RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pocetni kurs

+13
ProUrke
Dixie RK Sebastian
_
mr joy
ipozar
medigo
Scubasaurus
djuro strugar-stari
ZlatkoS
posejdon
.
SRDJAN
jeca
17 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Pocetni kurs Empty Pocetni kurs

Počalji od jeca Uto Mar 23, 2010 9:37 am

Pozdrav svima,
odavno zelim da zavrsim pocetni kurs ronjenja ali fakultet i doktorat u inostranstvu su bili razlog mog neangazmana. Pre par dana sam razgovarala sa jednim instruktorom i ponudio mi je kurs po PADY skoli, mislim da je rekao 4 casa teorije, i 4 dolaska na bazen , sa celokupnom opremom po ceni od 300Evra
Na drugoj strani sam cula da postoji i jeftinije pa vas molim da mi preporucite jos neke skole i cene. Ili da na ovom forumu bolje pogledam, mozda je vec neko pisao
Unapred hvala

jeca

Broj poruka : 9
Datum upisa : 23.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od SRDJAN Uto Mar 23, 2010 10:22 am

Bogami tesko ces nauciti ono sto ti je potrebno za 4 casa, cena je nebitna, rukovodi se kvalitetom, a ne cenom.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od . Uto Mar 23, 2010 11:20 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 1:44 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Pocetni kurs

Počalji od jeca Uto Mar 23, 2010 11:23 am

Gd... Srdane,
vidim da imate puno titula, gde vam je klub i da li drzite kurseve ili na kom bazenu ste i u koje vreme

jeca

Broj poruka : 9
Datum upisa : 23.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od posejdon Uto Mar 23, 2010 7:20 pm

Jeco budi sigurna da taj PADY ne zna nista. Verovatno je i on tako postao instruktor tj. veliki strucnjak.
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od ZlatkoS Uto Mar 23, 2010 9:06 pm

G-đice Jeco ako želiš da se baviš ronjenjem i da sigurno roniš tada treba i kvalitetno da se obučiš. Kurs za mlađeg ronioca P-1 treba da traje minimum 20 sati teorije i praktičnog dela što se održava na bazenu tri meseca, nakon bazena obuka se radi na otvorenim vodama. Navešću ti kako mi to radimo kod nas. Kurs obično počinjemo u jesen, paralelno radimo teoretski i praktični deo 20 sati teorije i celu zimu obučavamo na bazenu. Nakon obuke na bazenu u proleće kad to vreme dozvoli izlazimo na otvorene vode i radimo obuku koja mora da se izvede na otvorenim vodama.
Jeco dobro razmisli ko će da te obučava , kurs ob četiri sata teotije i četiri sata praktičnog dela nisu dovoljni za sigurno ronjenje.To je samo komercijala i da se uzmu pare!
Pozdrav.
ZlatkoS
ZlatkoS

Broj poruka : 23
Godina : 64
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 23.02.2010

http://www.dpasombor.org

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od djuro strugar-stari Uto Mar 23, 2010 10:12 pm

Jeco dodji kod nas u r.k.bezbednost,, na vracar kurs za p1 kosta 210 eura i mi stvarno imamo 20 casova teorije i minimum 20 casova
prakticne nastave na bazenu , a informacije mozes dobiti na nasem sajtu WWW.BEZBEDNOST.CO.RS
djuro strugar-stari
djuro strugar-stari

Broj poruka : 58
Datum upisa : 24.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od jeca Sre Mar 24, 2010 1:17 am

Hvala Stari,
mada mislim da ste mladi. Najzad neko da mi jasno odgovori, gde kada i koliko, pogledacu sajt.
Videla sam sajt Nautilusa, par Karalic CEDIP m2 gde moze da se vidi gde i kako, pa cu i sa njima da porazgovaram

jeca

Broj poruka : 9
Datum upisa : 23.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od jeca Sre Mar 24, 2010 1:22 am

zaboravih da se zahvalim i ZLATKU na objasnjenju, gde vi u Beogradu imate treninge?

Takode hvala POSEJDONU sto me je ispravio, ne pise se PADY vec PADI, naucila. A vas kolega mi je ispricao toliko o sebi kao da je stvorio ronjenje u Srbiji

jeca

Broj poruka : 9
Datum upisa : 23.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od ZlatkoS Sre Mar 24, 2010 2:50 am

G-đice Jaco ! moj klub nije u prestonici nego u Somboru. Vama bi verovatno odgovaralo neki klub iz Beograda. Preporučio bih vam da pogledate naš sajt pa da se upoznate s našim radom, čisto informativno. www.dpasombor.org
Pozdrav budućoj koleginici Ronilici !
ZlatkoS
ZlatkoS

Broj poruka : 23
Godina : 64
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 23.02.2010

http://www.dpasombor.org

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od SRDJAN Sre Mar 24, 2010 3:01 am

jeca ::Gd... Srdane,
vidim da imate puno titula, gde vam je klub i da li drzite kurseve ili na kom bazenu ste i u koje vreme

Klub se nalazi u Venizelosova 21, a bazen je na Kosutnjaku, radimo kurseve po svim asocijacijama, pa se nakon upoznavanja sa programom i mogucnostima svake od njih mozes i sama opredeliti.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od Scubasaurus Sre Mar 24, 2010 3:20 am

jeca ::Hvala Stari,
mada mislim da ste mladi. Najzad neko da mi jasno odgovori, gde kada i koliko, pogledacu sajt.
Videla sam sajt Nautilusa, par Karalic CEDIP m2 gde moze da se vidi gde i kako, pa cu i sa njima da porazgovaram

Svaka njima cast, ali sa tim sertifikatom ce te svugde gledati ko budalu,osim u CG,neprepoznatljiva i nepriznata asocijacija,na moju zalost i na CMAS se u poslednjih nekoliko godina u svetu gleda sa nepoverenjem,PADI i SSI su ti svuda u svetu priznati i prepoznatljivi,to ti je moja preporuka,samo ti je bitno da nadjes kvalitetnog instruktora koji ce te nauciti po svim standardima,a ne ovi sto rade kurseve za 150 Evra,tu nema kvaliteta,zahtevaj kurs po svim standardima i fondom casova,kao i da dobijes sve originalne materijale,a ne neke kopije ili pravljene skripte i slicno.

Scubasaurus

Broj poruka : 26
Datum upisa : 24.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od medigo Sre Mar 24, 2010 3:49 am

A Jeco, gdje si radila doktorat????
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od ipozar Sre Mar 24, 2010 6:11 am

Scubasaurus ::
jeca ::Hvala Stari,
mada mislim da ste mladi. Najzad neko da mi jasno odgovori, gde kada i koliko, pogledacu sajt.
Videla sam sajt Nautilusa, par Karalic CEDIP m2 gde moze da se vidi gde i kako, pa cu i sa njima da porazgovaram

Svaka njima cast, ali sa tim sertifikatom ce te svugde gledati ko budalu,osim u CG,neprepoznatljiva i nepriznata asocijacija,na moju zalost i na CMAS se u poslednjih nekoliko godina u svetu gleda sa nepoverenjem,PADI i SSI su ti svuda u svetu priznati i prepoznatljivi,to ti je moja preporuka,samo ti je bitno da nadjes kvalitetnog instruktora koji ce te nauciti po svim standardima,a ne ovi sto rade kurseve za 150 Evra,tu nema kvaliteta,zahtevaj kurs po svim standardima i fondom casova,kao i da dobijes sve originalne materijale,a ne neke kopije ili pravljene skripte i slicno.

Da li je zaista ovo istina za CEDIP ili je nesto drugo u pitanju?
Pored toga sto su skole CEDIP-a prisutne u 46 zemalja, nasi clanovi koji poseduju samo CEDIP-ove kartice su bez i jednog problema ronili izmedju ostalog i u sledecim zemljama: Tunis, Egipat, Grcka, CG, Hrvatska, Italija, Portugal, Spanija, Francuska, vise zemalja na Karibima, Skandinaviji i Baltiku, Maldivi, i cak Sjedinjenje Americke Drzave (koje su sediste PADI-a i SSI-a) itd.

Sa druge strane se apsolutno slazem da treba naci kvalitetnog instruktora koji radi po planu i programu svoje asocijacije i koji postuje sve standarde iste, kao i nepohodni fond casova (u i van vode). Takodje deluje neodrzivo (da ne kazem na ustrb kvaliteta) kurs od 150eur (barem u Beogradu, kada se pogledaju troskovi - za pocetak recimo bazena) ...
ipozar
ipozar

Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.02.2009

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od mr joy Sre Mar 24, 2010 10:34 am

Draga Jeco,
u svetu postoji jako puno organizacija koja se bavi obucavanjem ronioca. Naravno postoje organizacije i postoje savezi. Najvaznije je kada biras skolu ili ronilacki centar, da se raspitas ko drzi kurs. Znaci najvazniji faktor je ime instruktora. I ako imas mogucnosti, da se raspitas kod vise ljudi o doticnom instruktoru.
Svaka asocijacija ili organizacija ima svoj plan i program za pocetni kurs. Ako uzmemo neki prosek, onda vreme trajanja teorije pocetnog kursa je izmedju 20-30 sati. Vreme trajanja obuke na bazenu u proseku se propisuje 4 termina. ALi nije svejedno, koliko traje jedan termin i nije svejedno koliko polaznika ima u grupi, tj. jedan isnstruktor sa koliko polaznika radi vezbe. To obavezno pitaj !!! Najvaznije je da savladas potrebno znanje i da mozes sa lakocom da odradis zadate vezbe u bazenu. Nekom je potrebno za to 2-3 sata, dok nekom mozda i 15 sati.
Sto se tice vezbi u otvorenoj vodi, 90% asocijacija propisuje 4 zarona u otvorenoj vodi.
Bilo gde da odes u svetu, u 99% priznace ti bilo kakvu karticu od bilo koje asocijacije. Ali i ja ti preporucujem da se opredelis za neku asocijaciju koja je poznata.
Nadam se da sam uspeo da ti pomognem.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od _ Čet Mar 25, 2010 9:27 am

Postoje u Egiptu instant PADI kursevi i od tri dana ali to ti nikako ne bi preporucio.
Najbolje je da zavrsis kurs u nekom od ronilackih klubova u Srbiji koji rade obuku po PADI, CMAS ili SSI programu. Za CMAS vazi pravilo da im kursevi generalno duze traju nego kod PADI ili SSI asocijacije i da od svojih polaznika zahtevaju strozije standarde obuke. PADI je s druge strane ronjenje maksimalno komercijalizovao i danas u svetu preko 90% ronilaca ima neku od PADI kartica. U svakom slucaju uz dobrog instruktora koji postuje sve standarde obuke dobices dovoljno obuke da se bezbedno osecas pod vodom. U svakm slucaju zelim ti srecu i uzivanje u upoznavanju podvodnog sveta.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od Dixie RK Sebastian Čet Mar 25, 2010 9:37 am

Opet ste se primili na lažnog kursistu, c,c,c... Na ništa vas napraviše ti veseljaci !
Btw, što se CEDIP-a tiče, isto mislim da je na poslednjem mestu i po kvalitetu i po prepoznatljivosti.
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od _ Čet Mar 25, 2010 9:52 am

Dixie RK Sebastian ::Opet ste se primili na lažnog kursistu, c,c,c... Na ništa vas napraviše ti veseljaci !
Btw, što se CEDIP-a tiče, isto mislim da je na poslednjem mestu i po kvalitetu i po prepoznatljivosti.

Ne mozes da znas ko je lazni a ko nije. U svakom slucaju treba pomoci svakom ko se interesuje za ronjenje a sad ako se neko lazno predstavlja mislim da tome ne treba pridavati neku preveliku paznju. Takvih je uvek bilo i bice... confused

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od medigo Čet Mar 25, 2010 11:39 am

Ma da vratila se sa doktorata iz inostranstva da polaze kurs u Srbiju, a jos naivna?????
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od ProUrke Čet Mar 25, 2010 11:53 am

A i vi... Pustite sad pricu, ako je cura prava, poplasicete je... Treba vam uvesti licence za pisanje po forumu... Smile
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od anibus Ned Mar 28, 2010 9:31 pm

Ako neko pita treba mu odgovoriti, sta je sa vama ljudi, to je najnormalnije da se neko raspituje za ronjenje. Odlucice se za ono sto smatra da je za njega najbolje i to je to. Skaylab je lepo objasnio, a podrzavam i Urketa!
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od djuro strugar-stari Ned Mar 28, 2010 10:23 pm

POSTOVANI KOLEGA I JA SE SLAZEM , TREBA KULTURNO ODGOVORITI NA
SVAKO PITANJE , JA UVEK POLAZIM DA U SVAKOM PITANJU NEMA LOSE NAMERE , PA VALJDA JE OVAJ FORUM NAPRAVLJEN ZA PRISTOJAN SVET .
djuro strugar-stari
djuro strugar-stari

Broj poruka : 58
Datum upisa : 24.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od jeca Pon Mar 29, 2010 6:26 am

hvala pozitivnim momcima na savetima a ja sam samo trazila jednostavnu ponudu za ronjenje, a ne zaveru, sifre. Znaci u USA kad postavis pitanje oni ti odgovore.
Znaci da se ovde ne radi o ponudama i zelji da se reklamira necija skola vec kako nekoga sto vise ocrniti i preko blacenja, barem na forumu biti najbolji.
U meduvremenu sam srela i upoznala jos nekoliko ljudi iz sveta ronjenja, dobila privatne poruke ali ono sto sam trazila, niko nije uradio. Jednostavno i prosto........, ime i prezime, klub, web sajt i cena. Jedino od Gd... Srdana sam barem dobila adresu, bez imena kluba, web sajta. Znaci dodem u nazancenu ulicu taksijem i onda, sta. Vicem ispod prozora, Srdaneeeeee. Slucajno sam procitala da se Srdane prezivate Veljic, pa sam malo pogledala web stranice.
Na sajtu Ronilačkog saveza, SOPAS pod instruktori, nema Vas.
Na sajtu Instruktora ARI nema vaseg imena.
Na sajtu AIDA Srbija, nema vas.
Na sajtu Saveza plivanja perajima i brzinskog ronjenja, nema Vas. Znači da su silne titule ispod imena ustvari inostrana zvanja a da nigde niste priznati ka Srpski ronilac.
Kao sto se potpisao ipožar. Sve jasno ko dan.
Hvala i pro urketu na lepoj paznji.
poydrav
j.

jeca

Broj poruka : 9
Datum upisa : 23.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od SRDJAN Pon Mar 29, 2010 6:51 am

Da si malo pazljivije citala, nasla bi sve, ocigledno da ti namera nije pohadjanje kursa nego nesto drugo, neko ko je doktorirao u USA bi bar toliko trebao znati, da pronadje web site maticne asocijacije i da proveri podatke, a ne da kao slucajno nadje sajt ARI-ja koji je nepriznat, kao i AIDE koja nema dodirnih tacaka sa Scuba ronjenjem. Uostalom postoji i email kao osnovno sredstvo komunikacije, forum nije mesto za prepisivanje u licne svrhe pa sam zato i napisao uopsteno par reci, da te je zanimalo sigurno bi se javila.
Ocigledno je samo da si neki Karjukov PR, to je i vise jasno nego dan.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od SRDJAN Pon Mar 29, 2010 6:55 am

I jos nesto, neko ko je doktorirao trebao bi da zna za osnovno domace vaspitanje, a to je da se predstavi imenom i prezimenom, a sto se nicka tice, mislim da si trebala da uzmes nick sandri, umesto jeca, bar mi tako kaze IP adresa.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pocetni kurs Empty Re: Pocetni kurs

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu