RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Marketing u ronjenju

+5
medigo
ProUrke
_
SRDJAN
.
9 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Marketing u ronjenju

Počalji od . Ned Mar 07, 2010 1:04 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 1:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od SRDJAN Ned Mar 07, 2010 8:02 pm

Cekaj malo, pitanje nije precizno, u kom svojstvu govorimo
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od _ Ned Mar 07, 2010 9:17 pm

vlada747 ::A kako se inace reklamiraju ronilacki klubovi u Srbiji?
Kako inace privlacite nove clanove?
Jel isto onako kako vam izgledaju web stranice?
Moze li neko taj fenomen ne reklamiranja da mi objasni?

cheers

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od SRDJAN Ned Mar 07, 2010 9:47 pm

Predpostavljam da pitas sa aspekta klubova, svi vidovi reklamiranja su Ok ukoliko su u skladu sa nekim osnovnim etickim i moralnim nacelima. Ne mozes me ubediti da je korektno da se na bilo koji nacin dolazi do podataka clanova drugih klubova i da se oni obavestavaju o bilo kakvim aktivnostima. Neka brate okace na svoj sajt ili na forum, pa kome se svidi i smatra da je primamljivo neka se javi sam. Korektno je i to da klubovi saradjuju, znaci da ja posaljem ponudu Mirku, Siletu, Janezu, ZR-u, Bozani .........pa ce oni naci nacina da obaveste svoje clanove, isto to ocekujem od njih, da obaveste mene, a ne moje clanove. Pa najbolje da odstampam flajere i da se pojavim u tudjim terminima na bazenima i da delim svim clanovima, ako tako gledas i to je marketing. Ili one jajarske varijante tipa mi smo drugari, dodji kod mene, uradicu ti kurs 50 Eura jeftinije, kad su toliki smekeri neka ga urade za dzabe kada su vec drugari. Ima tu jos raznoraznih stvari, recimo materijali, sama prica da nema materijala na Srpskom, vec na Hrvatskom je poprilicno otrcana i svi znamo da sluzi samo za to da bi se opravdalo krsenje standarda i smanjio trosak za 40-ak Eura. Zar mislis da neko ko dodje na kurs zna nesto drugo osim onoga sto mu ispricas, ako mu pritom celu pricu lepo uvijes i plasiras, vise je nego sigurno da ce on biti cvrsto uveren da je to ispravno i sutra ce cak to i opravdavati.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od _ Ned Mar 07, 2010 9:57 pm

Nekad pre ere masovnog interneta marketing maltene nije ni postojao nego se islo po preporuci ili poznanstvu. Retke su bile reklame na TV-u u kome neki ronilacki klub reklamira svoje usluge. Na ja sam na primer mog instruktora upoznao u teretani na Tasmajdanu.

Danas u eri interneta, facebook-a i slicnih sajtova stvari su bitno promenjene sto nikako ne znaci da prvi nacin i dalje ne funkcionise. Razlika je u tome sto je svakom potenicijalnom buducem roniocu drasticno prosirena ponuda.

Inace mislim da je ovo pitanje je vise upuceno vlasnicima klubova, pa se nadam da ce aktivnije da se ukljuce u ovu temu.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od SRDJAN Ned Mar 07, 2010 10:14 pm

Nemanja, sigurno se secas "marketinga" kojim je Pocuca navodno hteo da privuce ronioce, jos bolje znas da je namera bila da se podave svi ostali i da im se onemoguci da na bilo kakav nacin rade, seti se i nacina na koji je RK Sebastijan otet termin na Tasu, 1.000 Eura onom smrdljivom Mugosi u dzep da bi falsifikovao dokumentaciju i Sebastijanov termin dodelio Pocuci, a onda krecu i pokusaji da se to isto uradi i Bozani i Mungosu, pri tome je sve ronioce i Instruktore obavestio da mogu da koriste termine iskljucivo po njegovim novoformiranim uslovima. Probleme sa karticama, materijalima i svim ostalim stvarima necu ni da spominjem, napravljeni su namerno kako bi se ljudi naterali da igraju kako on svira. A jel znas koji je rezime svega? Procitaj novine pa ce ti biti jasno, naravoucenije sledi samo po sebi.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od . Ned Mar 07, 2010 11:38 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 1:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od SRDJAN Ned Mar 07, 2010 11:42 pm

Mozda jesu retki, ali su generalno svi vezani za neki klub, mislim da se opet vezujemo za iste stvari, i naravno sto je najvaznije, na preporuku, drugari, prijatelji i sl.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od SRDJAN Ned Mar 07, 2010 11:55 pm

Evo ti jedan lep primer marketinga, video si ponudu koju je okacio poseidon, jedna lepa, korektna i vrlo transparentna ponuda, i covek nikoga nije ugrozio, lepo i decidno je objasnio sta se i za koje pare nudi, napisao ranija iskustva i molim lepo, stavio je na mesto koje prilici, nije poslao na mail ni clanovima Nautilusa, ni Tritona, niti nekog drugog kluba, drugo je ako je poslao na mail svojim prijateljima, to je vec nesto licno.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od ProUrke Pon Mar 08, 2010 12:00 am

Mozes da imas marketing kakav hoces, i da dampujes cene koliko hoces, kolicina ljudi koje na taj nacin mozes da privuces je ogranicena, jer, ako sam ja ronio u klubu i placao zaron 8 evra, a za "ostatak" punio boce, nosio camce, popravljao motore, przio se sat vremena na suncu do lokacije i sta ti ja znam, a mogu da platim 14e da samo dodjem u centar, obucem se, odem na brod, odronim, i da me boli dupe, ja cu uvek da idem na varijantu od ne 14, nego 20e... Ali, onda cu za svoje pare moci nekome da jebem mater ako mi je vazduh los, ako mi je brod spor, ako vodja ronjenja nema pojma i tsl...
Takodje, ako je manja cena na ustrb kvaliteta opreme ili ne daj boze njenog odrzavanja, onda je tek prica krajnje glupa - ponavljam po stoti put - u centru gde ja radim, potrosimo godisnje po 20kg molekulara za filtere i 10kg aktivnog uglja, samo za oringe za ventilske grupe ode iz zajebancije po 150e godisnje, a gde ostalo?
Licno uvek prvo proverim sta sve "jeftine" ponude sadrze, i nekako do sada kad god bi kupio nesto za "male" pare bi to bilo u p.m. skupo na kraju...

A ja do svojih kurstista dolazim trenutno iskljucivo na preporuku, ali, jos nisam poceo da se bavim time u Srbiji da budem iskren - kad budem poceo, imacu lepo CENTAR u kome cu ja biti ZAPOSLEN, imacu odobrenje od nadleznih organa da mogu time da se bavim, i polako - sajt, forumi i dobar glas ce da dovedu sve na svoje mesto... Wink
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od SRDJAN Pon Mar 08, 2010 12:05 am

Jebiga, vise i ne mozes, nemas vise ni u jednom klubu sta da otmes kada su neki vec sve oteli sto je moglo, jedino jos gace da skines vlasnicima lol! lol! lol! lol! lol!
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od medigo Pon Mar 08, 2010 1:14 am

Sad se postavlja jedno pitanje koje mene zulja vec duze vrijeme raspravljajuci ovdje, a to je :
Jesu li menadzeri sportisti i dali je marketing olimpiska disciplina, obzirom da je vama ovakav rad klubova regularna aktivnost.....??????
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od ProUrke Pon Mar 08, 2010 1:47 am

Jaaaooooo Medigovicu... Stvarno, i ti i ja dosadismo ovde pricajuci o klubovima i firmama, a i dalje se svi prave ludi... Wink
Mozda, samo mozda, kada jednog dana neko bude malo prelistao sta znaci biti KLUB, a sta FIRMA, a sta SZR, mozda ce taj dan saznati da klubovi nemaju pravo da RADE/PRIVREDJUJU, kao i da ne mogu biti vlasnistvo jedne osobe... No... Polako, sad ce nove teme... Wink
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od Sile Pon Mar 08, 2010 2:27 am

Kod mene su do sada svi isključivo došli preko naše WEB prežentacije ili na preporuku. A kako drugačije? I Srđan i Urke u potpunosti imaju pravo! Ponekad govore o različitim stvarima, ali su u pravu!
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od _ Pon Mar 08, 2010 2:45 am

SRDJAN ::Nemanja, sigurno se secas "marketinga" kojim je Pocuca navodno hteo da privuce ronioce, jos bolje znas da je namera bila da se podave svi ostali i da im se onemoguci da na bilo kakav nacin rade, seti se i nacina na koji je RK Sebastijan otet termin na Tasu, 1.000 Eura onom smrdljivom Mugosi u dzep da bi falsifikovao dokumentaciju i Sebastijanov termin dodelio Pocuci, a onda krecu i pokusaji da se to isto uradi i Bozani i Mungosu, pri tome je sve ronioce i Instruktore obavestio da mogu da koriste termine iskljucivo po njegovim novoformiranim uslovima. Probleme sa karticama, materijalima i svim ostalim stvarima necu ni da spominjem, napravljeni su namerno kako bi se ljudi naterali da igraju kako on svira. A jel znas koji je rezime svega? Procitaj novine pa ce ti biti jasno, naravoucenije sledi samo po sebi.

Jeste u pravu si, ali ja koliko cujem i dalje neki klubovi ne placaju Tasmajdan i imaju damping cene clanarine i sad mi objasni ko je tu lud.
Da ti nesto kazem nas najveci problem je prvo sto nemamo cestit bazen ili jos sto nemamo tri cetiri cestita bazena pa da klub a samim tim i ja kao pojedinac imam izbor.
Nego ako Tas kaze 17000 dinara po terminu to moras da plati s jel nemas kud. A ti sad vidi kolika bi morala da bude clanarina na bazenu na bazi od 20 ljudi da to pokrijes. Zbog toga mali klubovi to ne mogu to da izdrze. Mozda bi trebalo otvoriti temu oko zloupotreba bazena Tasmajdan i kombinacija koje se tamo prave ali plasim se da bi smo tu vec zasli u polje velikih igraca i da bi nekom zivot bio ugrozen.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od TRITON Pon Mar 08, 2010 2:49 am

Kod nas, WEB i preporuka, a kakav bi to nacin trbao jos da postoji?
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od SRDJAN Pon Mar 08, 2010 3:12 am

Sve si u pravu, resenje je pre svega u SOPAS-u, koji bi trebao da predstavlja sve klubove i kada bi se povodom te problematike svi dogovorili, i nastupili zajednicki i sa jednim stavom, prica bi bila skroz drugacija, ovako ih boli kurac, uvek neka jajara dobije na guzove, neka nece da se zamera i trpi, i tako na kraju mi ispusimo. Sta mislis kada bi 20 klubova na celu sa SOPAS-om digli medijsku frku zbog pljackanja za termine, pa da vidim da li bi i dalje imali taj stav da je termin 20.000 i da ih zabole jer uvek ima neko da uskoci, a da nema da vidis kako bi bili i 5.000 samo da ne zvrji prazan i da ne pravi trosak.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od _ Pon Mar 08, 2010 3:15 am

Klubovi mogu da dele flajere, Sebastijan je to jednom radio, moj kum mi je pokazao njegov flajer u sanducetu.
Inace video sam na vestima da su nekog klinca sto je delio izboli u Jerkovicu pre nedelju dana. Kao sto rekoh nekad i zivot moze biti ugrozen.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od _ Pon Mar 08, 2010 3:20 am

SRDJAN ::Sve si u pravu, resenje je pre svega u SOPAS-u, koji bi trebao da predstavlja sve klubove i kada bi se povodom te problematike svi dogovorili, i nastupili zajednicki i sa jednim stavom, prica bi bila skroz drugacija, ovako ih boli kurac, uvek neka jajara dobije na guzove, neka nece da se zamera i trpi, i tako na kraju mi ispusimo. Sta mislis kada bi 20 klubova na celu sa SOPAS-om digli medijsku frku zbog pljackanja za termine, pa da vidim da li bi i dalje imali taj stav da je termin 20.000 i da ih zabole jer uvek ima neko da uskoci, a da nema da vidis kako bi bili i 5.000 samo da ne zvrji prazan i da ne pravi trosak.

Ko brani klubovima i sada da se udruze i izadju zajedno pred upravu Tasa? Pa onda i neka se dogovore i oko cene OWD kursa.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od SRDJAN Pon Mar 08, 2010 3:21 am

TRITON ::Kod nas, WEB i preporuka, a kakav bi to nacin trbao jos da postoji?

Pa bar ti imas iskustva sa otimanjem clanova, na tebe su se neki bili opasno okomili, a sad glume prijatelje i pravdaju se lol! lol!
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od SRDJAN Pon Mar 08, 2010 3:26 am

Pa dogovorili bi se da nije nekih koji uvek miniraju, ali sami klubovi ne mogu da se obrate ni jednoj instituciji jer su slabo prepoznatljivi, bilo bi tresla se gora, rodio se mis, kada bi SOPAS ozbiljno nastupio, bez obzira kakav je neorganizovan, slozices se da je ipak clan MOK-a i prepoznatljiv u svim sistemima institucija, razlika bi bila dijametralna.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od SRDJAN Pon Mar 08, 2010 3:30 am

Nego video sam se danas sa Banetom Mungosom, i njemu sam zamerio sto radi kurseve ispod cene, kaze morao je ove sezone jer su ga opljackali Tasmajdan i neki ronilacki klubovi koji su mu ostali duzni neke silne hiljade Eura za robu koju su uzeli, a sada sa istom tom opremom drze kurseve i reklamiraju se na veliko, mozda je ona podela na male i velike klubove bila u tom smislu, sta vi mislite.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od Petkovic Matija Pon Mar 08, 2010 3:46 am

Ja sam kukao dve godine u klubu gde su mi bili prijatelji da odrze kurs. Sakupio pare i molim da mi ih uzmu Exclamation Prvo je trebalo za koju nedelju, pa sledeci mesec, lepse vreme, narednu sezonu . . . Niti da me upute kod nekog niti da mi omoguce da ronim, samo zavlacili. Onda mi se sve smuci, sednem na net i pretrazivao do beskonacnosti. Mislim da mi je tada zapao za oko Amfora, Sebastijan i Svet Ronjenja. Samo zbog sajta, nisam znao niti razlike u asocijacijama, ma nista. I onda naletim na Tritonov. Prva strana lepo izgleda ali ostale polu jadno ( zao mi je Mirko ) imas jedan dugacak spisak aktivnosti, greske u pisanju . . . Zato su mi oci ispale kada sam video koliko rone po pecinama, jezerima, dubine, ekspedicije koje su radili. Isti trenutak sam se javio . . .

Zeleo sam da istaknem da cudo-mudo od sajta ne mora biti presudni faktor. Mene je privukla vrsta aktivnosti.

Petkovic Matija

Broj poruka : 77
Godina : 35
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od SRDJAN Pon Mar 08, 2010 3:49 am

Nego da nastavimo sa temom.

Marketing u ronjenju:

Skoro da je nemoguce voditi raspravu sa anonimnim ucesnicima foruma na temu "MARKETING U RONJENJU". Razloga mojoj tvrdnji ima vise. Sasvim je razlicit pristup ronjenju, ronilaca edukovanih po SSI, PADI, NAUI, SDI, itd. asocijaciji, od ronilaca edukovanih po CMAS-u. Jos je veca razlika u edukovanju Instruktora i to je ono zbog cega CMAS kaska za ostatkom sveta. A najveca razlika je pogotovo u "edukaciji" velikog broja SOPAS-ovih Instruktora u odnosu na ostatak normalnog sveta. Neki od njih jos uvek zive u doba IB-a, kao i partijskih Sekretara i Komesara.
Navescu poglavlja teorijskih lekcija u edukativnom sistemu SSI, za Instruktora (OWI), kako bi moju pricu lakse shvatili.

Teorijske lekcije:
1. UVOD U KURS
2. INSTRUKTOR I INDUSTRIJA REKREATIVNOG RONJENJA
3. ISTORIJA I FILOZOFIJA SSI-a
4. SSI EDUKACIJSKI SISTEM
5. PODUCAVANJE TEORIJSKIH LEKCIJA
6. PODUCAVANJE U BAZENU ILI ZATVORENIM VODAMA
7. PODUCAVANJE U OTVORENIM VODAMA
8. PODUCAVANJE OWD KURSA
9. DOKUMENTACIJA: RONILACKI DNEVNIK I LICNI KARTON
10. PRAKTICNI I PRAVNI ASPEKTI RONILACKE OBUKE
11. BUSINESS U RONJENJU
12. IZGRADNJA POVERENJA KLIJENATA
13. PRIDOBIJANJE KLIJENATA
14. STVARANJE KLIJENATA
15. ANGAZMAN KLIJENATA
16. ZADRZAVANJE KLIJENATA

Ako ste pazljivo procitali, i jos zapamtili lekcije - poglavlja, od rednog broja 10 do zakljucno sa 16 odnose se na ovu temu "Marketing u ronjenju". Svakom imalo pametnom bice jasno da se radi o profesionalnom zanimanju i profesionalnoj asocijaciji. Ko je prosao kvalitetan OWI SSI kurs njemu je to moralo biti jasno.
Molio bih da na ovu temu okacite program za Instruktora po SOPAS-ovom UZOR-u, za koji odavno tvrdim da ga je pregazilo vreme i da neophodno da bude debelo revidiran i modernizovan u sto skorije vreme, a sve u skladu sa napreTkom obuke i edukacije ronilaca u celom svetu, pa da nastavimo diskusiju, u protivnom gubimo vreme.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od medigo Pon Mar 08, 2010 3:52 am

Ma osnovni uslov da pristupis kursu jeste da te preporuci neki SSI Centar u kojem si bio zaposlen i primao platu....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Marketing u ronjenju Empty Re: Marketing u ronjenju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu