RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Polusuvo odelo iskustva sa njim i saveti ?!

+2
SRDJAN
djonoMe
6 posters

Ići dole

Polusuvo odelo iskustva sa njim i saveti ?! Empty Polusuvo odelo iskustva sa njim i saveti ?!

Počalji od djonoMe Uto Mar 30, 2010 10:18 pm

Da li moze neko da isprica svo je iskustvo sa ovom vrstom odela od udobnosti , kvaliteta trajanja nezavisno od proizvodjaca, njegove zastite od zime itd. Ja sam dosad ronio sa mokrim odelima pa nemam pojma o tome zanima me moze li se snjim raditi 3 sata u hladnoj vodi . Kod nas su zastupljeni proizvodjaci kao sto su Bare, Scubapro, Mares i Technisub.

djonoMe

Broj poruka : 2
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Polusuvo odelo iskustva sa njim i saveti ?! Empty Re: Polusuvo odelo iskustva sa njim i saveti ?!

Počalji od SRDJAN Uto Mar 30, 2010 10:28 pm

U praksi je neznatna razlika u odnosu na mokro, bolje dihtuje, tako da je cirkulacija vode kroz njega smanjena, a samim tim je i za nijansu toplije, plovnije je, znaci treba ti vise tegova, a sto se tice udobnosti nema razlike, slaba tacka su mu kao i kod suvog manzetne, koje prve stradaju, radovi se inace pretezno rade u suvom, pogotovo kada imas pomenutu ekspoziciju, e sad ima nas raznih, Urke recimo moze to i u sortiju Very Happy Very Happy , greje ga onaj njegov pojas za spasavanje Very Happy Very Happy. Moja preporuka ti je da pre nego sto se odlucis na kupovinu, pozajmis od nekoga i napravis nekoliko zarona kako bi video da li je to ono sto odgovara tvojim potrebama, kao sto rekoh, svako od nas se razlikuje.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Polusuvo odelo iskustva sa njim i saveti ?! Empty Re: Polusuvo odelo iskustva sa njim i saveti ?!

Počalji od PasHke Sre Mar 31, 2010 12:49 am

Imas i Seac Sub (kontaktiraj Poseidon-a ovde na forumu)
Pre nekih mesec dana sam uzeo polusuvo! I mogu reci da je osecaj perfektan! Nema overa da steze, malo je komotnije i u svakom slucaju ugodnije (mozda samo vest neki od 3 mm i to je sve).
Jedina caka je da se naviknes na zipper na ledjima jer je vodoravan (od ramena do ramena) pa zna da u pocetku zulja malo dokle se ne naviknes.
Odelo trazi malo vise nege nego kod mokrog. (podmazivanje zippera, detaljnije ispiranje zbog peska itd.)
Razlika izmedju mokrog i suvog je, kao sto kaze srdjan u manzetnama na vratu i extremitetima i ono sto dize cenu odela jeste zipper.
Ranije su se proizvodili metalni zipperi dokle sad, vec su skoro svi presli na plasticne. Problem jedino moze da nastane ukoliko upadne zrnce peska i pomesa se sa silikonom ili parafinom (zavisno od sredstva za podmazivanje) i nakon oblacenja na silu moze doci do kvara ili jos gore, lomljenja i krivljenja zubca. Stoga treba biti obazriv prema odelu i cuvati ga.
Neopren kao neopren. Ne propusta vodu, malo hvalitetnija perforacija unutrasnjeg dela i brze oblacenje.
Da, jos jedna stvar, ako neko uspe SAM bez icije pomoci da obuce i zakopca polusuvo odelo ja ga vodim na vecheru Smile
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Polusuvo odelo iskustva sa njim i saveti ?! Empty Re: Polusuvo odelo iskustva sa njim i saveti ?!

Počalji od djuro strugar-stari Sre Mar 31, 2010 2:13 am

DRAGI .MR PASHKE , VIDIM PODMAZIVANJE RAJFERSLUSA TI IDE OD RUKE ,
A STO SE TICE OBLACENJA IMAM NOVU HUDINI TEHNIKU , TAKO DA SE
BOJIM DA CES PLATITI JEDNOG VEOMA UKUSNOG BRANCINA I JEDNO DOBRO VINO U GRCKOJ .
djuro strugar-stari
djuro strugar-stari

Broj poruka : 58
Datum upisa : 24.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Polusuvo odelo iskustva sa njim i saveti ?! Empty Re: Polusuvo odelo iskustva sa njim i saveti ?!

Počalji od Dixie RK Sebastian Sre Mar 31, 2010 10:09 am

djuro strugar-stari ::DRAGI .MR PASHKE , VIDIM PODMAZIVANJE RAJFERSLUSA TI IDE OD RUKE ,
A STO SE TICE OBLACENJA IMAM NOVU HUDINI TEHNIKU , TAKO DA SE
BOJIM DA CES PLATITI JEDNOG VEOMA UKUSNOG BRANCINA I JEDNO DOBRO VINO U GRCKOJ .

Sve vreme vidim da mi nešto smeta kod tvog imena,prezimena i nadimka...
Đuro Pucar - Stari (1899-1979), društveno-politički radnik FNRJ i NR BiH i narodni heroj Jugoslavije.
Biografija [uredi]

Rođen je 13. decembra 1899. godine u selu Kesići, kod Bosanskog Grahova. Potiče iz siromašne seljačke porodice. Posle završene osnovne škole učio je kovački zanat u Baranji i u Pečuju, u Mađarskoj. Za vreme učenja zanata počeo je da se druži sa radnicima i stupio je u vezu s radničkim pokretom.

Član SKOJ-a postao je 1920, a Komunističke partije Jugoslavije 1922. godine. Naročito je bio aktivan u sindikalnim radničkim organizacijama, u kojima je dugo vremena bio sindikalni funkcioner.
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Polusuvo odelo iskustva sa njim i saveti ?! Empty Re: Polusuvo odelo iskustva sa njim i saveti ?!

Počalji od . Sre Mar 31, 2010 10:12 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 2:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Polusuvo odelo iskustva sa njim i saveti ?! Empty Re: Polusuvo odelo iskustva sa njim i saveti ?!

Počalji od Dixie RK Sebastian Sre Mar 31, 2010 10:16 am

Moram čoveku da pomognem da shvati ko je i šta je. Vidiš da se pogubio.
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Polusuvo odelo iskustva sa njim i saveti ?! Empty Re: Polusuvo odelo iskustva sa njim i saveti ?!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu