RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

+3
Petkovic Matija
SRDJAN
_
7 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od _ Pet Dec 04, 2009 3:45 am

Kazu ovako: Speleološki odsek Beograda 26. 09. 2009. godine započinje specijalistički kurs osnova ronjenja, koji za krajnji cilj ima uvođenje u speleoronjenje.

Vise detalja moze se videti na njihovom sajtu: http://www.sob.org.rs/

Zanima me ako neko zna po kojoj asocijaciji rade obuku i kakve licence izdaju, tj da li ja sa tim licencama mogu da odem na primer u Francusku i da ronim u pecini?

Inace poslao sam im na e-mail upit sa gore navedenim pitanjima ali mi jos nisu odgovorili.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od SRDJAN Pet Dec 04, 2009 3:51 am

To ti je CMAS, rade obican P1 kurs
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od _ Pet Dec 04, 2009 4:08 am

Pa sto onda pisu specijalisticki kurs pecinskog ronjenja?

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od SRDJAN Pet Dec 04, 2009 7:10 am

Ti ko da ne znas sta se radi u Srbiji, sve moj do mojega
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od _ Pet Dec 04, 2009 8:19 am

SRDJAN ::To ti je CMAS, rade obican P1 kurs

U pravu si, izgleda da sam ja pogresno procitao uopste se ne pominje se speleoronjenje uostalom evo odgovora koji sam dobio na e-mail:


Dragi Nemanja,

mozda nisi bas najbolje razumeo, ili nije bas jasno napisano, ali nigde se ne pominje konkretan kurs speleoronjenja, vec osnovni kurs ronjenja.
Pominje se speleoronjenje kao krajnji cilj, ali to je vec neka druga prica. Za to je potrebano da vladas i speleoloskim vestinama pored ronilackih. Sama ronilacka kategorija koju imas nije toliko bitna, koliko tvoje iskustvo u ronjenju. Jer ono sto je speleoronjenje nema veze ni sa cim onim sto se konvencijonalno sreces u ronjenju.
Sam konkretan kurs speleoronjenja kao tako definisan ne postoji. Samim tim ni nastavni plan i program za to (obzirom na broj ljudi koji se time bave kod nas...a moze da se kaze i u Evropi).
Postoji nesto tako u Americi, ali bi tu sad morao da udjem u teoriju, sto svakako nije mesto ovde. Sve u svemu ti kursevi za americko trziste namenjeni su za odredjen tip speleoronilackih objekata kao i za odredjen tip speleoronjenja, a toga nema kod nas (tj. u Evropi).
Ima nekih tendencija u CMASu kod nas da se naprave odredjeni specijalisticki kursevi za speleo-ronjenje, cak sam i ja dobio zadatak da to uradim, ali zbog izvesnog broja okolnosti u CMASu to je ostalo samo na ideji (kao i mnogi drugi specijalisticki kursevi), a mozda ce se ove godine nesto na tome i poraditi. Sve u svemu, i ako to bude, karakter tog specijalistickog kursa ce biti u rangu INTRO zarona, nista ozbiljnije, prosto je nemoguce za tako kratvo vreme sve savladati.

Nadam se da sam ti pomogao da na pravi nacin pocnes da gledas na speleo-ronjenje. Sve u svemu, da ponovim, to nije nista ni blizu onoga komercijalnog sto si u ronjenju do sada navikao da vidis.

eto toliko,

puno pozdrava,
Uros

(nema potrebe da nabrajam kategorije :-) )

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od Petkovic Matija Pet Dec 04, 2009 9:12 am

E pa dragi Nemanja,
covek koji ti je odgovorio na mail je super poznat u speleoloskim krugovima. Na koji nacin prosudite sami.

Web adresa speleolosog kluba SOB je oteta od strane istog tog Urosa. On je bio predsednik kluba ili neko cudo mudo pa je bilo moguce da to uradi. Jedno vreme je bio ok tj. nije se dalo provaliti kakav je zapravo covek a onda je postao halapljiv. Posto je bio i clan saveza uspeo je i tu da umesa prste. NIje normalno kakvo je on sranje napravio! Kradja opreme, para, ucena, falsifikovanje potpisa, otimanje pecata saveza, lazno predstavljanje pred svetskim organiacijama u ime saveza, laziranje dogadjaja ( tipa istrazivanja nekih do jaja pecina, kurseva ( kao gore navedenog ) MA BRE NIJE NORMALNO STA JE URADIO! Njegove gluposti i dan danas ispravjamo a za neke tek saznajemo. Car je osnovao svoju asocijaciju sa imaginarnim klubovima i tako navlacio ljude koji ga nisu znali.

SOB nema sajt jer mu je isti otet te ovaj gore nema veze sa tim klubom. Ovi izvestaju super zvuce samo jos da su i njegovi pa milina. Preronili sofone na dah :-)))) i svako istrazivao svoj deo kanala. Ekstra, samo sto se tako ne radi niti bilo ko radi u speleologiji a ako neko od vas svremena na vreme preroni neki sifon a da predhodno ne zna, BLAGO NJEMU!!

Mene je sramota ovakvih slucajeva u speleoloskoj zajednici Srbije jer sebe smatram iste. Malo sam pisao nepovezano ali oprostite jer sam mnogo iznerviran. Odoh da se ohladim pa pokusa da vam sastavim ok tekst kako se ne bi neko zajebao pa i pomislio da saradjuje sa Urosem.

Nabrojao bi on kategorije samo da zna koje postoje. Kada procita malo bolje na netu ili po forumu javi ce se on sa nekim vec. Jedino sto on ima je NEVEROVATNA moc manipulacije ljudima i ubedjivanja

Petkovic Matija

Broj poruka : 77
Godina : 35
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od SRDJAN Pet Dec 04, 2009 9:53 am

Covek lupeta gluposti, u CMAS-u postoje Cave kursevi, kao i u vecini asocijacija, kakvi sad specijalni kursevi speleoronjenja, ako zavrsis kurs speleologije i Cave kurs za ronjenje, to ti je onda vrh koji mozes dostici, sve ostalo je smejurija i prazna prica, uostalom vidis sta Matija kaze, svuda ima pametnjakovica i lopova, nemamo samo mi Veska, Belog, Karjuka i ostalu bagru, ima ih u svim strukturama.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od _ Pet Dec 04, 2009 10:08 am

Petkovic Matija ::E pa dragi Nemanja,
covek koji ti je odgovorio na mail je super poznat u speleoloskim krugovima. Na koji nacin prosudite sami.

Web adresa speleolosog kluba SOB je oteta od strane istog tog Urosa. On je bio predsednik kluba ili neko cudo mudo pa je bilo moguce da to uradi. Jedno vreme je bio ok tj. nije se dalo provaliti kakav je zapravo covek a onda je postao halapljiv. Posto je bio i clan saveza uspeo je i tu da umesa prste. NIje normalno kakvo je on sranje napravio! Kradja opreme, para, ucena, falsifikovanje potpisa, otimanje pecata saveza, lazno predstavljanje pred svetskim organiacijama u ime saveza, laziranje dogadjaja ( tipa istrazivanja nekih do jaja pecina, kurseva ( kao gore navedenog ) MA BRE NIJE NORMALNO STA JE URADIO! Njegove gluposti i dan danas ispravjamo a za neke tek saznajemo. Car je osnovao svoju asocijaciju sa imaginarnim klubovima i tako navlacio ljude koji ga nisu znali.

SOB nema sajt jer mu je isti otet te ovaj gore nema veze sa tim klubom. Ovi izvestaju super zvuce samo jos da su i njegovi pa milina. Preronili sofone na dah :-)))) i svako istrazivao svoj deo kanala. Ekstra, samo sto se tako ne radi niti bilo ko radi u speleologiji a ako neko od vas svremena na vreme preroni neki sifon a da predhodno ne zna, BLAGO NJEMU!!

Mene je sramota ovakvih slucajeva u speleoloskoj zajednici Srbije jer sebe smatram iste. Malo sam pisao nepovezano ali oprostite jer sam mnogo iznerviran. Odoh da se ohladim pa pokusa da vam sastavim ok tekst kako se ne bi neko zajebao pa i pomislio da saradjuje sa Urosem.

Nabrojao bi on kategorije samo da zna koje postoje. Kada procita malo bolje na netu ili po forumu javi ce se on sa nekim vec. Jedino sto on ima je NEVEROVATNA moc manipulacije ljudima i ubedjivanja

Matija hvala ti na informacijama, nazalost manipulanata izgleda da ima svuda i mozda mnogo vise nego sto mislimo. Nisam bio u krugovima speleologa i speleoronilaca tako da ne poznajem nikog iz vase branse a doticnog Urosa pogotovo.

Ovo mi je privuklo paznju u smislu zato sto znam da niko kod nas nije drzao kurseve speleoronjenja osim mozda Cece koji je nas poznati speleoronilac.

Pozdrav

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od alijas Pet Dec 04, 2009 10:42 am

Matija, jel to isti onaj lik sto mu Mirko i Vlatko sjebase tablu na Vrelu Mlave? Very Happy Very Happy Very Happy
alijas
alijas

Broj poruka : 55
Godina : 48
Lokacija : sabac
Datum upisa : 11.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od SRDJAN Pet Dec 04, 2009 11:23 am

Sto ne sjebase i SOPAS-u nesto Very Happy Very Happy Very Happy pa da vodim na rucak Very Happy Very Happy Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od Petkovic Matija Pet Dec 04, 2009 11:18 pm

Skylab tvoja je sreca sto ga ne znas. Nema na cemu i drago mi ako sam bio od bilo kakve pomoci.

Ne bih ti znao Miko reci. Ja iskreno sumljam u sve sto je vezano za njega. Da li je covek sa table bas on isto ne znam. Sinoc sam odmah zvao drugare i receno mi je da je on instruktor ronjenja po CMAS-u ali niko sa sigurnoscu mi nije potvrdio to.

Petkovic Matija

Broj poruka : 77
Godina : 35
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od Petkovic Matija Sub Dec 05, 2009 2:04 am

http://www.sob.org.rs/prikaz.php?sta=novaakcija&direktorijum=2009_%2001_%2011_%20Ronjenje%20pod%20ledom

Izvestaj sa akcije UROSEVOG SOB se nalazi na linku iznad. Zanimjiva info da su na zarone pod ledom vodili ljude bez predhodnog iskustva! Desno su okacene slike. Da li neko zna dobro te ljude ? Moze li reci nesto o njima?

Ja sam uprave nasao sebe kako ucestvujem na par akcija UROSEVOG SOB. Gornje pitanje je postavjeno kako bih utvrdio da li su mozda i ronioci sa slika takodje bili nevoljni ucesnici tih akcija, UROSEVOG SOB?

Petkovic Matija

Broj poruka : 77
Godina : 35
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od Petkovic Matija Sub Dec 05, 2009 2:07 am

VODILI LJUDE BEZ IKAKVOG PRODHODNOG RONILACKOG ISKUSTVA

Petkovic Matija

Broj poruka : 77
Godina : 35
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od Petkovic Matija Sub Dec 05, 2009 2:15 am

http://www.sopas.org.yu/instruktori.htm

Aksamovic Uros, covek o kome pricam je prvi na spisku po abecednom redu za instruktore ronjenja u SOPAS-u. Meni jos vise sada nisu jasne njegove izjave gore navedene.

Petkovic Matija

Broj poruka : 77
Godina : 35
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od Petkovic Matija Sub Dec 05, 2009 2:21 am

"Uros Aksamovic, Inace moj dobar drug, jedan od pokretaca mog kluba i nas prvi instruktor, koga i dan danas volim kao druga i ronioca, dolazi na more bez karneta, dakle bez lekarskog pregleda. Ja jedino mogu da mu verujem na rec, ali nije u tome poenta... Ja te godine na moru nisam napravio ni jedan zaron (Peca to zna!). Zasto? Da bi pokazao drugima da treba postovati pravila! Isto tako u svoj camac nisam hteo da primim Urosa. On je isao na ronjenje svojim malim gumenjakom i u to nisam zeleo da se mesam (svako ima prava na eutanaziju, kako neko rece). Kada bi svi ovako radili, postovali red, polazeci prvo od sebe, onda bi se i napravio red o kojem stalno pricamo.
Nemoj pogresno da me shvatis, slucajno odgovaram samo tebi vec u dva posta, ali nije zato sto imam nesto protiv tebe, nego samo zato sto si ti poslednji u raspravi
Pozdrav Sile"


Na ovo mi moze odgovoriti Sile

Petkovic Matija

Broj poruka : 77
Godina : 35
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od _ Sub Dec 05, 2009 5:17 am

Kontam da je speleoronjenje samo jedan od vidova prodora u speleo objekte i da speleolozi to dozivljavaju tako, odnosno drugacije od nas zagrizenih ronilaca kojima je ronjenje samo po sebi svrha. Onaj Sifon na -Вороныа o kom si pisao je primer takvog objekta, jer tu je mnogo veci izazov spustiti se na dubinu od 2000m, nego sam zaron.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od Sile Sub Dec 05, 2009 5:22 am

Matija, ja poznajem jedan deo proče iz SOB-a i dosta dobro poznajem Uroša, međutim ne znam koje je tvoje pitanje?
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od Petkovic Matija Sub Dec 05, 2009 5:52 am

Apsolutno si u pravu skylab. Vecina tako misli i uglavnom se ronjene koristi za prelazak sifona, koji vecinom nisu toliko dugacki i duboki, radi daljeg istrazivanja suvog dela. Jedan od takvih primera je Вороныа ili ti Krubera. Sifoni si mali i predpostavljam da se nebi ni zezali toliko oko njih da su mogli da nadju alternativu i zaobudju ih. " Zagrizenim roniocima " kao sto si rekao uglavnom nepada ni na pamet da vuku i habaju opremu po pecini ili jami kako bi imali plitak zaron sa malom penetracijom a cesto i nikakav jer nikad neznas na sta ces naici. Objekti kod nas mahom nisu veliki, uski su i to predstavlja dodatan problem.

Ja poznajem pricu vezanu za SOB i vecinu ostalih gluposti koje je uradio. Procitao sam da ti je dobar prijatelj te se nemoj ljutu ali moje miljsenje o njemu gore ne moze biti.

Interesuje me on, kao ronilac, jedan od prvih instruktora u vasem klubu. NJegova izjava na sajtu kako su vodili ljude koji do tada nisu imli dodira sa ronjenjem u overhead situaciju. Da li su akcije i istrazivacka speleoronjenja kojima se hvali istinita posto znam da speleospasilacke i speleoloske nisu vec ih prisvaja od tudjih klubova i ljudi iz PRAVOG SOB. Na nekima sam i sebe nasao.

Kakva su tvoja poznavanja price sa SOB? Verujem da poticuo njega te sam siguran da su drugacija.

EVo ti nekih stvari koje je radio. Posto je bio izbacen iz SOB kod njega je ostao kljuc koji je iskoristio kako bi usao i ukrao opremu, laserske daljinometre, uze, mislim lap-top . . . Kada su promenili bravu on je napunio kljucaonicu lepkom i parcicima grancice.
Kada je Ivan Nastic trebao da ima ekspediciju, zimski uspon na Mon blanc, dobio je 1000 eura od civilne zastite iz Va za sprovodjenje iste on ga je ucejivao i trazio deo jer su pare legle na racun od saveza ciji je pecat on ukrao pre toga i blokirao potpuno. Dizao pare po svom nahodjenu. Na kraju Ivan nije nikada video te pare.
Pokusao je da prevari ljude iz tehnogasa za karbid i nagovori ih da njemu sve daju. Karbid se u speleogiji koristi za rasvetu. U rekciji sa vodom daje gas acetilen koji je zpaljiv. Veoma je zapaljiv i skup te se ne moze lako naci. Predstavio se koa predsednikom saveza koji okuplja vecinu speleologa SRB. On je zeleo da ga prisvoji i verujem preprodaje. Spisak se nastavlja u beskonacnost . . .

Petkovic Matija

Broj poruka : 77
Godina : 35
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od Petkovic Matija Sub Dec 05, 2009 5:55 am

Verujem da ces mu preneti i da ce pricitati postove sa ovog foruma ukoliko vec nije. Njabolje bi bilo da on covek objasni.

Petkovic Matija

Broj poruka : 77
Godina : 35
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od _ Sub Dec 05, 2009 7:30 am

Matija u cijem je SOB vlasnistvu, drzavnom ili privatnom ili nesto izmedju? Gledao sam istoriju SOB-a, postoji jako dugo znaci verovatno je dotiran od strane drzave koja je kupovala ili donirala opremu u nekom periodu postojanja kluba. Sad mi malo nije jasno kako neko odjenom moze to da proglasi da je njegovo, pokrade pare, opremu i preuzme finansije kluba. Valjda postoji neki statut, upravni odbor, clanovi kluba koji imaju neku moć? Nemoguće da se niko nije bunio.
Sto se tice ronjenja pod ledom onaj ko hoce da roni mora da ima min. P2 ili AOWD (ice dive)specijalnost da bi to radio.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od Petkovic Matija Sub Dec 05, 2009 8:03 am

Klub nije ni u drzavnom niti u privatnom vlasnistu. Registruje se kao skup gradjana ili tako nesto. Potrebno je svega 3 lica da ga osnuje. Ne znam tacno kako ide jer me nije ni interesovalo. Zaboravjas da si gledao sajt koji je preuzet. Te statut i sve ostalo je izmenjeno kako bi islo u korist njemu. On je kao predsednik kluba imao prustip svemu. Pecatu, kljucu za ekonomat, sifri za sajt. . .Kada je doslo do toga da su se ljudi pobunili i isterali ga on je promenio sifru i preuzeo sajt, capio opremu i ostalo. Ucenjivao je savez jedno vreme da ukoliko ga smene da ce SOB izaci iz istog a opet je tu ucenu tajio od ljudi iz kluba. Kao sto rekoh covek je neverovatan manipulator. Da li su ga tuzili ne znam. Ja ne znam da li je SOB imao neke pomoci od drzave ali moj klub nije osim kada se napise projekat, tipa za istrazivanje nekog objekta pa dobijes malu pomoc od lokalne vlasti. Verujem da ni SOB nije dobijao bilo kakvu pomoc. .To se nije desilo preko noci nego je radio polako i krajnje pedantno. Cela stvar oko njega ja krajnje zamrsena i komplikovana. Da se raumemo ljudi iz SOB su krivi koliko i on jer su ga oni izabrali a ne neko drugi. Nisu odlucno i brzo reagovali te je steta koju je naneo jos veca. Sa svima njima je on bio super prijatelj pre svega ovoga. Od prijatelje ne ocekujes takve stvari.

Petkovic Matija

Broj poruka : 77
Godina : 35
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od Darko Petkovic Sub Dec 05, 2009 8:09 am

Pozdrav.
Matija sa tobom se u potpunosti slazem.nadam se da si dobio moju poruku.Sto se tice onih fotografija i izjava doticne osobe je za nepovjerovati.Tu je nepotreban bilo kakav komentar.Strasno.
Pozdr

Darko Petkovic

Broj poruka : 38
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od _ Sub Dec 05, 2009 9:48 am

@Matija, kako se postaje speleolog, video sam na sajtu "laznog SOB"-a da oni drze kurseve speleologije. Bar sa slika sa kurseva vidim da je potrebno jako puno alpinistickog umeca, baratanja konopcima, karabinima, itd.. i dobra fizicka kondicija. A sudeci po slikama iz pecina vidim da krupnijim ljudima tu nema mesta? Jesam u pravu ili...Very Happy

PS
Inace slike iz pecina su fantasticne!

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od TRITON Sub Dec 05, 2009 9:52 am

Matija je visi od tebe Wink
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od _ Sub Dec 05, 2009 9:55 am

Al sigurno ima manji stomak... Very Happy Very Happy Very Happy

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA? Empty Re: SPELEOLOSKI ODSEK BEOGRADA - KURS PEĆINSKOG RONJENJA?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu