RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koji BCD da kupim?

+6
Dejan
TRITON
stojkuki
.
SRDJAN
saleks
10 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Koji BCD da kupim?

Počalji od saleks Sre Jun 01, 2011 8:42 am

Došlo vreme da se kupi i BCD. Sve sam lepo smislio, pronašao otprilike šta hoću i mogu da platim. Pošto godišnje imam 25-30 zarona zamislio sam da kupim neku srednju klasu. Neki sa integrisanim tegovima... Danas me pokolebaše. Rekli mi "nemoj te sa integrisanim tegovima, ja to nikada ne bih... cepaju BCD, dok roniš ako se nagneš mogu da te povuku na tu stranu, mnogo bolje ti je pojas sa tegovima". Ja stvarno nikada nisam ronio sa BCD koji ima integrisane tegove, pa rekoh da pitam za savet iskusnije. Šta da radim? Dajte ljudi pomagajte!
saleks
saleks

Broj poruka : 30
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od SRDJAN Sre Jun 01, 2011 9:22 am

Nista bolje od toga, ti komentari su isti kao kada su poceli da se koriste BCD posle samara, ista je prica bila, ono sto bih ti savetovao je BCD koji pored integrisanih tegova ima i dzepove za tegove pozadi na ledjima, oni sluze da lepo raspodelis tezinu i da se do perfekcije izbalansiras.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od SRDJAN Sre Jun 01, 2011 9:33 am

Evo ovde mozes videti

https://www.youtube.com/watch?v=WCT2fRK4ddE

Ovaj Mares je inace vrhunski, vise se ne pravi, ali mozes naci polovan, a da je u stanju novog za pristojne pare. Odlican raspored tezine, dzepovi za tegove koji nema sanse da ispadnu, ima i dva velika dzepa sa zipom sa strane, dobre O-ringove i jake kopce, izdrzljiv i otporan, a pri tome jako udoban. Postoji isti model samo sa air-trimom, ne znam da li si probao, ali takodje mnogo prakticna stvar, zahteva malo da se naviknes u pocetku, ali posle je komfor maksimalan.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od . Sre Jun 01, 2011 12:05 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:33 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od saleks Sre Jun 01, 2011 7:32 pm

Hvala na savetu. Ostajem onda pri nekom sa integrisanim tegovima. Very Happy

Srdjane, gde kod nas moze da se nadje neki polovni Vektor u velicini L ? I kakav je Mares Dragon, jel i on vrhunski kao Vektor?
saleks
saleks

Broj poruka : 30
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od SRDJAN Sre Jun 01, 2011 8:05 pm

Ajde raspitacu ti se, a sto se Dragon-a tice, ja sam dugo ronio sa njim, dobar je, ali bi ti pre preporucio Vector-a
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od stojkuki Sre Jun 01, 2011 8:55 pm

Slazem se sa Srdjanom.

Sto se integrisanih tegova tice tu nema dileme. Ko kaze da je to glupost to samo znaci da nije nikada probao ili da nije znao da namesti sve kako treba. Zadnji dzepovi su odlicna stvar jer tek kada pola (ili trecinu) tegova smestis pozadi postajes stvarno fenomenalno izbalansiran.
Mares Vector je odlican. Materijal vrhunski, dobro opremljen, ima dzepove za tegove, velike dzepove. Ja sam od jednog prijatelja ueo Vector AT sa inflatorom koji se nalazi na dzepu, i bio sam krajnje pozitivno iznenadjen. Odlicno se pokazao. plovnost se jednostavno regulise polozajem tela i pritiskom dugmeta na inflatoru. ZNaci kada hoces da izbacis vazduh dovoljno je samo malo , ispraviti ramena ili gurnuti glavu na dole i stisnuti dugme. A Air trim sistem je zaista pod rukom. BC ima veliku zapreminu, lift mu je oko 25 kg. Mnogo mi se svideo jer se lako sve podesava na njemu. Toliko da razmisljam (jos uvek samo razmisljam) da prodam moj Scubapro T force i da uzmem njega. U svakom slucaju to je odlicna kupovina.


stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od saleks Sre Jun 01, 2011 10:07 pm

Vektor se samo sada tesko nalazi. Nasao sam http://www.eurodiveshop.com/diving/stabilizing-jackets/mares-vector-1000-mrs-plus.html al nemam kako da ga donesem (bez carine i poreza Very Happy )
U opticaju mi je jos i Bare Blackjack (video, pipnuo) i Aqualung pro LT (samo sa slike), ali def sam resio da bude neki sa integrisanim tegovima. Vise me nece pokolebati. Smile
saleks
saleks

Broj poruka : 30
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od SRDJAN Sre Jun 01, 2011 11:17 pm

Mislim da Mr.joy moze pomoci, on je u EU, pitaj ga moze li se poruciti na njega pa je posle lako za transport
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od TRITON Čet Jun 02, 2011 1:41 am

Interesantna diskusija o pojasu i inegr. BCD. Na taj "problem" treba gledati ovako: Kada nosis pojas sa tegovima ti si manje vise neutralan ili negativan, u zavisnosti kakvu bocu koristis i ako nosis PRAVILNU kolicinu tegova. U koliko su tegovi integrisani ti si poZitivan a sav teret ti lezi na ledjima. I jedno i drugo ima svoje prednosti i nedostatke. Mislim da ce svaki pocetnik lakse da se snadje kad ga boca "pritiska" nego kad "visi" u oprtacima-BCDu. Mislim da je sve vise pitanje navike mada, licno kada bih danas kupovao BCD (a to ne bih uradio) pre bih probao integrisanu varijantu nego pojas, koji, ruku na srce vise ne znam ni kako izgleda (osim demonstracije na OWD kursu). Ja PRIVIDNO ne nosim tegove ali mi je komplet takav da sam ja pozitivan a on me pritiska - kao integrisani BCD.
Resenje: DIR rekreativna konfiguracija sa malim wingom i naravno vise treninga a manje lenjstvovanja, kako ti tegovi ne bi trebali. Naravno ovo poslednje nije bio naslov teme.

Pozz
Triton

P.S. Par interesantnih stvari moyete procitati ovde:

http://www.triton-ast.rs/OprTegovi.htm
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od stojkuki Čet Jun 02, 2011 2:11 am

[quote="TRITON"]Interesantna diskusija o pojasu i inegr. BCD. Na taj "problem" treba gledati ovako: Kada nosis pojas sa tegovima ti si manje vise neutralan ili negativan, u zavisnosti kakvu bocu koristis i ako nosis PRAVILNU kolicinu tegova. U koliko su tegovi integrisani ti si poZitivan a sav teret ti lezi na ledjima. I jedno i drugo ima svoje prednosti i nedostatke. Mislim da ce svaki pocetnik lakse da se snadje kad ga boca "pritiska" nego kad "visi" u oprtacima-BCDu. Mislim da je sve vise pitanje navike mada, licno kada bih danas kupovao BCD (a to ne bih uradio) pre bih probao integrisanu varijantu nego pojas, koji, ruku na srce vise ne znam ni kako izgleda (osim demonstracije na OWD kursu). Ja PRIVIDNO ne nosim tegove ali mi je komplet takav da sam ja pozitivan a on me pritiska - kao integrisani BCD.
Resenje: DIR rekreativna konfiguracija sa malim wingom i naravno vise treninga a manje lenjstvovanja, kako ti tegovi ne bi trebali. Naravno ovo poslednje nije bio naslov teme.

HM. Vidi se da si tehnicar. Ako, neko mora i to ... Covek lepo rece 25 30 zarona godisnje. Mnooogo je bre da kupuje wing. Pa sa opremom to mu dodje puuno para (ili mozda gresim).
Sto se integracije tice, tu nema dileme. Osecaj nije da te nesto vuce na dole. stvar je samo da se BC pravilno namesti i da uvek bude utegnut onoliko koliko treba. Trake, remenice i sama konstrukcija BCDa ce preneti tezinu u potpunosti ravnomerno.
I naravno, kada jedan TEHNICAR (a nije prvi pod ovom temom) kaze da bi s eopredelio za integrisanu varijantu ondak tu nema dileme.



stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od saleks Čet Jun 02, 2011 2:13 am

Mr Joy ima poziv ako moze da pomogne, samo me brine koliko to posle moramo da popijemo (da ne bude vise od carine i poreza) Very Happy Very Happy Very Happy

@Triton Polako probacu i to, a treniram redovno. Smile

Hvala svima, a toliko sam sinoc bio u bedaku sta da radim,
saleks
saleks

Broj poruka : 30
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od TRITON Čet Jun 02, 2011 2:26 am

@ saleks

nema na cemu. Reci cu ti samo sledece mada se mozda mesam u "tudje interese". Mi u klubu navise radimo OWD naravno, a tek onda tehnicke kurseve. Svi pocetnici uglavnom pocinju sa BCDom, a kad jednom probaju rekreativni wing, nisam upoznao jos nikoga ko se posle toga uopste osvrnuo za BCDom. Naravno da je wing bio odgovarajuci, pravilno podeseni td. Nema razloga da se oko ovoga raspravljate samnom jer je to tako. Postoje oni koji su imali losa iskustva sa ovakvom konfiguracijom, ali samo zato sto to nisu uradili na pravilan nacin.
U nasem klubu, kako bi clanovima ustedeli sto vise novca (a oni ga potrosili na zarone Smile ) mi ih savetujemo da kupuju opremu koju nece morati da menjaju u koliko budu pozeleli "ozbiljnije"da rone.

@stojkuki
slazem se da ako hoce da roni samo 25-30 zarona godisnje ne treba da daje previse novca. sa druge strane ni kombinacija sa wingom nije toliko skuplja od BCD srednje klase, a moze cak biti i jeftiniji od skupljih BCD-ova. U svakom slucaju kupovinom ovakvog kompleta sa wingom si verovatno zavrsio za ceo zivot. Sa njim mozes na more, u pecine, u olupine....

Jos nesto, industrija MORA da izmislja nesto novo kako bi bila ispred konkurencije. U danasnjoj trci to su uglavnom stvari koje nemaju mnogo smisla ali SE PRE SVEGA BOLJE PRODAJU.

Pozz
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od Dejan Čet Jun 02, 2011 2:37 am


Dejan

Broj poruka : 39
Godina : 47
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 03.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od Dejan Čet Jun 02, 2011 2:39 am


Dejan

Broj poruka : 39
Godina : 47
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 03.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od stojkuki Čet Jun 02, 2011 2:57 am

TRITON :: @stojkuki
s

Jos nesto, industrija MORA da izmislja nesto novo kako bi bila ispred konkurencije. U danasnjoj trci to su uglavnom stvari koje nemaju mnogo smisla ali SE PRE SVEGA BOLJE PRODAJU.

Pozz

Ave svetli care .......

stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od saleks Čet Jun 02, 2011 3:01 am

@ Triton Nema "tudjih interesa" Ja sam te dobro shvatio i uopste ne osporavam tvoje misljenje.Daleko od toga da bi se sad ja nesto raspravljao oko ronjenja. Cak sta vise verujem da je to tako. Ja nisam bio u prilici ni da ronim sa BCD koji ima integrisane tegove, a kamo li sa Wingom. Uvek sam za to da je bolje potrositi novac na zarone nego nepotrebnu opremu. Za to sam da sada uvek iznajmljivao opremu, sticao iskustvo (kakvo takvo) i sada resio da nabavim nesto svoje, da bih opet mogao vise da ronim i napredujem. Iskreno ti se zahvaljujem za savet. A bice prilike, da isprobamo i wing. Skoro sam video snimke iz Madjarske, tacnije ona pecina kod Budimpeste, Janos Molnar, i jasno mi je zasto koriste wingove i kanister lampe.

@ Dejan Prvi je XS a drugi opet Nemacka i mogucnost dostave kod nas...

Pozzz
saleks
saleks

Broj poruka : 30
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Stigoooo napokon

Počalji od saleks Uto Jun 21, 2011 7:58 pm


Dejane, hvala, što si me usmerio da pogledam u Nemačkoj. Kupljen je u http://www.sport-eder.de/ ima i drugih jako povoljnih stvari. Pogledajte. Nadam se da ovo ne spada pod cenzuru, obrišite ili ću ja ako smeta.
Hvala Srđanu za odabir modela
Hvala svima na savetima!
Imate pivo, vino, rakoju, sokove, vodu... kad se vidimo

cheers cheers cheers
saleks
saleks

Broj poruka : 30
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od SRDJAN Uto Jun 21, 2011 8:34 pm

Odlicno, najvaznije je da si ti zadovoljan, probaj ga cim stignes pa javi utiske
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od Dejan Uto Jun 21, 2011 9:22 pm

Da li ti je isporučeno u Srbiju ili ne? Da li je moguće da se umanji cena za porez pošto ide van Nemačke? I koliko te ukupno koštao? I za koliko ti je stigao?

Dejan

Broj poruka : 39
Godina : 47
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 03.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od saleks Uto Jun 21, 2011 9:44 pm

Naruceno preko interneta i placeno preko kartice. Isporuka je u Nemackoj, 5.5 eura, na cenu kao sa sajta od 225 eura i to je sve. Dostava do Srbije preko prijatelja, carina nije pravila problem nikakav. Ostalo bi bilo mnogo skuplje. Za povracaj PDV Nemackog nisam imao obraza da ga i za to cimam. Mislim da moze.

Ziveo google translate naucih Nemacki uz njega.
saleks
saleks

Broj poruka : 30
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od forster Sub Okt 08, 2011 4:09 am

Drugari, da ne otvaram novu temu, zaminma me BCD Seac Sub Pro 2000 sws, ili neki ekvivalent (i kako do njega). Molim Vas a za misljenje i eventualno sugestije.Unapred hvala.

forster

Broj poruka : 2
Datum upisa : 08.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od milutinm Sub Okt 08, 2011 7:23 am

Po meni odlican BCD, ja ga koristim vec 4 godine i nemam nikakve zamerke. Ima zadezace ispod dzepova i moze da se preko njih namesti kao wing. Komotni dzepovi, 6 D-ring-ova.....
milutinm
milutinm
Admin

Broj poruka : 286
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Dobre Vode(Bar)
Datum upisa : 28.11.2008

http://ronjenje.forumado.net

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od forster Sub Okt 08, 2011 7:34 am

Drago mi je da je u upotrebi. Nasao sam ga napolju, ali mi je problem da dodjem do njega. Da li ima kod nas (u Bg) da neko valja Seacsub?

forster

Broj poruka : 2
Datum upisa : 08.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od posejdon Sub Okt 08, 2011 9:00 am

Zdravo Forster.
Imam ga ja na lageru kao i sve od Seac Sub, Cressi i Mediving.
Pozdrav Ernest Posejdon 0638004583
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koji BCD da kupim? Empty Re: Koji BCD da kupim?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu