RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maska za ravan nos

+3
Karabiner
SRDJAN
Mayday67
7 posters

Ići dole

Maska za ravan nos Empty Maska za ravan nos

Počalji od Mayday67 Pon Dec 03, 2012 2:19 am

Molim Vas sve koji se razumijete bolje u ronilačku opremu da mi pomognete, iznimno je važno. Ja ronim (SCUBA) već 4 godine i u to vrijeme i moja sad 8-godišnja curica se zaljubila u ronjenje. Ove godine je polagala za svoj Scuba Ranger certifikat. Nakon prvih urona govorila mi je da je malo bole uši pa sam je savjetovala da prije nego uopće zaroni kompenzira tlak u ušima i da to ponavlja češće.

Kad sam ja išla na moj zadnji uron ove sezone krajem desetog mjeseca opet smo razgovarali o tome i o ušima i rekla mi je da uopće ne može dohvatiti nos, da zato ne može kompenzirati. Ostala sam - blago rečeno, u ŠOKU. Odmah sam iskopala njenu masku da mi pokaže u čemu je problem jer je maska nova (Mares X-vision), a silikon je dosta mekan. I utvrdile smo da za razliku od mame ima jako ravan nos i odista ne može ga uopće zahvatiti. Ne želim da zbog ovoga odustane od ronjenja jer bi to bio kraj ronjenja i za mene Crying or Very sad Crying or Very sad (same smo i zajedno smo, kud ja tu i ona, a ako ona ne može ne mogu ni ja). Pokušavam pronaći masku koja bi joj bila idealna, da može dohvatiti nos i kompenzirati tlak u ušima. Ako netko zna nešto vezano za ovo ili je imao sličnih problema, ili naišao na sličnu situaciju (voditelji ronilačkih centara) molim da se javite sa prijedlozima.

MOLIM VAS!!!

Mayday67

Broj poruka : 12
Datum upisa : 23.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od SRDJAN Pon Dec 03, 2012 2:59 am

Tesko da neko moze napamet znati resenje problema, jedini pravi put je da odes u neku ronilacku radnju sa velikim izborom i da devojcica proba jednu po jednu, sve ostalo je nagadjanje. Ono sto eventualno mozes probati je Liquid skin medium, ista je kao ta samo malo umanjena.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od Karabiner Pon Dec 03, 2012 3:01 am

Predlazem da pogledate maske za decu. Siguran sam da cete resiti problem.

Karabiner

Broj poruka : 26
Datum upisa : 15.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od Mayday67 Pon Dec 03, 2012 3:08 am

Bila u dućanu (nije neki izbor, ali večina je zapakirana pa nije dao da se isproba) isprobale par njih , problem nije toliko u mekoći već u onoj klasičnoj formi silikona (nos naprijed)od njega ne može ni doći do nosa, samo joj kliznu prsti preko silikona. Većina maski je zapakirana da se ne može isprobat pa mi i to ide na živce. Mislila sam ako netko zna za model makse koja ima manje izraženi nos tj. silikon uvućen, bliže licu, ako me itko shvaća... Trebao bi biti upola manji da bi mogla koliko toliko doći do nosa.

Mayday67

Broj poruka : 12
Datum upisa : 23.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od Mayday67 Pon Dec 03, 2012 3:16 am

Maska za ravan nos Maskahj evo slika

Mayday67

Broj poruka : 12
Datum upisa : 23.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od Karabiner Pon Dec 03, 2012 3:18 am

TUSA Reef Tourer za decu, recimo. Pravljena je za "mala lica".

Mozda mogu da pomognu i one retro maske? Vidim da se vracaju i da ih ima razlicitih modela. One su iz jednog dela a nosu se iskljucivo prilazi sa strane.

Cudi me da ne dozvoljavaju da se maska proba. Uglavnom su pakovane u najlonske kese ili plasticne kutije? Mozda ako lepo zamolis? Smile

Karabiner

Broj poruka : 26
Datum upisa : 15.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od SRDJAN Pon Dec 03, 2012 3:20 am

To sto rade je smesno, u principu maska se ne kupuje bez probanja jer ne postoji univerzalna maska, ja prvi put to cujem da neko brani da se isproba, ja u tu radnju nikad vise ne bih usao. Pogledacu neke manje modele koje imam pa cu gledati da ti sugerisem, makar da suzimo izbor.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od Mayday67 Pon Dec 03, 2012 3:28 am

Hvala. Mislila sam na maske koje su u plastici sa disalicom (njih ima najviše modela), ali one su "zavarene". Bilo bi logično da ima po jednu vani da se mogu isprobati, ali nema više logike nigdje, plati pa plati i drugu ako ti prva ne paše.... Vidjela sam na netu da je jedan azijac tražio za sebe masku i da mu je Tusa bila dobra (isto ravan nos). Pokušat ću je pronaći.

Duboko smo van sezone pa i to je problem što se tiće izbora. Hvala Vam. Ako Vam još šta padne na pamet, javite. Jedva čeka opet roniti. Maska za ravan nos P7200068p

Mayday67

Broj poruka : 12
Datum upisa : 23.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od SRDJAN Pon Dec 03, 2012 3:33 am

Nemoj nikako kupovati te maske iz kompleta jer su djubre, to je za snorkelovanje, svaka dobra maska se prodaje odvojeno i ja do sada nikada nisam ni jednu video da je upakovana tako da ne moze da se otvori.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od Mayday67 Pon Dec 03, 2012 3:40 am

Nisam nikad obračala pažnju na maske u dućanima, ja imam dioptriju pa sam svoju kupila u SADu Promate Hawk Eyes, prvi uron s njom je u svakom pogledu bio prvi pravi uron. Prije toga nisam uopće vidjela instruktora, on nešto pokaziva e sad jel to riba srdela dupin il drugi ronilac, ja samo pokažen OK znak i on produži dalje, a sad šta je to bilo ---- Very Happy Laughing .
Specijalni dućan u gradu nema (bila tri, sva propala i zatvorila se prošle godine), ovi sportski su se litnje robe riješili, tako da ne znam. Jedina opcija je čekati sezonu i onda ih ići isprobati. Mislila sam da mi iz iskustva suzite izbor da ne ostanemo tri dana u dućanu isprobavat maske. Opet, hvala na tome.

Mayday67

Broj poruka : 12
Datum upisa : 23.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od SRDJAN Pon Dec 03, 2012 3:55 am

Javicu ti kad proverim par modela koji mogu biti interesantni.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od . Pon Dec 03, 2012 7:13 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 11:16 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od SRDJAN Pon Dec 03, 2012 7:19 am

Nema potrebe komplikovati, dete je u pitanju i nije bas lako primeniti ostale tehnike izjednacavanja pritiska, nemoguce je da ne postoji adekvatna maska, samo se malo treba potruditi i omoguciti da devojcica uziva u ronjenju.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od smexy Pon Dec 03, 2012 7:53 am

U Hrvatskoj POP (Pula)... Clan sam tamosnjih foruma (da ne reklamiram iste ovde) i uvek ih pominju kao veoma profesionalne ljude koji zele izaci u susret, uglavnom verujem da nebi trebali praviti problem oko probanja maske... Nisu nekakav corner shop ducan pa da im maske stoje zapakovane...
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od Mayday67 Uto Dec 04, 2012 10:45 pm

To za avion - žvačemo Orbit, mislim da ta solucija nije adekvatna u sred zarona, vlada747.

Kontaktirala sam sve "lokalne" žešće ronioce da angažiraju oči i uši pa ako vide nešto prikladno da jave.

Morat ću u sezoni povuć do večeg grada i isprobati šta bude bilo.

Ove retro maske su mi "bljak" ali ako budu povoljne i djeluju, zašto ne?




Poslednji izmenio Mayday67 dana Sre Dec 05, 2012 11:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Mayday67

Broj poruka : 12
Datum upisa : 23.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od SRDJAN Uto Dec 04, 2012 11:24 pm

To je neka sirotinjska verzija full face maske
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od Vlada Sre Dec 05, 2012 3:42 am

Hladna voda, meduze...

Vlada

Broj poruka : 33
Godina : 58
Lokacija : Beograd-Zrenjanin
Datum upisa : 07.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od . Sre Dec 05, 2012 4:30 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 11:17 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od SRDJAN Sre Dec 05, 2012 4:52 am

Nemoj samo da ti Milutin ukloni post Very Happy Very Happy Very Happy
Pisace "Tekst nema veze sa temom", moraces da otvoris adekvatnu bounce bounce bounce
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od mr joy Sre Dec 05, 2012 8:00 am

Nije Milutin uklonio post, nego ja.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od Mayday67 Sre Dec 05, 2012 11:59 pm

Pardon. Ne volim kršiti pravila, nijedna. Netko je postao link, i ta maska je bila na linku, "malo" me šokirala jer nisam mogla dokučiti kako bi "djelili" zrak s nekim tko ima ovakvu masku. Kako bi mu dala regulator pri rescue vježbi?

Pogledat ću slike maski koje mi je Srđan poslao, evo i ovdje zahvala na tome!

Mayday67

Broj poruka : 12
Datum upisa : 23.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Maska za ravan nos Empty Re: Maska za ravan nos

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu