RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

82 Pomorski Centar...

+26
mire
mirkac
aleksadarko
milutinm
makso
*
Bor89
Nemo
Lala
Pixy
pueblo
JEŽ
Edgar
crno beli
crni
PasHke
mr joy
Silent
trident
denasi
Dixie RK Sebastian
.
_
SRDJAN
medigo
ProUrke
30 posters

Strana 9 od 17 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Sledeći

Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od medigo Pon Feb 08, 2010 5:30 am

.


Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 4:42 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od ProUrke Pon Feb 08, 2010 6:16 am

ProUrke ::
trident :: Ali pre nego sto navedemo dozivljaje iz Lenjingrada, bilo bi lepo da onaj sto pita, objasni kako je to prva "prava" specijalna jedinica. Takvim pitanjem se nije kvalifikovao za odgovor.

"Gospodine" Trident, koja kvalifikacija je potrebna za odgovor na pitanje? Pocinjem da gubim strpljenje sa Vama, a ljudi koji me poznaju znaju da to uopste nije lako uraditi... Ja sam skoro siguran da je vreme provedeno u zici ostavilo neizbrisiv trag na vasem "karakteru", ali, i to sam oduvek znao za sve Vas koji ste predugo u zici, cast jako retkim izuzetcima... Dakle, postavicemo jos koje pitanje na koje necemo od Vas dobiti odgovor, kako mi se cini...

Najvise volim da citiram samog sebe - to znaci da je prepiska otisla u potpuno pogresnom smeru... Naci cu za shodno da boldujem gore pitanje i pojasnim Vam ga - dakle, u Vasem postu se moze procitati da se nisam kvalifikovao za odgovor, pa sam samo pitao koje su kvalifikacije sa moje strane potrebne... To mislim, da bi od Bezimenog dobio poluodgovor... Tako da bih Vas zamolio da napokon pocnemo da dobijamo odgovore od Vas, a ne neke premetacine reci... Do sada ni na jedno pitanje nismo dobili odgovor, sto Vas samo svrstava nize na mojoj skali najnizih pojava u ljudskim osobinama - sa novinarcica polako spadate na grane politickog komesara koji obozava 29ti Novembar jer se tada jedu zivotinje koje daju cvarke i meso... Da vidimo koliko nisko mozete pasti...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od medigo Pon Feb 08, 2010 8:19 am

.


Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 4:42 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od medigo Uto Feb 09, 2010 12:09 am

.


Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 4:42 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od trident Uto Feb 09, 2010 3:30 am

Posto smo utvrdili da cak ni oficijelni hronicar 82.PCa i veliki poznavalac 10. Flotile MAS ( u textu MAS10) i buduci autor knjige o pomenutim jedinicama nije cuo za dejstva pripadnika MAS10 u opsadi Lenjingrada, zarad citalaca foruma (ali i sa zeljom da se uzdignem od politickog komesara koji voli cvarke - jer ih stvarno ne volem), seriji do sada objavljenih ekskluzivnih informacija dodacu i kratki istorijat ovih desavanja.

Kako to mi inzenjeri volimo, svoje radove (ma kako sture) obicno pocinjemo prikladnim citatom.
Mene, ako me se sete za Dan bezbednosti sete, a ako ne, nikom ništa, to je bila moja građanska dužnost. Najveće zadovoljstvo bit će mi misao da sam jednog čoveka izveo na pravi put

Dejstva 10. Flotile MAS u opsadi Lenjingrada

Zauzimanje Lenjingrada je bio jedan od 3 glavna cilja plana Barbarosa za osvajanje Sovjetskog saveza. Kako zbog cinjenice da se radi o glavnoj bazi Balticke flote, tako i zbog fabrika ali i simbolike (revolucija 1917.). Grad i njegovu okolinu, u pokusaju da ga zauzmu, okruzili su finci sa severa i nemci sa juga. Jedna od taktika je bila da preseku puteve kojima se grad snabdevao. Tim povodom je i osnovana medjunarodna jedinica K (ital.: LOs.K.) u kojoj su pored vec navedenih napadaca ucestvovali i talijani i ciji je zadatak bio presecanje transporta preko Ladoga jezera u zaledju Lenjingrada. Tako je pocetkom 1942. Italija uputila 4 camca tipa 500, druge serije, (526, 527, 528 i 529) i 100-tinak ljudi pod komandom kk. Bianchini-ja da pomogne saveznike [1]. Ljudstvo je ostalo sa camcima od kraja jula 1942. do kraja juna 1943. kada su (po nekim italijanskim izvorima a nedefinisano u ruskim) camci u potpunosti predati fincima. Uspeha je bilo (nikako spektakularnih)[2] o cemu pisu i ruski izvori izmedju ostalih i dr. Istorijskih nauka Nikolaj Barisnjikov... Svejedno, u septembru 1943. godine, ti camci se pojavljuju u Finskom zalivu u akcijama presecanja snabdevanja i komunikacije na Liniji Kronstadt-Lenjingrad i u prvi mah svojom ludom hrabroscu iznenadjuju opsadjene. Zadivljeni hrabroscu (kako pisu: Люди князя Боргезе не задумываясь рисковали жизнью для выполнения боевой задачи) rusi preduzimaju mere da ih pronadju i vrlo brzo otkrivaju njihovu bazu u luci Strelna, salju pomorske diverzanate iz odreda RON koji uspevaju da camce i obliznje skladiste goriva dignu u vazduh. Do kraja ’80.tih se verovalo da se radi o nemackim camcima ali je tada otkriveno da se ipak radi o camcima MAS10 [5].

82 Pomorski Centar... - Page 9 Mas558trecaserija
Na slici se vidi MAS camac klase 500 trece serije (nesto veci od onih upotrebljenih u Rusiji)[3]

Obzirom na godinu izdanja udzbenika sa slike[4], ne treba da cudi da veliki poznavalac materije nije cuo za ove dozivljaje talijana. To je iopet potvrda moje tvrdnje negde sa pocetka o vojnim roniocima koji prilicno rigidno uce...
Nadam se da ce ovo zadovoljiti gnjurce zeljne znanja (bez obzira koliko su kvalifikovani da o njima polemisu) i da ce hronicar pomenut na pocetku, ukoliko u svojoj knjizi bude pomenuo ove dogadjaje, pomenuti i moje „ime“, ako ni zbog cega drugog a ono zbog casti...

[1] Erminio Bagnasco, I MAS e le motosiluranti italiane, collana Le navi d'Italia, Vol. 6°, 2ª Edizione, Marina Militare, Stato Maggiore - Ufficio Storico, Roma, 1969
[2] http://digilander.libero.it/avantisavoiait/MAS%20sul%20Lago%20Ladoga.htm
[3] Najveca pomorska bibljoteka u CG
[4] Ibid
[5] Question


@medigo
Skeniraj sliku u vecoj rezoluciji jer ne znam koja je knjiga u pitanju iako pretpostavljam (ko o cemu baba o ustipcima…)
Posto se Gabbana ne snalazi “u Google-u”, vidi da ga malo obucis jer se dosta fotografija iz “njegove bibljoteke” nalaze tamo, verovatno mu ih kradu… A ko zna, mozda ces se tako podici na listi za kacigu ili neku drugu utesnu nagradu...

Pozdrav


Poslednji izmenio trident dana Uto Feb 09, 2010 6:02 am, izmenjeno ukupno 1 puta
trident
trident

Broj poruka : 34
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od denasi Uto Feb 09, 2010 5:46 am

@trident
Zašto nisi dodao i ovaj link:
http://en.wikipedia.org/wiki/Naval_Detachment_K
A mogao si i :http://heninen.net/laatokka-war/english.htm


Poslednji izmenio denasi dana Uto Feb 09, 2010 5:50 am, izmenjeno ukupno 1 puta
denasi
denasi

Broj poruka : 53
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od ProUrke Uto Feb 09, 2010 5:50 am

Pohvalno, pohvalno...

Nego, kad smo kod baba i ustipaka, kad cu da saznam za one kvalifikacije koje su mi potrebne? Da vidim, mozda ih i imam medju onim prasnjavim diplomama koje drzim u fascikli... Wink
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od trident Uto Feb 09, 2010 6:01 am

@denasi
vrlo jednostavno, jer nisam znao za njega... Ako pazljivo procitas neke od mojih ranijih postova, videces da se ne sluzim pomenutim izvorom i na njega su i ranije drugi upucivali.

U svakom slucaju, vidis da nije bilo tesko naci podatke, suprotno savetu :
Nema nikakve potrebe za guglanjem i glupiranjem, dovoljno je samo pitati onoga ko to zna. Procitao sam ovu knjigu vise puta i niti u jednoj recenici se ne pominje Lenjingrad, niti bilo kakva operacija vezana za Lenjingrad.
ili drugim recima, ako ne pise u knjizi iz zbirke GD, znaaaaaci da se nije ni dogodilo.

Zato, samo citaj, ali probaj i malo ozbiljnije izvore...

@Urke
study prethodne postove
trident
trident

Broj poruka : 34
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od denasi Uto Feb 09, 2010 6:31 am

@trident
Već kad smo ovde, kao što vidiš o 10. flotili MAS malo znam, pa da iskoristim situaciju i da pitam ponešto.
Na ovoj strani koju si postovao piše da se radi o >12a Squadriglia MAS< kao i na stranama koje sam ja postovao takođe piše isto ili >Italian 12-th Torpedo Boats Detachment<
Ako može malo pojašnjenje a da nije previše off., da li postoji razlika između 10. flotile MAS i ovih jedinica?
Pa da se vratimo na temu 82PC.
denasi
denasi

Broj poruka : 53
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od medigo Uto Feb 09, 2010 6:44 am

.


Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 4:43 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od ProUrke Uto Feb 09, 2010 7:34 am

trident ::@Urke study prethodne postove

Jos jedan stepenik nize... Politicar opstinskog nivoa ste sada... Sve izrazito pazljivo procitam nekoliko puta, i sad cu biti slobodan da pocnem da Vas svrstavam u grupu provokatora i beskicmenjaka polako...


@ Medigo : mozda u onoj knjizi ne pise jer je skracen prevod? Mozda gosn. Politicar niskog nivoa ima neko prosireno izdanje? Wink
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od Dixie RK Sebastian Uto Feb 09, 2010 7:34 am

trident :: (ali i sa zeljom da se uzdignem od politickog komesara koji voli cvarke - jer ih stvarno ne volem),

Eh, ne voli čvarke... Ko, bre, normalan ne voli čvarke !!! Kakav folirant ! pig
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od trident Uto Feb 09, 2010 7:52 am

@denasi
Pa razmisli i sam, sta je vece flottiglia ili squadriglia! Do tada, sacekajmo prvo coveka koji se sprema da objavi knjigu o toj flottiglia, on je kompetentniji od mene jer ja ipak nemam nameru da se bavim time.

@Urke
Posto citas pazljivo moje postove pa verovatno ne stizes da procitas i druge, evo ti Silentov komentar da i njega proucis:
Postoje argumenti, ali vise od svega dela svakog od nas i to ce vremenom sve vise raslojavati "zito od kukolja", nebitno sa cije nive da je poniklo.
Lako je vredjati drugoga, ali tesko, da ne kazem skoro nemoguce pritom ne srozati i samoga sebe.
trident
trident

Broj poruka : 34
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od ProUrke Uto Feb 09, 2010 8:45 am

trident ::@Urke
Posto citas pazljivo moje postove pa verovatno ne stizes da procitas i druge, evo ti Silentov komentar da i njega proucis:
Postoje argumenti, ali vise od svega dela svakog od nas i to ce vremenom sve vise raslojavati "zito od kukolja", nebitno sa cije nive da je poniklo.
Lako je vredjati drugoga, ali tesko, da ne kazem skoro nemoguce pritom ne srozati i samoga sebe.

Pazljivo citam sve, i uzasno sam precizan u svakom pogledu i smislu - tesko da se mogu srozati na Vas nivo, koji je tako nizak da ga ne bih ni pominjao - reci cu samo da od Vas ja licno nisam dobio odgovor ni na jedno pitanje, a najuljudnije sam ih postavljao... No, ja cu nastaviti da ih postavljam, pa kome prvom dosadi, Vama ili meni...

Koje kvalifikacije ja treba da imam da bi dobio smislen odgovor od Vas?
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od trident Uto Feb 09, 2010 9:12 am

Samo polako Urke,

Pazljivo citam sve, i uzasno sam precizan u svakom pogledu i smislu
Tvoja preciznost je prilicno mala i to se moze matematicki vrlo lako dokazati. Da vidimo:
reci cu samo da od Vas ja licno nisam dobio odgovor ni na jedno pitanje, a najuljudnije sam ih postavljao
Koliko je tesko dokazati da nisi u pravu? Vrlo je lako, dovoljno je pokazati da su tvoja pitanja bar jednom odgovorena...
Ima ovde osoba poput mene koje zarko interesuju cinjenice vezane za ovu prvu "pravu" specijalnu jedinicu (MAS10) i njihove akcije, a iz Vasih postova dobijamo malo do nista od informacija, samo "prozivanja", sto bi se u mom selu reklo...
Nego, hocemo li napokon cuti nesto od te Lenjingradske epopeje sirotih Italijana? Moze i sa interneta, nije nikakav problem sto se mene tice...
Ova „dva“ pitanja su odgovorena, da ne ponavljam... => Nedokazan jesi, ali precizan nisi...
trident
trident

Broj poruka : 34
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od Dixie RK Sebastian Uto Feb 09, 2010 9:23 am

ProUrke ::

Koje kvalifikacije ja treba da imam da bi dobio smislen odgovor od Vas?

Treba da ne voliš čvarke i da se kolješ pod repić kao ovaj...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od ProUrke Uto Feb 09, 2010 10:41 am

trident ::Samo polako Urke,

Pazljivo citam sve, i uzasno sam precizan u svakom pogledu i smislu
Tvoja preciznost je prilicno mala i to se moze matematicki vrlo lako dokazati. Da vidimo:
reci cu samo da od Vas ja licno nisam dobio odgovor ni na jedno pitanje, a najuljudnije sam ih postavljao
Koliko je tesko dokazati da nisi u pravu? Vrlo je lako, dovoljno je pokazati da su tvoja pitanja bar jednom odgovorena...
Ima ovde osoba poput mene koje zarko interesuju cinjenice vezane za ovu prvu "pravu" specijalnu jedinicu (MAS10) i njihove akcije, a iz Vasih postova dobijamo malo do nista od informacija, samo "prozivanja", sto bi se u mom selu reklo...
Nego, hocemo li napokon cuti nesto od te Lenjingradske epopeje sirotih Italijana? Moze i sa interneta, nije nikakav problem sto se mene tice...
Ova „dva“ pitanja su odgovorena, da ne ponavljam... => Nedokazan jesi, ali precizan nisi...

Koje kvalifikacije ja treba da imam da bi dobio smislen odgovor od Vas?
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od trident Uto Feb 09, 2010 10:51 am

Pitas (ljubazno):
"Gospodine" Trident, koja kvalifikacija je potrebna za odgovor na pitanje?
Dakle, da das odgovor na pitanje:
zasto 10. Flotilu MAS smatrate prvom pravom specijalnom jedinicom, da li to znaci da druge pre nje nisu postojale ili nisu bile prave ili...?
a ti opet pitas:

Koje kvalifikacije ja treba da imam da bi dobio smislen odgovor od Vas?
da pazljivo citas i budes precizan... vrlo smisleno, zar ne?


Poslednji izmenio trident dana Uto Feb 09, 2010 10:53 am, izmenjeno ukupno 1 puta
trident
trident

Broj poruka : 34
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od ProUrke Uto Feb 09, 2010 10:52 am

trident ::Pitas (ljubazno):
"Gospodine" Trident, koja kvalifikacija je potrebna za odgovor na pitanje?
Dakle, da das odgovor odgovor na pitanje:
zasto 10. Flotilu MAS smatrate prvom pravom specijalnom jedinicom, da li to znaci da druge pre nje nisu postojale ili nisu bile prave ili...?
a ti opet pitas:

Koje kvalifikacije ja treba da imam da bi dobio smislen odgovor od Vas?
da pazljivo citas i budes precizan... vrlo smisleno, zar ne?

Nije meni tesko da spamujem temu, samo da se pokaze koliko ste mali covek...

Koje kvalifikacije ja treba da imam da bi dobio smislen odgovor od Vas?
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od Dixie RK Sebastian Uto Feb 09, 2010 11:28 am

Urke brate, samo ga zamisli koliko likuje što ste se svi primili i reagujete kako reagujete na to što on piše... Zamisli samo kakav on život vodi kad ima vremena da se zamlaćuje ovde sa vama danima i da štancuje skenirane stranice knjiga.
Koji vam je svima k.... ?
Klovnovi se glupiraju dok ima ko da im aplaudira...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od mr joy Uto Feb 09, 2010 10:33 pm

Prvo
Ne bi zeleo da se mesam u ovu "raspravu", ali ne vidm nista lose u tome ako neko postavlja slike, informacije ili bilo sta iz nekih knjiga ili sa google ili sa nekih drugih strana na internetu. Mnogo je vaznije da dobijamo informacije i ne moramo mi da ih trazimo po internetu ili po knjigama.
Drugo
Ni ja ne vidim razlog zasto Trident ne otkriva svoj identitet
Trece
Ne razumem zasto Dragan Gacevic ne pise direktno na forum nego preko Mediga salje svoja misljenja. Svima je slobodan pristup na ovaj forum.

Dubok pozdrav svima mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od medigo Sre Feb 10, 2010 2:01 am

.


Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 4:37 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od medigo Sub Feb 13, 2010 10:10 pm

.


Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 4:37 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od medigo Pon Feb 15, 2010 5:15 am

.


Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 4:38 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od medigo Pon Feb 15, 2010 9:41 am

.


Poslednji izmenio medigo dana Sub Maj 19, 2012 4:38 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zloupotreba)
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

82 Pomorski Centar... - Page 9 Empty Re: 82 Pomorski Centar...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 17 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu