RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAPA Krupajskog Vrela

2 posters

Ići dole

MAPA Krupajskog Vrela Empty MAPA Krupajskog Vrela

Počalji od TRITON Pon Okt 10, 2011 10:04 am

Poštovani,

malo sam bio u nedoumici da li u ovu rubriku da stavim ovaj post. U koliko administratori misle da bi trebao biti na nekom drugom mestu neka ga slobodno premeste.

Pre dosta vremena bio sam ovde upitan da postavimo neke rezultate - mape naseg istraživanja Vrela Krupaje. Evo najzad i na to dodje red. Sinopsis istraživanja Tritonovog tima sa mapama možete naći na našem sajtu pod

http://www.triton-ast.rs/Mapa%20Krupajskog%20vrela.htm

U vrelu smo izveli nebrojano mnogo zarona i zaista poznajemo sve detalje. Planovi su nešto uprošćeni. Imamo segmentne planove koji su detaljniji ali ne i od interesa nekome ko bi eventualno tamo ronio. Iz tog razloga smo dali nešto uprošćene crteže. Posebno smo ponosni što smo detaljno prmerili pećinu na dubinama izmedju 70 i 123m. Za to nam je bio potreban ogroman broj čovek/zarona tokom kojih nismo imali ni jedan incident.
Trenutno naša arijana "miruje" na 123m ali smo već sproveli ozbiljne pripreme da nastavimo dalje. Pre nešto manje od mesec dana bili smo na kraju postojeće linije. Jedino iz kolegijalnosti prema timu koji je već zakazao ekspediciju za početak oktobra istu nismo produžili. Želimo kolegama puno uspeha. Pa nameravamo da kako kažu "gde ja stadoh ti produži" nastavimo sa daljim istraživanjem čim dobijemo rezultate od kolega.
Ovih dana u koliko budem imao vremena postaviću i crteže vrela Mlave gde nam se kraj arijane nalazi na 84m dubine i još nekih pećina u kojima se na kraju linije nalazi pločica Tritonovog tima.

Želim svima puno zabave

Pozdrav

TRITON
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

MAPA Krupajskog Vrela Empty Re: MAPA Krupajskog Vrela

Počalji od SRDJAN Uto Okt 11, 2011 2:57 am

Ne znam o kojim kolegama mislis, ali se prica da su neki bili pre par dana, pokusali i odustali na nesto vise od pola vase dubine, razlozi se ne znaju, ako neko zna nesto blize o ovome neka napise, u svakom slucaju su po meni trebali da se jave i pitaju za savet i detalje umesto sto se kriju.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

MAPA Krupajskog Vrela Empty Re: MAPA Krupajskog Vrela

Počalji od TRITON Uto Okt 11, 2011 4:04 am

Srdjane, vidim da si dobro informisan Very Happy . Bile su kolege. Culi smo se...
Izmedju ostalog bilo je problema sa tehnikom. Ovakvi poduhvati su uvek komplikovani i koliko god dobro da se pripremis uvek moze doci do nekih problema, bilo u tehnici, ljudstvu ili visoj sili. Tako je malo potrebno kod takvih ekspedicija da se izjalove.
Sto se tice saveta i td. sigurno je da vise ljudi koji deluju u istom pravcu mogu vise da postignu.
U svakom slucaju uvek je dobro kad se dobro zavrsi pa makar se i ne postigne ono sto je u tom momentu zacrtano. U koliko niko ne nastrada uvek postoji sutra.

Pozdrav
Triton
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

MAPA Krupajskog Vrela Empty Re: MAPA Krupajskog Vrela

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu