RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bajkalsko Jezero

Ići dole

Bajkalsko Jezero Empty Bajkalsko Jezero

Počalji od _ Pet Okt 30, 2009 11:01 pm

Verovatno vecina Vas vec zna:

Najdublje jezero na svetu 1642m (1710m drugi podatak), nalazi se u aziskom delu Rusije u juznom sibiru, povrisine 31.500 km². Ima oblik polumeseca dugog 635 km, s ukupnom dužinom obale od 2000 km. Širina mu je u proseku 48 km. Vidljivost je od 10 - 55 m. Inace 20% svetskih rezervi slatke vode se nalazi u jezeru. Voda u pojedinim delovima jezera direktno moze da se pije. Jezero je tektonskog tipa i nalazi se tacno duz raseda u kom su neprestane seizmicke aktivnosti. Na dnu jezera postoje brojni izvori tople vode. U Bjakalsko jezero je uliva 336 reka a izvire samo jedna Angara. Svi smo culi da se Vladimir Putin podmornicom Mir spustio na dno Bajkala, a ja sam nasao jedan ronilacki centar koji organizuje ronjenja na Bajkalu. http://www.baikaldiving.ru/en/index.php
Od lokacija koliko sam mogao da vidim na sajtu najintresantniji su duboki zidovi i endemska jezerska flora i fauna, posebno bajkalske foke. Ovo mi izgleda nesto slicno kao Ohrid (na kom sam ronio). Suvo odelo je toplo preporucljivo.
Centar radi tehnicke kurseve po TDI federaciji cak su im i cene dosta povoljne, u svakom slucaju je raj i za tec. ronioce.
Pretpostavljam da je do njega najlakse doci avionom do Moskve a onda ... to je pitanje za sve Vas na forumu?
U principu bi najvise voleo da imam dovoljno vremena i para da sednem i dzip sa tovarom tehnicke opreme i da se polako otkotrljam do jezera usput razgledajuci predele. :-) Gledao sam skoro na nekom stranom kanalu neku dvojicu sto na morotima prelaze Rusiju i prolaze pored Bajkala... sta da kazem mogao sam samo da im zavidim...

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu