RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ronilački satovi

4 posters

Ići dole

Ronilački satovi Empty Ronilački satovi

Počalji od rumeni Ned Feb 20, 2011 3:09 am

Uskoro mi stiže Citizen Promaster SEA JP1010-00E,kupljen preko interneta.Zanima me koji ronilački sat koristite i kakva su iskustva.Ukoliko je neko koristio Promastera može li neko iskustvo.
rumeni
rumeni

Broj poruka : 14
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronilački satovi Empty Re: Ronilački satovi

Počalji od PasHke Ned Feb 20, 2011 11:27 pm

Po meni bacati pare na preskupe ronilacke satove je samo luksuz, jer pri zaronu, sigurno se nece gledati dubina na satu vec na dubinomeru, konzoli ili kompjuteru.
Kupio sam Apeksov sat za 80 evra, sa koronom, atestiran na 200m.
http://www.diverswarehouse.co.uk/index.php/cPath/40_985_991?osCsid=qlmigkar5surbfh4amumkms0n7
Po meni, sasvim dovoljno za svaki "normalan" zaron Smile
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilački satovi Empty ja

Počalji od rumeni Pon Feb 21, 2011 3:09 am

Slažem se da je kompjuter važan,ali kod mene je čista ljubav prema satovima.Evo mog izbora i obrazloženja zasto sam se odlučio za njega
http://www.watches88.com/pd_citizen_promaster_aqualand_ii_jp101000e.cfm
Lično sam ga video kod kolege ronioca i posto volim satove raspitao se o karakteristikama.Moram da priznam da u početku nisam imao puno poverenja prema funkcijama koje poseduje.Pošto ima dive memori pogledao sam podatke o predhodnom zaronu i uverio se da je sat zaista precizan,Beleži vreme zarona,naj veću dubinu,prosečnu dubinu...itd.(pogledajte karakteristike na sajtu). Super spravica. Napominjem da nije zamena za kompjuter,već sat kome je namena da meri vreme sa dosta zanimljivih opcija.
rumeni
rumeni

Broj poruka : 14
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronilački satovi Empty Re: Ronilački satovi

Počalji od PasHke Pon Feb 21, 2011 4:00 am

Ako je u pitanju ljubav, to onda podrzavam Smile Znam jednog lika koji menja satove kako koji izadje i puca po 100 evra mesecna da bi imao noviji sat sa sto vise opcija... ne krivim ga, cak ga i razumem, ja to radim sa gitarama Smile
Ruku na srce, sat jeste stvarno perfektan! Npr za apneu moze biti i vise nego koristan!
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilački satovi Empty Re: Ronilački satovi

Počalji od smack11 Sre Jun 22, 2011 3:30 am

Jel moram da imam ronilacki kompjuter, sat, dubinometar, itd... ako idem na zarone sa nekim ko to ima pa onda mogu da pratim njega??

smack11

Broj poruka : 8
Datum upisa : 20.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronilački satovi Empty Re: Ronilački satovi

Počalji od kermit Čet Jun 23, 2011 10:12 pm

smack11 ::Jel moram da imam ronilacki kompjuter, sat, dubinometar, itd... ako idem na zarone sa nekim ko to ima pa onda mogu da pratim njega??

Ne moras da imas nista. Ako te neko vodi na ronjenje mora da ima on. Pozeljno je ali nije obavezno, samo pazi da se ne izgubis i da uvek budes iznad njega i nema da te boli glava Smile
kermit
kermit

Broj poruka : 7
Godina : 56
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

http://www.urs.rs

Nazad na vrh Ići dole

Ronilački satovi Empty Re: Ronilački satovi

Počalji od PasHke Sub Jun 25, 2011 3:53 am

Atonomija i samostalnost je zakon. Nikada se nisam oslanjao na druge, pa cak i na instruktore. Ko zna sta njemu moze da se dogodi... grch, nesvest, ujed neke zivuljke, svi ronioci su ranjivi pod vodom pa i iskusni.
Nabavis sopstvenu full opremu, naucis i naviknes na nju i ne ocekujes od drugih da brinu o tvom zivotu (osim ako si bas, bas pocetnik dokle ne naucis).
Tako se vezbas za vece kategorije, ucis i postajes sve bolji i bolji.
Vodjenje ronjenja nije uopste lagano. Pratis grupu, gledas kompas, pritisak, dubinu, kurseve, idi mi- dodji mi....milion stvari. Sto si samostalniji i vise znas pomazes vodji da manje brine o tebi. A ujedno i ti brines o njemu.
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilački satovi Empty Re: Ronilački satovi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu