RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zanimljiva tehnika za vadjenje hoba

4 posters

Ići dole

Zanimljiva tehnika za vadjenje hoba Empty Zanimljiva tehnika za vadjenje hoba

Počalji od smexy Uto Okt 16, 2012 6:59 am

Testirana letos u CG manje vise radi kada su manji komadi u pitanju Smile

https://www.youtube.com/watch?v=3pWlUQFzvzc&feature=plcp
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiva tehnika za vadjenje hoba Empty Re: Zanimljiva tehnika za vadjenje hoba

Počalji od markokg1982 Ned Jun 23, 2013 8:34 am

Uspeva u 90% slucajeva. Prosle godine sam doneo kuci 22 hobotnice (koliko se secam) i svaka je iz rupe izvucena ovako.
Koristio sam uglavnom sipku, duzine oko pola metra. Fora je da je cackas polako, pa ona uvek prvo izvuce jedan pipak napolje, pa drugi, a ti joj napravi mesta da moze da izvuce celo telo. Uvek je blago pipkaj sa sipkom i izaci ce.
Ukoliko je grubo udaras, onda nece da izadje. Znam da je kontradiktorno, ali onda je spremna i da umre u rupi.
Evo jednog klipa gde ih je ovaj lik izvadio na desetine ovom metodom, i naravno, vidi se lepo kako tehnika funkcionise.

Ako se pitas kako i gde ih ujeda, odgovor je da im zagrize nerv izmedju ociju.
Uzivaj Smile

markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiva tehnika za vadjenje hoba Empty Re: Zanimljiva tehnika za vadjenje hoba

Počalji od smexy Ned Jun 23, 2013 9:52 am

Ja sam u par navrata ubadao nozem medju oci i nista, dok recimo cm ili dva ispod centra izmedju ociju, i odma padaju paralisane ili mrtve, a to se primeti po tome tako sto izgube boju....

Samo bi naglasio da ljudi ne ubijaju hobe koje svojim zivotom brane rupu... tj stoje na njoj sta god da se desi... to znaci da su to "zenke koje cuvaju jaja"....

1. razlog je unistavanje dalje populacije....
2. razlog je skuvati hobu koja nije jela i par nedelja... je debilno jer ko je probao da spremi zenku hobe koja cuva jaja , zna o cemu pricam... tj od nje ne ostane nista... a i ukus nije isti...

Za one koji se pitaju "kako znati da je hoba na jajima" pa obicno je to u letnjem periodu, jun,jul,avgust (kada ih uglavnom ljudi najvise love)... Zato ih je iz godine u godinu sve manje.... (Daleko od toga da su sve hobe u letnjim mesecima na jajima, ali treba povesti racuna).
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiva tehnika za vadjenje hoba Empty Re: Zanimljiva tehnika za vadjenje hoba

Počalji od SRDJAN Ned Jun 23, 2013 10:26 am

Plavi kamen je zakon, nema cimanja, svaka izadje
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiva tehnika za vadjenje hoba Empty Re: Zanimljiva tehnika za vadjenje hoba

Počalji od markokg1982 Ned Jun 23, 2013 7:06 pm

Procitao sam to negde.. neka devojka je napisala tu metodu, pa su je najstrasnije izvredjali sto zagadjuje more itd.
To je zapravo onaj plavi kamen koji se koristi u poljoprivredi na bazi bakra, za prskanje vinove loze i voca. Nisam siguran, ali mislim da on oduzima kiseonik u toj rupi, pa je zato primorana da izadje odmah van.
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiva tehnika za vadjenje hoba Empty Re: Zanimljiva tehnika za vadjenje hoba

Počalji od milutinm Pon Jun 24, 2013 1:54 am

Jeste taj palavi kamen sa njim izlaze i murine, ugori i kernje. Inace hobotnice sve vadim rukama, gurnem kaziprst i srednji i samo savijem i cupam napolje, nijedna mi nije ostala.
milutinm
milutinm
Admin

Broj poruka : 286
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Dobre Vode(Bar)
Datum upisa : 28.11.2008

http://ronjenje.forumado.net

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiva tehnika za vadjenje hoba Empty Re: Zanimljiva tehnika za vadjenje hoba

Počalji od markokg1982 Pon Jun 24, 2013 3:51 am

Ja to iskreno ne smem. Sve sam ih hvatao golim rukama, ali je zgrabim tek kada je isteram iz rupe. Najvece sam hvatao oko 1kg (ispod pola kg sam ih vracao jer je greh. Nema nista od njih kada se spreme) i znam kako mi obavije ruku i tesko im pipke odvajam od ruke. Ne smem ni da zamislim kakva bi me panika uhvatila da zavusem ruku, pa da se zalepi za stenje i za moju ruku, pa ni tamo ni ovamo affraidLaughing
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiva tehnika za vadjenje hoba Empty Re: Zanimljiva tehnika za vadjenje hoba

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu