RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koji ronilacki kompijuter koristite?

+13
davi
perop
Kalle
stojkuki
SRDJAN
famen
Damac
.
Dixie RK Sebastian
_
ProUrke
PasHke
milutinm
17 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od milutinm Čet Dec 23, 2010 1:48 am

Koji ronilacki kompijuter koristite? Zasto bas taj? Opis, prednosti u odnosu na druge.
milutinm
milutinm
Admin

Broj poruka : 286
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Dobre Vode(Bar)
Datum upisa : 28.11.2008

http://ronjenje.forumado.net

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od milutinm Čet Dec 23, 2010 2:01 am

Ja koristim Suunto Geko i Uwatec Smart TEC.
Geko mi sluzi za tako da kazem obicnija ronjenja i sasvim je ok. Lako se podesava, jenostavan je za koriscenje. Moje misljenje da je sasvim dovaoljan za rekreativno ronjenje sto za pocetnike sto za iskusne. Cena mu je korektna i dosta je jeftiniji od drugih modela Suunta. Baterija mu se lako menja.
Smart TEC je vez ozbiljniji kompijuter radi sa tri gasa koje se mogu menjati u toku zarona (plan dekompresije za z gasa), ima razne mogucnosti podesavanja. Izdvojio bih da ppO2 moze da se podesi do 1.95. Veliki displej lako citljiv. Po meni najveca mana je baterija, koja se menja u fabrici.

Evo mog primera nadam se da ce te me slediti i na ovaj nacin pomoci drugima u izboru kupovine ronilackog kompijutera.
milutinm
milutinm
Admin

Broj poruka : 286
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Dobre Vode(Bar)
Datum upisa : 28.11.2008

http://ronjenje.forumado.net

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od PasHke Čet Dec 23, 2010 2:59 am

Suunto Vytec
Sve u jednom! Sa transmiterom plus, ronjenje mi je pojednostavljeno mnogo. Ukoliko krenem da trosim vise vazduha (struja, turbo vodja, bezanje od ajkula, etc.) Smile obavestava me da skracujem zaron, da krenem ka safety stop-u. Veoma koristan gadget za one sto vole da zabiju glavu u neku rupu.
Dive plan, log book, povezivanje sa kompom, sve sto je potrebno za evidenciju i siguran zaron.
Air, Gauge i Nitrox mod sa 3 gasa, ppO2 od 1.4 do 1.6 i meshavine od 21 do 99%. baterije i u transmiteru i kompu brzo solo zamenjljive, dive simulator, visinsko ronjenje do 3000m,
Na pocetku sezone zamenio sam mu plastiku na displeju (mizernih 2 evra) i maltene nov kompjuter.
Vidljiv sa velikim ciframa, nocu displej svetli bas bas jako.
Jednom recju, veoma dobar komp! Malo je njih u koje licno imam full poverenja da nece crci u sred zarona. ....malo sam skeptican i zahtevan po pitanju elektronike pod vodom. Sledece jedino dolazi u obzir SOL kad skupim pare rendeer
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od ProUrke Čet Dec 23, 2010 5:44 am

@Milutin : nije ti ta disalica na slici po DIRu... Razz Very Happy

Koristio sam vise od 12 godina Aladin Pro, i licno sam najsretniji bio dok sam sa njime ronio jer UWATEC ima za moje shvatanje najbolji "raspored" informacija na displeju...
Zadnje tri godine koristim SUUNTO Vyper II, slican je Vytecu (mogucnost koristenja dve mesavine, PPO2 max 1.6, kompas...) i jako sam zadovoljan - generalni razlog zasto sam sa UWATEC-a presao na SUUNTA je zamena baterije primarno, a sekundarno sto imam najbolju mogucu cenu nabavke za SUUNTA... Very Happy
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od milutinm Čet Dec 23, 2010 8:01 am

ProUrke ::@Milutin : nije ti ta disalica na slici po DIRu... Razz Very Happy

Znam da nije al meni je lakse kad je sa desne strane, sa leve mi smeta.
milutinm
milutinm
Admin

Broj poruka : 286
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Dobre Vode(Bar)
Datum upisa : 28.11.2008

http://ronjenje.forumado.net

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od _ Pet Dec 24, 2010 3:54 am

Sunnto Vyper1. Bateriju sam sam zamenio pre 6 meseci a prethodna je trajala 4 godine. Pre tog sam se napatio sa aladinom. Urke je u pravu kad kaze da aladin ima bolji raspored informacija na ekranu ali tu se sve njegove vrline zavrsavaju.
Verujem da ce svaki danasnji savremeni kompjuter zadovoljiti bilo kog rekreativnog ronioca zvao se on uwatec, sunnto, mares, itd...

Za tehnicke ronioce ionako treba samo bottom timer i tablice.
Naravno lepo je ko sebi moze da priusti VR3.

PS
@milutine
disalica uopste nije po dir-u, a i stage se nosi s druge strane da bi mogao ne smetano da das dugo crevo partneru u nevolji.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od milutinm Pet Dec 24, 2010 6:44 am

Tuzi te me iz zabrani te mi da ronim, sto ne ronim po DIRu. Embarassed

@skylab
ista stvar kao i sa disalicom, lakse mi je sa desne strana. Inace regulatori su tako namesteni da nesmetano mogu da dam i regulator sa glavne boce i sa stege boce.
milutinm
milutinm
Admin

Broj poruka : 286
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Dobre Vode(Bar)
Datum upisa : 28.11.2008

http://ronjenje.forumado.net

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od Dixie RK Sebastian Pet Dec 24, 2010 9:51 am

milutinm ::Tuzi te zabrani te
Aj' što ne zna DIR, nego ga jebe i pravopis. Ovo gore, rođače, se piše zajedno...
Jbg, roniti se mora...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od . Pet Dec 24, 2010 11:21 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:07 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od ProUrke Pet Dec 24, 2010 11:55 am


@ Milutin - ja sam ti napisao za disalicu da bi se Nemanja upecao (jer disalica, jebiga, nije po DIR-ovcama), a ti se opusti i roni kakogod, samo nemo' duboko... Smile Smile Smile

vlada747 ::Cressi Edy.
Kompjuter i sat za svakodnevnu upotrebu.
Nabavljen u Leisurepro za 250 EUR.

Tri godine. Zamenjen kais, zamenjena baterija (posle dve godine svakodnevnog koriscenja).

Za moje potrebe sasvim OK.
DIVE,FREE, GAGE mode,
O2 do 50%, log 50 zarona, history, profile zarona.

Pozzzzz

Lazes - to si kupio tri kile Bonuxa i dobiJo ga u paketu... Razz Very Happy Very Happy Very Happy
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od _ Pet Dec 24, 2010 12:10 pm

milutinm ::Tuzi te me iz zabrani te mi da ronim, sto ne ronim po DIRu. Embarassed

@skylab
ista stvar kao i sa disalicom, lakse mi je sa desne strana. Inace regulatori su tako namesteni da nesmetano mogu da dam i regulator sa glavne boce i sa stege boce.

Urke je u pravu mi iz DIR-ovske sekte se na sve pecamo Very Happy Jos kad naleti nera DIR-ica! Very Happy Very Happy Very Happy

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od Damac Pet Dec 24, 2010 12:17 pm

Liquivision X1, ljepo svijetli u mraku:)
Zatvoreni, otvoreni krug, mogucnost stavljanja programa po osobnom izboru.
Damac

Damac

Broj poruka : 3
Datum upisa : 02.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od . Pet Dec 24, 2010 1:08 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:07 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od famen Ned Maj 08, 2011 8:19 am

A sta mislite o Mares Icon HD?

famen

Broj poruka : 53
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od milutinm Ned Maj 08, 2011 8:29 am

fensi igracka.
milutinm
milutinm
Admin

Broj poruka : 286
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Dobre Vode(Bar)
Datum upisa : 28.11.2008

http://ronjenje.forumado.net

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od SRDJAN Ned Maj 08, 2011 5:23 pm

E Milutine opisa ga u 2 reci savrseno Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od stojkuki Sre Maj 18, 2011 6:36 am

A jes dobro, igracka i to fenserica, ali dobro radi. Sasvim dobra sprava.
A s'obzirom da mu je i cena pala na recimo razumnu meru ondak je ok.
Licno trosim suunto stinger i mares nemo wide. I uvek oba. Jednom mi je suunto otkazao pod vodom oa je bilo povuci potegni. Srecom pred kraj, na safety stopu. Baterija. Iako je po njemu bila ok. Od tada uvek dva.
Kada ih poredim tu su negde. Iako mi je nemo drazi jer je veeeelik i ima veeeeelike brojeve.
(kad si coroskop ondak je vazno i to). Rgbm koji ima radi korektno. Ima sve sto treba.
Suntic jedino kolje bakterija koju moras da menjas u servisu. Algoritam slicno radi kao i kod maresa.
Oba imaju sve potrebne modove od air, nitrox, guage. Planer bolji kod suunta.
U sustini sve je to isto. Dume vise ili manje, fukcije uglavnom iste .... stvar navike. Dok se ne stigne do potrebe za necim krajnje ozbiljnim kao sto je pomenuti VR.

stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od ProUrke Uto Maj 24, 2011 12:30 am

stojkuki ::A jes dobro, igracka i to fenserica, ali dobro radi. Sasvim dobra sprava.
A s'obzirom da mu je i cena pala na recimo razumnu meru ondak je ok.
Licno trosim suunto stinger i mares nemo wide. I uvek oba. Jednom mi je suunto otkazao pod vodom oa je bilo povuci potegni. Srecom pred kraj, na safety stopu. Baterija. Iako je po njemu bila ok. Od tada uvek dva.
Kada ih poredim tu su negde. Iako mi je nemo drazi jer je veeeelik i ima veeeeelike brojeve.
(kad si coroskop ondak je vazno i to). Rgbm koji ima radi korektno. Ima sve sto treba.
Suntic jedino kolje bakterija koju moras da menjas u servisu. Algoritam slicno radi kao i kod maresa.
Oba imaju sve potrebne modove od air, nitrox, guage. Planer bolji kod suunta.
U sustini sve je to isto. Dume vise ili manje, fukcije uglavnom iste .... stvar navike. Dok se ne stigne do potrebe za necim krajnje ozbiljnim kao sto je pomenuti VR.

Na kom to Vyper-u treba da menjas bateriju u servisu, budi ljubazan pa nam objasni... Wink

A sto se tice ICON-a, fino izgleda i fino radi, ima ih dosta mojih prijatelja, i jako su zadovoljni - kad bude kostao 400e, bice odlican... Very Happy
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od stojkuki Uto Maj 24, 2011 12:36 am

Jesam li spomenuo Vyper????? Musmim da nisam, mislum, znao bih da ga imam, a neman ga... aaaaaaaa stinger .... ahaaaaa. Very Happy . Sala mala.
A sto se icon HD tice mislim da vani moze da se nadje i za manje od 400.

stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od ProUrke Uto Maj 24, 2011 1:00 am


Vatamistejkatumejka... Very Happy

Imam ti ja kljuc za Stingera, pa samo javi, ne treba ti serviser, samo normalan casovnicar... Wink)) Baterija + oring kostaju 8evara... Wink
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od stojkuki Uto Maj 24, 2011 1:10 am

Jeah, nice. Thx. Racunam na to.
Se javim ....

stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od Kalle Ned Feb 26, 2012 9:22 am

Shearwater predator

Kalle

Broj poruka : 3
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 16.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od perop Sre Jul 11, 2012 8:44 pm

Suunto Vyper, obican sivi, najobicniji Wink

bio u toplom bio u ladnom bio plitko bio pomalo i duboko i za 3 godine nikad nikakav problem, zamenio mu bateriju posle 2 godine i opet nikakv problem
malo je stroziji od Vyper II koliko sam ja uspeo da uporedim ali mi to ne smeta mnogo Wink

P.S. Srdjane mozda ti je poznat taj Suunto Wink

perop

Broj poruka : 32
Datum upisa : 05.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od SRDJAN Sre Jul 11, 2012 9:01 pm

Ne mogu samo da se setim koliko duboko je bio :-)
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od davi Pon Jul 16, 2012 1:40 am

Suunto Zoop kupljen proljetos malo su mi
dugmici pretvrdi ali sam sve u svemu zadovoljan.

davi

Broj poruka : 3
Datum upisa : 14.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji ronilacki kompijuter koristite? Empty Re: Koji ronilacki kompijuter koristite?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu