RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Halcyon recall

+2
zensea
mr joy
6 posters

Ići dole

Halcyon recall Empty Halcyon recall

Počalji od mr joy Pon Okt 05, 2009 3:24 am

Halcyon Manufacturing Inc. in cooperation with the US Consumer Product Safety Commission has initiated a voluntary recall of select Eclipse, Evolve, Explorer, Pioneer and CCR35 buoyancy compensator's (BCDs) manufactured between January, 2006 and September, 2008. In addition, select Halcyon inflatable devices (Lift Bags, SMBs, DAMs, Surf Shuttles and Diver Lift rafts) may also be affected.

These BCDs or Inflatable Devices could develop excessive corrosion or rusting problems with the stainless steel Over Pressure Valve (OPV) spring, causing the spring to fail and the BCD or Inflatable Device to leak through the OPV. It is unlikely that most of these units will experience any problems since the potential defect is limited to a very small portion of the total number of OPV springs used during this time period. However, given the potentially serious implications all OPV springs should be checked to minimize risk or inconvenience to Halcyon customers. BCDs manufactured after September, 2008 are not included in this voluntary recall.

Please reference this website information, or visit your local Authorized Halcyon dealer, for details on how to identify the BCD serial number. Inflatable Devices do not have serial numbers and should be checked based on customer purchase date if possible. If there is any doubt as to the serial number or date of purchase, Halcyon recommends inspecting the OPV spring at the request of the customer.

Worldwide Halcyon distributors will be initiating a similar inspection and replacement process through their dealer networks. Halcyon Manufacturing, Inc in High Springs Florida will also inspect those BCDs or Inflatables sent directly to our facility, replace the OPV spring if necessary and provide free return shipping to the customer.

We apologize for this inconvenience and encourage Halcyon BCD and Inflatable owners with questions to contact their local Halcyon dealer, regional Halcyon distributor or Halcyon Tech Services directly using the following contact information.

Halcyon Headquarters Contact Information:
1110 S. Main St., High Springs, FL 32643
Hours of operation: 8am - 5pm EST, M-F
1-800-HALCYON (800-425-2966) x307
techservices@halcyon.net Halcyon Worldwide Distributor Contact
Information can be found at:
http://www.halcyon.net/distributors


The following steps will assist the customer in identifying the serial number on their Eclipse, Evolve, Explorer, Pioneer or CCR35 buoyancy compensators (BCDs) manufactured between January, 2006 and September, 2008. If you cannot locate a serial number on your BCD please contact us.



If the serial number begins with the following sequence, the OPV spring in the BCD should be inspected:
16, 26, 36, 46, 56, 66, 76, 86, 96, A6, B6, C6, 17, 27, 37, 47, 57, 67, 77, 87, 97, A7, B7, C7, 18, 28, 38, 48, 58, 68, 78, or 88

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Halcyon recall Empty Re: Halcyon recall

Počalji od zensea Uto Okt 06, 2009 6:49 am

ja sam jos davno metnuo OMS inflator, jer ovaj zhrdjali sam vracao, oni slali novi koji je opet rdjao, pa ja slao nazad a oni slali novi itd, oda ja reko "More, fuck off" i stavim oms koji za divno cudo ne hrdja jer je od plastike. Takodje posedujem i par rupa (uspesno zakrpljenih) na istom jer je sav nezan i pipav. Mada za performanse samog wing-a sve najbolje.
Verovatno sledeci put uzimam nesto drugo npr
http://www.agir-brokk.com/1862ef56-057b-401e-abca-b26d5bde407f-9.html
ili topla preporuka
https://www.deepseasupply.com/index.php?category=wings
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Halcyon recall Empty Re: Halcyon recall

Počalji od zensea Uto Okt 06, 2009 8:17 am

uh pardoniram tek sam sada procitao da se radi o OPV opruzi, pa da dodam da me i to smara i dan danas, avaj malo ga pritegnes izdrnas i drzi.
Ovo sa Halcyon inflatorima je stara prica sad su se setili i opruge?!?!HA!
Sto ti je kad se sela firma zasniva na marketingu, prvo naprave vrljavu opremu i prodaju po navisim cenam, a onda posle 5-6 god "izvinite povlacimo sve ovo, kupite ovo novo kosta malo vise al' radi 100%". Mislim stvarno...
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Halcyon recall Empty Re: Halcyon recall

Počalji od TRITON Čet Okt 08, 2009 3:10 am

Imam-o Hacyon wingove raznih godista, od 2003 pa do 2008. Neki inflatori iz stare serije su zaista pravili probleme (doduse ne sa korozijom) vec mnogo gore poceli su da "naduvavaju". Kriv je bio mehanizam od Inoxa. Bolje podmazivanje i punjenje komore silikonom je taj problem otklonio. Doduse neke smo i zamenili. Sto se tice robusnosti, ne bih se slozio da su "pipavi", imamo primerke sa >1000 zarona i dalje se drze.
Sto se tice cene, to je zaista svinjarija. Konstruisan da zadovolji potrebe DIR filozofije (u sta spada i dostupno i povoljno po ceni) sada je toliko skup da je to cista pljacka (nekada su bili MNOGO povoljniji).
Iz tog razloga nase clanove najcesce savetujemo da ako kupuju novo uzimaju "klonove" koji su medjutim u medjuvremenu takodje dostigli visoke cene.
U principu smatram da je Hacyon oprema izuzetna po funkciji, osrednja u kvalitetu i bezobrazna po ceni.
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Halcyon recall Empty Re: Halcyon recall

Počalji od uco Čet Okt 08, 2009 4:45 am

TRITON ::
U principu smatram da je Hacyon oprema izuzetna po funkciji, osrednja u kvalitetu i bezobrazna po ceni.

Odličan komentar Smile
uco
uco

Broj poruka : 53
Godina : 54
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Halcyon recall Empty Re: Halcyon recall

Počalji od zensea Čet Okt 08, 2009 4:58 am

I ovaj moj jos se drzi od 2005-e, samo sto sam imao par misteriozno napravljenih rupa pa sam pod time mislio da su pipavi, mislim ako su konstruisani za DIR filozofiju i pecinarenje posebno, trebali su da stave bar duplu besiku da spoljasnja membrana bude kao zastitna. mada je moguce da se negde tu i ekser nasao u ormanu ili neki iver ko to moze znati?
Anyway sto se tice performansi pod vodom, stvarno neverovatno konstruisan. Samo da su se malo vise posvetili kvalitetu....avaj ipak je pravljen za slatku vodu, inflate button posle dve nedelje u slanoj vodi pocinje da rdja.
poz.
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Halcyon recall Empty Re: Halcyon recall

Počalji od TRITON Čet Okt 08, 2009 5:35 am

Zensea, predpostavljam da je tvoj wing iz Pioneer serije predvidjen za mono bocu - rekreativno ronjenje. Licno imam 2 takva. Rade odlicno ali iz razloga jedne vrece (i jedne boce) nisu za tek. Moja drugarica PADI i TDI ins. je sa takvim radila po bazama u Indji, C. Moru i Hrvatskoj, sigurno oko 500-800 zarona. Wing je sad svetlo braon od sunca i soli Laughing ima i par rupa.
Explorer serija za dvoboce ima duplu vrecu i zaista je izuzetno robustan. Moj ima preko 1000 zarona par rupa u spoljnoj oblozi ali i dalje besprekorno radi. Mislim da je na mom cak i stari tip inflatora od Inoxa.
Postoji i mono wing sa duplom vrecom mislim od 30 i 40 lbs cijeg imena ne mogu vise da se setim (iako sam imao jedan). Ozbiljna (i skupa) naprava ali samo za mono bocu.
Iz naseg iskustva najvise ostecenja prilikom ronjenja se mogu ocekivati prilikom penetracije olupina (metal zice i td.) Pecine takodje predstavljaju veliku opasnost, pogotovo za onog ko ozbiljno pecinari, ali dosta je manji rizik od olupina. Ova dva tipa ronjenja kategorisemo kao "kontakt sport" jer se i pored maksimalnog opreza ne moze spreciti kontakt sa brodom ili olupinom. Ko tako roni izuzetno zavisi od konfiguracije opreme.
Za one koji rone samo otvorenu vodu (bez kontakta) ruku na srce i nije toliko bitno. Oprema (i wing) je najizlozenija tokom transporta.
Prema tome povedite racuna o transportu i pakovanju opreme.

Pozdrav
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Halcyon recall Empty Re: Halcyon recall

Počalji od Edgar Čet Okt 08, 2009 6:24 am

Zanima me ponesto o kvalitetu Poseidonovog besea W500 winga, u odnosu na ostale proizvodjace ( cena\kvalitet i to ).
Nesto mi vrag ne da mira pa sam mislio da ga kupim do sledece sezone.
Pa ako bi napisali par reci ,...zahvalan
Edgar
Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 60
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.04.2009

http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Halcyon recall Empty Re: Halcyon recall

Počalji od SRDJAN Čet Okt 08, 2009 8:12 am

Generalno su svi Poseidoni sto se kvaliteta tice odlicni, jedino sto su preskupi i po meni iskljucivo za rekreativno ronjenje.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Halcyon recall Empty Re: Halcyon recall

Počalji od zensea Čet Okt 08, 2009 9:29 am

Meni malo cudno izgleda, al verovatno radi sasvim ok.
Samo pazi ovi besea w50 su isto bili "recaled" proletos cini mi se zbog neke greske sa spojem unutrasnje besike i ventila neznam bas tacno. Mozes da pronadjes na netu. Pa ako vec uzimas pazi na serijske brojeve.
Deluje prilicno udobno, mada preterano za moj ukus.
pozdrav
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Halcyon recall Empty Re: Halcyon recall

Počalji od zensea Čet Okt 08, 2009 9:36 am

Edgar, da li si probao mozda neki od ovih wing-ova o kojim pisemo ili uopste od harness/wing kombinacije? Mislim da ce ti se mnogo vise svideti od ovog Poseidona.
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Halcyon recall Empty Re: Halcyon recall

Počalji od SRDJAN Čet Okt 08, 2009 10:05 am

Zavisi sta covek hoce, imao sam prilike da razgovaram sa ljudima koji rekreativno rone sa Poseidonom i prezadovoljni su, a i gledao sam ga, stvarno je maksimalno udoban, daleko vise od bilo kog tehnickog winga, tako da ukoliko mu ne treba za tehnicko ronjenje i pare mu ne predstavljaju problem, onda je izbor sjajan.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Halcyon recall Empty Re: Halcyon recall

Počalji od zensea Čet Okt 08, 2009 10:08 am

[quote="TRITON"] Wing je sad svetlo braon od sunca i soli Laughing ima i par rupa.
Tacno znam sta mislis pod time Laughing...da mi vidis OMS duplu vrecu krstio bi se Laughing
cak sam krpio spoljnu vrecu sa koncem za zube!!! Evo jos drzi, a dokle ce neznamo LOL!!
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Halcyon recall Empty Re: Halcyon recall

Počalji od TRITON Čet Okt 08, 2009 10:44 am

Koliko sam video taj wing je zaista skup, 650-750 EUR u zavisnosti od opreme Shocked . Mislim da je to mnogo para. Sto se tice udobnosti, mozda smo mi malo "iskrivljeni" pa su nam plate i oprtaci dovoljno udobni Laughing
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Halcyon recall Empty Re: Halcyon recall

Počalji od SRDJAN Čet Okt 08, 2009 11:12 am

Sto se tice udobnosti, mogu za sebe slobodno reci da sam konformista, prosto se osecam opustenije, zato i koristim OMS IQ pack i mogu vam reci da sam prezadovoljan, ali u poredjenju sa Poseidonom je i dalje daleko manje udoban, Poseidon je prosto tako mekan i tako lepo ergonomski napravljen da se osecas kao da si obukao neki lep komad garderobe, a ne wing. Cak i backplate nije kao kod normalnih wingova vec je u obliku tela. Sto se cene tice, malo su pale, koliko se secam bio je negde 550-600 Eura. Opet da ponovim, W50 je iskljucivo rekreativni wing, nije za tehnicko ronjenje, cak mislim da nema vecu vrecu od 18-20 kg, za tehnicko postoji W100, harnesi su isti, ali je vreca drugacija.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Halcyon recall Empty Re: Halcyon recall

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu