RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dnevnik ronjenja

+5
Dixie RK Sebastian
.
SRDJAN
Svet Ronjenja
medigo
9 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od medigo Sre Jun 03, 2009 3:53 am

Pozdravljam postovane kolege uz par pitanja koja mi se logicki namecu....
Ja imam preduzece koje je registrovano u CG za obavljanje podvodnih aktivnosti i samim tim sam poreski obveznik, vidim da ste istakli cijene usluga koje pruzate u CG pa me interesujete koja firma ili preduzece stoji iza ove ponude. Pise da je kotizacija za CG klub 15eura pa se pitam dali znate sta je klub i kakva su mu prava i ogranicenja...Da li ste upznati sa zakonom o radu i zakonom o sportu koji to vrlo temeljno opisuju... Nemojte me pogresno shvatiti ali moram da pitam...
Pozdrav...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od Svet Ronjenja Sre Jun 03, 2009 5:15 am

Medigo,

Svet Ronjenja vec godinama radi sa klubom iz Bara koji se zove Hobotnica. Godinama placamo sve po dogovoru sa Bjelom i uredno imamo dnevnik, odobrenje za rad, takse koje placamo kao strani drzavljani, kiseonicki set, prijavljeni smo kapetaniji... i sve u dogovoru sa gos. Veskom Mijajlovicem. Sada su svi klubovi morali da se registruju kao firme tako da je i Hobotnica u toku preregistracije a mi dobijamo uz znatno vece finansijske obaveze i radnu dozvolu. Ja sam na Jazu provela sa svojim starim klubom 13 godina posle cega sam otvorilia sa suprugom svoj klub. Nastavili smo da odlazimo na Jaz jos 7 godina, tako da sam vec dvadesetak godina tamo i jako sam vezana za crnogorsko primorje. Nadan se da ce Svet Ronjenja jednog dana kad vam se celokupan zakon usvoji , otvoriti i svoju firmu i kao svuda u svetu sto postoje klubovi koje vode "STRANCI" (jezim se od te reci jer sam odrasla u Baru gde imamo kucu) ....

Ostatak mog odgovora cu ti napisati u pp.

Ivana O.K.
Svet Ronjenja
Svet Ronjenja

Broj poruka : 186
Datum upisa : 17.03.2009

http://www.svetronjenja-sdt.rs

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od SRDJAN Sre Jun 03, 2009 10:07 am

Svaka cast na zalaganju, sve je to lepo i u redu osim dve sitnice, koje se odnose na Veska Mijajlovica, prvo sto je taj "xxxx" daleko od gospodina, a drugo sto on nema nikakve zakonske ingerencije o cemu je vec vise puta pisano, da je srece i slova zakona jedino sto bi vam trebalo je uredno registrovana firma i placene dazbine tako da bi mogli da radite kao sav normalan svet umesto da placate dodatni harac toj "xxxxx".
Jos jednom apelujem na sve da doprinesu koliko mogu kako bi se "xxxx" rasterala, postovao zakon, a ronioci ronili bez ikakvih ogranicenja i ucena.
Izvini Srdjane morao sam par reci da izbrisem. Ali i ovako se vidi o cemu je rec.


Poslednji izmenio mr joy dana Sre Jun 03, 2009 7:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Bez vredjanja)
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od medigo Čet Jun 04, 2009 4:05 am

Da! Vi imate dogovor sa kako ga vi nazivate "gospodinom" veskom mijajlovicem, a ja vas jos jednom podsjecam da je Crna Gora drzava kao i sve ostale u koje odlazite i ima svoje zakone tako da nema potrebe za licitiranjem i dogovorima sa osobama koje se bave deminiranjem. Jos jednom da potsjetim da bi klub koji obavlja ronilacke djelatnosti trebalo da bude registrovan....Nemojte me pogresno shvatit nema nista protiv vas i vase organizacije u koju nesumnjam ni najmanje ali imam protiv ljudi kojima vi davate vaznost jer se dogovarate sa njima...Zanima me i koliko kosta dogovor?????? Moj savjet je da sa pravnikom proucite zakone u CG i vidite sta je jedino ispravno.....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od . Čet Jun 04, 2009 8:03 am

@


Poslednji izmenio vlada747 dana Sre Jun 26, 2013 11:55 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od Dixie RK Sebastian Čet Jun 04, 2009 9:05 am

SRDJAN ::Svaka cast na zalaganju, sve je to lepo i u redu osim dve sitnice, koje se odnose na Veska Mijajlovica, prvo sto je taj "xxxx" daleko od gospodina, a drugo sto on nema nikakve zakonske ingerencije o cemu je vec vise puta pisano, da je srece i slova zakona jedino sto bi vam trebalo je uredno registrovana firma i placene dazbine tako da bi mogli da radite kao sav normalan svet umesto da placate dodatni harac toj "xxxxx".
Jos jednom apelujem na sve da doprinesu koliko mogu kako bi se "xxxx" rasterala, postovao zakon, a ronioci ronili bez ikakvih ogranicenja i ucena.
Izvini Srdjane morao sam par reci da izbrisem. Ali i ovako se vidi o cemu je rec.

Jesi video batice, ovi udarili po cenzuri ! Laughing
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od Dixie RK Sebastian Čet Jun 04, 2009 9:07 am

Alo bre
( autocenzuris'o sam se )


Poslednji izmenio vlada747 dana Pet Jun 05, 2009 11:05 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Ni autocenzura nije dozvoljena)
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od zensea Čet Jun 04, 2009 9:09 am

xaxaxaxaxaxaxxaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od mr joy Čet Jun 04, 2009 9:46 am

Mozes slobodno da se rugas Dixie.

Pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od SRDJAN Čet Jun 04, 2009 7:59 pm

Ne znam cime je samo Vesko zasluzio da se cenzurise, jel ima jos neko ko misli da je on gospodin ? Ja i dalje ostajem pri tome da je to jedna neotesana stoka i razbojnik koji treba da zavrsi u zatvoru.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od mr joy Čet Jun 04, 2009 9:46 pm

Srdjane niko ne misli da je Vesko gospodin. I ja se slazem sa tvojim misljenjem. Ali to ne znaci da treba ovaj forum da pretvorimo u zbir poruka koje sadrze neodgovarajuce izraze. To ti je kao u novinama. Ni tamo ne mozes da nadjes slicne izraze. I svidjalo se to nekom ili ne, treba da se pridrzavamo tih pravila. Zna se da ako stavis izraz "stoka" ili s..... da ce svako to razumeti.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od . Čet Jun 04, 2009 10:03 pm

@


Poslednji izmenio vlada747 dana Sre Jun 26, 2013 11:55 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od medigo Čet Jun 04, 2009 11:03 pm

Mislim da sada mozemo da pisemo i recepte za tortu jer kad sam ukazao na nepravilnosti koje se rade u CG, a potpomognute raznim divljim organizacijama ronjenja koje uz slatkojecivost pojedinaca i podrsku administratora izgledaju legalno, ostanu bez komentara ili se sutnu kao druga tema onda je ovo kraj ronjenja.... I naravno na kraju sezone ce da bude udarna tema KATASTROFA RONJENJE U CG.....
Jebiga kolege ali to se tako neradi....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od mr joy Čet Jun 04, 2009 11:13 pm

Medigo da te pitam nesto. Pises nam da zatvorimo forum, da smo neozbiljni, itd.itd. A mi zelimo samo da ovaj forum funkcionise kako treba. Niko ovde ne podrzava nista, a narocito ne nesto sto je nelegalno ( a to se vidi iz Srdjanovih postova za koje smo zahvalni, jer daje nam puno informacija o nelegalnostima koje se desavaju oko nas). Ako se premesti jedna tema u drugu, to onda nije sutnuto u stranu, nego treba da bude nekog reda.
Mozda tebi ne odgovara ovakav rad foruma. Mozda bi ti vise voleo da se ovde psujemo i teramo jedne druge u p.... m.... Nazalost to ovde neces naci. A ni forum necemo zatvarati jer ima puno ljudi koji zele da citaju interesantne stvari ( pa cak i novosti o tome sta se desava u Crnoj Gori ili u Srbiji ), ali to na jedan kulturan nacin.
Ja bi voleo da ostanes sa nama, ali nemoj stalno da budes nezadovoljan. Za to nismo mi krivi.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od medigo Čet Jun 04, 2009 11:32 pm

Nemoj da budes smjesan molim te, ja sam direktno napisao o cemu se radi jer sam vlasnik preduzeca koje se bavi tim stvarima, znaci nisam pekar, i odlicno znam koliko kosta sve to, kod mene su stalno zaposlena 4 ronioca i tokom cijele godine im ide plata i staz, a ponuda za ronjenje isto izgleda u CG i bilo gdje drugo u svijetu, znaci PIB i PDV broj poreskog obveznika.
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od medigo Pet Jun 05, 2009 5:58 am

I jos nesto, u CG zvanicna ponuda za bilo kakvu uslugu mora da izgleda ovako
Dnevnik ronjenja Memorandumh2o
By medigo

i za sta nedobijes fiskalni racun nemoras da platis, i nemojte da glumite jer vidim da ronite na drugim mjestima gdje placate na kasi karticom , a ne u sator.
Dozovite se pameti.....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od medigo Pet Jun 05, 2009 6:00 am

Ako mi dokazete da nisam u pravu ja cu javno da se izvinim svim roniocima koji su mojom greskom dovedeni u zabunu, ja to mogu ali neznam dali vi to mozete.....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od SRDJAN Pet Jun 05, 2009 8:41 am

mr joy ::Srdjane niko ne misli da je Vesko gospodin. I ja se slazem sa tvojim misljenjem. Ali to ne znaci da treba ovaj forum da pretvorimo u zbir poruka koje sadrze neodgovarajuce izraze. To ti je kao u novinama. Ni tamo ne mozes da nadjes slicne izraze. I svidjalo se to nekom ili ne, treba da se pridrzavamo tih pravila. Zna se da ako stavis izraz "stoka" ili s..... da ce svako to razumeti.

Dubok pozdrav mr joy

Slazem se da treba birati reci, ali ne treba ni da budemo puritanci, sto se novina tice, tamo je situacija sigurno gora nego ovde jer se cak i na naslovnim stranama mogu naci citavi vokabulari najsocnijih psovki tako da one nisu merodavne za poredjenje, smatram da reci tipa stoka, dzukela, lopov, razbojnik............ i sl. i nisu neke psovke, vise mu dodju kao epiteti takvim ljudima uz cija imena su pridodate.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od SRDJAN Pet Jun 05, 2009 8:43 am

Nego da se vratimo na temu, javna je tajna da se Vesku dnevnik placa, postoje dve opcije, ili jednokratno pri preuzimanju istog, ili procentualno prema broju zarona (oko 2 evra po zaronu). Zasto niko nema hrabrosti da to javno kaze i da okaci ovde kopiju dnevnika koji je na takav nacin dobio, zar mislite da je bolje saviti kicmu, platiti tom hostapleru i precutkivati sve za racun nekih para koje cete zaraditi na organizaciji ronjenja, pa zar ne vidite da smo zbog takvih i slicnih stvari koje se rade zadnjih 30 godina dogurali do ovakve nezdrave situacije u ronjenju, zasto ne isterati stvari na cistinu kako bi konacno svi mogli roniti bez ikakvih ogranicenja (naravno osim zakonskih) ili je mozda bolje dopustiti ovakve ucene i monopolizam.
Ajde se malo ukljucite u diskusiju, da cujemo i ostala misljenja.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od PasHke Pet Jun 05, 2009 8:57 am

ja imam jedan predlog....
Medigo, posto si vec tu gde i jesi, i bavis se ronjenjem, bilo bi lepo ako mozes da sastavis spisak sa akreditovanim ustanovama koje su ovlascene da vode ronjenja po crnoj gori! oni koji su registrovani, vode papire kako treba itd! a sigurno mora da ih je vise nego jedan!Very Happy
to bi bio jedan lep podatak i smernica roniocima kuda da odu i kome da se jave u crnoj gori! mislim da na drugaciji nacin nece se moci zaobici bilo kakva malverzacija ukoliko mi, ovde, ne uputimo ljude gde treba! kada oni losi ostanu bez posla sami ce chupati kosu:D ne moramo se mi muciti da im skidamo skalpove:D


znaci:
Klub Mesto Broj Tel. Cena zarona (po mogucstvu)

p.s. posle ovoliko redova napisanih o ronjenju u crnoj gori niko nije dao neku adresu kome da se javi ako otputuje na more ukoliko hoce neki zaron da napravi.
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od SRDJAN Pet Jun 05, 2009 9:07 am

Evo da krenemo

DC Marina Herceg Novi, sve informacije imate na www.dcmarina.com

Predlazem da se otvori nova tema "Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG" pa da se ovo prebaci i da nastavimo tamo.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od medigo Pet Jun 05, 2009 11:28 pm

Nazalost nebavim se tim vidom ronjenja vec neko vrijeme i nemam namjeru nikokga da reklamiram, dok god su mi konkurencija divlji kampovi, neregistrovani klubovi i ulizice Veska MIjajlovica ja necu voditi nikoga na ronjenje... Toliko je toga napisano da nema smisla vise pisati o tome, mislim da samo jedan covjek u CG je regularan instruktor tako da nisam siguran da se moze spokojno roniti u CG... Sve je lijepo dok se nesto ne desi kako netreba, pitam se sta ce onda da rade ovi kojima Vesko dogovorno dozvoljava da rade, oce li on da odgovara ili ko????
Ponavljam da se urazumite i razmislite malo, sta bi bilo da dodjete u situaciju kada bi zbog neke nelagodnosti morali nekoga da prijavite policiji ili nekoj drugoj instituciji, a od njih dobijete odgovor da ste prevareni i da oni nemaju nista sa tim... Ronite li u Hrvatsku sa TVRTKAMA ili KLUBOVIMA?????
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od PasHke Sub Jun 06, 2009 3:30 am

znaci....po tvome...roniti u crnoj gori je prosto nemoguce? ne postoji ni jedan valjani klub kod koga mogu da dodjem, dogovorim se za zaron, platim, sednem u camac sa opremom i da me neko odvede na siguran zaron??? Very Happy pa sta vi radite tamo dole?Very Happy
a to sto kazes da nemas nameru nikoga da reklamiras mislim da je malo sebicno prema nama....kolegama iz Srbije!
trazimo savete, a zato ovaj forum i postoji!
Srdjane, svaka cast! ukoliko znas za jos neki valjani bilo bi dobro! neka makar nahvatamo 3-4 u celoj crnoj gori....i to je donekle dovoljno!
Milutine, jel nije frka da otvoris novu temu kao sto je predlozio Srdjan? to bi bila vec tema edukativnog i savetodavnog tipa koja mnogo moze pomoci da ljudi ne lutaju! tnx unapred:D
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od zensea Sub Jun 06, 2009 3:54 am

merdita, evo nadjoh ti jedan www.uldiving.com imas na engleski, nemacki i montenegrian ?!?!?! jes aj spik...
mada bih rado ronjao tamo i oko valdanosa....
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od SRDJAN Sub Jun 06, 2009 4:04 am

Svaka njima cast, ali neko ko nesto ovako moze da napise na svom sajtu je dovoljno rekao o sebi
Svaki komentar je suvisan.

U red pocasnih clanova naš klub se ponosi imenima

Veselina Mijajlovica – jednog od najzaslužnijeg covjeka za razvoj ovog sporta u Crnoj Gori
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik ronjenja Empty Re: Dnevnik ronjenja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu