RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

+10
Điđi
Miloš.Kadžanski
SRDJAN
.
Caba Boros Djevi
rumeni
morphyus82
Silent
posejdon
Ucenik
14 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od Ucenik Sub Jun 30, 2012 10:00 am

Pozdrav svima...obzirom da sam cuo neku pricu na poslednjem vikend ronjenju na Rabcu, odnosno krstarenju sa brodom Nirvana sa klubom Posejdon iz Beceja i Ernestom....Naime,cuo sam da zamalo nastane neki incident izmedju nekih ronioca i nekih pripitih momaka na brodu.Da li je neko nesto cuo o tome i da li je to nesto ozbiljno bilo ili je samo neka prazna prica ? Molim upucene da se oglase, posto planiram da idem u avgustu na Hrvatsko primorje da ronim ?
Citam tekstove celo vece i nista nisam primetio ovde na site-u ???

Pozdrav

Ucenik

Broj poruka : 32
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od posejdon Sub Jun 30, 2012 11:11 am

A sto ne pitas direktno mene nego pustas dezinformacije. Verovatno ti je i ime zato pod Ucenik. Ti ovde postavis pitanje a neko ce to shvatiti zdravo za gotovo.
Naime, incidenta nije ni bilo nego je doslo do neslaganja izmedju dva gosta na brodu bez teskih i uvredljivih reci a kamoli nesta vece jer ja to ne bi dozvolio vec bi ih lepo istovario u prvoj luci.
Imali smo tehno haus plovecu zurku posle zarona. Poneti atmosferom i dobrim ribama neki su popili vise. Napominjem da nije bilo nista na nacionalnoj osnovi i nista ozbiljno.
Zamolio bi te da takve gluposti ne stavljas javno na net ako nisi upucen jer time prljas ugled mog broda, kluba i moje ime licno. A mozda ti je to i bio cilj jer se ne svidja svakom kvalitet i cena kojem radimo.
Imamo jos dva termina u avgustu pa ako te interesuje dodji da vidis atmosferu. Sve sto sam do sada organizovao i sto je bilo do mene je proslo u najboljem redu.
Pozdrav svim dobronamernim kolegama
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od posejdon Sub Jun 30, 2012 11:15 am

I da ne zaboravim da je zurka nastavljena u kaficu na kopnu do ranih jutarnjih casova. Na zurku su bili pozvani svi i bilo je bolje nego na Zrcu
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od Ucenik Ned Jul 01, 2012 1:44 am

Ja se izvinjavam gospodine ako sam necim Vas uvredio,ali ne poznajemo se da bih Vas ja nesto licno pitao, kao ni da bih Vas oslovljavao na ,,ti", ali je to naravno kucno vaspitanje.
Samo sam pitao na forumu sta se desilo,ali ako ste vec tako uvredjeni i grubi, onda cu Vam i napisati sta sam cuo od poznanika ali me je zainteresovalo posto pocinjem da ronim i privlaci me takav sport. Takodje, ne stidim se da priznam da sam ucenik,a drago mi je da ste Vi ,,profesor"ili,,Instruktor"koji sve zna...( toliko dobar da sam cuo i za koliko novca, vremena, znanja polazu prvi kurs kod Vas u klubu).
Drugo, upravo ste mi rekli kakvo vam je ronjenje bilo sa Tehno haus zurkom i ribama, da prosto nemam licno zelju da idem na takva,,ronjenja" pogotovu kad sam cuo za Vase ophodjenje prema ucesnicima ronjenja koji su dosli u Vasoj organizaciji...
Trece, pricao mi je poznanik da mu se javio drugar ,ronilac,sa broda mobilnim telefonom, koji je bio zakljucan u kabini sa ronilackim nozem za samoodbranu i da je cekao da ,,pripiti gosti sa zurke "napuste brod, kako bi ga ostavili na miru posto su ga jurili po celom brodu, a naravno Vas kao vodje puta nigde nije ni bilo da uvidite situaciju ili ne daj Boze,smirite i pomognete da ne dodje do bilo cega neprijatnog.
Prema tome, ne pametujte puno molim Vas, ne zelim nikoga da uvredim ovim putem, ali ili ste se malo pravili ludi i ,,podvili"rep i uplasili ili ne zelite da pricate o tome...Ili je i jedno i drugo i trece ?? Tako da, razmisljao sam da se prijavim sa dve drugarice i da idemo sa Vama u avgustu na ronjenje, jer nam je to bilo jako atraktivno i primamljivo,zato smo se i malo vise interesovali oko toga, ali ipak ...NE hvala...Bar destinacija ima milion, a i Rovinj nam je ipak idealan kao i do sada.
Ne ljutim se na Vasim ostrim recima, ipak smo mi svi razliciti,ali je ipak red da napisete sta se desilo,ne da krijete nista, kao i ostali momci sto su navodili kad su imali problema na ekskurzijama.
Naravno, da se ne biste jos ljutili na mene,necu Vam se vise obracati ovim putem.
Pozdrav i srecno u buducem radu Smile

Ucenik

Broj poruka : 32
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od Silent Ned Jul 01, 2012 4:41 am

Ljudi ne zelim da komentarisem konkretni dogadjaj vec bih rekao nesto sto je "ucenik" pitao u prvom postu, a to je kakvo je uopste stanje u HR.
Tu bih svima skrenuo paznju samo na jedan dogadjaj i jednu pojavu koje govore dovoljno na tu temu. Prvo je onaj nesrecni udes autobusa sa turistima iz Srbije gde se javno mnjenje u Hrvatskoj utrkivalo ko ce vise da likuje i da se raduje i u elektronskim i pisanim medijima i to mainstream, ne neki tamo sitni izuzetci.
No, na stranu sve, prelistajte HALO oglase ili pozovite jace turisticke agencije u Beogradu pa kupite "povoljno HR registarske tablice magnetne" za vas automobil da bude bezbedan kada ga negde parkirate. To govori dovoljno na tu temu razumnom coveku.

Ok sad ce ovde da krenu silna svedocenja tipa "ja godinama idem tu i tu, ronim u tom i tom centru i svi su super prema meni".
Sve ja to "lajkujem", ali treba stici do primorija i do tih gostoljubivih pojedinaca kojih sigurno ima, ali su izuzetci. Ekstremna mrznja prema Srbima je tamo "by default". Najiskreniji savet je "daleko im lepa njihova".
Opet hocu da naglasim ovo je samo moje (na bogatom iskustvu zasnovano) misljenje, a svako neka se informise sto bolje pre svega, pa neka sam odluci.

Sad hvala bogu ima aranzmana za Grcku, Tursku, Egipat za isto ili cesto manje para, pa cemu onda uopste razmisljati o destinaciji na kojoj postoji realno milion posto veca verovatnoca (ma kolika ona bila u apsolutnom iznosu) za neprijatnosti ili sta gore nego drugde? Mazohizam sta li?
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od morphyus82 Ned Jul 01, 2012 7:51 am

Pozdrav svim roniocima ...... član sam ronilačkog kluba Posejdon, nijedan član Ronilačkog kluba "Posejdon" nije imao nikakve probleme u Republici Hrvatskoj, naši domaćini su bili fenomenalni .....
.... Ronilački klub "Posejdon" tradicionalno već od 2004. godine odlazi i organizuje ronilačke ekskurzije, i dalje se trudimo da se održi ova tradicija i da bude što masovnije ...
... na brodu za vreme boravka ronilačke ekipe "Posejdon" ne mogu da se zaključavaju kabine ..... ništa nije nestalo unazad godina....
... naravno da postoje razne destinacije ... ronilački centri svako ima pravo na izbor .....
... ove godine u avgustu organizujemo dva termina na brodu"Nirvana" ... i imaćemo prilike da ugostimo ekipu televizije Prve ... tako da će oni snimati sva događanja,druženja, zarone ....
...30 ljudi nije imalo problema, nego samo jedan čovek, KOJI NIJE ČLAN RONILAČKOG KLUBA "POSEJDON" .....
.... gosti su nam iz Holandije, Slovenije, Mađarske, Švedske, Rusije .....
VELIKI POZDRAV SVIMA Smile

morphyus82

Broj poruka : 1
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od rumeni Ned Jul 01, 2012 9:09 am

Učenik:"Pricao mi je poznanik da mu se javio drugar.......". cheers Ovo je super stvar.
rumeni
rumeni

Broj poruka : 14
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od posejdon Ned Jul 01, 2012 9:25 am

Zdravo Ucenik.
Svi mi ronioci smo kolege i mozemo na TI, ako Ti mislis da si iznad nas onda imas problem u startu. Ne treba da se izvinjavas nego ne treba da postavljas senzacionalisticka pitanja na net bez provere stanja, ovaj forum nije tako postavljen. Ostavimo to za novine. Kucno vaspitanje nalaze i da se svaki problem sagleda sa vise strana ali nikako govoriti o ljudima koje ne poznajes a ogovaras. Vremenom ces to nauciti.
Naravno da ne treba da se stidis sto si ucenik, svi smo to bili, ali smo cutali i ucili i naucili. Nikako ne smatramo da smo najbolji i sveznalice ali ces i to shvatiti vremenom.
Ostavimo rekla kazala jer to je kucno vaspitanje, ja ne gledam u tvoj dzep pa nemoj ni ti u nas. Imam uslove i mogu diktirati cenu koja mi odgovara za kurs. Ne stidim se ni jednog svog ucenika jer znam da su naucili biti ronioci i ljudi koji se znaju ponasati u klubu. Ko ne zna, molim.........
Moras malo bolje citati pa komentarisati zurku koja je najavljena ranije. A ronjenje kao sto je napisano je bilo pre zurke a ne posle, osim ako ti mislis da treba drugacije. Mi dolazimo na aktivni odmor a ne da sedimo u hladu.
Covek koji je imao problem sa alkoholom je moj jako dobar poznanik i dobar prijatelj koji je placen da mi pomogne oko ucenika na brodu. Nikada necu javno reci njegovo ime jer je to kucno vaspitanje. Covek je sa nasih prostora i on je na zalost pravio drugima problem u Hr. To je posledica opustanja a nikako osobina tog coveka. Covek moze da popije pa da napravi sebi problem bez razloga ali te ubedjujem da ga nije imao. Da, u pravu si da me nije bilo jer sam spavao bas u tim kabinama o kojima pricas a nisam se probudio jer nije bilo vike, galame niti napadajucih ljudi. Nije cak bilo ni ronioca u problemu nego samo jedan veseli koji nije clan kluba. Sa pitanjem koje si postavio i kako si ga javno postavio, ispada da je moj brod, klub i ja imao problem. Uveravam te da nikad nismo imali problem ali to ne znaci da u zivotu nema budala tamo kao i kod nas. Kapetan je bio budan i pitao ucesnike da li ima problema i sve je leglo bez tuce, gadnih reci ili nesta drugo. Svi su se slozili da je tenzija dignuta bez razloga osim zbog viska alkohola. Pa zar neko misli da bi mi isli kod nekog na kopno na zurku posle svega toga navedenog? Znam da je zvao drugara i tako nesta rekao ali to je posledica alkohola a nikako realne opasnosti po njega. Nisam ja tata na brodu svima da bi kontrolisao pice i ponasanje odraslih ljudi. Da me poznajes znao bi da nikad ne podvlacim rep ali taj izraz je opet kucno vaspitanje, ja kuci ne zivim sa reponjama, za tebe ne znam. Dobro ovo je bila sala a ti shvati kako hoces.
Pogledaj kartu, i Rovinj je u Hr, gle cuda. Nije mi narocito krivo sto neces doci kod nas na brod osim sto ne mozes znati pravo stanje stvari pa onda komentarisati. Ja tebi nisam rekao da se pravis lud ali i to je deo kucnog vaspitanja, i to ces nauciti vremenom.
Ne ljutim se na tvojim recima ali branim klub i coveka kojeg poznajem u treznom stanju a nisam ga znao u pripitom.
Mozemo i dalje polemisati ako to bude u granicama kulture na koju se i sam pozivas.
Zelim ti puno lepih zarona u zivotu.
Pozdrav od Nirvane, kluba Posejdon i Ernesta.
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od Ucenik Ned Jul 01, 2012 6:52 pm

Postovani Posejdone,
hvala puno na objasnjenju i odgovoru na pitanje.Dobro je da se mirno zavrsilo sve i kako treba, ali i dalje ne razumem te prozivke sa tvoje strane. Presao sam na ,,ti"da opet ne kazes da sam,,iznad"tebe ili slicno.Naravno nisam,ali umem da postujem druge,kao i sebe naravno sto vidim nije kod tebe slucaj.Zao mi je sto se tako lako vredjas,ali se nadam da si mirniji i opusteniji pod vodom jer sta ako nervozan moras preracunati dekompresiju:) ?
Vrlo dobro znam geografiju,gde sam sve ronio i gde se nalaze koji gradovi tako da me ne trebas prosvetljivati:)Smile, samo ti se trenutno u sebi podsmevam zato sto nisi jednostavno naveo tako kao u poslednjem postu,kao i tvoj clan kluba koji navodi da se ,,nista nije desilo nijednom clanu kluba". Ja nisam clan tvog kluba i znaci,ako odem negde sa vama,da mogu imati problem:) ? ( a ne pijem alkohol Smile....inace , vise volim azotnu narkozu pogotovu kad se ponekad spustim na vazduh na 60,70 i neki metar:)Smile naravno na svoju odgovornost:)Smile.Reci ces nije po pravilima:)Smile..veruj mi,vrlo dobro ZNAM Smile
E sad,dragi moj Erneste zapitaj se ko koga ovde folira i koga pravis ludim ovde na na site-u...kao sto rece, svi se mi ovde poznajemo,ronioci:)Smile.
I, zapitaj se za tvoje opaske sto kazem da sam,,Ucenik"..Mozda sam skroman, a mozda mislim da cu biti ucenik sve dok se ne zaposlim u GUE i sl.SmileSmile..Upsss, izvini, ne busam se u grudi nikakvim kategorijama vec uzivanjem pod vodom,poznanstvom ljudi iz ovog sporta i ljudi koji rone po celom svetu SmileSmile. Ne bi mi verovao kad bih ti rekao gde sam sada trenutno na ronjenju,tako da i to ostaviti za sebe:).
Manje nervoze prijatelju, vise druzenja,vise lepih i bistrih zarona..to ti zelim SmileSmile . Mozda nekada jedan drugome nesto pomognemo u zivotu,ko zna...
Bez obzira na tvoje ophodjenje i potcenjivanje, i dalje cu te ceniti i postovati kao ljubitelja vode i dubina, a mozda ces se nekada i postideti ovde napisanog, ko zna:).
Dosta sam se ponizavao ovim kuckanjem, tako da necu vise sigurno

Srdacan pozdrav i sve najbolje u buducem radu
,,Ucenik" SmileSmile

Ucenik

Broj poruka : 32
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od posejdon Ned Jul 01, 2012 7:30 pm

Drago mi je sto si na kraju svima priznao javno da si se ponizavao kuckanjem
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od Ucenik Ned Jul 01, 2012 11:51 pm

Prijatelju...Da ponizio sam se sam sebi sto se spustam na taj nivo da se prepucavam sa bilo kim ovde,a pogotovu sa tobom. A, kad me vuces za jezik, ti se STIDIS da PRIZNAS i LAZES ovde...nisi spavao kad se desavalo sve na palubi , ( kako si napisao,a ja ti precutao ), nego si ipak podvio rep uplasio se i sedeo sa Cabom i ,,cucucucu"SmileSmileSmile na uvce , i nisi smeo nos da pomolis da vidis sta se desava a ne da smiris situaciju koliko si se uplasio...I sa tobom posle neko negde da ide?? Sram te bilo...uostalom, pitaj tvoje drugare sta su i kome rekli..Blameru...bolje ti je ne prozivaj, da ne bi nastavio da pisem jos svasta o tebi...A to neki ovde jedva cekaju da saznaju:)

Ucenik

Broj poruka : 32
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od posejdon Pon Jul 02, 2012 12:00 am

Rekao si da neces vise pisati. Pa ti jos osim laganja ni sam sebe ne postujes. Naravno da onda ne mozes ni druge
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od Caba Boros Djevi Pon Jul 02, 2012 2:01 am

Dobar dan dragi kolege.. Moje ime je Caba Boros Djevi kao sto i vidite. Unapred se izvinjavam zbog pravopismene greške, moj maternji jezik je madjarski pa zbog toga ne pricam/pišem tako dobr srpski jezik. Ali nadam se da ćete me razumeti !
Ja necu da uđem jako u priču, samo sam video da i moje ime se pojavilo na forumu i zato sam se uključio. Tog dana (subota) posle zarona i ručka svi smo počeli da odmaramo da pijemo pivo i da se družimo.Bili su tamo Hrvati, Slovenci, Madjari i Srbi i mozda neko iz Bosne al to ne znam. Dok sam ja bio tamo ni jedan reč nisam čuo o nacionalizam. Pitali smo jednog drugoga odakle ste cime se bavite platili smo pivo .. znaci društvo i muzika je bio OK ! Ernest, Rudolf, Karolj (moj cimer) i ja ( i ko zna još ko ) oko 5 sati smo išli dole u kabinu da spavamo. Ja sam lično video , da naš poznanik i onaj gost koji je došao na brod , su zajedno sedeli i pričali i otvorili su flašu rakije ili tequlie (nisam video etiketu). Sa njima je sedo još jedan ronioc. Zvali su me da i ja da se pridružim ali rekao sam ih : Hvala momci ali ja moram da spavam.
Ja i Karolj smo probudili oko 7 sati kad vec brod bio u luci. Kad sam izasao Ernest je jos spavao i on je samo za jedo pola sata kasnije izasao iz kabina.(njegova ženje i ćerka su reki da spava)Ja sam cuo od ženu kapetanu da ovi su bili skroz pijani i posvađali su zbog nečega i naš drug-ronioc otiša u kabinu i još nije izašao.Ja sam pričao sa ostalim gostima ali oni nisu ni znali o čemu ja pričam,zvali su nas na after party , značni nisam osetio nikakavu antipatiju.Ja sam tek onda otišao kod Ernesta (kad je probudio) da pitam šta je bilo. I JESTE mi smo pričali dole da nas niko ne čuje. On nije ni znao da su ovi kreteni pravili sranje.Oni su bili odrasli osobe i pijani.Sam sebi su pravili neprijatnu situaciju.Priča završena.
Ako ja vidim da ima sranje ja uvek stajem na stranu mog druga/poznanika iako je pijan lud itd , i potrudim se da ne bude povreda ili ozbiljnija stuacija od toga. Time hoću da kažem da nisam kukavica ko čeka u kutak da nestane oluja. Pošto ja nisam bio budan, ni Ernest, ni Rudolf, ni Karolj , nisam mogao ništa da radim. Mi smo vratili iz Hemingway kluba oko pola jedan i samo tada sam video našu kolegu.Pitao sam njega šta je bilo ali on je samo na kratko to odgovarao: ma bili smo pijani
Nadam se da svima sam dao detaljni odgovor !!
Imam samo jednu primedbu ili poruku Uceniku (ne znam da li je on uopšte ronioc ) : nemoj još jednom da kažeš da sam ja kukavica jer ti si kukavica jer ne pišes tovje ime, i samo mešaš ovde sranje...
sa poštovanjem Čaba

Caba Boros Djevi

Broj poruka : 4
Datum upisa : 02.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od . Pon Jul 02, 2012 2:58 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 11:03 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od SRDJAN Pon Jul 02, 2012 3:10 am

Cekaj bre malo, pa tek je pocelo Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Taman da forum malo zivne Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od rumeni Pon Jul 02, 2012 3:22 am

lol! Pošto smo čuli Čabu, sad da cujemo šta kaže "Poznanik kome se javio drugar....nadam se da ćeš ga odmah kontaktirati. cheers
rumeni
rumeni

Broj poruka : 14
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od SRDJAN Pon Jul 02, 2012 4:05 am

Nisam bio tamo da bi mogao da komentarisem, ali s obzirom da je u pitanju alkohol svi znamo de je u takvim situacijama svaka prica nerealna, verovatno se popilo malo vise i znajuci nas mentalitet odmah se preslo na utvrdjivanje dobro znane cinjenice "cija je k... veca" Very Happy Very Happy Dobro je da se sve zavrsilo na recima.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od Caba Boros Djevi Pon Jul 02, 2012 4:21 am

Tacno Very Happy

Caba Boros Djevi

Broj poruka : 4
Datum upisa : 02.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od Ucenik Pon Jul 02, 2012 6:13 pm

Izvini Cabo, hvala na tvom odgovoru,nisam zeleo ni sa cim da te uvredim, ali najbitnije je na nije bilo problema i da ste se lepo proveli...

Ucenik

Broj poruka : 32
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od Caba Boros Djevi Pon Jul 02, 2012 7:17 pm

Jeste to je najbitnije i sledeći put ćemo obratiti više pažnje da ne dođe niko do takvog situacije.

Caba Boros Djevi

Broj poruka : 4
Datum upisa : 02.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od Caba Boros Djevi Pon Jul 02, 2012 7:19 pm

Mada oni su bili odrasli ljudi i ne možeš nikome da budeš tata ili mama 24 sati..

Caba Boros Djevi

Broj poruka : 4
Datum upisa : 02.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od Miloš.Kadžanski Uto Jul 03, 2012 12:21 am

Poštovani drugari po ronjenju,

Dozvolite da se predstavim, ja sam Miloš Jovanović i instruktor sam ronjenja, muž sam lepe i obrazovane žene i imamo troje dece, vlasnik sam privatne firme koja se bavi montažom elektro-mašinskih elemenata u specifičnim radnim uslovima i navikao sam na surove terene, svakakve ljude i tvrde situacije i...akter sam slučaja o kome se ovde polemiše i osećam obavezu da iznesem svoje vidjenje tog dogadjaja.
Prvo da se zahvalim Ernestu što me je pozvao da podjem sa njim na taj ronilački vikend, a pozvao me je jer je imao dosta novih, čak, desetak onih kojima su ovo prvi uroni u more/otvorenu vodu...da kažemo prvo pravo ronjenje i trebala mu je naravno pomoć oko vodjenja tih ljudi. Koliko se sećam nismo imali dogovor da za to budem plaćen, to je već neka drugačija postavka stvari i odnosa, a i finansije bi bile malo drugačije, nego sam zamoljen/pozvan da podjem kao prijatelj da se radno družimo (iako sam se dvoumio da li da krenem, zbog svojih obaveza u bgdu), a Ernest je preuzeo moje troškove puta (tj. većeg dela puta) smeštaja i hrane na brodu, što je uostalom i ispravno, jer, kada nekog zoveš da ti pomogne ponudiš se da pokriješ bar njegove osnovne troškove i to je o.k. Nosio sam ja i neku opremu iz Bgda, ne samo za sebe, tako da nisam baš svoje prisustvo doživljavao tako sporedno, a još sam se kao po običaju prilično trudio da te ljude naučim nekim pravilnim radnjama koje će im koristiti pod vodom itd.. Kao spoljni član, „uživao“ sam u Posejdonu neki drugarski status (kao uostalom i u većini klubova sa kojima se družim, ja sam prijatelj i ronilac, negde ja idem da učim, a negde da prenosim znanje, što je slučaj mog druženja sa Ernestom i njegovim klubom) i unazad skoro godinu dana učestvovao sam na 3-4 ekskurzije koje je Posejdon tj. moj drug Ernest organizovao i gde sam bez razlike što se bavim organizacijom i vodjenjem samih zarona pokrivao sebi troškove boravka, hrane itd., doduše priznajem nisam plaćao zarone Basketball to bi bilo ipak malo previše...dakle, daleko od toga da smo nepoznati jedni drugima.
Elem ... situacija :
„Tehno house party“ svi smo na brodu neka muzikica i cca 25-30 ljudi preko naše grupe (ovde mislim na grupu sa kojom boravim na brodu i ronim, a sve ukupno nas 15-ak, iskreno u bgdu nisam imao pojma da će vikend biti tako organizovan...ali idemo dalje), na zahtev većine ljudi, iako tog dana ispade da nije planirano ronjenje organizovali smo se u nekoj uvalici da se bućnemo, ljudi su ipak želeli da rone, a grupisali se nekako u stranu da cevče lagano pivce do uveče valjda pa onda na obalu u provod...o.k. prodje i zaron, kud koji mili moji na spavanje, sunčanje...druženje, a mene nekako uvek djavo povuče da se ubacim u dešavanja, da pričam i družim se sa novim ljudima i tako je počelo, prvo sam upoznao jednog (ispostavilo se da je momak organizator party-ja), pa su nam se fino pridružila još dvojca njegovih, pa još neko, pa sedoše za sto i neke njihove devojke, druženje ne staje, a ja kao svaki dobar gost samo plaćam ture (ustvari jedino sam ja i zvao ture, haha da ne pomisle momci da neću sa njima da se družim i pijem pa da ispadnem loš) i trudim se da vodim neku morsku, party konverzaciju i sve je cool i pije se i smeje i ja se osećam krajnje pozitivno...u momentu shvatam da su fore postale ozbiljne i da sam rekao bih...okružen, cure se ućutale, a momci počeli da se stežu i pljuskaju i cimaju jedan drugog po glavi i da me stegnutim osmesima posmatraju sa upornim ponavljanjem da se opustim, da kad pristanemo idem sa njima na žurku, pričom da nema bežanja itd. ... uključio mi se totalni alarm i odlučio sam da odmah reagujem kako bih izbegao ozbiljan incident. Ovo nije prva situacija u kojoj me je ošinuo strah i u kojoj sam morao brzo da smišljam alternativu i čuvam glavu ali mi je delovalo sve mnogo opasnije, jer, sam kao i svako normalan odavde „šlogiran“ od pomisli na lošu situaciju tamo (zato nemam nedoumice da je bio problem, intuicija je pokrenula sve alarme i brzom analizom do tada po meni „nasmejana“ situacija delovala je totalno drugačije). Alarmirao sam kapetana da može biti problem sa momcima i zatražio zaštitu. Da kažem „školski“ sam podigao tenziju na najviši nivo kako bi kapetan shvatio da sam ozbiljan i da se ne osećam bezbedno, tražio sam da pozove policiju kako bi sa svojim stvarima i opremom bezbedno seo na prvi autobus i vratio se kući, nisam se osećao komforno i bio sam vrlo uznemiren, jer, sada bi komunikacija bilo sa kime od njih mogla da pokrene lavinu dešavanja koju ne zadržava ništa, a to mi je najmanje trebalo u životu. Na njegovo uveravanje da nema panike i da će sve biti u redu pristao sam da ostanem sa njim u kapetanskoj kućici i na gornjoj palubi do daljnjeg...u medjuvremenu, momci iz tog društva propratili su gde sam („snimio sam“ kako jedan od njih gviri sa strane stepeništa preko ograde i odlazi) nakon čega se pojavljuje taj „glavni momak“ (!) i pretpostavljam da je samo zahvaljujući kapetanu odustao od „ljubaznog“ poziva upućenog meni da krenemo dole jer me već dugo čekaju (imali smo zapravo i neku stegnutu razmenu u kojoj sam na ciničan poziv da podjem dole odgovorio da neću, da je sve ok i da je samo došlo do greške u koracima (misleći na druženje sa njima i na moje prisustvo tamo uopšte, jer drugog nije ni bilo, niti se šta loše sa moje strane desilo prema njima da bi nastala takva tenzija) i da ću čim stane brod otići i to je to...nešto je kapetan sa njim razmenio, kratko i tiho da čujem i glavni dasa odlazi lagano, sa tvrdim osmehom na licu i vrlo nedragim pogledom uz potez rukom ka meni da me drži za reč (valjda misleći na moj odlazak tj. nestanak...). Za mene je bilo vrlo stresno što se uopšte nalazim na brodu, trebalo je da za nekih 30-ak min. pristanemo i trudio sam se da se ne blokiram jer je jedino moja fizička pokretljivost bila šansa da se izvučem ako krene neki ozbiljan napad, sad kad su karte otvorene više nemam manevarskog prostora da se izgubim negde na brodu kao prvi put, a pri tom sam omamljen žestoko i oslabljena mi je moć brze i precizne reakcije. Izbegavajući bilo kakav susret (iako je kapetan pokušavao da me smiri pričom da njemu mogu da verujem da nije ništa ozbiljno i da će sve biti ok, da sam verovatno pogrešno shvatio itd.) spustio sam se u potpalublje do svoje sobe, računajući da ako i dodju dole ipak vrlo grubo krše pravila o kretanju na brodu pa će se na njihovo ponašanje valjda odreagovati i spolja, drugo u polumraku sam imao efekat iznenadjenja i dr. da sad ne pričam o proceni koju sam tada izvršio...Obzirom da sam do tada bio u šortsu i bos, obuo sam patike i majcu, stavio novac i pasoš u džep, uzeo mobini tel. kod sebe itd....što se mene tiče situacija nije bila nimalo prijatna! Možda su to i neki fini momci, a da sam ih ja isprovocirao sa previše tura i zajebancije...istina je da nijednom nismo imali neku sirovu verbalnu komunikaciju niti svadju (!!) ali je ceo odnos postao užasno napet i dvoličan, sve je bilo pritajeno i svakog trenutka moglo je da dodje do eksplozije (ko je i jednom bio u sličnoj situaciji zna o čemu pričam). Uskoro je brod pristao i polako je počelo da liči na finiš...tačno je da sam kod sebe uzeo i ronilački nož zbog zaštite ali sam odsedeo u potpalublju neko vreme da sačekam da odu, nisam hteo da izazivam i to je to, druga opcija bi me još grdje uvalila u problem (a to bi bilo da ja prvi reagujem tj. napadnem, jer, to povećava moje šanse itd., razumite da ja u tom trenutku ne znam šta će se dešavati dalje, da li sam stvarno bezbedan ili je zatišje pred buru...) . Okrenuo sam par telefonskih brojeva i kada mi se jedan od njih javio brzo sam ispričao gde se nalazim, u kojoj situaciji, da imam nož da se branim ako treba i da ako se ne javim za sat dva obavesti koga treba o svemu. Psihološki sam se rasteretio, ostavio informaciju o tome šta se dešava i nastavio da se vrtim po hodniku. Sve je to igrom slučaja čuo kapetanov sin koji je bio u dole sobi sa otvorenim vratima i čuo moj razgovor telefonom. Primetio sam ga i uz izvinjenje objasnio njemu i devojci da mi je žao ako/što sam ih uplašio i da nemam nameru bilo koga da povredim ali da se ne osećam bezbedno i da sam zato dole i da je nož koji su čuli da spominjem samo za moju sigurnost (tako je na brodu procurela priča o nožu, a ne zato što sam bilo koga direktno ugrozio...). U kojoj meri čovek treba da bude uplašen da se iz totalne opuštenosti i omamljenosti organizuje u ceo sled opisanih radnji ? Da sam pravio probleme ja da li bih se uopšte i na koji način obratio kapetanu...imam tu i tamo po neko iskustvo pa nije valjda trebalo da me prvo polome od batina da bih imao opravdanje za moje ponašanje tj nepoverenje i loš osećaj (a bilo je vrlo jasnih naznaka šta se sprema ali neću uspeti da budem sažet i da vam u još samo par rečenica objasnim o čemu se konkretno radilo, nekako sam više usmen i dobar kad pričam i rukama...). Nakon 10-15min popeo sam se u salon, još uvek su iznosili ozvučenje i piće, na doku je bilo par "mojih" drugara i naravno glavni dasa i nekako su me merkali kroz zavesice na prozorima, tek da mi ne padne na pamet da izadjem sa broda (o.k. došla je da se pozdravi devojka iz šanka i jedan od momaka iz "društva" , koji je sedeo sa strane našeg stola sve vreme, sa čuvenim - Čuvaj se stari ! razmenili smo jak stisak ruke i tvrd osmeh..."glavni dasa" je stajao ispred i kada su njih dvoje izašli ekipa se okenula, sela u kombi i otišla ). O.k. tu sam, ništa se nije desilo, osim što na svu muku i poniženje ispadoh pijani gost koji je pravio problem ostalima, Mad o.k. . Ja sam otvoren i slobodan čovek i treba mi širina , valjda zato volim vodu i ronjenje...Nirvana je ipak nekako o.k. priča brod,more i lokacije za ronjenje su jako dobre itd. ...a prošle godine smo imali par večerinkica na brodu kada sam svirao gitaru, i tada smo pili i zezali se (i kapetan i posada i Ernest i ja i ostali ronioci), a i veče pre tehno party-ja družili smo se uz pivo medjusobno se čašćavajući, pa smo još seli i sa Ervinom mašinistom, starim mornarom i šmekerom da uz priču pocugamo njegov konjak...ali nije bilo problema i izgleda da do tada nikoga nisam ugrožavao. Dakle, incident ne povezujte sa Nirvanom i domaćinima, to je samo bilo mesto dogadjaja, a siguran sam da je kapetan (zbog mnogo razloga) sačuvao situaciju svojim autoritetom. Oni sa kojima sam se video i kojima sam priču ispričao uživo i plastično znaju još gomilu detalja koji su prethodili mojoj reakciji ali je tekst već predugačak...onima koje sam nazvao da ih upozorim (jer planiraju odazak u avgustu ) nisam rekao da ne idu, već da imaju pozornost i ne dozvoljavaju sebi neprijatne situacije, ovde ili tamo kad nagaziš na likove koji te gledaju hladno i smeškaju ti se kiselo negde si napravio grešku u koracima i imaš dva izbora ili štura ili napadaš prvi, ja verujem da sam postupio dobro.
Posejdon (Ernest) nema potrebe da se na ovakav način ogradjuje od mene, nije baš ni šmekerski, ja prihvatam odgovornost za svoje postupke...takodje je jasno da nisam deo Posejdona tako da se samnom ne povezuju svi aspekti ovog kluba već su to samo bila povremena druženje sa ljudima željnim ronjenja...
I moj konačni odgovor je : Pa naravno da se cugalo, tome i služe takve atmosfere, obarali smo mi i ruke (verovatno sam trebao da ga pustim!) pričali smo o svemu i svačemu, svako o svom treningu i uopšte ko i kako jeste ono što jeste (on glavni dasa seca pomalo i tegove, radi na sebi nije da nije ali tu je i kraj priče) i jbg. tu smo negde zabagovali (iskreno vrlo dobro znam priču na koju su počeli da se stežu i stiskaju zube, priča je bila o treningu i razbijanju stresa fizičkim naporom i kontrolisanim udarcima uz funkcionalnu nemržnju prema protivniku itd...hahha pirat dobro slažem se da nije baš mudro odabrana tema, to je izgleda bilo previše za njihov softver, da mi sad ne bi „lepili“ raspirivanje mržnje, ovde ne mislim na Hrvate uopšte, već konkretno na ove momke sa kojima sam se taj dan družio) i više nije bilo morski, ronilački, opušteno već čupanje iz problema... A sad ajde opet u onaj scenario u kome ja pijan merim, što kaže Srdjan, čiji je koliki i to u Hrvatskoj(!?), a iz Srbije sam, (ovo opet nije nacionalističko sagledavanje problema, nema tu ničeg neprirodnog ipak smo mi „večiti rivali“ i svesni smo svi večitog rizika, van kruga prijatelja uvek si u opasnosti da prodješ loše) ... A, da, za sve koji me ne znaju inače ogroman sam čovek pa kad se raširim svi se osećaju ugroženo, takodje ne napadam manje grupe od četvorice-petorice to mi je donja merka i strogo kad sam u tudjem društvu napadam njihove cure, jer sam izgleda mentalno poremećen, šta li?...moram ipak malo da se našalim, a to nema veze sa istinom i ružno je da se na ovaj način bilo ko odnosi prema meni iz mnogo razloga, družili smo se Ernest i ja do zore pa se ne sećam bilo kakvih problema, nego evo došla mi žuta minuta i to baš tamo gde je najzajebanije, na tudjem terenu...Da dodam, u trenucima dešavanja svega toga nije mi ni palo na pamet da uzbunjujem ceo brod to je i kontraproduktivno, nisam mogao da budem siguran ko će i kako reagovati (kasnije sam nešto počeo da objašnjavam ljudima ali je kapetan došao do mene i rekao da nema priče, da sad ne prizivam...da ne uzbunjujem ljude kad je sve prošlo bez problema itd.) tako da ni Ernest ni Posejdon kao klub ne bi trebalo da se sekiraju zbog ovoga jer „nisu imali pojma“, bar što se mene tiče, a način na koji sam okarakterisan je već naš medjusobni odnos, čak nisam ni iznenadjen ali bih iskreno bih voleo da izbegnem prepucavanja preko foruma...nisam prvi „drug“ koji je doživeo degradaciju u Posejdonu. I svestan sam da ne shvatajući ozbiljnost toga šta se tamo desilo Ernestovi postovi samo žele da očuvaju dobar glas tih ekskurzija i aranžman sa Nirvanom, bez proširivanja tenzije, ipak na nedopustiv način! Istina je malo drugačija ali ponavlja se stara priča, ništa nije bilo, mi priznajemo naš čovek je pravio sranja i izvinjavamo se, a nije baš ni naš, tako da sve je rešeno, idemo na nove ekskurzije cheers , bistro ! Ja se ovog puta ne izvinjavam jer nemam zašto i drago mi je da sam došao kući živ i zdrav, svaka druga opcija kakva god bila bi loša za mene. Uostalom dobro pamtim da osim mene i "mog novog društvanceta" stvarno nikog drugog nije bilo u salonu tih poslednjih pola sata pred početak moje eskivaže (a cela aktivna tenzija trajala je cca sat vremena !), kako se onda tako sigurno tvrdi da sam ja njih ugrožavao i da ustvari nije bilo nikakvih problema? Hm...interesantno stvarno

Srdačan pozdrav svima
Miloš
Miloš.Kadžanski
Miloš.Kadžanski

Broj poruka : 1
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.11.2010

http://www.monterist.com

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od posejdon Uto Jul 03, 2012 2:14 am

Sa jedne strane mi je drago sto si se Milose javio a sa druge nije jer ,primetio si, nisam hteo tvoje ime da stavim u prvi plan nego sam prihvatio sve na svoja pleca. Ne mora svako nn lice da zna da si se malo zaneo sto svaki covek ponekad uradi. Mozda sam se lose izrazio kada sam rekao da si placen za dolazak na brod, mislio sam na to isto sto i ti. Platio sam gorivo i brod za tebe da bi mi pomogao. Znas zasto nisam spominjao tvoje ime, ja se pravih drugara ne odricem ali ni ne pricam neke stvari iza ledja, razumeces ovo. Hvala ti na priznanju da si se malo zaigrao u drustvu i alkoholu i da klub Posejdon, Nirvana brod kao ni moja malenkost nisu tu imali ucesca. Nemojmo da dozvolimo da od buve pravimo na forumu slona kao sto bi neko to zeleo, mnogi bi voleli da budu ono sto smo ti i ja.
Sad znate svi da nije bilo nista a svako sa svojom kolicinom alkohola moze da rasudjuje kako moze. Pozdrav svim dobronamernim ljudima na ovom forumu.
Pozdrav Ernest Posejdon
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od SRDJAN Uto Jul 03, 2012 2:40 am

Znaci sledece krstarenje bez alkohola na brodu i sve je reseno Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od rumeni Uto Jul 03, 2012 5:57 am

Ucenice,oglasi se Basketball ! Koliko vidim svi akteri incidenta su se javili pa da cujemo i trecu dimenziju slucaja bounce Posto se javio Milos, daj da cujemo sta kaze " Poznanik kome se javio drugar cheers
rumeni
rumeni

Broj poruka : 14
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja Empty Re: Zamalo incident, ronjenje na Nirvani sa klubom Posejdon iz Beceja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu