RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ronjenje u Srbiji

+5
rumeni
.
Neo
SRDJAN
mr joy
9 posters

Ići dole

Ronjenje u Srbiji Empty Ronjenje u Srbiji

Počalji od mr joy Čet Mar 03, 2011 1:00 am

Odlucio sam da ove godine sa svojim roniocima zaronimo malo po jezerima u Srbiji. Posto nemam nikakvih kontakta, bio bi veoma zahvalan da ako neko organizuje neku ekskurziju i ne smeta mu da dodje par ronioca sa strane, da mi javi. Onda bi se organzovali i dosli. Moze i ekskurzija da bude pecinsko ronjenje. Naravno onda bi dosli samo oni ronioci, koji imaju odgovarajucu licencu.

Unapred veliko hvala.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u Srbiji Empty Re: Ronjenje u Srbiji

Počalji od SRDJAN Čet Mar 03, 2011 1:23 am

Sto se pecinskog ronjenja tice, mislim da ti je Triton jedini koji moze to organizovati na pravi nacin, kontaktiraj Mirka pa vidi da li je zainteresovan
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u Srbiji Empty Re: Ronjenje u Srbiji

Počalji od Neo Čet Mar 03, 2011 12:49 pm

Prosle godine sam sa par ronioca ronio na Vlasinskom , Celijskom , Bovanskom i Zavojskom jezeru. Ove godine,zdravlje Boze,imam u planu jos neka jezera u okolini.
Jezera su mutna,hladna .... tako da su to vikend ture u letnjem periodu.
Javicu ti kada se organizujemo.
Pozz

Neo

Broj poruka : 31
Datum upisa : 17.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u Srbiji Empty Re: Ronjenje u Srbiji

Počalji od . Čet Mar 03, 2011 1:44 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:11 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u Srbiji Empty Re: Ronjenje u Srbiji

Počalji od mr joy Pet Mar 04, 2011 1:03 am

Hvala unapred ! Nama ne smeta ako je hladno i mutno. U takvim smo vodama naucili roniti.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u Srbiji Empty Salinacko jezero kod Smedereva

Počalji od rumeni Sub Maj 07, 2011 4:37 am

Molim da mi neko prenese svoja iskustva sa Salinackog jezera kod Smedereva,Svaka informacija je dobrodosla. Ko bude naj brzi,pozvan je na rostilj i ronjenje na istom.
rumeni
rumeni

Broj poruka : 14
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u Srbiji Empty Re: Ronjenje u Srbiji

Počalji od saleks Sub Maj 07, 2011 4:46 am

Ja nisam ronio, ovo sam pronasao
http://www.svetronjenja-sdt.rs/2-63.html

Pozzz
Aca
saleks
saleks

Broj poruka : 30
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u Srbiji Empty Re: Ronjenje u Srbiji

Počalji od rumeni Sub Maj 07, 2011 5:08 am

Hvala Aco, imas pivo i rostilj

Planiramo sledeci vikend jezero Vracev Gaj kod Bele Crkve na kom smo vec ronili.Ovo Salinacko nam je blize i nikada na njemu nismo ronili pa ne bi da zeznem ljude i odvucem ih na neko bezveze mesto.
rumeni
rumeni

Broj poruka : 14
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u Srbiji Empty Re: Ronjenje u Srbiji

Počalji od saleks Ned Maj 08, 2011 2:42 am

Hvala na pozivu Rumeni,

Vračevgajsko jezero je lepo, a okolina savršena za roštilj. Neki drugi put se vidimo, imam nekih obaveza za vikend, inače bih došao sigurno.
saleks
saleks

Broj poruka : 30
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u Srbiji Empty Re: Ronjenje u Srbiji

Počalji od aainv Sre Sep 14, 2011 10:14 pm

A sta je sa rekama po Srbiji?
Neko mi rece, ali je ostao nedorecen, da je ronio na Zabranu, Sava, Obrenovac, da je tamo u edukativne svrhe spusten i neki brodic.
Jel neko zaranjao tamo? Ima li sam Obrenovac mozda neki klub?
Pozdrav
Ivana

aainv

Broj poruka : 1
Datum upisa : 10.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u Srbiji Empty Re: Ronjenje u Srbiji

Počalji od . Čet Sep 15, 2011 7:01 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:11 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u Srbiji Empty Re: Ronjenje u Srbiji

Počalji od _ Pet Sep 16, 2011 10:03 am

Sloba Panic je cini mi se snimao neki podvodni film na arheoloskoj lokaciji u reci Savi kod Obrenovca mada nisam siguran tacno gde. Film je prikazan na festivalu podv.filma u Beogradu 2003 ili 2004-te. Bio sam fasciniran vidljivoscu od oko 3 do 4 m mada je odmah skrenuta paznja da je bio "prirodni fenomen" koji se retko javlja.
Generalno problem ronjenja u rekama je losa tj nikakva vidljivost, jaka struja, i velika debla i granje u dubini koja struja nosi i koja mogu ozbiljno da povrede ronioca. U Savi i Dunavu nek roni samo onaj kome je to u opisu radnog mesta a za nas ostale posluzice i jezera po Srbiji.
Nasao sa interesantan tekst o Rgotskom jezeru koj Zajecara pa me zanima da li je neko ronio tamo?
Evo link: http://www.najvesti.com/gradovi-srbija/grad-bor/82039-RGOTSKO-JEZERO-JE-NAJCISTIJE-I-NAJTOPLIJE-U-EVROPI.html

Zapravo treba da idem u Bor pa racunam ako vec idem u tom pravcu mogao bi da ponesem opremu i da produzim i do Zajecara...

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u Srbiji Empty Re: Ronjenje u Srbiji

Počalji od saleks Sub Sep 17, 2011 12:56 am

Moj burazer je pecaroš i od njega sam čuo za to jezero pre mesec dana. Stvarno kako sve piše o njemu izgleda nestvarno dobro. Ali evo šta sam našao baš na ovom forumu http://ronjenje.forumado.net/t255-rgotsko-jezero-kod-zajeara?highlight=rgotsko komentar od Ernesta. Onda sam odustao.
saleks
saleks

Broj poruka : 30
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u Srbiji Empty Re: Ronjenje u Srbiji

Počalji od _ Sub Sep 17, 2011 12:54 pm

Znam za taj post ja sam isto pitao u vezi tog jezera, ali mislim da mnogo zavisi od doba godine kad se roni. Ja bi isao u kasnu jesen a tad je vidljivost generalno dobra. Mislio sam da je jos neko ronio tamo pa da mi kaze. Racunam cim ima izvor vode na dnu ne moze biti losije nego u adi... Podseca me na nekadasnje Ledinacko jezero u kom sam ronio dok ga nisu zatvorili. Tamo su isto kopali kamenje i presekli podzemnu zilu i kop se vrlo brzo napunio vodom i od nekada ruznog kamenoloma postalo je prelepo jezero. Voda je kad sam kog dolazio bila izuzetno cista, a preko 7-8 m metara dubine a vidljivost ne nekad bila i do 10 m.
Dubina jezera je bila oko 30 metara.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u Srbiji Empty Re: Ronjenje u Srbiji

Počalji od posejdon Ned Sep 18, 2011 7:21 am

Ta dva jezera sto spominjes su neuporediva. Rgotsko je puno zutog mulja i nema dole ama bas nista. Jedno je kamenolom a drugo kop za vadjenje kvarcnog peska
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u Srbiji Empty Re: Ronjenje u Srbiji

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu