RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Servis Opreme i atesti

+10
munjaslav
TRITON
.
PasHke
mr joy
uco
SRDJAN
digger
zensea
Silent
14 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od Silent Čet Mar 05, 2009 9:12 pm

To Imenjace! Nego cuj sta je najveci problem. Na Maresovom regulatoru mi nedostaje prednji poklopac dugog stepena sa purge button-om. Model je Mares Nikos. Jel mozes da proveris sa covekom da li moze da nabavi taj poklopac, znaci nije frka sve do juna mi nije kasno i koliko bi to kostalo + redovni servis. (I stepen je klipni Mares R2)
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od mr joy Čet Okt 08, 2009 2:07 am

Da li neko ima sliku preseka ventila boce? Za regulatore imam presek ali za ventil nemam.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od TRITON Čet Okt 08, 2009 2:58 am

Za Mares ne mogu da pomognem. Apeks mi servisiramo. Sto se tice servisa radimo iskljucivo "full" servis. Promena svih membrana i O-ringova, filtera i doseda, tretiranje u ul.kadi i potom stelovanje. Kod Apeksa mogu da kazem da su mnogo robusniji od Maresa ili na pr. Poseidona (koje smo nekada isto radili). I pored preporuke proizvodjaca da se servisira (znaci uradi revizija) jednom godisnje, iz iskustva znamo da se mogu bez razmisljanja koristiti i duplo duze, sem kada se u slanoj vodi stvarno svakodnevno koriste. Ovo sve podrazumeva da se vlasnik savesno stara o svojoj opremi, a to valjda svi radimo Laughing.
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od munjaslav Čet Nov 26, 2009 8:19 am


munjaslav

Broj poruka : 8
Datum upisa : 26.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od _ Čet Nov 26, 2009 11:47 am

Imam i ja jedan mares regulator Abys drugi stepen i MR22 prvi stepen, crkao mu je doset po drugi put. Prvi put ga je servisirao Bosko Alajica i posle toga je radio ok ali je posle oko 50 zarona crkao opet. Definitivno sam uvideo da su doseti na tom tipu regulatora slaba tacka. Ako ga ikada ponovo servisiram koristicu prvi stepen za argonsku bocu za suvo odelo. Jeste za nekog "svetogrdje" ali mares za bolje i nije. I nikad vise mares Very Happy

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od posejdon Pet Jun 17, 2011 10:15 pm

Aladin tech mi je otkazao poslusnost, ispala mi jedna tipka iz njega. Gde da ga servisiram? Verovatno je neko vec imao takav slucaj. Hvala unapred.

Pozz svima od Posejdona
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od Sile Sub Jun 18, 2011 7:27 am

Boban Baranjin ti je ovlašćeni serviser za ScubaPro.
Pošto je Uwatec pod ScubaPro-om on ti može pomoći i za Aladine. Evo ti broj: 063 281101
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od posejdon Sub Jun 18, 2011 8:31 am

Hvala Sile. Upravo sam ga zvao i sve dogovorio.
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od PasHke Ned Jun 19, 2011 11:21 pm

Ako vec ides kod Bobana, susti se dve ulice nize na kafu Smile
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od posejdon Ned Jun 19, 2011 11:26 pm

Vazi Pashke, kad budem dolazio po komp donecu ti i onaj nas cuveni ugovor da stavis u arhivu firme.
Pozdrav i hvala na pozivu
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od PasHke Pon Jun 20, 2011 2:07 am

zaboravi na njega totalno...Smile Deal Wink
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od kermit Pon Jun 20, 2011 3:18 am

Sile ::Boban Baranjin ti je ovlašćeni serviser za ScubaPro.

Ako je on ovlasceni serviser, zasto mu treba mesec dana da zameni bateriju osim ako ne salje negde napolje? Tako mogu i ja da budem serviser Smile
kermit
kermit

Broj poruka : 7
Godina : 56
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

http://www.urs.rs

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od Sile Pon Jun 20, 2011 4:20 am

Postoji samo jedna MALA razlika, on ima papir ,a ti ga nemaš. I druga, on je obuku za ScubaPro servisera završio daleke '96. ili tu negde. I treće, nile ovlašćeni serviser za Aladina (što nigde nije spomenuto) već je Uwatec kupljen od strane ScubaPro-a, pa onda svi njihovi serviseri pre nego ti mogu da urade bilo šta u vezi iste firme... Mogu ja još, ali mislim da je i ovo dovoljno. Ima i alternativa, Bokica... naravno ako ti Aladin ne treba u narednih dve ili tri godine. A ima i preko mene, ali je sigurno duže nego preko Bobana.
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od SRDJAN Pon Jun 20, 2011 4:50 am

Svi salju u fabriku i to traje, bilo da saljes sam ili to radi neko drugi procedura je ista, a to sto je neko ovlasceni serviser na papiru nista ne znaci, taj papir se dobija za 500 Eura, verovali ili ne, ista fora kao sto je Mares drzao kod nas, neki povrsni kursic, rasture jedan regulator i jedan dzeket i to je to. Ozbiljan ovlasceni serviser mora da ima i ozbiljno znanje, sav potreban alat i lager delova, a to kosta poprilicno, ja ne poznajem nikoga takvog kod nas. Na Scubapro sajtu nema ovlascenog servisera na ovim prostorima, tako da tu nema mnogo dileme, jedino se Bokica pominje kao diler. A ta 96 je bila toliko davno da taj papir vise i nema smisao, isto kao kada bi dali majstor Riletu (stariji ce se setiti Riletovih majstorija sa TV-a) da popravlja neki Mercedes ili BMW. Ja sam video kako izgleda ovlasceni servis u inostranstvu tako da znam o cemu govorim.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od Sile Pon Jun 20, 2011 6:28 am

Srđane tačno je sve to što si napisao i usaglasio bih se sa tobom u svemu, da nije u pitanju Boban, a i ja sam ovo skoro saznao. Moji svi Aladini (a imao sam ih četiri) su servisirani, odnosno "menjane su im baterije", a to podrazumeva kompletan servis i testiranje (dobiješ kompletan grafikon i tablicu sa urađenim testovima) u fabrici, odnosno jedanput preko servisa u Rimu, jednom u Antibima (čini mi se!) i jednom ili dva puta preko servisa u Bolcanu (Italija!?!). Svi su mi servis odradili za manje od 10 dana, osim onih u Antibima (preko Bokice).
Što se tiče "ovlašćenog servisera", Boban je to odradio te daleke godine, a usput išao i na "osvežavanja" znanja. I to nigde nije obelodanio,niti se negde reklamirao, niti to želi, već je to radio eto zbog samog sebe. Ne znam koliko poznaješ Bobana, vrlo je skroman, a mnogi od njega mogu mnogo toga da nauče. Inače elektronika (informatika) mu je i struka (radi kao rukovodilac u "Informatici", već dugi niz godina), tako da je i sa te strane "referentan".
Naravno ne želim da budem ničiji "advokat", ali sam, ja mislim, pomogao Ernestu da reši svoj problem Very Happy
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od Sile Pon Jun 20, 2011 6:38 am

Da, dodao bih još nešto... Ima u našem okruženju puno "ovlašćenih" servisera koji nemaju ni tih 500€ (a postoje sertifikati koji koštaju i manje i to drastično Smile ), a daju neke cenovnike svojih proizvoda i usluga, a kad ih pitaš za papir... UUPS... " 'di mi se izgubi"... Zbog takvih SASVIM imaš pravo
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od posejdon Pon Jun 20, 2011 6:42 am

Sile druze, na tvoju preporuku poslao sam Aladina danas Bobanu. Videcemo sta ce biti i koliko ce trajati. Meni je najbitnije da ne stoji kod mene u magacinu neispravan kako mi ga je Tanja prevarant prodala jer u startu neke funkcije nisu radile. Bice valjda gotov dok ne krenemo na Posejdonovo ronjenje i krstarenje. Ako ne bude gotov uzecu nov, ali sada stvarno nov glanc. Mislim da cu uzeti Leonarda od cressija jer inace prodajem sve njihove proizvode uz seac i mediving.
Hvala svima sto pokusavaju da mi pomognu, sve je bolje od spustanja slusalice, jadno i bedno
Pozdrav svima od Posejdona
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od Sile Pon Jun 20, 2011 7:04 am

Dragi moj druže, ne želim da pričam ovde o dotičnoj osobi koja ti je spustila slušalicu, ali imaćemo vremena za koji mesec na pretek... Very Happy
O njoj ne treba trošiti misli...
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od SRDJAN Pon Jun 20, 2011 9:41 am

Slazem se sa tobom Sile, nisam ja nista lose mislio za njega, samo prosto da bi bio ovlasceni serviser i da bi znao svaki regulator u detalje moras mnogo tog hleba da pojedes, iskustvo i praksa su tu najbitniji, moras taj posao da radis godinama da bi bio pravi majstor, a ko kod nas ima tu priliku, mislim da kompletna ronilacka populacija Srbije ne uradi vise od 100 servisiranja svih mogucih regulatora godisnje, a ljudi koji su zaposleni u ozbiljnim servisima preko rade sigurno 10-ak svaki dan ponaosob, to je dijametralna razlika, podji od sebe, koliko god da naucis nesto dobro, ukoliko ne radis jednostavno zaboravis.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od SRDJAN Pon Jun 20, 2011 9:46 am

I da ne zaboravim jos nesto, vezano za doticnu ludacu koja spusta slusalicu, predlazem da pokrenemo akciju "pomoc prijatelja" neka svako od vas ko moze prijavi doticnu nadleznim sluzbama i inspekcijama kako se ovakva praksa ne bi i dalje nastavila, kad dobije po dzepu doci ce joj iz dupeta u glavu.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od Sile Pon Jun 20, 2011 10:19 am

Tako je Srđane, mnogi među nama "misle" da to mogu da rade, ali zaista ima i takvih koje treba poštovati. Ništa što je neko osmislio i napravio ne može biti toliko komplikovano da se ne može i pravilno održavati, ali ponavljam ne SVAKO. Ja sigurno Okiju ne bih ništa dao da mi popravlja ili održava, a skoro cela ronilačka populacija "starije garde" se na njega oslanjala. Ja recimo u mom klubu radim servis svega, zašta mogu da nađem originalne rezervne delove, ali zato, kako i sam kažeš, moram konstantno da pratim (što i radim) šta sve novo izađe, zašto se razlikuje od starog, i zašta služi svaka rupica na svakom delu koji otvaram. Da ne pričam o podešavanjima, koje, za neke stvari jedva da možeš da pronađeš, jer i fabrike to kriju, pa redosled rastavljanja i sastavljanja... I pored toga što to "znam" da radim (naravno ne sve!) nigde se ne guram da sam "serviser"... Servisiram svoju opremu u onoj meri koja me zadovoljava, sve ostalo što ne znam u fabrički servis...
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od posejdon Čet Jun 23, 2011 8:44 pm

Dobio sam informaciju od Bobana da je Aladin poslat u Nemacku i da ce moci da se uradi. Postoji cak mogucnost da se uzme novi uz doplatu. Ocekujem ga nazad za dve nedelje kako Boban kaze. Za sada je ispao stvarno poslovan i korektan. Jos jednom hvala svima na pomoci
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od Sile Pet Jun 24, 2011 10:36 am

Koliko ga ja poznajem, Boban je oduvek bio takav, a što se Aladina tiče, uvek su mi na promenama baterije, nudili novog, uz doplatu naravno, ali sam ja ipak ostajao veran starom. U narodu se kaže "ne menjaj konja koji dobija!" Cool
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od . Pet Jun 24, 2011 12:23 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:42 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od posejdon Pon Jul 25, 2011 11:50 pm

Aladin je stigao u Beograd. Zamenjen je novim i redizajniranim uz doplatu 60 evra. To je sistem staro za novo. Prezadovoljan sam, preporucujem Slobodana svakome. To se zove profesionalno i posteno odraditi posao. Jos jednom svima hvala.
Pozdrav od Posejdona
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti - Page 2 Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu