RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

totalni pocetnik

5 posters

Ići dole

totalni pocetnik  Empty totalni pocetnik

Počalji od Black dragon Pon Avg 15, 2011 6:43 am

pozdrav , evo ovako, zivim u beogradu ali sam veliki zaljubljenik u more i dubine, do sad sam samo "ronio" sa masko i perajima (lovio malo hobotnice) i tu se moje iskustvo zavrsava, medjutim hteo bih da se za sledecu godinu malo vise spremim tj. da krenem na vece dubine (scuba diving), gledao sam razne skole i kurseve, procitao sam o licencama razno raznim itd. ali da li bi nego bio dobar da otprilike napise od cega se sastoji osnovni kurs tj P1, kako to izgleda ,koliko casova u bazenu, a koliko u "realnim" uslovima (ako se to radi za p1) , koliko traje i pribliznu cenu (shvatio sam da ste svi iz razlicitih "konkuretnih" klubova Very Happy )
naravno koliko to vremena oduzima (recimo nedeljno) , student sam pa razumete zbog cega pitam Very Happy Very Happy Very Happy

Izvinjavam se ako sam naporan sa pitanjima ali zeleo bih sto detaljnije da se informisem, stvarno me privlaci ovaj sport i sigurno cu naci nacina da odvojim i malo vremena za njega Very Happy Very Happy
Black dragon
Black dragon

Broj poruka : 19
Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

totalni pocetnik  Empty Re: totalni pocetnik

Počalji od . Pon Avg 15, 2011 8:36 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:40 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

totalni pocetnik  Empty Re: totalni pocetnik

Počalji od Black dragon Uto Avg 16, 2011 12:02 am

iskren da budem vise mi se svidja ideja da se ide vise meseci, sto ti kazes (ne ljutis se sto ti ne persiram Very Happy ) sigurno se vise nauci, e sad da li postoji mogucnost dogovora kad recimo da dolazim na treninge, ili moram svakog dana (recimo sreda , petak) , to bi mi mnogo znacilo , jer na kraju krajeva do sledeceg leta imam dosta vremena pa bih mozda i stigao do P2 Smile

i jos jedna bitna stvar za lekarski pregled, nosim naocare (minus) ne veliki. da li cu proci lekarski zbog toga ? citam ovde neki kazu da lekarski nije obavezan neki kazu da jeste Cool
Black dragon
Black dragon

Broj poruka : 19
Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

totalni pocetnik  Empty Re: totalni pocetnik

Počalji od stojkuki Uto Avg 16, 2011 11:51 pm

Lekarski pregled, kod npr Dr Dase Ivkovic je OBAVEZAN!!! Ko ti drugacije kaze taj, ... ne radi kako treba. Do 40te na 3 godine od 40 te do 50te na dve a posle 50 svake godine. Naocare nisu ogranicavajuc faktor uopste. Stavise, postoje i maske sa dioptrijom ...Stoga, ... uradi pregled i pravac obuka.
Mnogo ti je bolje da se u pocetku neke stvari odrade kako treba. CMAS (CEDIP je isti) je po nogo cemu konzervativniji od PADI i SSI. Na pocetku se mozda to cini kao maltretiranje, ali veruj da nije. Cilj svake obuke je ne samo da naucis da ronis vec i da u tom tvom ronjenju budes opusten do te granice kada mozes u njemu i da uzivas. A to zahteva rutinu i svest da neke stvari mozes.
Ono sto ti ja mogu preporuciti je da se raspitas, a to mozes da vidis i ovde na forumu, o ljudima koji obuku rade valjano, odnsono kako treba. Ne radis obuku sa asocijacijom ili savezom, vec obuku radis sa instruktorom. Klubova je puno, ali svi znamo da se ne radi bas kako treba (blag sam) u svim.
Necu nikoga da ti preporucujem, ima ih dovoljno koji jako dobro rade. Na forumu ces naci bar 10tak instruktora koji vrlo kvalitetno rade po CEDIPU ili CMASU.

stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

totalni pocetnik  Empty Re: totalni pocetnik

Počalji od Black dragon Sre Avg 17, 2011 12:36 am

super je sto dioptrija ne predstavlja problem mogu da se bavim onim sto vec godina prizeljkujem Smile Smile , shvatam da nema smisla da mi iko preporucuje nekoga pogotovo ovako javno (vecina ovde su instrukori koliko sam shvatio) , samo cu reci da cu izabrati verovatno neku skolu sto radi na tasu (iz prostog razloga najbliza mi je) , jos samo jedno pitanje da li ijedna skola ronjenja radi na bazenima kosutnjak ili banjica , ako radi molim vas posaljite mi na PP ...
hvala puno na odgovorima (buduce) kolege Very Happy Very Happy
Black dragon
Black dragon

Broj poruka : 19
Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

totalni pocetnik  Empty Re: totalni pocetnik

Počalji od mikal Sre Avg 17, 2011 6:48 pm

stojkuki ::Lekarski pregled, kod npr Dr Dase Ivkovic je OBAVEZAN!!! Ko ti drugacije kaze taj, ... ne radi kako treba.
Pogledajte malo standarde, u njima lepo piše da lekarski pregled nije obavezan, osim ako (pa su navedeni slučajevi). Svaka asocijacija bi trebalo da ima standarde, koji bi trebalo da budu javni i dostupni svima.
Da bi zaronio treba ti obuka od 45min. Da bi ostao duže i išao dublje, treba malo više da se uči.
Na sajtovima asocijacija možeš naći sve potrebne informacije o kvalifikacijama, literaturi...


mikal

Broj poruka : 36
Lokacija : Niš
Datum upisa : 27.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

totalni pocetnik  Empty Re: totalni pocetnik

Počalji od stojkuki Čet Avg 18, 2011 9:13 pm

Mislim da je pomenut CMAS. A kada se pogleda UZOR ... CEDIP ima SUZOR ... sto je isto ... A sto se tice zaranjanja posle 45 min obuke, ... hvala, ... ja ne bih.

stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

totalni pocetnik  Empty Re: totalni pocetnik

Počalji od mikal Čet Avg 18, 2011 9:31 pm

Nisam čitao taj UZOR I SUZOR, nisu mi bili dostupni. Verovatno ih tvorci brižljivo čuvaju.
A tih 45min, je sasvim dovoljno da čoveka odvedeš pod vodu i vratiš na površinu, živog i zdravog. I nisam video neki incident report posle toga. Čak je i dobar deo naših ljudi koji su išli na odmor na crveno more ovako ronio, i svi su se vratili živi i zdravi.
Što neko reče na ovom forumu, menjaju se ljudi, menja se ronjenje, menjaju se pravila.

mikal

Broj poruka : 36
Lokacija : Niš
Datum upisa : 27.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

totalni pocetnik  Empty Re: totalni pocetnik

Počalji od Black dragon Pet Avg 19, 2011 11:21 am

da li je tacno da ronioci imaju "zakon" da nikad ne idu sami u zarone, recimo ja sutra zavrsim p2 i hocu da ronim malo iz zabave, da li moram da imam jos jednog sa P1 pored sebe ili ? i zasto je to tako ? jedan deo verovatno zbog sigurnosti ima li jos nesto ?
Black dragon
Black dragon

Broj poruka : 19
Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

totalni pocetnik  Empty Re: totalni pocetnik

Počalji od mikal Pet Avg 19, 2011 12:33 pm

Sutra tesko da mozes da zavrsis p2. Aj ti lepo kod nekog instruktora, pa ce on sve lepo da te nauci. Koja je svrha da sad razglabamo kao sutra budes bio...

mikal

Broj poruka : 36
Lokacija : Niš
Datum upisa : 27.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

totalni pocetnik  Empty Re: totalni pocetnik

Počalji od controlsound Sub Avg 20, 2011 10:59 pm

Black dragon ::@mikal slazem se u potpunosti , od januara na obuku Very Happy Very Happy

Sto od januara? mozes i sad od septembra.
controlsound
controlsound

Broj poruka : 9
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

totalni pocetnik  Empty Re: totalni pocetnik

Počalji od Black dragon Ned Avg 21, 2011 2:37 am

drage volje druze ali u pitanju je nedostatak vremena, a ako krenem od januara kontam da cu nekako imati dovoljno vremena da zavrsim sve pre sezone odmora Smile
Black dragon
Black dragon

Broj poruka : 19
Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

totalni pocetnik  Empty Re: totalni pocetnik

Počalji od controlsound Ned Avg 21, 2011 10:28 am

Black dragon ::drage volje druze ali u pitanju je nedostatak vremena, a ako krenem od januara kontam da cu nekako imati dovoljno vremena da zavrsim sve pre sezone odmora Smile

Razumem. Ja imam srece pa su nam treninzi (nekad obuka), uvece od 21-22h , sto je odlicno zbog obaveza.
Bilo kako bilo, vazno je da zavrsis obuku i krenes na ronjenje drunken
controlsound
controlsound

Broj poruka : 9
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

totalni pocetnik  Empty Re: totalni pocetnik

Počalji od Black dragon Pon Avg 22, 2011 12:14 am

controlsound ::
vazno je da zavrsis obuku i krenes na ronjenje drunken

slazem se Very Happy Very Happy Very Happy , cekaj znaci ti imas i obuku i treninge, znaci ima opcija da kad zavrsim obuku idem na treninge ? (cisto da ostanem u "kondiciji") Very Happy
Black dragon
Black dragon

Broj poruka : 19
Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

totalni pocetnik  Empty Re: totalni pocetnik

Počalji od controlsound Uto Avg 23, 2011 1:08 am

obuku davno završio ali idemo na treninge. Pošto ja više ronim na dah, onda vežbamo na bazenu ko će duže, dalje... ima i takmičara u klubu i to uspešnih Smile
controlsound
controlsound

Broj poruka : 9
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

totalni pocetnik  Empty Re: totalni pocetnik

Počalji od Black dragon Uto Avg 23, 2011 2:25 am

controlsound :: ima i takmičara u klubu i to uspešnih Smile
svaka cast , tako i treba Smile Smile
Black dragon
Black dragon

Broj poruka : 19
Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

totalni pocetnik  Empty Re: totalni pocetnik

Počalji od Black dragon Čet Avg 23, 2012 2:42 am

Ja samo da se javim, ove godine sam zavrsio kurs OWD, sad sam i zvanicno medju vama Very Happy Very Happy , utisci su super, odusevljen sam sportom, i nadam se da cu jos dugo da se njime bavim.
Pozz za sve kolege Very Happy
Black dragon
Black dragon

Broj poruka : 19
Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

totalni pocetnik  Empty Re: totalni pocetnik

Počalji od . Čet Avg 23, 2012 3:15 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:41 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

totalni pocetnik  Empty Re: totalni pocetnik

Počalji od Black dragon Čet Avg 23, 2012 5:27 am

Znam, znam, nisam nikako nasao vremena pre, ali bolje ikad nego nikad Smile , nije tajna naravno, u pitanju je Triton, kad sam vec spomenuo imam samo reci hvale za njih, stvarno profesionalni ljudi i maskimalno korektni Smile
Black dragon
Black dragon

Broj poruka : 19
Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

totalni pocetnik  Empty Re: totalni pocetnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu