RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neos Marmaras

3 posters

Ići dole

Neos Marmaras Empty Neos Marmaras

Počalji od Maras Sub Jul 04, 2015 9:14 pm

Pozdrav!

Idem u Septembru na porodični odmor u Paradisos Beach - Neos Marmaras - Sithonia.

"Pobegao" bi da napravim koji zaron.

Jel imate preporuku, sa kim, gde, neki kontakt.... bilo šta?

Unapred hvala!

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neos Marmaras Empty Re: Neos Marmaras

Počalji od Maras Uto Jul 21, 2015 8:27 am

Hvala svima. Kao i uvek puno ljudi je pomoglo Very Happy

Odo da načnem neku temu o pljuvanju nekog kolege pa da se raspričamo ko ljudi cheers

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neos Marmaras Empty Re: Neos Marmaras

Počalji od saleks Uto Jul 21, 2015 7:04 pm

Imas u Porto Caras
http://www.poseidondivingacademy.com/contact
Nisam ronio sa njima, mi smo isli u sopstvenoj reziji.
saleks
saleks

Broj poruka : 30
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neos Marmaras Empty Re: Neos Marmaras

Počalji od Maras Uto Jul 21, 2015 8:16 pm

Znam da ima i da su ljudi ronili sa njima. Čak mislim i da se pričalo ovde o tome ali ne mogu da nađem.

Mislio sam da će se neko javiti ko je ronio sa njima ili sa nekim drugim iz komšiluka.

BTW. Kakvi su tereni?

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neos Marmaras Empty Re: Neos Marmaras

Počalji od saleks Uto Jul 21, 2015 8:57 pm

Kod njih ispred centra u Porto Caras nista posebno. Ostrvo Kalifos (mislim da je tako) je odlicno, ali treba camac. Mi nismo isli sa njima jer su cene bile dosta visoke. Iznajmli smo ceo brod za 100 evra. Ostale zarone smo radili odakle mozemo kolima da dodjemo. U samom Neos-u ima[ malu plazu gledano sa Paradisos-a juzno. lep teren za nocni i za check dive. Imas odavde gledano par kilometara pre Neos marmarisa plazu Spatia i plaza Kalistea, ima jednu stenu u vodi, gledano sa plaze, tu je bas dobro bilo. Isli smo i juzno trazeci neke dobre lokacije, ali nismo videli nista vredno pomena.
saleks
saleks

Broj poruka : 30
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neos Marmaras Empty Re: Neos Marmaras

Počalji od KizaHood Sre Jul 22, 2015 8:29 pm

Imas odlicne terene izmedju Toronija i Porto Koufoa (paznja: ronjenje u blizini tvrdjave kod Toronija je zabranjeno!), ali kvaka je sto ti je za tamo jednostavno neophodan camac (prilaz s kopna je... uff...).

Imas u Kalamitsiju ronilacki klub koji moze da ti organizuje ekskurziju, pa mozes da probas da iscenjkas neku varjantu.

U Porto Carasu mogu da ti pune boce po 10e, ne traze atest (ulaz u Porto Caras mozes da ne platis ako objasnis strazaru da ides da napunis boce i da se vracas za pola sata; nemas frke, kompresor im je brutalno brz).

U Vourvourouu imas da iznajmis camac za 4 osobe (to ti je druga strana prsta, odatle nemas domet do prvopredlozene destinacije) na ceo dan (tj. od 9 do 6) i da se spicis do obliznjeg ostrva - to ti je super posto ides porodicno, pa mogu da uzivaju istovremeno i ronioci i neronioci.

Ako volis da lovis na dah, skokni do Tristinike (malo pre Toronija), pa tamo sa druge strane onog Beach bara (suprotno od plaze) imas veliku povrsinu vrlo plitkog terena (max 4.5m) prepunog hobotnica.

Uzgred, Paradisos Beach je totalni bullshit od plaze, pa predlazem da se svaki dan odvezete negde drugde na plazu. Moje preporuke:
1.Lagomandra (krenes ka Nikitiju, pa posle nekoliko kilometara imas sa leve strane zuti znak "Jet-ski boats", skrenes tu;
2.(ako imas vozilo sa veeeeelikim klirensom) Orange Beach (na 10-ak Km od Sartija ka Vourvourouu, pa preskocis "zvanican" ulaz na plazu i par stotina metara dalje kroz sumicu dodjes do krajnje levog dela plaze sa debeeeelom ladovinom);
3.Lagonitsi (oko 1-1.5 Km od Ormos Panagiasa ka Vourvourouu, malo teze je nabosti skretanje), s tim sto se tu preporucuje doci max. do 10 ujutru, jer ima samo oko ar dobre ladovine
KizaHood
KizaHood

Broj poruka : 22
Godina : 50
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 06.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neos Marmaras Empty Re: Neos Marmaras

Počalji od Maras Pet Jul 24, 2015 11:17 pm

Hvala svima na savetima.

Idem porodično ali samo ja ronim tako da mi treba klub.

Vidim da mi je onaj u Porto Carasu (Kalamitsi mi je znatno dalje) blizu pa ću ih kontaktirati da vidim šta kažu/nude.

Nisam lovio na dah ali ako kažeš da je teren prepun hobotnica mogao bih otići da naberem koju za večeru Smile

Kolima svakako planiramo da obilazimo plaže i imamo veliki klirens.

Što je Paradisos Beach shit?

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neos Marmaras Empty Re: Neos Marmaras

Počalji od KizaHood Ned Jul 26, 2015 9:58 pm

Guzva ko na vasaru, nigle lada nema...

(doduse to je subjektivno, neko bas takve voli)
KizaHood
KizaHood

Broj poruka : 22
Godina : 50
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 06.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neos Marmaras Empty Re: Neos Marmaras

Počalji od Maras Pon Jul 27, 2015 1:04 am

KizaHood ::Guzva ko na vasaru, nigle lada nema...

(doduse to je subjektivno, neko bas takve voli)

Ne volimo ni mi ali idemo 15.09. pa računam da neće biti tolika gužva.

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neos Marmaras Empty Re: Neos Marmaras

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu