RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ko sa cime fotka kada roni

2 posters

Ići dole

Ko sa cime fotka kada roni Empty Ko sa cime fotka kada roni

Počalji od chipi Sub Mar 13, 2010 9:14 am

Rekoh da provrtimo ko sta ima i kakva su iskustva.

Nekada davno imao sam jednog malog sonija (W7) u sonijevom kucistu ali me je napustio nesrecno na parnjaci kod HN davno.

Obnovio sam se malo, tako da sada posedujem i idem da overim ovo za jedno mesec dana:
1. Nikonos V sa 35mm, 20mm, Sea and Sea 15mm i SB-105 strobom. Volim film, sta cu :-)
2. Nikon D70s sa Ikelite kucistem, 18-70 sa portom i strob se uzajmnljuje dok se ne smislim sta i kako. Planiram takodjer 12-24.

Svidja mi se:
1. Canon G11 sa FIX FISHEYE kucistem
2. Canon S90 sa FIX FISHEYE kucistem

Ima dosta nekih dodataka, deluje veroma kvalitetno, ali nije jeftino uopste. Oba aparate slikaju u ROW formatu, sve kritike deluju odlicno, S90 je povratak S serije ... kucista su metaljna i idu fabricki na 60 a mogu valjda i do 100 ako se uzme neka opcija.

Opazio:
1. Primedbe da Ikelite kuciste za Canon G-10 nije izbor jer je citav set suvise kabast i nije to to.
2. Cene polovnih Ikelite kucista za SLR aparate starije generacije kao sto su D-70, 300D, 350D, 20D idu dole i postaku pristupacna za hobi varijante
3. Na sajmu u dizeldorfo sam video dosta novih stvari, ima i neka firma 10Bar koja pravi metalna kucista po povoljnim cenama, tipa 500-600e za G11
4. Rasveta je skupa i dalje, cak i polovna ... ali ima pregrst novih !!! SB-105 na ebayu za oko 250 USD ...
5. Da li neko koriusti halogenu konstantnu (video) rasvetu i za fotografiju jer se za 300-500 moze uzeti extra "normalna" rasveta koja bas siroko
6. Reklamira se onaj Sea and Sea DX, jel se neko igra sa time?

Pozz,
Marko

chipi

Broj poruka : 23
Lokacija : Amsterdam
Datum upisa : 13.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ko sa cime fotka kada roni Empty Re: Ko sa cime fotka kada roni

Počalji od Gost Sub Mar 13, 2010 10:01 am

Chipi druze,
ima te na svim temama uspori malo... Very Happy
Sećam se malog sony-a...Karabinjer si umesto za ring okačio o vazduh i ode sony...Novi Camaro pravi izbor,jos ako je seamless bonding,vrh...7mm je ipak malo previše za Crveno more bez obzira na april mesec...Nadam se da ćeš ovog leta doći do HN pa da zaronimo na Tihany sa novom foto opremom i razmenimo iskustva na licu mesta.
Pozdrav Igor

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ko sa cime fotka kada roni Empty Re: Ko sa cime fotka kada roni

Počalji od chipi Sub Mar 13, 2010 10:46 am

doco ... lepo je cuti te ...

seamless bonding ... idem tvojim stopama :-) ... secam da se da je gacevic prokomentarisao za tebe da izgledas ko betmen kad si uzeo svoje

za karabinjer, bio je neispravan, naime koristio sam neke planinarske koji su vremenom malo zaribali i opruga nije vratila nazad osigurac i eto tako ... znaci, za nauk, za ronjenje iskucivo prohrom ili neka druga proverena kombinacije za slanu vodu :-) ...

baci mi mail na PM da mzoemo da se cujemo ovako ... pozdravi vesnu i dragana

chipi

Broj poruka : 23
Lokacija : Amsterdam
Datum upisa : 13.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ko sa cime fotka kada roni Empty Re: Ko sa cime fotka kada roni

Počalji od medigo Sub Mar 13, 2010 11:22 am

Upravu je doco, ti Cipi opalio rafalno, nestize se procitat.... Very Happy
Pozz
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ko sa cime fotka kada roni Empty Re: Ko sa cime fotka kada roni

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu