RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ambis u Boki

3 posters

Ići dole

ambis u Boki Empty ambis u Boki

Počalji od navigare Čet Jan 28, 2010 2:12 am

Pozdrav svima... Radimo pripreme za neko snimanje pa htedoh da pitam one koji znaju. onomad na jednoj lokalnoj televiziji u Cg cuo sam tipa koji prica o amforistima u Boki na dubini od preko sto metara... Da li sam ja toliko neobavesten, a moguce i glup, pa sam ziveo u uverenju da u Boki ne postoji tolika dubina? Jos amforiste? Pri tome sam stekao utisak da se radi o licnoj svojini tog baje. Posto blago podmorja jeste tema projekta koji radimo u saradnji sa srpskim i crnogorskim minstarstvima za kulturu, a posto ne zelim da u ovo udjemo grlom u jagode, molim nekoga od iskusnih i upucenih da mi odgovori da li postoji takvo amforiste na takvoj dubini, te da li je moguce da u Boki dubina premasuje 100 m? Ili se radi o nekom lolanom Minhauzenu? Inace, u pripremama smo kontakirali relevantne ronioce od kojih se neki pominju na ovom forumu, ali nismo sreli ovog vlasnika amforista. Pomozite, da nesto ne ubrljamo...

navigare

Broj poruka : 4
Datum upisa : 28.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ambis u Boki Empty Re: ambis u Boki

Počalji od medigo Čet Jan 28, 2010 3:04 am

A vi ste????
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ambis u Boki Empty Re: ambis u Boki

Počalji od navigare Čet Jan 28, 2010 4:12 am

Ekipa projekta MODRE VERTIKALE... Mada, citajuci ovaj vrlo informativan i uzbudljiv forum dolazimo do podataka koji su zabrinjavajuci. Pa i dezinformacije. Nama je receno da je ceo akvatorijum Boke deminiran,a ono ispada da nije. Nama je Zavod za zastitu spomenika / hic/ iz Kotora obecao podatke o najnovijim dostignucima i otkricima, / U2/a onda se ispostavilo da su to samo informacije po principu " Ziv mi Todor da se cini govor". Ocekivali smo vise odgovornosti i ozbiljnosti u CG. Ovako, moracemo sve sami.

navigare

Broj poruka : 4
Datum upisa : 28.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ambis u Boki Empty Re: ambis u Boki

Počalji od SRDJAN Čet Jan 28, 2010 4:40 am

Znas kako nas narod kaze, obecanje ludom radovanje, toplo ti preporucujem da se za informacije i pomoc obratis Draganu Gacevicu jer je on jedan od boljih poznavalaca onoga sto Vas zanima, nadam se da ce projekat biti uspesan i da cemo imati prilike da na ovim stranama procitamo i neki izvestaj o tome.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ambis u Boki Empty Re: ambis u Boki

Počalji od medigo Čet Jan 28, 2010 4:43 am

A, ne ne, naprotiv...
U CG je sve deminirano, bas sve, komplet zaliv oko zaliva bas sve, cak i pola sela u blizini Niksica.... I podmornica je tu, jedino postoji mogucnost da je na remont, ali i to je trenutno...
Najbolje je da se javite Gacevicu, on zna vise gacevic@t-com.me
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ambis u Boki Empty Re: ambis u Boki

Počalji od navigare Čet Jan 28, 2010 10:26 pm

Najveci problem je i bio sto smo stalno upucivani na neki Centar za razminiravanje, i nikako da nas shvate da mi ne pravimo emisiju "Dozvolite da se obratimo", te da po svim pokazateljima u Boki nema rata ni diverzanata vec neko vreme. Pored toga, neko interno istrazivanje je pokazalo niz najblaze receno diskutabilnih ili kompromitujucih detalja vezanih za tu organizaciju koja, kako sada stvari stoje, pokusava da izvede neku mimikriju i postane nesto drugo. Vase preporuke poklapaju se sa jutrosnjim inputima iz Ministarstva Cg, te se nadam da cemo nadknaditi izgubljeno vreme.

navigare

Broj poruka : 4
Datum upisa : 28.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ambis u Boki Empty Re: ambis u Boki

Počalji od medigo Čet Jan 28, 2010 10:40 pm

E ti ti, kod njih vam je najbolje...
Mnogo ce vam pomoc, olaksace vas za opremu... Oticete kuci goli golcati...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ambis u Boki Empty Re: ambis u Boki

Počalji od medigo Pon Feb 01, 2010 4:43 am

Medigo;

Osjecam se prozvan u ovoj temi AMBIS U BOKI, pa mi nije bas najasnije o kom se ambisu radi. Ima ih vise i ne bi trebalo zamarati citaoce foruma sa njima. Ambisi su ipak nas problem.
Amfore, amforista, mine, podmornice, brodovi, sve su to ambisi Boke i Crne Gore. Tesko da mogu pomoci ambicioznom gospodinu „Navigare“ iz prostog razloga sto u ovim slucajevima ni sam sebi ne mogu pomoci. Neistina neistinu stize bilo da je plasirana stampanim ili elektronskim medijima, pa citaoci u slusaoci ostaju zbunjeni. Oni koji bi o tome trebali da znaji oni pojma nemaju. Prosle godine u sestom mjesecu plasirana je informacija iz Regonalnog zavoda za zastitu spomenika kulture Kotor o pronalaski potopljenje njemacke podmirnice U72 iz Prvog svjetskog rata. Ministarstvo kulture sporta i medija CG bilo je pokrovitelj ovog „istrazivanja“ crnogorskog podmorja. Kada sam im se pismenim zahtjevom obratio za informacije o pronalasku podmornice prvo me jedan gospodin iz ministarstva pozvao telefonom i rekao mi da oni o tome pojma nemaju i da mi ne mogu nista odgovoriti. Ja sam ga ipak zamolio da mi neki odgovor napise da imam traga o tome. Bili su ljubazni i odgovorili mi. Odgovor i zahtjev saljem ti u prilogu pa informisi gospodina „Navigare“, da zna sta ga ocekuje u buducem projektu. Mozda je i podmornica na 100 m dubine u Bokokotorskom zalivu, bas kao i onih 500 amfora koje smo vidjeli na TV „Vijesti“.
Ako bi mu ja davao neke predloge svakako bi koristio najbolje oprobanu metodu koja uvijek pali u drustvima poput nasih. Kupis jednog ili vise novinara i saljes im mejlom izvjestaje o pronalaski i nemogucim otkricima i pronalascima. Nije bitno sto pises neistinu, to i onako malo citalaca primijeti. Radi se o promilima, a to je svakako zanemarljivo. Jos ako nadjes neku jevtinu i ugrozenu novinarku projekat ti se moze zvati i „Plave horizontale“ sto je bolja varijanta.
Ako te nko pritisne i uhvati da lazes uvijek mozes reci da se radi o amforama, podmornicama i brodovima „Stelt“ (nevidljive) tehnologije i nema razloga da ti ne vjeruju, jer je to sve u svjetskim standardima.
Ne bi zelio da ovog ambicioznog gospodina „Navigare“ razocaram i motivisem da odustane od projekta, ali bi ga informisao da sam ja sa Toncijem Frlanom 16.05.2009. godine bio kod gospodina ministra kulture sporta i medija CG i donio mu pisani predlog projekta o istrazivanjima poznatih lokacija na kojima su potopljeni svi do tada poznati brodovi. Tom prilikom smo donijeli gomilu materijala za svaki brod posebno. Istog dana razgovor smo nastavili sa pomocnikom ministra za kulturnu bastinu i njegovim saradnicima. Svi su bili saglasni da je predlog projekta odlican i da sigurno nastavaljamo saradnj. Od tada pa do danas niko nam se nije javio. U medjuvremenu su angazovali amerikance sa brodom „Hercules“ po cijeni 25.000 eura dnevno, Regionalni zavod za zastitu spomenika kulture Kotor i deminere iz Bijele. Da ne nabrajam sta su sve otkrili, imali ste priliku da citate i gledate.
Mi smo za to vrijeme nastavili sa nasim istrazivanjima i kao sto je poznato pronasli „Carlottu“ na 72 m dubine i snimili prve snimke. Pronasli smo i m/y „Kristina“ u Tivatskom zalivu na bubini 37.7 m. To je jahta koju sam u CG dovezao iz Rovinja prije rata i vlasnik je namjerno potopio. U Tivatskom zalivu pronasli smo jos dvije brodske sekcije cije porijeklo ne znamo. Prvi put ove godine ronili smo i snimili kocu „Spiridon“ kod Ulcinja. Snimili smo i potopljenog „Minolovca“ kod Sv.Stefana i „Bojanu“ kod Ulcinja. Pronasli smo jes neke brodove na vecoj dubini od 80 metara i planiramo da se na njih spustimo ove godine, naravno bez amerikanaca.
Ne znam da li g. „Navigare“ moze biti zadovoljan mojim pisanjem, ali ako smatra da mu mogu pomoci stojim mu na raspolaganju.

Dragan Gacevic

ambis u Boki Podmornicadan1.th ambis u Boki Odgovorministarstvazapo.th ambis u Boki 89033548.th
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ambis u Boki Empty Re: ambis u Boki

Počalji od navigare Uto Feb 02, 2010 9:49 am

Vrlo sam zahvalan gospodinu Gacevicu za ovaj post koji je prosledio Medigo. Nacin pisanja i izlaganja, te sve preporuke koje dobijamo iz Crne Gore, govore o vrhunskoj kompetenciji i profesionalizmu gospodina Gacevica i njegovih saradnika. Takodje, elemenatrnim komparacijama, pokazuje se koliko su smijesne manipulacije i opsene pojednih sidjardzija u mutnim vodama , samo sto cudi podrska medija, pa i instituacija takvim prozirnim podlostima. No, nista do vijeka, ocigledno je da se stvari mijenjaju.

navigare

Broj poruka : 4
Datum upisa : 28.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ambis u Boki Empty Re: ambis u Boki

Počalji od medigo Sre Feb 03, 2010 1:25 am

Od danas sam i ja zvanicno clan projekta o kojem se pise, i nisam jedini iz ovih krajeva....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ambis u Boki Empty Re: ambis u Boki

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu