RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići?

+2
KonstantinII
dusic.dejan
6 posters

Ići dole

Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići? Empty Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići?

Počalji od dusic.dejan Pet Dec 13, 2013 3:17 am

Pozdrav,
da otoplimo malo ove zimske dane sa planovima za PR sledeće godine.
Ima li neko neke ideje, gde je pametno otići sa prvim toplim prolećnim danima?
dusic.dejan
dusic.dejan

Broj poruka : 6
Datum upisa : 13.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići? Empty Re: Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići?

Počalji od KonstantinII Ned Mar 09, 2014 12:36 pm

Evo da se upisem, kao novi clan.
Nadam se Grcka, Skopelos... kraj juna, pocetak jula... Mada je veliki problem sto ne mozemo da dobijemo dozvolu dole. Doduse pocetnik sam, do sad sam rekreativno uzivao u ronjenju na dah, a sad tek nabavio pusku Geronimo 100... Ali ne bih voleo da naletim na neku patrolu koja nije bas blagonaklona turistima bez dozvola.

Veliki pozdrav svim clanovima, drago mi je da postoji barem ovolika grupa ljudi koji onlajn dele iskustva u ronjenju i podvodnom ribolovu.
KonstantinII
KonstantinII

Broj poruka : 11
Godina : 44
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 09.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići? Empty Re: Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići?

Počalji od lukijano Sub Mar 15, 2014 9:30 am

Već 8 godina letujem u Grčkoj. Tasos i Halkidiki. Svuda sam ronio i lovio sa puškama (na dah) i nigde me niko ništa nije pitao... A lovio sam svaki dan, na različitim mestima i nisam se ništa krio i sakrivao...
Ne diraju tamo turiste prijatelju... Generalno gledano, ne samo za podvodni ribolov, nego uopšte... i u saobraćaju... Policija te tamo zaustavi samo ako si napravio neko ******. Svaki put letujem, bar po 20 dana i do sad me nijednom nije zaustavila policija... ali bukvalno nijednom... Kako se vratim u Srbiju, od granice pa do Zrenjanina, zaustave me barem 3-4 policijske patrole...

Nije to to Hrvatska... U Hrvatskoj bi ti odmah oduzeli svu opremu... pa da platiš kaznu, a verovatno kad bi videli da si Srbin, bi možda odmah završio i u zatvoru...

lukijano

Broj poruka : 7
Datum upisa : 13.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići? Empty Re: Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići?

Počalji od KonstantinII Sub Mar 15, 2014 1:35 pm

Mene malo brine to sto idem tamo gde skoro da nema 20 Srba u celoj sezoni... Plus, vrlo blizu je National Marine Park, pa su mozda malo osetljiviji na podmorje. Videcemo. Smile
KonstantinII
KonstantinII

Broj poruka : 11
Godina : 44
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 09.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići? Empty Re: Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići?

Počalji od dusic.dejan Pon Mar 17, 2014 2:15 am

lukijano,
gde ronjaš na Tasosu?
Kako si prolazio?
Ja sam generalno lovio na Tripitiju..... i nisam se baš obradovao. Ove godine ću biti u kampu na Pefkariju.
dusic.dejan
dusic.dejan

Broj poruka : 6
Datum upisa : 13.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići? Empty Re: Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići?

Počalji od lukijano Sre Mar 19, 2014 12:18 pm

Evo ti da se ne ponavljam.... pošto ideš u Pefkari, ubo si na pravo mesto, tako da imaš ceo doživljaj... tu ti sve piše:

http://ronjenje.forumado.net/t871-tasos-i-ronjenje

lukijano

Broj poruka : 7
Datum upisa : 13.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići? Empty Re: Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići?

Počalji od KonstantinII Uto Jun 17, 2014 11:48 am

Eto i mene najverovatnije na Pefkari kod kampa od 29. juna. Nadam se da cu uspeti da se iskradam jutrom pre nego sto se deca probude. Ako ste tad tamo, javite se. Pozdrav...
KonstantinII
KonstantinII

Broj poruka : 11
Godina : 44
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 09.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići? Empty Re: Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići?

Počalji od dusic.dejan Uto Jun 17, 2014 10:46 pm

Biću od 23.Avgusta na Tripitiju. Tamo sam našao smeštaj ali roniću svuda, pa i na Pefkariju. Šteta što nismo u istom periodu. Dojadilo mi više da sam odlazim u ribolov, ali ......volem to pa to ti je...
Ako te ne bude mrzelo, kad se vratiš, napiši kako si prolazio...
dusic.dejan
dusic.dejan

Broj poruka : 6
Datum upisa : 13.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići? Empty Re: Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići?

Počalji od KonstantinII Uto Jun 17, 2014 11:15 pm

Steta sto se nismo poklopili...
Nadam se da cu imati sta da pisem.
Nas je dvoje na njih troje po 2 i po godine, tako da mi ostaje da probam taj jutarnji termin kad svi spavaju.
KonstantinII
KonstantinII

Broj poruka : 11
Godina : 44
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 09.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići? Empty Re: Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići?

Počalji od dusic.dejan Sre Jun 18, 2014 12:27 am

Svaka čast. Ja sam ostao na jednoj devojčici pa mogu i uveče da ronjam Smile
Ušao sam jedno jutro, oko 5 h u vodu na Tripitiju i mogu ti reći da toliko ribe nisam video u životu u plićaku. A bilo je lepih komada brancina. Mada, čim sam ispravio pušku svi su nestali...... Doduše, nisam očekivao da će biti u plićaku, a ja sam oblačio odelo u vodi jer je nekako ujutru voda toplija nego spolja.
Šta da ti kažem.......ronjaj ali i ponesi i štapove.....
dusic.dejan
dusic.dejan

Broj poruka : 6
Datum upisa : 13.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići? Empty Re: Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići?

Počalji od KonstantinII Sre Jun 18, 2014 12:44 am

Hvala! Smile
Mada uvek kazem, svaka cast mami!
Ja se sve i nadam da je jutrom veci saobracaj. Ma uzivancija je i da ne naidje nista. Samo opusteno i bezbedno.
KonstantinII
KonstantinII

Broj poruka : 11
Godina : 44
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 09.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići? Empty Re: Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići?

Počalji od pecaros021 Sre Jun 18, 2014 3:37 am

evo da se i ja javim ja sam od 08.-22.08 u polihronu vila lambro s pa ako ima nekoga raspoloženog za pr u tom delu neka se javi
solidno poznajem teren ovo mi je 5. u tom mestu
pecaros021
pecaros021

Broj poruka : 29
Datum upisa : 28.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići? Empty Re: Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići?

Počalji od markokg1982 Sub Jun 21, 2014 9:25 pm

Ja se vratio sa prvog dela mora. Bio sam na Sitoniji u Sartiju.
Lovio sam na desnoj strani plaze Orange (leva je fensi deo a desna strana su uvalice).
Planiram ponovo na Sarti u septembru da idem, sa puskom naravno, pa ako neko isto bude planirao, vidimo se.
Ono sto sam se iznenadio je to da, predvece, kada se smiris i sakrijes, i kada pomislis da je more malte ne prazno, pored tebe prodje par velikih primeraka. Neke sam gadjao, i pojma nemam kako sam uspeo da ih promasim??? al dobro...

Evo dve slike ulova za 4 sata lova pre nego sto sam ih cistio kada sam se vratio u apartman.

Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići? Ribe_1
uploading images
Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići? Ribe_2
free upload
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići? Empty Re: Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići?

Počalji od KonstantinII Čet Jun 26, 2014 7:15 pm

Lepo, lepo...
Mi krecemo sutra put Tasosa, jedino sto me brine zbog klinaca sto za narednih nedelju dana vidim prognoze najvise dnevne temperature od 25 do 28 C. Ako nema vetra i more ja na 24C verujem da nece biti problema, ali videcemo. Nosim opremu, pa ako uspem i da je iskoristim, javljam se Smile
KonstantinII
KonstantinII

Broj poruka : 11
Godina : 44
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 09.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići? Empty Re: Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići?

Počalji od darkoris Ned Jun 29, 2014 10:16 am

Pozdrav drugari... Da li je neko bio i ronio na Amuljaniju ostrvo ispod Atosa?? Ove godine idem tamo samo radi podvodnog ribolova. Tamo sam od 5.7.

darkoris

Broj poruka : 2
Datum upisa : 29.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići? Empty Re: Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići?

Počalji od KonstantinII Ned Jul 13, 2014 11:37 pm

Evo ukratko, vratio se sa Tassosa pre 2 dana, pa...

Bili smo na Pefkari plazi kod kampa (Potos). Sjajna plaza za porodicu, nema lezaljki i suncobrana od restorana i kafica, prilaz za klince odlican, voda potpuno cista i relativno topla. Mozda i najcistija plaza u celoj okolini., lepo i za snorkling i ronjenje na dah, posto ima lepih stena sa desne strane i puno sitne ribe. Ponavljam da sam isao sa suprugom i troje klinaca od po 2 godine. Smile

E sad, sto se tice podvodnog ribolova, to svakako nije mesto za ovaj sport Smile Dubina vode u ovom delu je max 6-7 metara i iako mozete naici na neke komade od po 1kg, to je sve plasljivo i retko. Odradio sam jednu sesiju od sat vremena u ranim jutarnjim satima, ali to je vise bilo razgledanje terena i uzivanje. Sto se tice dana i veceri, problem je sto su sigurnosne bove na ovoj plazi dosta blizu i sto vec ujutru krece saobracaj tik uz bove, a najopasniji su mi ovi sto iznajmljuju skutere a verovatno u zivotu nisu videli ni bovu, a kamo li ronilacku zastavu.

Otisli smo jednom na Psili Amos (guzva na plazi, do 300m od obale je beli pesak do max 3m dubine) i to ne bih ni pominjao da u sred dana oko 12h po najjacem suncu tu nisam uleteo u jato od 20ak cini mi se brancina od 1 do 2kg Very Happy Posto bi bilo suludo da sam izvadio pusku od 120cm iz auta i krenuo po plazi, dodjem ja sutra u 6:00 (5:00 po nasem vremenu) i posle 2 sata spartanja uz stene i preko tog plicaka ne videh nista vredno pucanja Very Happy

Elem, obisli smo juznu i istocnu stranu i ima delova obale koji su dosta nepristupacni, a izgledaju kao dobro mesto za podvodni ribolov. Rentiranje camca sa gorivom je oko 70e za 10ak sati, pa je to mozda dobra varijanta. Porodicni odmor je prevagnuo, posto su klinci povukli na tatu i ne izlaze iz vode cak i kad je odraslima hladno da se brcnu, pa mozda za par godina kad jos malo porastu.

Od svega, stradala je samo jedna riba pauk od 30ak cm, koju sam gadjao cisto da vidim preciznost puske, a i morao sam nesto da pokazem klincima. I naravno da jedan prst nisam osecao narednih 2 sata Smile

Pozdrav svima i bistro! Wink
KonstantinII
KonstantinII

Broj poruka : 11
Godina : 44
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 09.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići? Empty Re: Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići?

Počalji od dusic.dejan Pon Jan 26, 2015 10:59 pm

Klub ljubitelja Podvodnog ribola Srbija
Detaljne postove o podvodnom ribolovu možete pratiti i postaviti na https://www.facebook.com/pages/Podvodni-ribolov-Srbija/415519601947140?sk=timeline
dusic.dejan
dusic.dejan

Broj poruka : 6
Datum upisa : 13.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići? Empty Re: Podvodni ribolov u 2014. Kakvi su vam planovi? Gde otići?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu