RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ajkula u HR

4 posters

Ići dole

Ajkula u HR Empty Ajkula u HR

Počalji od milutinm Pon Jul 01, 2013 10:13 am

milutinm
milutinm
Admin

Broj poruka : 286
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Dobre Vode(Bar)
Datum upisa : 28.11.2008

http://ronjenje.forumado.net

Nazad na vrh Ići dole

Ajkula u HR Empty Re: Ajkula u HR

Počalji od smexy Uto Jul 02, 2013 10:45 am

" Zagreba u Pomorskom su muzeju rekli da je najvjerojatnije u pitanju bio morski pas glavonja, jedan od dvije opasnije vrste u Jadranu."

Koliko se secam to je ista vrsta koju su ulovili Crnogorski ribari pre par meseci, i valjda je "manje opasna po ljude" tj nije zabelezeno da je nekoga napala ova ajkula. Sad sta njima znaci "dve opasnije vrste". U mediteranu je poznato da postoje Bele Ajkule koje se hrane delfinima (isti su pronalazeni u utrobama Belih Ajkula koje su hvatane u severnom Jadranu i delom oko Sicilije). Ne bi da pricam nesto u sta nisam 100% siguran, ali kruze price da se dogadjalo da u Jadran zaluta i po koja Tigar ajkula koja je u top 3 opasne po ljude (Velika Bela - great white shark , Tigar ajkula- tiger shark i Bik ajkula- bull shark). U CG ronioci najcesce imaju prilike da se sretnu sa Modruljem i sa morskom Lisicom, koji i ako ih stavljaju u tu klasu "manje opasnih" po meni nisu nimalo naivne.... Ono sto je tesi ronioce jeste da npr na podruciju Jadrana (pricamo o ex Yu obali) desi se 1 napad na svake 2 godine sto je za razliku od Australije gde su bukvalno novine pune naslova o napadima....
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ajkula u HR Empty Re: Ajkula u HR

Počalji od SRDJAN Uto Jul 02, 2013 7:19 pm

Bull nije opasna, ronio sam sa njima
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ajkula u HR Empty Re: Ajkula u HR

Počalji od smexy Čet Jul 04, 2013 10:51 am

SRDJAN ::Bull nije opasna, ronio sam sa njima

To je jedno, a drugo je kad se popne uzvodno u reke Juzne Amerike, Indije i Afrike, pa u mutnijoj vodi krene da napada i kida udove. (Inace jedina ajkula koja nema problem sa plivanjem u slatkoj vodi, valjda je vremenski period koji sme da provede u istoj ogranicen na par dana ili tako nesto, a ima veze sa koncentracijom soli u krvi koju ova ajkula ne poseduje). Ja nisam pricao o ajkulama kao turistickoj atrakciji, imas onu devojku i momka koji su plivali i sa belom ajkulom pa ce sad da kazu "nije opasna ja sam plivao". Isto tako razumem sta si hteo da kazes, ja pricam o statistickim ciframa koje su dostupne na netu i po kojima oko par stotina ljudi biva napadnuto, a oko dvadesetak godisnje usmrte ajkule (to su dakle podatci koji su prijavljivani, ima zemalja poput Indije koje ne zavode svaki slucaj u kartoteke jer je kod njih svakodnevnica da nekoga ujede kobra, napadne tigar, ajkula itd... tamo ljudi stradaju ali se i razmnozavaju kao misevi). Stoga da ne idemo u off, daleko od toga da su ajkule bica koja su terminatori koji samo cekaju vas da uskocite u more, i naravno da je veca verovatnoca da vas pijani vozac usmrti na pesackom prelazu nego da vas ubije ajkula, ali tu su brojke pa neko dobije na loto-u, a nekoga gricne ajkula Laughing  u vecini slucajeva kad ukapira da nismo foke ili nesto slicno, da nemamo dovoljno masnoce (neki od nas mozda i imaju Smile  ) onda obicno odustanu od "plena".

Pozdrav
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ajkula u HR Empty Re: Ajkula u HR

Počalji od SRDJAN Čet Jul 04, 2013 6:07 pm

Ma slazem se da sve moze da se desi, i u Egiptu je par njih stradalo, a da niko nikada nije utvrdio kako i zasto, ali generalno su samo velika bela i tigar ajkula zajebane. To sto kazes za reku je verovatno borba za opstanak. Citao sam svojevremeno neke clanke i gledao reportaze gde je pisalo da bull shark ostvaruje najbolju komunikaciju sa ljudima, cak se secam da je u jednoj reportazi bila neka zena istrazivac koja ih je naucila da dodju da se maze. Nego vidis da se opet javio neki lokalni ribolovac koji ne zna sta ce sa sobom od dosade, za njega je verovatno misaona imenica da ode bilo gde dalje od tog setalista u HN, a kamoli da roni. Ako je neko vican obradi fotografija u fotosopu mogu mu dati neku sa ajkulama pa neka namontira ovog jadnika da ima bar cime da se hvali.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ajkula u HR Empty Re: Ajkula u HR

Počalji od markokg1982 Čet Jul 04, 2013 7:10 pm

Modrulj i morska lisica mogu da se sretnu znaci i u CG i u Grckoj?
Ajd lisica i moze da se razlikuje od Ajkule po zadnjem repu, ali kada bih naleteo na modrulja, zakleo bih se svima da sam video ajkulu Smile
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ajkula u HR Empty Re: Ajkula u HR

Počalji od SRDJAN Uto Jul 09, 2013 5:20 am

Evo za citaoce foruma, kao sto sam i obecao.

https://youtu.be/bnkZYsSQQTQ
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ajkula u HR Empty Re: Ajkula u HR

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu