RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Operacija zucne kese

4 posters

Ići dole

Operacija zucne kese Empty Operacija zucne kese

Počalji od saleks Ned Jun 03, 2012 1:26 am

Ne zam da li je pravo mesto za poruku? Naime trebalo bi da operisem zucnu kesu u neko skorije vreme, pa me interesuje ima li to neke veze sa ronjenjem i ima li upste neko iskustva sa tim. Naravno konsultovacu i doktora, hirurga, ali opet bolje da pitam i ovde. Ja licno mislim da ne bi trebalo to da bude problem, kada se organizam potpuno oporavi Very Happy
saleks
saleks

Broj poruka : 30
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Operacija zucne kese Empty Re: Operacija zucne kese

Počalji od Silent Ned Jun 03, 2012 7:14 pm

Pa to bi najbolje mogao da ti kaze nas dragi Edgar, mada u zadnje vreme iz opravdanih razloga nije previse aktivan na forumu.

Ja iz iskustva znam jednog ronioca u srednjim 50-im godinama koji je posle (doduse laparaskopske) operacije zucne kese, ronio nekih mesec i po dana od operacije, bez problema. Isto tako znam vise ronilaca mladjih godina koji su ronili posle operacije slepog creva.

U sustini, ako operacija prodje glatko, bez postoperativnih komplikacija, infekcija i sl, ako rana lepo zaraste i ne ometa te u svakodnevnom zivotu, "siroko ti more"...
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Operacija zucne kese Empty Re: Operacija zucne kese

Počalji od Sile Čet Jun 14, 2012 11:18 am

Naravno da nema nikakvih problema, ako je postoperativno sve OK. I ja znam ronioca koji je imao laparoskopiju početkom aprila, a ronio samnom u maju. U svakom slučaju konsultacija sa lekarom baromedicine obavezno!
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Operacija zucne kese Empty Re: Operacija zucne kese

Počalji od Edgar Pet Jun 29, 2012 9:04 pm

Na zalost u poslednje vreme stvarno retko stignem na forum
ali evo sa malo zakasnjenja i odgovor.
Svoju prvu laparoskopsku op. zucne kese sam uradio jos 96. god
( Istina pomalo krisom jer sam onda jos bio ucenik) a sada je 2012.
A ronim vec , .... pa.. od jako davno.
Elem.
Nema potrebe za konsultacijom sa spec. za baromedicinu. Nista ti on posebno nema reci na ovu temu.
Cim ti zaraste rana ( tri ili cetiri uboda na prednjem trbusnom zidu)
i izvade se konci, mozes kako hoces.
Naravno ako je sve dobro proteklo sa op. i ako nema nekih drugih problema.
Tokom lap.operacija se ubacuje CO2 u abdomen , ali ovo ne pomera koncentraciju O2 i Co2 u krvi. A narocito nema nikakve veze nakon 7 i vise dana posle operacije. Cim se ti fizicki budes dobro osecao mozes i da ronis.
Nadam se da si zadovoljan odgovorom

Puno Pozdrava


Edgar
Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 60
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.04.2009

http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Operacija zucne kese Empty Re: Operacija zucne kese

Počalji od saleks Sre Jul 25, 2012 12:14 am

Hvala svima na odgovoru. Bio na kontrolana, aituacija je sledeca, operacija je pomerena za oktobar, nije nista hitno za operaciju, ali je treba planirati u nekom skorijem vremenu. Tako da mogu da ronim bez problema. Nakon toga napravicu malu pauzu, od mesec dva i onda nastavljam.
Pitao sam i doktorku, koja mi je rakla isto kao i Edgar, da to nema veze i da mogu slobodno da ronim. Sve zavisi samo od toga kako se ja budem osecao i samo polako. Very Happy
Puzzz svima
saleks
saleks

Broj poruka : 30
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Operacija zucne kese Empty Re: Operacija zucne kese

Počalji od saleks Ned Maj 12, 2013 10:40 pm

Samo da se javim, operacija bila u decembru prošle godine, laparaskopska, sve prošlo OK. Ronio u maju ove godine, bez ikakvih problema. Hirurg takođe rekao da nema nikakvih problema što se ronjenja tiče čim rana zaraste i ja se budem osećao da mogu. Mogao sam i ranije da zaronim, ali je bilo hladno pa sam čekao more.
Hvala svima, posebno Silentu, Siletu i Edgaru na odgovorima Very Happy
saleks
saleks

Broj poruka : 30
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Operacija zucne kese Empty Re: Operacija zucne kese

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu