RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

+3
Sile
SRDJAN
famen
7 posters

Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od famen Pon Maj 23, 2011 1:11 am

Potpuno nov neupotrebljavan i neraspakovan B.C.D. Oceanic Excursion 2 QLR3 Velicina XL, kompletan sa dodatnim dzepovima za
integrisano opterecenje 2 kom.+ 2 kom. quick release. Cena 500 eura.

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Oceanic.th

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. P5230023.th


Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. P5230027.th


Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. P5230021.th


Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. P5230022.th


Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. P5230032.th








Poslednji izmenio feman dana Pon Maj 23, 2011 10:15 am, izmenjeno ukupno 1 puta

famen

Broj poruka : 53
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od SRDJAN Pon Maj 23, 2011 1:41 am

Ha,ha, pa nije 1.April pa da se tako surovo salis
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od famen Pon Maj 23, 2011 2:15 am

SRDJAN ::Ha,ha, pa nije 1.April pa da se tako surovo salis
O, pa zasto bi to trebala biti surova sala? Naprotiv ti mora da se salis da se ja salim! Mozda sam neupucen! Radi se o tipu 2. Jedino ako ne mislis da je sala sto je cena tako niska?
Mada tebi bi licno bilo skupo i da je 20 eura. A mozda ti je I B.C neupotrebljiv jer se nekada i bez njega moglo!!!

famen

Broj poruka : 53
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od SRDJAN Pon Maj 23, 2011 2:57 am

Koliko se dalo primetiti do sada, uvek imas neke nenormalne cene i "pametna" objasnjenja, pa zar mislis da su clanovi ovog foruma tolike budale da ih neko muze za stvari koje vrede polovinu cene
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od SRDJAN Pon Maj 23, 2011 3:08 am

A sto se poznavanja opreme tice, malo se boje razumem od tebe, ne postoji ni jedan rekreativni BC koji vredi te pare
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od famen Pon Maj 23, 2011 3:20 am

SRDJAN ::A sto se poznavanja opreme tice, malo se boje razumem od tebe, ne postoji ni jedan rekreativni BC koji vredi te pare

To sto ti imas kojekakva zvanja u ovoj oblasti, ne mora nista posebno da znaci. Vise puta se pokazalo da sto vise "cvaraka" neko ima, veci drkos postaje. A ti si prijatelju toliko pun sebe da ti predlazem da lepo kontaktiras sve proizvodjace opreme i da im ga se naj....s majke, kako iko sme da formira svoje cene bez tebe i tvog znanja i ostalih tvojih sranja!
[b]E sad bi bilo najbolje da postavis taj link na kome se vidi da se ovaj BCD moze kupiti i ovde dopremiti za duplo manje pare! Nesto se bas i ne secam da si me ikada pobio u bilo kakvoj tvrdnji da cenim opremu duplo vise od realnih cena.
Takodje me zanima gde si to imao prilike da isprobas ovaj model koji je dostupan tek od feb.2011 god?

famen

Broj poruka : 53
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od famen Pon Maj 23, 2011 3:42 am

SRDJAN ::A sto se poznavanja opreme tice, malo se boje razumem od tebe, ne postoji ni jedan rekreativni BC koji vredi te pare

Bas me zanima kako se mozes razumeti u nesto sto jos nisi ni imao prilike da vidis a kamoli da probas. Na zvanicnom sajtu ti pise da je tek februara pusten u prodaju za Americko trziste, a aprila meseca 2011-te za ostatak zemljine kugle!

(Nemoj se brate toliko provaljivati, provalice nas da radimo zajedno.)

famen

Broj poruka : 53
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od famen Pon Maj 23, 2011 3:44 am

SRDJAN ::Koliko se dalo primetiti do sada, uvek imas neke nenormalne cene i "pametna" objasnjenja, pa zar mislis da su clanovi ovog foruma tolike budale da ih neko muze za stvari koje vrede polovinu cene

Licno mislim da je tvoj posao "MUZA", objasni narodu da tvoje usluge zaista toliko vrede i sta sve placaju tim parama! Tebi je sve papreno osim tvoje ponude.
Reci mi jel to tvoja licna osveta u pitanju ili imas neki drugi problem?

famen

Broj poruka : 53
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od SRDJAN Pon Maj 23, 2011 4:56 am

Ti ocigledno imas problem u svojoj glavi, juce si se pojavio i sad se pravis pametan, niko nije ocenjivao da li nesto valja ili ne, problem je sto za te tvoje fantomske cene ljudi mogu kupiti mnogo ozbiljniju opremu od one koju nudis.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od Sile Pon Maj 23, 2011 7:39 am

Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od SRDJAN Pon Maj 23, 2011 7:56 am

Ma bre Sile gubis vreme, pa i Milutin je vise puta kacio linkove sa cenama pa je on uvek imao neki komentar, verujem kad bi se covek potrudio da bi nasao i za 300, sto je po meni i plafon cena za bilo koji rekreativni BC, znam ja da ima po internetu svasta, imas regulatora koji su po 1000 i vise evra, a Apeks je majka za njih, a cena.... Znas kako nas narod kaze, dok je ovaca bice i sisanja, samo sto ja smatram da clanovi ovoga foruma nisu ovce i da nisu zasluzili da ih neko pravi budalama.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od famen Pon Maj 23, 2011 9:29 am

SRDJAN ::Ti ocigledno imas problem u svojoj glavi, juce si se pojavio i sad se pravis pametan, niko nije ocenjivao da li nesto valja ili ne, problem je sto za te tvoje fantomske cene ljudi mogu kupiti mnogo ozbiljniju opremu od one koju nudis.

Izvini prijatelju sto sam ti uzdrmao prostor. Zaista nisam imao pojma da se o tome radi da je ovo u stvari forum ljubitelja Srdjana i Mulitina
i da ostali nisu pozeljni ovde. Sta da se radi kad je covek navikao da se oprema na vojnom otpadu, naravno da mu je ostalo skupo.

famen

Broj poruka : 53
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od famen Pon Maj 23, 2011 9:56 am

499.99+196USD=695.99 USD Carina se placa na ukupan iznos vrednosti robe i svih transportnih troskova, pa kaze 695.99+12% carinskih dazbina=
779.51usd + 18% PDV= 919,82usd = 649 eura

A poceli smo samo od samo 355????
Jos jedan ljubitelj Srdjana. Prijatelju a "shipping rate to Serbia 196 USD" se ne racuna, donece ti deda mraz? Vidi se ljudi da nemate iskustva sa tim stvarima, na ebay-u se pojavljuju cesto "povoljni ponudjaci" koji svoju ponudjenu cenu peglaju preko postarine, a ko ponudi normalnu cenu, obicno ponudi i normalnu cenu transporta http://cgi.ebay.ca/Oceanic-Excursion-2-BCD-BioFlex-Back-Inflation-BC-XL-/260788921676?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cb83b254c
569.95+75 troskovi transporta=644.95usd + 12% carina= 722.34 + 18% = 852.36usd = 601 eura

Uvek pogledajte i troskove transporta jer vam Srdjan i Sile nece porucenu robu doneti po povratku iz Amerike za dz...


famen

Broj poruka : 53
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od famen Pon Maj 23, 2011 10:28 am

SRDJAN ::Ti ocigledno imas problem u svojoj glavi, juce si se pojavio i sad se pravis pametan, niko nije ocenjivao da li nesto valja ili ne, problem je sto za te tvoje fantomske cene ljudi mogu kupiti mnogo ozbiljniju opremu od one koju nudis.

Ovo je toliko ocigledno da stitis necije interese, verovatno zbog provizije koju imas od koga? Bozane, Radovana,Posejdona ili Pocuce au da od njega nemas vise.
Bas me zanima koji ti problem imas samnom, ako to pokusavas da mi vratis ono za Veska od one godine, zaobidji me. Ja svoju opremu prodajem, sto vama ocigledno smeta! A sta ti ljudima prodajes, M... za bubrege, praveci se prepametan (SVOJSTVENO RIBAMA, ZAR NE?). Celokupno iskustvo koje ti imas oko uvoza se svodi na uvoz Montenegrian prepotency i imas ga u izobilju jer ga nemas gde prodati sem da ga ponekad re-exportujes nazad u maticnu drzavu.

famen

Broj poruka : 53
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od SRDJAN Pon Maj 23, 2011 12:54 pm

Ti si ocigledno malo retardiran i ne znas o cemu pricas, lupetas gluposti koje ne razumem, uostalom nisi se ni predstavio tako da nemamo o cemu da diskutujemo vise, nije ti ovo pijaca
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od posejdon Pon Maj 23, 2011 11:33 pm

Molicu te Feman da ne poturas moje ime u tvoje prljave kampanje ako nisi upucen. Malo se raspitaj pa ces videti da Srdjan pljuje i po svemu mome ali se ja ne ljutim jer je to njegov fazon. Ja sam ga upoznao i veruj mi da to nije ovaj lik sa foruma. U svakom slucaju oduzmi moje ime sa liste njegovih sponzora. Ovde se druzimo i upoznajemo pa i trgujemo ali ne mozes ti tako doci pa popljuvati frustrirano svakoga. Ako ne mozes dati pribliznu fabricku cenu robi onda se ne turkaj gde ti nije mesto. Svi mi znamo gde mozemo kupiti robu po jakoj ceni sa naplacenim prevozom, carinom, pdv-om i procentom ali i sa garancijom.
Ajd sad razmisli malo a ja te pozdravljam ronilackim pozdravom
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od ProUrke Uto Maj 24, 2011 1:44 am


Hehehehe...

Pa ovo je bolje od VB... Very Happy

E, Feman-e, Srdjan kupuje dosta opreme od mene, i veruj mi da nema proviziju nikakvu... Sad ce jos i on da se naljuti na mene... Very Happy

I evo ovako, za pare za koje ti nudis ovaj BC ja evo nudim :
1. Aqualung Balance ( http://www.aqualung.com/uk/content/view/76/160/ ) i POKLANJAM Apeksov regulator AT20/US4... ili
2. Aqualung Zuma Travel ( http://www.aqualung.com/uk/content/view/331 ) i POKLANJAM Apeksov regulator ATX40/DS4

Sve novo, nikad koristeno, neotpakovano...

Ivan Urosevic, od ranije poznatiji Organima kao URKE Smile
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od mr joy Uto Maj 24, 2011 2:53 am

Moze svako da prodaje opremu po forumu. Moze da cena bude nerealno visoka, ali to ce biti njegov problem. Isto tako moze svako da napise svoj komentar o opremi ili o ceni date opreme.
Ali bez vredjanja. To vazi i za teb Feman. Kao sto sam ranije i Srdjana par puta upozorio i od tada pise veoma kulturno, na cemu se zahvaljujem.
Tako molim i tebe da ako neko napise neki negativan komentar o opremi ili o ceni , da to prihvatis i bez vredjana da komentarises.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od Sile Uto Maj 24, 2011 5:24 am

Neverovatno kako skoro svaka tema mora da se pretvori u svoju suprotnost, odnosno u neku vrstu prepirke ko je u pravu, ako ne. Zaista nemam pojma ko se nalazi iza nadimka „femen“, a isto tako se ni sa Srđanom, osim preko foruma ne poznajem. Takođe mislim da je OCEANIC dobra firma i još dalekih devedesetih sam kod njih viđao izvrsnih stvari. Takođe kao i ostale firme (ili kako se to sada govori „brendovi“), i ona u svojoj ponudi ima od prosečnih do vrlo loših stvari i to je sasvim normalno. Takođe što se cena tiče i tu su stvari neujednačene, pa različite firme za isti ili sličan kvalitet imaju više ili niže cene.
Svi mi koji se duže vreme bavimo ovom aktivnošću (ronjenjem), pratimo sve te informacije na različite načine. Neko nešto sazna putem svog, a neko i putem tuđeg iskustva. I oba puta su dobra, jer na svom iskustvu se može videti direktno, a na tuđem, u zavisnosti koliko je poznata dotična osoba, informacije se mogu prihvatati na „ovaj“ ili „onaj“ način. Tako se stiče neko mišljenje koje se kasnije podržava i brani do granice kada nas neko drugi svojim argumentima (dobrim i prihvatljivim) ne uveri u suprotno, pa promenimo mišljenje. I to ide u nedogled. Dakle oko toga ko bolje zna, se ne treba prepirati, već treba dobrim argumentima braniti svoje mišljenje, ne vređajući sagovornika.
feman ::Jos jedan ljubitelj Srdjana.
Pošto si od skora na forumu, što je naravno nebitno, jer si mogao da ga pratiš i samo čitanjem od ranije, predpostavljam da nisi stigao da pročitaš baš sve topike. Pa ako je tako, verovatno nisi stigao da pročitaš i naše prepiske u kojima se Srđan i ja nismo baš usaglašavali oko nekih stvari, ali i one u kojima smo imali isto mišljenje. Da si bio malo pronicljiviji, video bi da ja ipak imam 55 godina i da u tim mojim godinama više ne mogu imati „ljubitelje“ niti bilo šta slično. Ja sam sa svojim „idolima“ završio pre bar četrdesetak godina i svoje mišljenje baziram na iskustvu stečenom (ja se izvinjavam ako sam pogrešio, ali tvoj kratak fitilj mi to nagoveštava) na bar duplo više godina nego što ih ti imaš. Mala digresija... ponekad se pitam što uopšte i pričam o ovakvim stvarima sa onima koji skoro mogu da mi budu i unuci, a odgovor nađem u tome da ipak ima tu među vama i onih koji poštuju mudrost i neko, godinama sticano znanje. Pa da se vratim na započeto... Čitajući tvoju prepisku sa Srđanom video sam tvoje pitanje, a i njegov neodgovor, pa reših da postavim link koji si od njega tražio:
feman ::E sad bi bilo najbolje da postavis taj link na kome se vidi da se ovaj BCD moze kupiti i ovde dopremiti za duplo manje pare!
Nije baš duplo, ali jeftinije jeste. Jako mi je glupo da ti objašnjavam ono što i sam radiš, a i znaš... Dakle sve te tvoje računice se svode na „konobarske“ i ti to znaš, jer niko odavde nije toliko neobrazovan pa da ne zna da ne treba da poplaća sve to što si naveo. Ne putuješ van Srbije samo ti pa da jedini znaš kako se to radi, znamo to i mi. Drugo, tvoja roba - tvoja cena... i to je OK, ali to važi kada prodaješ na Limundu ili Kupindu, tamo gde auditorijum nije isti kao i ovde na ovom forumu. Mi ovde ako nešto i prodajemo, nismo trgovci koji od toga žive, već prodajemo nešto što nam ne treba, ili želimo da zamenimo za nešto bolje ili drugačije ili ... I veruj mi, uvek smo na nekoj finansijskoj „šteti“.
feman ::Uvek pogledajte i troskove transporta jer vam Srdjan i Sile nece porucenu robu doneti po povratku iz Amerike za dz...
Varaš se, nemaš pojma koliko jedni drugima izlazimo u susret i kad god možemo pomažemo se. Naravno ima tu i tamo i onih drugih, kao i svuda. Svi mi živimo kao jedna velika porodica, pa ako ja već idem u Ameriku, a što ne bih za DŽ doneo nekome nešto, ako to mene ništa ne košta. Naravno da ako me košta naplatiću samo ono što me košta van mojih privatnih troškova, ali to nije zarada, to bi platio i taj kome donosim da tamo ode.

I još nešto bih dodao... napljuva onu devojku iz Hrvatske bez razloga... Mogao si da joj kažeš i samo da dođe po to što hoće da kupi kod tebe, a onda nek iznese iz Srbije kako god hoće. A možda ona ima nekoga od nas ko će, kad ide na ronjenje kod njih, da joj to u svom prtljagu odnese. U svakom slučaju nije na mestu takvo tvoje ponašanje, ne bar ovde na ipak „našem“, a trebalo bi da bude i „tvom“ forumu.

Prijateljski pozdrav
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od stojkuki Uto Maj 24, 2011 5:38 am

A bre Sile, sto trosis reci na ovakve gluposti. Ne vredi !
Vidis da je baja kupio nov trimer za sisanje pa trazi ovce ... Ali ovo je dobrim delom pogresno mesto za tako nesto. Ovde se najvecim delom krecu ljudi koji rone i koji kada kupuju nesto sunjaju netom i traze gde i sta ... Pogotovo sto je u ovoj zemlji malo onih koji mogu da odrape onako siroko, daj pa sta kosta da kosta ...
I u pravu si ne putuje samo on. Svi mi putujemo ako nista drugo ono na neko ronjenje, sluzbeni put, ... odmor, a onda se tamo kupuje. A i donose nam prijatelji, a i net funkcionise, ...
Ako i kupujemo ovde nesto, to je onda kada se nema vremena za sunjanje, kada je razlika toliko mala da se ne isplati truda, ...
No da se vratimo temi. Trgovac i to los, pa ne vredi truda. I jos ulazi u diskusiju sa ljudima kojima pokusava da proda !!!

Za 500 ojra koliko trazis moze se kupiti mnooogo ozbiljniji BC i to u Srbiji !!!
Ne kazem da je los, daleko od toga, ali ...

Fenman, mozda ti je bolja lokacija za ponudu ovakvih stvari www.kupujemprodajem.com. Ipak tamo ima daleko manje ljudi koji znaju.

stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od famen Sre Maj 25, 2011 12:02 am

posejdon ::Molicu te Feman da ne poturas moje ime u tvoje prljave kampanje ako nisi upucen. Malo se raspitaj pa ces videti da Srdjan pljuje i po svemu mome ali se ja ne ljutim jer je to njegov fazon. Ja sam ga upoznao i veruj mi da to nije ovaj lik sa foruma. U svakom slucaju oduzmi moje ime sa liste njegovih sponzora. Ovde se druzimo i upoznajemo pa i trgujemo ali ne mozes ti tako doci pa popljuvati frustrirano svakoga. Ako ne mozes dati pribliznu fabricku cenu robi onda se ne turkaj gde ti nije mesto. Svi mi znamo gde mozemo kupiti robu po jakoj ceni sa naplacenim prevozom, carinom, pdv-om i procentom ali i sa garancijom.
Ajd sad razmisli malo a ja te pozdravljam ronilackim pozdravom

PRIMI MOJE ISKRENO IZVINJENJE! Zaista nemam nista protiv tebe. Pretpostavljam da znam razlog, zasto mi se nakacio, samo sto on to nece da prizna. On je poceo mene da pljuje a ne ja njega, tako da mi time samo potvrdjuje o cemu se radi, jedino sto bih voleo da to javno prizna.
Sto se tice trgovine, pa svi ovde navode ebay kao neki reper i ukoliko porucis odatle moras platiti i prevoz i carinske dazbine bez daljnjeg. Takodje verovatno znate da se u Kini cesto moze naci sto-sta od kopija ronilacke opreme, bas upravo iz razloga sto proizvodjaci sve vise preusmeravaju proizvodnju tamo. Cene se obicno krecu oko 50% nize od fabrickih cena.

famen

Broj poruka : 53
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od famen Sre Maj 25, 2011 10:05 am

Sile ::Neverovatno kako skoro svaka tema mora da se pretvori u svoju suprotnost, odnosno u neku vrstu prepirke ko je u pravu, ako ne. Zaista nemam pojma ko se nalazi iza nadimka „femen“, a isto tako se ni sa Srđanom, osim preko foruma ne poznajem. Takođe mislim da je OCEANIC dobra firma i još dalekih devedesetih sam kod njih viđao izvrsnih stvari. Takođe kao i ostale firme (ili kako se to sada govori „brendovi“), i ona u svojoj ponudi ima od prosečnih do vrlo loših stvari i to je sasvim normalno. Takođe što se cena tiče i tu su stvari neujednačene, pa različite firme za isti ili sličan kvalitet imaju više ili niže cene.
Svi mi koji se duže vreme bavimo ovom aktivnošću (ronjenjem), pratimo sve te informacije na različite načine. Neko nešto sazna putem svog, a neko i putem tuđeg iskustva. I oba puta su dobra, jer na svom iskustvu se može videti direktno, a na tuđem, u zavisnosti koliko je poznata dotična osoba, informacije se mogu prihvatati na „ovaj“ ili „onaj“ način. Tako se stiče neko mišljenje koje se kasnije podržava i brani do granice kada nas neko drugi svojim argumentima (dobrim i prihvatljivim) ne uveri u suprotno, pa promenimo mišljenje. I to ide u nedogled. Dakle oko toga ko bolje zna, se ne treba prepirati, već treba dobrim argumentima braniti svoje mišljenje, ne vređajući sagovornika.
feman ::Jos jedan ljubitelj Srdjana.
Pošto si od skora na forumu, što je naravno nebitno, jer si mogao da ga pratiš i samo čitanjem od ranije, predpostavljam da nisi stigao da pročitaš baš sve topike. Pa ako je tako, verovatno nisi stigao da pročitaš i naše prepiske u kojima se Srđan i ja nismo baš usaglašavali oko nekih stvari, ali i one u kojima smo imali isto mišljenje. Da si bio malo pronicljiviji, video bi da ja ipak imam 55 godina i da u tim mojim godinama više ne mogu imati „ljubitelje“ niti bilo šta slično. Ja sam sa svojim „idolima“ završio pre bar četrdesetak godina i svoje mišljenje baziram na iskustvu stečenom (ja se izvinjavam ako sam pogrešio, ali tvoj kratak fitilj mi to nagoveštava) na bar duplo više godina nego što ih ti imaš. Mala digresija... ponekad se pitam što uopšte i pričam o ovakvim stvarima sa onima koji skoro mogu da mi budu i unuci, a odgovor nađem u tome da ipak ima tu među vama i onih koji poštuju mudrost i neko, godinama sticano znanje. Pa da se vratim na započeto... Čitajući tvoju prepisku sa Srđanom video sam tvoje pitanje, a i njegov neodgovor, pa reših da postavim link koji si od njega tražio:
feman ::E sad bi bilo najbolje da postavis taj link na kome se vidi da se ovaj BCD moze kupiti i ovde dopremiti za duplo manje pare!
Nije baš duplo, ali jeftinije jeste. Jako mi je glupo da ti objašnjavam ono što i sam radiš, a i znaš... Dakle sve te tvoje računice se svode na „konobarske“ i ti to znaš, jer niko odavde nije toliko neobrazovan pa da ne zna da ne treba da poplaća sve to što si naveo. Ne putuješ van Srbije samo ti pa da jedini znaš kako se to radi, znamo to i mi. Drugo, tvoja roba - tvoja cena... i to je OK, ali to važi kada prodaješ na Limundu ili Kupindu, tamo gde auditorijum nije isti kao i ovde na ovom forumu. Mi ovde ako nešto i prodajemo, nismo trgovci koji od toga žive, već prodajemo nešto što nam ne treba, ili želimo da zamenimo za nešto bolje ili drugačije ili ... I veruj mi, uvek smo na nekoj finansijskoj „šteti“.
feman ::Uvek pogledajte i troskove transporta jer vam Srdjan i Sile nece porucenu robu doneti po povratku iz Amerike za dz...
Varaš se, nemaš pojma koliko jedni drugima izlazimo u susret i kad god možemo pomažemo se. Naravno ima tu i tamo i onih drugih, kao i svuda. Svi mi živimo kao jedna velika porodica, pa ako ja već idem u Ameriku, a što ne bih za DŽ doneo nekome nešto, ako to mene ništa ne košta. Naravno da ako me košta naplatiću samo ono što me košta van mojih privatnih troškova, ali to nije zarada, to bi platio i taj kome donosim da tamo ode.

I još nešto bih dodao... napljuva onu devojku iz Hrvatske bez razloga... Mogao si da joj kažeš i samo da dođe po to što hoće da kupi kod tebe, a onda nek iznese iz Srbije kako god hoće. A možda ona ima nekoga od nas ko će, kad ide na ronjenje kod njih, da joj to u svom prtljagu odnese. U svakom slučaju nije na mestu takvo tvoje ponašanje, ne bar ovde na ipak „našem“, a trebalo bi da bude i „tvom“ forumu.

Prijateljski pozdrav

Ovakav nacin razgovora prihvatam najnormalnije, kao i svaku navedenu sugestiju. Zaista korektno sa tvoje strane i zaista to tako mislim. Nisam obratio paznju na godine jer pisem samo u kratkim pauzama kad dobijem malo vremena, tako da mi verovatno dosta stvari promakne. Nisam duplo mladji od tebe ali svakako jesam mladji, imam 40 god. Ovo dozivljavam kao pozitivnu kritiku koja zasluzuje moje javno izvinjenje tebi a i svim ostalima koji zele da "zakopamo" ratne sekire. Bice prilika da se i vidimo, nadam se, te ces me upoznati i videti da nisam bas takav kao sto sam se predstavio ovde na forumu.
P.S. Placam pice kad se sretnemo, a do tada pozdrav i jos jednom izvini ako sam te necim uvredio!

famen

Broj poruka : 53
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od Sile Sre Maj 25, 2011 12:03 pm

Taman posla da se vređam, nekada se malo šalim, mada "u svakoj šali ima i malo šale" Very Happy
Niko od nas ovde nije loš niti ima "maliciozne" misli, nekada se u nečemu ne slažemo, ali to ne znači i da hoćemo jedni drugima da iskopamo oči.

Za piće uvek raspoložen, a naravno i za druženje Laughing
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C. Empty Re: Oceanic Excursion 2 QLR3 B.C.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu