RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ADRESE KLUBOVA

+13
Scubasaurus
mica77
Maychek
mimithequeen
haunebu
gavric.lazar
radan
posejdon
SRDJAN
Sile
PasHke
Dixie RK Sebastian
milutinm
17 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od mica77 Uto Maj 08, 2012 6:49 am

Na sajtu SOPAS-a imas manje vise sve klubove koji su legalni,ostalo je sve nelegalno i odlicno znamo da je obuka nekih takvih klubova u proslosti dovela do mase incidenata.

mica77

Broj poruka : 29
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od mica77 Uto Maj 08, 2012 6:53 am

I jos jedna stvar,PADI knjiga kosta oko 35 Evra,kada se tome dodaju fiksni troskovi koje svaki kurs nosi,prostom racunicom dolazimo do toga da to dodje otprilike tih 100 Evra zajedno,pa kako onda neko moze da radi kurs kvalitetno za te pare,onaj ko ne ceni sebe ne ceni ni druge.

mica77

Broj poruka : 29
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od Maychek Uto Maj 08, 2012 7:34 am

O kvalitetu kurseva i kupovanju PADIjevih knjiga ne vredi raspravljati svi znamo kako se PADI standardi i zdrav razum u Srbiji primenjuju .. Ali to ovde nije tema, dakle mene zanima da li neko zna ko stoji iza ovih kurseva ? Vidim da su se ozbiljno bacili u marketing .Cula sam i pre jedno mesec/dva na radiju da se reklamiraju ... Ako niko ne zna ko drzi taj klub onda je sigurno prevara, jer preko tog popusta klijenti prvo plate kurs pa tek onda krenu na bazen,apsurdno je placati nesto a ne znas kome placas dok navodno sajtovi koji daju te popuste provere koja se firma oglasava da im klijenti ne bi bili prevareni ... Kako god,svaka informacija je dobro dosla Smile

Maychek

Broj poruka : 9
Datum upisa : 12.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od Scubasaurus Uto Maj 08, 2012 7:42 am

Svaki kurs za pocetnu kategoriju (P1, OWD) koji kosta ispod 200-250 Eura (u zavisnosti od asocijacije i troskova materijala i sertifikata) je neisplativ za instruktora i samim tim on nema nikakvu motivaciju da radi kvalitetno sto se automatski odrazava na polaznike kursa. To smo do sada vise puta videli u praksi, a jedan od takvih klubova je bio i Svet ronjenja o kome je dosta pisano na ovim stranama, prevareni polaznici kursa su cak dolazili na neke kurseve visih kategorija bez ikakvog predznanja pa su drugi instruktori morali da rade sve od pocetka, sramota.

Scubasaurus

Broj poruka : 26
Datum upisa : 24.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od Maychek Uto Maj 08, 2012 10:00 am

Kao sto sam vec napomenula , ponavljam , mene to ne zanima, i ne zelim da se diskusija nastavi u tom smeru, zanimaju me informacije o klubu Mornar iz Beograda koji drzi obuku na bazenu 25 maj. Da li je prevara ili klub drzi kurseve i izdaje sertifikate o kvalitetu istih ne zelim da raspravljamo ovde... ?

Maychek

Broj poruka : 9
Datum upisa : 12.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od Diver Uto Maj 08, 2012 1:26 pm

Prevara

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od SRDJAN Uto Maj 08, 2012 8:10 pm

Sto se bazena 25.Maj tice, tamo obuku vrsi URS na celu sa legendarnim Zoranom Radoicicem
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od Sile Čet Maj 10, 2012 3:04 am

Maychek ::Kao sto sam vec napomenula , ponavljam , mene to ne zanima, i ne zelim da se diskusija nastavi u tom smeru, zanimaju me informacije o klubu Mornar iz Beograda koji drzi obuku na bazenu 25 maj. Da li je prevara ili klub drzi kurseve i izdaje sertifikate o kvalitetu istih ne zelim da raspravljamo ovde... ?

Ne mogu da verujem da niko ne poznaje Srđana Dimitrijevića, koji se inače nalazi i na pomenutom sajtu kao "ovlašćeno lice" (http://www.h2o-sports.org/podaci-o-klubu.html), a ima ga i u "stručnom timu" (http://www.h2o-sports.org/strucni-tim.html)... Dakle ili neko ne zna da koristi internet ili eto želi da bude, kako bi to Zoran Radoičić rekao "maliciozan"...


Poslednji izmenio Sile dana Čet Maj 10, 2012 3:49 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od Sile Čet Maj 10, 2012 3:40 am

mica77 ::Na sajtu SOPAS-a imas manje vise sve klubove koji su legalni,ostalo je sve nelegalno i odlicno znamo da je obuka nekih takvih klubova u proslosti dovela do mase incidenata.

Ovo "manje vise" je dobro rečeno, možda tako treba i SOPAS posmatrati, jer, bar za sada, još uvek je "manje vise" nelegalan po APR-u, gde Bokica jeste predala dokumenta za preregistraciju, ali odgovor još ne postoji, pa samim tim još ne znamo da li SOPAS postoji ili ne, a samim tim je i spisak klubova na njihovoj stranici diskutabilan... Elem, ko hoće da vidi da li je neki klub validan ili ne, što takođe važi i za Saveze, od 12. aprila treba da pogleda jedino u spisak APR-a... A o incidentima ne treba ni pričati, pogotovu ne u SOPASU, čiji je URS jedan od "vodećih" članova (iz koga sam i ja potekao i dičim se time, jer je nekada taj klub i bio "dika") i gde sedi u UO i NK jedan od naših velikana i predsednik tog "sadašnjeg" URS-a, Zoran Radoičić, koji 2000. godine nije "želeo" da Miroslavu Partonjiću (inače takođe članu tog starog URS-a) ukaže čak ni prvu pomoć kiseonikom kod očigledne dekompresione povrede!
I još jedan dodatak, Srđan Dimitrijević je takođe bio deo tog starog URS-a, još od pre bar dvadesetak godina, i dok je bio još u njemu, sa skoro istom ekipom iz tog "nelegalnog" Mornara, doneo tada novi sport u Srbiju, koji sada svi znaju i veličaju. A zahvaljujući upravo tim entuzijastima je i postignut veliki uspeh i van Srbije u "podvodnom hokeju" koji su "oni" ovde stvorili.
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od Maychek Čet Maj 10, 2012 4:02 am

Sile hvala ti na informacijama i hvala sto si mi poslao link koji ne znam kako mi je promakao ... valjda zbog toga sto mora da se skroluje pa sam negde ove podatke preskocila Smile
Pozdrav !

Maychek

Broj poruka : 9
Datum upisa : 12.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od Sile Čet Maj 10, 2012 7:26 am

Nema na čemu Very Happy , tu sam da pomognem...
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od Scubasaurus Čet Maj 10, 2012 8:44 am

Zamolio bih Sileta da ne iznosi neproverene informacije,i da svoje licne netrepeljivosti prema Sopasu i Zoranu Radoicicu resava tamo gde im je mesto umesto na ovakav nacin,sirenje neistinitih informacija nije nacin za obracun sa protivnicima,ako postoje argumenti onda je to druga stvar,ali ovo su samo kao sto rekoh price rekla kazala.

Scubasaurus

Broj poruka : 26
Datum upisa : 24.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od Diver Čet Maj 10, 2012 8:57 am

Naravno da su netrepeljivosti u pitanju kada se radi o osobama koje nikada u zivotu nisu mogle da uloze napor i na korektan i cestit nacin,a ujedno i legalan steknu svoju instruktorsku kategoriju vec se godinama dice nekim nepriznatim ili bolje receno ribolovackim kategorijama poput cedipa koje jos jedino oni sami priznaju,ne postoji kvalitetan instruktor koji nije u mogucnosti da zavrsi cmas kurs ili neki od priznatih asocijacija poput padi,ssi,naui i sl. Ko ima iole znanja uz malo napora zavrsava pomenute kurseve,a ne dobija kao cedip kartice za koje je kriterijum ili novac ili uvlacenje u guzicu Karjuku.

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od Sile Čet Maj 10, 2012 10:56 am

Scubasaurus ::Zamolio bih Sileta da ne iznosi neproverene informacije,i da svoje licne netrepeljivosti prema Sopasu i Zoranu Radoicicu resava tamo gde im je mesto umesto na ovakav nacin,sirenje neistinitih informacija nije nacin za obracun sa protivnicima,ako postoje argumenti onda je to druga stvar,ali ovo su samo kao sto rekoh price rekla kazala.

Pre nego sam napisao bilo šta ovde, pa tako i sada (danas) proverio sam ono što ću napisati. Dakle, danas sam bio na WEB prezentaciji APR-a i proverio, a to može i bilo ko od vas, da je SOPAS predao svoju dokumentaciju na vreme (pre isteka roka, kao i svi mi koji smo dobili rešenja u toku narednih sedam dana!), ali da rešenje još uvek nije dobio, odnosno status je "primljen", dok u "odlukama" nema ništa! Ko se iole ovim stvarima bavio, zna šta to znači i to sam bez ikakvih zlih namera i konstatovao, želeći da odgovorim na zle namere onih koji kažu da su SAMO klubovi na SOPAS-ovom sajtu regularni !?!?! Evil or Very Mad . Postoji dosta klubova koji su i te kako regularni, a ipak nisu želeli iz raznih razloga (mogao bih da ih navodim bar još dvadesetak redova...) da se učlane u SOPAS. Dakako i moj klub je do 2002. godine bio član SOPAS-a, ali smo zbog toga što nam ništa nije nudio, a mnogo tražio odustali od članstva.

Evo i za one koji nisu vični internetu:

ADRESE KLUBOVA - Page 3 APR-sopas

A što se tiče Zorana Radoičića, o njemu sam već dosta pisao, bio je moj kućni prijatelj, drug sa kojim sam delio najlepše godine ronjenja, instruktor od koga sam dosta naučio, ali isto tako je i on od mene dosta toga naučio. Za mene on od tog nemilog događaja 2000. godine, predstavlja nešto drugo u odnosu na ono što je do tada bio i ne samo za mene, već i za mnoge druge, a i to mogu kao i ovo gore da dokumentujem, dakle ne govorim ništa na "prazno". Naravno da ne želim da se obračunavam sa "neprijateljima" ne samo na ovakav način, već ni na kakav drugi, jer bih onda pripao istoj kategoriji kojoj oni pripadaju. Samo skrećem pažnju na tuđe insinuacije koje ne stoje, a koje pokušavaju da se ovde proture.
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od Sile Čet Maj 10, 2012 12:00 pm

Diver ::Naravno da su netrepeljivosti u pitanju kada se radi o osobama koje nikada u zivotu nisu mogle da uloze napor i na korektan i cestit nacin,a ujedno i legalan steknu svoju instruktorsku kategoriju vec se godinama dice nekim nepriznatim ili bolje receno ribolovackim kategorijama poput cedipa koje jos jedino oni sami priznaju,ne postoji kvalitetan instruktor koji nije u mogucnosti da zavrsi cmas kurs ili neki od priznatih asocijacija poput padi,ssi,naui i sl. Ko ima iole znanja uz malo napora zavrsava pomenute kurseve,a ne dobija kao cedip kartice za koje je kriterijum ili novac ili uvlacenje u guzicu Karjuku.

Zahvalan sam na ovakvim komentarima Very Happy . Vrlo su mi dragi ! Teraju me da pogledam iza sebe i vidim Very Happy ...
P1 sam polagao kod Božane, moje vrlo drage "Bokice", Okija, Miše Životinje, Zorana i još mnogih drugih, jer ih je tada u URS-u bilo više nego li u celoj Srbiji. P2 kod Zorana i P3 takođe kod Zorana. Zoran me je, kada je postao predsednik URS-a, odabrao da budem u UO URS-a 1998. godine, napravio sam prvu ronilačku WEB prezentaciju u tadašnjoj Jugoslaviji, naravno ronilačkog kluba URS, daleke 1998. godine, bio desna ruka Zorana Radoičića sve do 2000. godine u rešavanju bilo kojih pitanja u organizaciji i vođenju kluba...
U CMAS-u sam bio sve do 2004. godine, kada smo Ivan, moja Saša i ja odlučivali o tome da polažemo za instruktore. Prva asocijacija je bila CMAS. Ali u to vreme, kao i sada, instruktorski kursevi su se održavali samo kada je to "neko" hteo, a taj "neko" NIJE HTEO Mad ! Onda je pao izbor na PADI. U to vreme je kurs za OWSI koštao oko 3000 $ plus ostali troškovi. Sve to puta tri, koliko nas je bilo, je prevelika cena, koja bi mogla kroz kurseve, ovde kod nas, da se vrati... možda nikad, a možda i malo kasnije, obzirom na godišnje instruktorske, a i stalne polazničke finansijske obaveze prema PADI-ju (kurs bi trebalo da košta bar 500€). A onda se pojavio Karjuk, koji je ponudio solidnu cenu od 550 € po čoveku (550 x 3 = 1650 €) i Asocijaciju CEDIP, u kojoj je NPP identičan onom iz CMAS-a (dakle ne treba mnogo da se prilagođavamo, po njemu smo i navikli da radimo, odnosno po UZOR-u, koji se nešto izmenjen sada zove SUZOR), a obaveze, preko ARI-a, iste kao i u SOPAS-u, bar u to vreme. Da ne pričam o slobodi držanja nastave, naravno uz uvažavanje istih kriterijuma kao i u bilo kojoj "klubsko" orijentisanoj Asocijaciji. Mnogi "mlađi" ronioci to ne mogu da uvide, jer se to "vidi" tek sa nivoa instruktora, pa tako "padaju" na raznorazne priče o nekakvim "uvlačenjima" i sličnim insinuacijama. Mi instruktori među sobom vrlo dobro znamo kako ko radi i šta radi. Mala je ovo bara i sve se iste sekunde sazna kada se i desi. Isto tako svi mi znamo da svaki "učitelj" drži nastavu isto onako kako je i on sam učen. Što se tiče programa, ništa se drastično nije promenilo (osim opreme Smile ), nijedan zakon u prirodi se nije promenio, pa tako ni predavanja ne mogu mnogo da se razlikuju, osim ako instruktor to ne želi (da promeni) jer je nečim ili zadovoljan ili nezadovoljan. Jedino u čemu se svi mi instruktori razlikujemo je "metodika"! Nekom je to uslovila Asocijacija, neko to ne "oseća", a neko to oseća i zna i upotrebljava i menja i tako postaje dobar ili manje dobar.
Da skratim, ja znam ko sam i šta sam, znam koliko mogu da ponudim i dam i ne smeta mi, osim što me zabavlja i daje inspiraciju da pišem i pravim sebi marketing Very Happy , kada čujem ovakve komentare kao što su tvoji.
Voleo bih da čujem tvoj ronilački put, verovatno daleko "žešći" od mog, samo eto ne želiš iz "principa" da se predstaviš svojim pravim imenom ili nadimkom, ne zato da bi prikrio sebe nego ... to je COOL drunken

Još jednom... eto HVALA lol! farao
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od SRDJAN Čet Maj 10, 2012 9:10 pm

Evo da dam i ja svoj skromni komentar.

Vezano za SOPAS i sve sto je ovde napisano, mislim da je prazna prica i da nema mesta nikakvim nepravilnostima. Mica77 lepo kaze ono sto i jeste, vecina klubova je manje vise na sajtu, oni sto nisu, nisu samo iz razloga neazurnosti sajta sto prihvatam kao zamerku koju sam inace vise puta uputio i Bozani i Upravnom odboru. Sto se regularnosti i drzanja obuke klubova koji nisu clanovi SOPAS-a tice, i tu je stvar poprilicno jasna, svi koji su citali Zakon dobro znaju (samo sto se ovde ocigledno prave blesavi) da je isti predvideo da se obuka iskljucivo moze vrsiti pod nadzorom i uslovima SOPAS-a, klubovi koji nisu clanovi SOPAS-a su prakticno nelegitimni.
E sad to sto neki teraju vodu na svoju vodenicu i otvaraju potajno neke kvazi Saveze nadajuci se da ce time dobiti neka veca prava i da ce biti iznad Zakona grdno se varaju. Zakon jeste omogucio otvaranje neogranicenog broja Saveza, ali je samo jedan prepoznao kao granski i dao mu legitimitet u pogledu nekih stvari ukljucujuci i propisivanje uslova za obavljanje i obuku u oblasti svih podvodnih aktivnosti.
Sto se prevodjenja tice, tu takodje nema nikakvih nepravilnosti niti eventualne odgovornosti ni SOPAS-a, niti bilo kog pojedinca, uvidom u isti taj APR registar moze se videti da je 90 posto klubova u istom statusu kao i SOPAS, Zakonski uslovi su ispunjeni, a to sto se kasni je samo pitanje drzavne birokratije na koju niko od nas ne moze da utice, tako da je cela prica na ovu temu bespredmetna.

Sto se Zorana Radoicica tice, kao i pomenutog incidenta, jako se dobro secam prepiske koju smo pre nekog vremena imali na tu temu gde sam te zamolio da u opstem interesu svih objavis ovde te dokumente i pruzis nam dokaze o tome kako bi mogli da vidimo pravu istinu umesto sto neki kazu "prazne price", ako se secas moj stav je bio vrlo jasan i ukoliko bi se dokazalo da je stvarno tako bilo krivica Zorana Radoicica bi bila i vise nego jasna. U drugu ruku, ukoliko navodi nisu tacni (po meni je sve sto je neargumentovano "prazna prica") onda bi se svodilo iskljucivo na klevetanje i optuzivanje Zorana Radoicica. Zato kazem jos jednom, OKACI DOKAZE ZA POMENUTI DOGADJAJ

Sto se CEDIP-a i Karjuka tice, i ta je prica odavno ispricana tako da nema potrebe da se vracamo na tu temu, a cena kursa od kao sto ti kazes 3.000 $ je svuda u svetu manje vise slicna, sto znaci da to nije nenormalno, a sad sto bi neko da isplati ulozeni novac, a da radi kurseve za bagatelu (opet se vracamo na vrh ove stranice gde ljudi lepo objasnjavaju ekonomsku racunicu) i na nacin koji on misli da treba (jer boze moj, nasi Instruktori su uvek pametniji i misle da svako treba da ima neke svoje standarde koji su bolji od propisanih) je drugi par rukava i samo glup izgovor i opravdanje. Ceo svet je lud sto radi sistematizaciju i standardizovanje, samo je CEDIP na celu sa Karjukom pametan, pusti me te price.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od medigo Pet Maj 11, 2012 2:43 am

Mora li SSI centar da bude clan SOPAS-a da bi vrsio obuku ronilaca???
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od Gost Pet Maj 11, 2012 4:58 am

Najvaznije je da bude clan DS ili DPS-a....Sve ostalo ide samo od sebe...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od Sile Pet Maj 11, 2012 5:53 am

SRDJAN ::Evo da dam i ja svoj skromni komentar.

Mica77 lepo kaze ono sto i jeste, vecina klubova je manje vise na sajtu, oni sto nisu, nisu samo iz razloga neazurnosti sajta sto prihvatam kao zamerku koju sam inace vise puta uputio i Bozani i Upravnom odboru. Sto se regularnosti i drzanja obuke klubova koji nisu clanovi SOPAS-a tice, i tu je stvar poprilicno jasna, svi koji su citali Zakon dobro znaju (samo sto se ovde ocigledno prave blesavi) da je isti predvideo da se obuka iskljucivo moze vrsiti pod nadzorom i uslovima SOPAS-a, klubovi koji nisu clanovi SOPAS-a su prakticno nelegitimni.
Mica77 to uopšte ne kaže i to je ono što kod nje nije u redu! Pročitaj dobro šta kaže, pa komentariši, inače se sa tobom slažem, ne u potpunosti, jer SOPAS priznaje samo CMAS, a postoje klubovi koji su samo PADI ili CEDIP ili PSS ili SDI/TDI (znaš na šta mislim), tako da za njih u SOPAS-u nema mesta! Drugo, kako će Bokica da drži PADI kurs u svom CALYPSU (tako se reklamira na svom sajtu), ako to što ti kažeš postoji kao neregularno? I sam znaš da PADI i CMAS nemaju isti sistem obuke. Takođe bih voleo da znam, kako ćete vi koji donosite u Srbiju SDI/TDI (znaš da znam ko ste to „vi“), da držite obuku koju SOPAS ne priznaje jer nije CMAS-ova?

SRDJAN ::E sad to sto neki teraju vodu na svoju vodenicu i otvaraju potajno neke kvazi Saveze nadajuci se da ce time dobiti neka veca prava i da ce biti iznad Zakona grdno se varaju. Zakon jeste omogucio otvaranje neogranicenog broja Saveza, ali je samo jedan prepoznao kao granski i dao mu legitimitet u pogledu nekih stvari ukljucujuci i propisivanje uslova za obavljanje i obuku u oblasti svih podvodnih aktivnosti.

Tačno je to što kažeš, međutim i tu ima izuzetaka. Ronjenje ne mora da bude sport, ali i može! Sport je nešto što proizilazi iz takmičenja (u čemu se takmiče SCUBA ronioci?), a šta je sa onima koji žele da se bave ronjenjem u okviru naučnih istraživanja, ili recimo turizma, ili recimo rekreacije (recimo, da li Gordana Karović i Boban Baranjin treba da budu članovi SOPAS-a da bi istraživali bunar u Petrovaradinu?)... da ne nabrajam dalje. Za njih SOPAS postaje nevažan, jer postoji isto tako grana „eksremni sportovi“ ili „rekreativni sport“ ili naravno „turizam“ ... koji ili imaju svoje granske saveze ili se bave delatnostima za koje nisu potrebni (obavezni) savezi (pogledaj član 3. ZOS-a). Iz ovoga se, nadam se, vidi da niti sam „za“ SOPAS, ali nisam ni „protiv“! Svako može da radi po izboru i to mu je dopušteno u okviru novog zakona, samo treba neko dobro da mu ga protumači.

SRDJAN ::Sto se prevodjenja tice, tu takodje nema nikakvih nepravilnosti niti eventualne odgovornosti ni SOPAS-a, niti bilo kog pojedinca, uvidom u isti taj APR registar moze se videti da je 90 posto klubova u istom statusu kao i SOPAS, Zakonski uslovi su ispunjeni, a to sto se kasni je samo pitanje drzavne birokratije na koju niko od nas ne moze da utice, tako da je cela prica na ovu temu bespredmetna.

U pravu si, ne toliko u odabiru procenata, već više u suštini. Ni ja nisam rekao suprotno, već sam samo dao analogiju na Mica77-nu malicioznu tvrdnju o klubovima. Dakle, nije SOPAS-ov sajt merodavan ko je legitiman, a ko ne, već APR-ov!

SRDJAN ::Sto se Zorana Radoicica tice, kao i pomenutog incidenta, jako se dobro secam prepiske koju smo pre nekog vremena imali na tu temu gde sam te zamolio da u opstem interesu svih objavis ovde te dokumente i pruzis nam dokaze o tome kako bi mogli da vidimo pravu istinu umesto sto neki kazu "prazne price", ako se secas moj stav je bio vrlo jasan i ukoliko bi se dokazalo da je stvarno tako bilo krivica Zorana Radoicica bi bila i vise nego jasna. U drugu ruku, ukoliko navodi nisu tacni (po meni je sve sto je neargumentovano "prazna prica") onda bi se svodilo iskljucivo na klevetanje i optuzivanje Zorana Radoicica. Zato kazem jos jednom, OKACI DOKAZE ZA POMENUTI DOGADJAJ

Na ovo ti stvarno više neću odgovarati, jer je uzalud trošiti reči da ti objasnim da dokumenta koja posedujem nisu moja i da dotični ne želi da se javno objavljuju. Sa druge strane isto tako bi bilo krivično delo objavljivati bez dozvole odgovornog lica iz URS-a, njihov dnevnik ronjenja na taj dan (koji „slučajno“ imam, jer sam ga iz pisanog, prebacivao u elektronski oblik). Ako bi se pokrenuo sudski postupak, a sigurno nikad neće, ja bih ta dokumenta imao za pravo da iznesem, ovako NE! Koliko znam vrlo dobro poznaješ Bakija, Lazinog zeta, pa ako te već toliko zanima cela stvar, Lazin sin je bio na tom ronjenju sa Partonjom (trebalo je da zaroni sa njim, ali nije) i dovezao ga je čamcem do obale. I dodatak, sa nama ispred Zoranovog šatora je sedeo i Mikota i Laza i Kale i Srbulov (Kale mu je skinuo odelo, jer sam nije mogao, a Srbulov me uputio na Dašu, koju sam tada prvi put upoznao...), pa ako neko hoće, može da ti ispriča ceo tok događaja i moje insistiranje na davanju kiseonika. Tog dana je u URS-ovom kampu u Jazu bilo bar tridesetak ronilaca, koji su svemu bili svedoci, pa mogu da potvrde. Ali da ne bi bilo ovo, kako „scubasaurus“ reče, naše privatno prepucavanje, što zaista i nije, jer nema Zorana da mi odgovori, neču o tome više pisati, osim u kontekstu kako sam gore napisao, da niko nije „bezgrešan“, pa ni SOPAS, kako to želi da istakne Mica77. U ostalom, postoji jedna lepa knjiga koja se zove BIBLIJA, u kojoj ima jedna priča o ženi koja je prevarila svog muža i koju su po tadašnjim i tamošnjim običajima hteli da kamenuju... Neću je ja pričati, pročitaj je sam, ako već nisi, mislim da se tako treba ponašati!

SRDJAN ::Sto se CEDIP-a i Karjuka tice, i ta je prica odavno ispricana tako da nema potrebe da se vracamo na tu temu, a cena kursa od kao sto ti kazes 3.000 $ je svuda u svetu manje vise slicna, sto znaci da to nije nenormalno

Tako je!

SRDJAN :: a sad sto bi neko da isplati ulozeni novac, a da radi kurseve za bagatelu (opet se vracamo na vrh ove stranice gde ljudi lepo objasnjavaju ekonomsku racunicu)


Pa ja sam prvi koji kritikuje sve koji kurseve drže ispod 200€! Mislim da ni 300€ nije previše, ali živimo u Srbiji u kojoj je većini to mesečna plata...

SRDJAN ::i na nacin koji on misli da treba (jer boze moj, nasi Instruktori su uvek pametniji i misle da svako treba da ima neke svoje standarde koji su bolji od propisanih) je drugi par rukava i samo glup izgovor i opravdanje. Ceo svet je lud sto radi sistematizaciju i standardizovanje, samo je CEDIP na celu sa Karjukom pametan, pusti me te price.

Jedan vrlo poznat i pametan čovek (potraži malo po Googletu, da ti ne dajem baš sve na tacni...) je rekao:

„PRAVILA SU SAMO SMERNICE ZA GLUPAKE, KOJI NE MOGU NIŠTA SAMI DA ODLUČE!“

I ne znam zašto o ovome svemu nas dvojica pričamo, kada i ti i ja vrlo dobro znamo šta se ovde dešava? Obzirom da sam pre par ili nepar nedelja razgovarao sa Vlatkom, Mirkom i Urketom i da znam tvoje mesto u celoj priči, ne znam čemu ovaj tvoj post?
Iskreno, ovo i nije mesto za ovakve razgovore, naročito ne u rubrici o predstavljanju (ali i ovo može da bude dobro „predstavljanje“ za svakoga ko bilo šta napiše!), samo me je iznenadilo da na pitanje „ko vodi klub Mornar“ niko ne zna odgovor, a i tvoja konstatacija da osim URS-a na 25. maju nema nikoga!?! Nemoguće da si toliko neinformisan... pa Dimitrijeviće i celo to društvo nema ko ne zna!
I pošto sam odgovorio na devojkino pitanje, mislim da o ovome ovde ne bi trebali više da pričamo.


Poslednji izmenio Sile dana Pet Maj 11, 2012 10:00 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od SRDJAN Pet Maj 11, 2012 7:06 am

Sile ::
Mica77 to uopšte ne kaže i to je ono što kod nje nije u redu! Pročitaj dobro šta kaže, pa komentariši, inače se sa tobom slažem, ne u potpunosti, jer SOPAS priznaje samo CMAS, a postoje klubovi koji su samo PADI ili CEDIP ili PSS ili SDI/TDI (znaš na šta mislim), tako da za njih u SOPAS-u nema mesta! Drugo, kako će Bokica da drži PADI kurs u svom CALYPSU (tako se reklamira na svom sajtu), ako to što ti kažeš postoji kao neregularno? I sam znaš da PADI i CMAS nemaju isti sistem obuke. Takođe bih voleo da znam, kako ćete vi koji donosite u Srbiju SDI/TDI (znaš da znam ko ste to „vi“), da držite obuku koju SOPAS ne priznaje jer nije CMAS-ova?


Ocigledno je da nisi u toku, ono sto se izmedju ostalog promenilo u novom Statutu SOPAS-a je to sto pominjes, prepoznavanje svih medjunarodno priznatih asocijacija i Instruktora, jedino sto nekima ne odgovara je to sto ce biti neophodna Nacionalna licenca koju ce SOPAS izdavati, jer onda nece moci vise da rade kurseve tipa stap i kanap.


Sile ::
Tačno je to što kažeš, međutim i tu ima izuzetaka. Ronjenje ne mora da bude sport, ali i može! Sport je nešto što proizilazi iz takmičenja (u čemu se takmiče SCUBA ronioci?), a šta je sa onima koji žele da se bave ronjenjem u okviru naučnih istraživanja, ili recimo turizma, ili recimo rekreacije (recimo, da li Gordana Karan i Boban Baranjin treba da budu članovi SOPAS-a da bi istraživali bunar u Petrovaradinu?)... da ne nabrajam dalje. Za njih SOPAS postaje nevažan, jer postoji isto tako grana „eksremni sportovi“ ili „rekreativni sport“ ili naravno „turizam“ ... koji ili imaju svoje granske saveze ili se bave delatnostima za koje nisu potrebni (obavezni) savezi (pogledaj član 3. ZOS-a). Iz ovoga se, nadam se, vidi da niti sam „za“ SOPAS, ali nisam ni „protiv“! Svako može da radi po izboru i to mu je dopušteno u okviru novog zakona, samo treba neko dobro da mu ga protumači.


Takvi slucajevi su nebitni u ovoj prici, oni rone za sebe i njih se to ne dotice, doticalo bi ih se kada bi to hteli da komercijalizuju.


Sile ::
Na ovo ti stvarno više neću odgovarati, jer je uzalud trošiti reči da ti objasnim da dokumenta koja posedujem nisu moja i da dotični ne želi da se javno objavljuju. Sa druge strane isto tako bi bilo krivično delo objavljivati bez dozvole odgovornog lica iz URS-a, njihov dnevnik ronjenja na taj dan (koji „slučajno“ imam, jer sam ga iz pisanog, prebacivao u elektronski oblik). Ako bi se pokrenuo sudski postupak, a sigurno nikad neće, ja bih ta dokumenta imao za pravo da iznesem, ovako NE! Koliko znam vrlo dobro poznaješ Bakija, Lazinog zeta, pa ako te već toliko zanima cela stvar, Lazin sin je bio na tom ronjenju sa Partonjom (trebalo je da zaroni sa njim, ali nije) i dovezao ga je čamcem do obale. I dodatak, sa nama ispred Zoranovog šatora je sedeo i Mikota i Laza i Kale i Srbulov (Kale mu je skinuo odelo, jer sam nije mogao, a Srbulov me uputio na Dašu, koju sam tada prvi put upoznao...), pa ako neko hoće, može da ti ispriča ceo tok događaja i moje insistiranje na davanju kiseonika. Tog dana je u URS-ovom kampu u Jazu bilo bar tridesetak ronilaca, koji su svemu bili svedoci, pa mogu da potvrde. Ali da ne bi bilo ovo, kako „scubasaurus“ reče, naše privatno prepucavanje, što zaista i nije, jer nema Zorana da mi odgovori, neču o tome više pisati, osim u kontekstu kako sam gore napisao, da niko nije „bezgrešan“, pa ni SOPAS, kako to želi da istakne Mica77. U ostalom, postoji jedna lepa knjiga koja se zove BIBLIJA, u kojoj ima jedna priča o ženi koja je prevarila svog muža i koju su po tadašnjim i tamošnjim običajima hteli da kamenuju... Neću je ja pričati, pročitaj je sam, ako već nisi, mislim da se tako treba ponašati!


Nazalost i pored zalaganja koje sam tada ulozio, informacije do kojih sam dosao su bile totalno drugacije, sa kim god sam pricao rekao mi je da Zoran nista nije imao sa time i da je Partonja sam napravio sranje, izvodeci neke budalastine na svoju ruku (sada ne mogu da se setim detalja). Niko mi nioje rekao da je Zoran imao ista sa time. Sto mu onda niko drugi nije dao kiseonik ako je bilo neophodno, nije da branim Zorana, ali je malo glupa prica da bilo ko odbije da nekome pruzi pomoc u takvoj situaciji pa cak i da ga najstrasnije mrzi. Zato sam ti i rekao da ukoliko imas dokaze okacis ovde pa da svi vide jer ako je tako onda je za svaku osudu.


Sile ::
Pa ja sam prvi koji kritikuje sve koji kurseve drže ispod 200€! Mislim da ni 300€ nije previše, ali živimo u Srbiji u kojoj je većini to mesečna plata...


Nisam ni rekao da ti to radis, ali znas sta se radi u okruzenju, i cela ova prica ih samo ohrabruje da nastave sa time


Sile ::
Jedan vrlo poznat i pametan čovek (potraži malo po Googletu, da ti ne dajem baš sve na tacni...) je rekao:

„PRAVILA SU SAMO SMERNICE ZA GLUPAKE, KOJI NE MOGU NIŠTA SAMI DA ODLUČE!“

I ne znam zašto o ovome svemu nas dvojica pričamo, kada i ti i ja vrlo dobro znamo šta se ovde dešava? Obzirom da sam pre par ili nepar nedelja razgovarao sa Vlatkom, Mirkom i Urketom i da znam tvoje mesto u celoj priči, ne znam čemu ovaj tvoj post?
Iskreno, ovo i nije mesto za ovakve razgovore, naročito ne u rubrici o predstavljanju (ali i ovo može da bude dobro „predstavljanje“ za svakoga ko bilo šta napiše!), samo me je iznenadilo da na pitanje „ko vodi klub Mornar“ niko ne zna odgovor, a i tvoja konstatacija da osim URS-a na 25. maju nema nikoga!?! Nemoguće da si toliko neinformisan... pa Dimitrijeviće i celo to društvo nema ko ne zna!
I pošto sam odgovorio na devojkino pitanje, mislim da o ovome ovde ne bi trebali više da pričamo.


Ne mogu sada da trazim i da ti citiram niz budalastina koje se nalaze u dokumentaciji kvazi Saveza jednog ludaka poput Stojana Bogosavljeva, pa to se ne zna da li je pre za smejanje ili za plakanje, samo me cudi da jedan ozbiljan covek poput tebe nasedne na tako glupu pricu i da se upeca, a kao sto si i rekao, tema je malo teska za ove strane.
Sto se Mornara tice, nisam ni gledao sajt pa samim tim ni video da je klub Srdjanov, niti mi je palo na pamet da radi na 25.Maju jer znam da tamo radi URS. Srdjana inace znam odlicno.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od Sile Pet Maj 11, 2012 8:53 am

SRDJAN ::
Ocigledno je da nisi u toku, ono sto se izmedju ostalog promenilo u novom Statutu SOPAS-a je to sto pominjes, prepoznavanje svih medjunarodno priznatih asocijacija i Instruktora, jedino sto nekima ne odgovara je to sto ce biti neophodna Nacionalna licenca koju ce SOPAS izdavati, jer onda nece moci vise da rade kurseve tipa stap i kanap.

Čitao sam SOPAS-ov Statut, doduše pre Skupštine, jedino ako su tada nešto promenili... Ako je tako, onda je to OK, jer se tek tada može nazvati "granskim", međutim čisto sumnjam da će dozvoliti da im se upletu i druge asocijacije. Pa zamisli koliko će samo kontrolora biti potrebno za polaganje raznih kategorija iz svih asocijacija... Osim da prepuste to nekom iz određene asocijacije, a to automatski njih izbacuje iz igre Evil or Very Mad

SRDJAN :: Takvi slucajevi su nebitni u ovoj prici, oni rone za sebe i njih se to ne dotice, doticalo bi ih se kada bi to hteli da komercijalizuju.

Pa svi mi ronimo za sebe Very Happy . Ako neko hoće i da drži kurseve, to ne može preko kluba kao sportskog udruženja, već mora drugačije da se registruje, kao sportsko privredno društvo, jer daje usluge trećim licima. Recimo da ti hoćeš da otvoriš na ADI Ciganliji PADI centar! Otvoriš ga kao privredno društvo i šta te briga za neki tamo SOPAS? Plaćaš državi dažbine, poreze i sve ostalo, ne takmičiš se i ... drunken ? Pa gde je u Egiptu njihov SOPAS? Savezi su izmišljeni samo kao udruženja klubova, ali ne i pojedinaca. Jedina žalosna stvar je ta što ćemo izgubiti klubove, ali ćemo zato dobiti SZR-ove koliko god ima instruktora Very Happy .

SRDJAN :: Nazalost i pored zalaganja koje sam tada ulozio, informacije do kojih sam dosao su bile totalno drugacije, sa kim god sam pricao rekao mi je da Zoran nista nije imao sa time i da je Partonja sam napravio sranje, izvodeci neke budalastine na svoju ruku (sada ne mogu da se setim detalja). Niko mi nioje rekao da je Zoran imao ista sa time. Sto mu onda niko drugi nije dao kiseonik ako je bilo neophodno, nije da branim Zorana, ali je malo glupa prica da bilo ko odbije da nekome pruzi pomoc u takvoj situaciji pa cak i da ga najstrasnije mrzi. Zato sam ti i rekao da ukoliko imas dokaze okacis ovde pa da svi vide jer ako je tako onda je za svaku osudu.

Mislim da sam pričao o tome da je prepirka ispala što je prethodnog, a i tog dana, Zoran na spisak za ronjenje stavio uz Partonjino ime "P0". Partonja se naravno uvredio jer je dugogodišnji P3, ali možda je Zoran tu malo i imao pravo. Međutim to nije način na koji ćeš nekome reći da "dugo nije ronio"! To je prvo preterivanje. Kako je Partonja ronio, to će ostati znano samo njemu, jer je ronio SAM i niko ne može da potvrdi šta je pod vodom "radio". Sve to stoji i nije sporno, međutim ono što se desilo nakon njegovog dolaska na obalu posle ronjenja, e to je za osudu! Zoran je tada jedini, kao vođa kampa imao kiseonički komplet, jedan jedini! Kakva god svađa da je bila u pitanju, (to sam i ranije pisao) čak da vidiš ronioca koga i ne poznaješ, u takvom stanju, razum ti govori da MORAŠ da mu pomogneš! Suviše je dugačko da ti pričam o pojedinostima, ali možemo da se vidimo (i neću biti jedini koji će ti to potvrditi) pa da ti izdetaljišem... Jednostavno, iz meni nepoznatih razloga (u prvom trenutku sam pomislio da taj kiseonik košta k'o zlato ili ga Zoran čuva za sebe ili ... nemam pojma...) na moje bar pet puta u toku večeri (od oko 18h do posle ponoći) insistiranje da mu donese bocu sa kiseonikom, on to nije hteo! Verovatno se pitaš kako nije HTEO? Pa odgovarao mi je da je valjda on taj koji treba da odlučuje šta će raditi u kom trenutku kao vođa kampa, a ne ja! A kada smo ga sutradan odvezli u Meljine, ni jedanput ga nije obišao i ako smo mi (Saša moja, Daša i ja) išli da ga obilazimo svakog dana. Da ne poveruješ! A kada bi se posle drugog ili trećeg dana vratili iz Meljina, pozvao me je ispred svoje prikolice i pitao "pa valjda bi trebalo da mi kažeš kako je!" confused Pa ne pada mi na pamet... sedi u auto pa idi kod čoveka i pitaj ga SAM Twisted Evil
Dakle SRAMOTA... Sramota za jednog INSTRUKTORA! I naravno, kada smo došli u Beograd, sve se to zataškavalo, kao Partonja nije bio sa nama, te nije ronio klubski, ronio je u svom čamcu... i da ti ne pričam ostale budalaštine... Pa to se zataškava od prvog dana i ko će da ti ispriča šta je stvarno bilo? Tada nisu postojali mobilni sa kamerama i to mi je krivo, jer jedino tako možeš da imaš pravi dokaz, sve ostalo je podložno manipulacijama i upravo zbog toga Partonja i neće da se o ovome priča u javnosti. Samo su Daša i Miša na jednom DAN-ovom predavanju pomenuli ovaj incident i to je bilo sve. A ja pored dnevnika ronjenja, imam otpusnu listu iz Meljina, gde piše sve što treba da piše! Eto i neću ni ja više... osim što ću stalno da podsećam... da se ne zaboravi da imamo instruktora koji bi te ostavio na cedilu, jer se "posvađao"sa tobom!

SRDJAN ::
Ne mogu sada da trazim i da ti citiram niz budalastina koje se nalaze u dokumentaciji kvazi Saveza jednog ludaka poput Stojana Bogosavljeva, pa to se ne zna da li je pre za smejanje ili za plakanje, samo me cudi da jedan ozbiljan covek poput tebe nasedne na tako glupu pricu i da se upeca, a kao sto si i rekao, tema je malo teska za ove strane.

Ma koje pecanje i nasedanje Very Happy
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od SRDJAN Pet Maj 11, 2012 9:19 am

Sile ::

Pa svi mi ronimo za sebe Very Happy . Ako neko hoće i da drži kurseve, to ne može preko kluba kao sportskog udruženja, već mora drugačije da se registruje, kao sportsko privredno društvo, jer daje usluge trećim licima. Recimo da ti hoćeš da otvoriš na ADI Ciganliji PADI centar! Otvoriš ga kao privredno društvo i šta te briga za neki tamo SOPAS? Plaćaš državi dažbine, poreze i sve ostalo, ne takmičiš se i ... drunken ? Pa gde je u Egiptu njihov SOPAS? Savezi su izmišljeni samo kao udruženja klubova, ali ne i pojedinaca. Jedina žalosna stvar je ta što ćemo izgubiti klubove, ali ćemo zato dobiti SZR-ove koliko god ima instruktora Very Happy .


Nebitno je da li je neko klub, szr, privredno drustvo ili nesto deseto (osim u pogledu placanja poreza), ako zeli da vrsi bilo kakvu obuku mora da postuje pravila koja SOPAS propisuje kao granski Savez. Ako otvoris na Adi ronilacki centar mozes slobodno da pruzas sve usluge trecim licima osim drzanja kurseva ukoliko nemas Nacionalnu licencu, a samim tim znaci da moras ispunjavas za to predvidjene uslove, a njih propisuje SOPAS, i tu je kraj.
I Egipcani imaju svoj SOPAS koji se zove CDWS, ako te zanima mogu da ti skeniram moju karticu da vidis kako izgleda, iako za razliku od naseg SOPAS-a u njemu sedi gomila Egipatskih morona koji nemaju blage veze sa ronjenjem (cast izuzecima, a ima ih par) svim centrima i ostalima koji imaju bilo kakve dodirne tacke sa ronjenjem se tresu gace na samo pominjanje njih. Samo banu u centar, naucili su se sta i kako da traze i gledaju, i ako nadju bilo kakvu sitnicu da se ne uklapa u zakone i standarde centar ga je debelo najebao, a i svi koji su eventualno imali dodirne tacke sa tim. Da bi dobio njihovu karticu treba da rodis mecku prvo, jedino sto su kao sto rekoh moroni pa traze hiljadu nekih budalastina umesto da se usresrede na neke bitnije stvari koje su prece za ronjenje, ali Egipcani ko Egipcani, tako im ni Mubarak nije valjao, a za koju godinu ce ga iz groba izvaditi da ga postave na presto kad shvate kakvi su majmuni ispali i sta su izgubili. To je bre jedini nacin na koji moze da se kontrolise stoka koja radi kurseve ispod svih kriterijuma, drugacije nece biti reda, onaj ko radi posteno i po pravilima nema cega da se plasi i nema razloga da ne zatrazi i dobije Nacionalnu licencu, ako zasluzuje niko mu je nece uskratiti.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od medigo Pet Maj 11, 2012 10:57 am

O brate Srle sta je ovo, ima li jos ijedna zemlja takvu glupost sem Egipta i Crne Gore... Ocete Veska da uvedete, ne mogu da vjerujem... Meni je ovo jako komicno, ne kapiram odakle ovlascenje SOPAS-u da kontrolise recimo ronilacki centar ako je registrovan kao DOO???
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od SRDJAN Pet Maj 11, 2012 6:20 pm

Ne kontrolise se poslovanje vec samo strucnost, najbolje da i ovde pojedinci pocnu da rade kurseve kao nekad Vesko i Koprivica, Vesko je sebe uveo da otima pare i maltretira ljude, a nama je Zakon omogucio samo jedan vid kontrole kako ne bi dolazilo vise do raznoraznih zloupotreba i kako neko ne bi stradao, SOPAS ne ulazi nikome u dzep niti ga zanima finansijska strana.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od Sile Pet Maj 11, 2012 9:16 pm

medigo ::Meni je ovo jako komicno, ne kapiram odakle ovlascenje SOPAS-u da kontrolise recimo ronilacki centar ako je registrovan kao DOO???

BRAVO! Postoje ljudi u SOPAS-u koji su svojevremeno po Partiskom zadatku ili u cilju napredovanja, išli u Kumrovec na školovanje! Poznata škola, koja obučava kako kontrolisati "mase"! I sada se to primenjuje, kao i nekada, dakle "ispiranje mozga"! Tačno je da postoje Udruženja, svuda po svetu, pa i ovde kod nas, ali su to "strukovna udruženja" koja kontrolišu upravo te stvari o kojima priča Srđan. I ovde postoje udruženja taksista, trgovaca, turističkih radnika, nastavnika... i ona kontrolišu sve što je vezano za "struku"! Pa zamisli kada bi rad jedne auto škole kontrolisalo neko "Formula 1 Udruženje"? Jedno je sport, a drugo struka. Međutim retko ko o tome razmišlja. SOPAS može da kontroliše obuku u APNEI, podvodnom ragbiju, plivanju perajama... i da ne nabrajam, svim "sportovima", ali ne i svakom, a pogotovu ne SCUBA ronjenju, jer osim podvodne orijentacije, ne postoji sportska disciplina koja koristi "boce". Dakle ne treba nam SOPAS, treba nam možda neko "strukovno udružanje", koje će da se bavi kontrolom kvaliteta obuke i cenama, koje divljaju (i jedno i drugo)!
I u Egiptu se niko ne "takmiči" po centrima, osim ako to nije takmičenje u zaradi para Very Happy
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

ADRESE KLUBOVA - Page 3 Empty Re: ADRESE KLUBOVA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu