji od Maras Sre Apr 30, 2014 5:24 am

Ja imam Zoop i skroz sam zadovoljan.

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Mares Puck  ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0 Empty Re: Mares Puck ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0

Počalji od dak76 Sre Apr 30, 2014 8:45 am

Ja imam Mares Puck za sportsko ronjenje je sasvim ok,jedini problem/mana je što kabal za povezivanje sa računarom poprilično košta  Mad
ako se razumeš u elektroniku i to možeš da središ
za druga dva ne znam kakva su nisam se susreto sa njima

dak76

Broj poruka : 3
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mares Puck  ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0 Empty Re: Mares Puck ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0

Počalji od tane Sre Apr 30, 2014 8:55 am

Koliko sam razumeo Mares ima manji display od suunta mada mi to nije
bitno nego koliko se dobro vide brojevi.

Isto tako za algoritam cuo sam od nekih korisnika suunta da prilicno restriktivan.
i da ne meri stopove tj da opet zaustavi pa se onda kolege se zale :Dsa boljim racunarima.

Ja sam ronio samo sa puck-om a a kada ronio sam sa buddijem koji je koristio suunto gecko i prilicno
je bio restriktivan. ( mada moguce da i on se nesto zabado po dnu pa nisam bas siguran da li je racunar u pitanju.)

Kako se zoop vidi u mraku ?
tane
tane

Broj poruka : 3
Datum upisa : 22.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Mares Puck  ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0 Empty Re: Mares Puck ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0

Počalji od SRDJAN Sub Maj 03, 2014 4:58 pm

Suunto Zoop, bez ikakve dileme.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mares Puck  ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0 Empty Re: Mares Puck ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0

Počalji od tane Pon Maj 05, 2014 12:38 am

Hvala,

Suntoo it's.
Razlika je nekih 20 evra vise za suntoo ali veci display
ipak znaci.

tane
tane

Broj poruka : 3
Datum upisa : 22.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Mares Puck  ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0 Empty Re: Mares Puck ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0

Počalji od frogman Pon Maj 05, 2014 10:08 am

Koristim suunto zoop. Zoop nema svetlo za displej, to dobijaš kod vyper-a koji je nešto skuplji. Kod zoop-a diplej apsorbuje svetlost i posle je emituje, nisam probao ali su mi rekli da može da se sa blizine osvetli baterlampom nekoliko minuta i da posle toga sija u mraku 30 - 40 minuta. Inače u noćni zaron ideš sa lampom tako da mi nije smetalo.
frogman
frogman

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Mares Puck  ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0 Empty Re: Mares Puck ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0

Počalji od frogman Pon Maj 05, 2014 10:20 am

Takođe Mares Puck ima nekih problema sa narukvicom, prijatelj ga je izgubio u toku zarona. Sličan problem opisuju spominju i drugi po netu.
frogman
frogman

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Mares Puck  ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0 Empty Re: Mares Puck ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0

Počalji od Điđi Pon Maj 05, 2014 6:50 pm

200 zarona sa Mares Puck wrist, niti jedan problem nisam imao, a pogotovu sa narukvicom.( po običaju sve instrumente I opremu dodatno obezbeđujem). Pregledan. Dobro čitljiv, danju I noću. Zamerka mi je, što ima jedno dugme I meni moraš da vrtiš samo u jednom pravcu.Interface mu je oko 40 eura u Nemačkoj. Baterije se lako menjaju. I ako mi je sve ostalo Suunto, (kompasi za ronjenje,orijentiring, ručni sat), nisam imao iskustva sa Zoop-om. Moje zapažanje.

Điđi

Broj poruka : 49
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mares Puck  ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0 Empty Re: Mares Puck ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0

Počalji od frogman Uto Maj 06, 2014 8:12 am

Kako dodato obezbeđuješ instrumente i opremu?

    Nisam koristio mares puck lično ali pročitajte utiske drugih naprimer na amazonu:

http://www.amazon.com/Mares-Puck-Wrist-Dive-Computer/product-reviews/B00106GVLA/ref=cm_cr_pr_btm_link_1?ie=UTF8&showViewpoints=0&sortBy=byRankDescending

http://www.amazon.com/Suunto-Nitrox-Wrist-Computer-SS015964000/product-reviews/B004060D8Y/ref=cm_cr_pr_btm_link_1?ie=UTF8&showViewpoints=0&sortBy=byRankDescending

     Videćete da maresu mnogo veći broj zamera vrlo ozbiljne greške u radu. Ima veliki broj onih koji su prezadovoljni ali i onih kojima je kompijuter otkazivao na različite načine, verovatno im kontrola kvaliteta nije dobra. Ronjenje je suviše ozbiljan sport a kompijuter isuviše važan deo opreme za takve propuste.
      Suuntu je naveden samo jedan takav slučaj ostale zamerke se odnose na manje bitne stvari kao što su cene ostalih usluga firme itd.
frogman
frogman

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Mares Puck  ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0 Empty Re: Mares Puck ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0

Počalji od dak76 Sub Maj 10, 2014 8:05 pm

ja nikad nisam koristio fabričku narukvicu na komjuteru ni na kompasu,već lastiž(kanap).
po meni mnogo funkcijonalnije
1.lakše se nameša
2.nema teorije da puknu oba kanapa istovremeno
3.okrećeš i nameštaš onako kako ti odgovara u tom trenutku
mada da budem iskren kad sam kupovao kompjuter gledao sam suunto vyper i ALADIN 2G al nalete povoljam mares puck pa njega uze i u principu
sam zadovoljan sa njim
Mares Puck  ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0 Puckbungee

dak76

Broj poruka : 3
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mares Puck  ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0 Empty Re: Mares Puck ili Suunto Zoop ili Oceanic Veo 1.0

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu