RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nesreca u Molnár János pecini

3 posters

Ići dole

Nesreca u Molnár János pecini Empty Nesreca u Molnár János pecini

Počalji od mr joy Sre Sep 21, 2011 8:12 am

Danas popodne je umro ronioc u toku "istrazivanja" pecine Molnár János. Ronioc je bio star 37 godina i navodno pri kraju zarona je javio da mu je lose. Posto su bili na samom izlazu, odmah su ga izvadili na suvo i probali ozivljavanje. Nakon 50 min. odustali su od daljnjeg ozivljvanja.
Ne zna se jos uzrok smrti. Ronioci su ronili na 47 metara, 90 minuta.
Moje licno misljenje.
I prosle godine se dogodila jedna nesreca samo se o tome cutalo jer se zavrsila srecno i niko nije stradao. Problem je u tome sto se pod nazivom "istrazivanje" vrsila ronjenja za pare I nisu birali koga vode u pecinu, vazno je bilo da se plati. I ja sam na neki nacin bio deo toga jer sam vodio ljude, ali uvek sam obracao paznu da ne vodim pocetnike.

Cim dobijem vise informacija, napisacu cu.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nesreca u Molnár János pecini Empty Re: Nesreca u Molnár János pecini

Počalji od mr joy Čet Sep 29, 2011 7:16 pm

Nove vesti.
Ronilac je nakon izvrsenog zarona izasao iz vode i krenuo prema mestu da se raspremi. Tu mu je pozlilo. Odmah je obavesten specijalista barokomore i hitna pomoc 45 min su probali ozivljavanje ali bez uspeha.
Prema informacijama policije ronilac je umro zbog gasne embolije. Postavlja se pitanje, da li je nesreca imala veze sa zaronom.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nesreca u Molnár János pecini Empty Re: Nesreca u Molnár János pecini

Počalji od Silent Čet Sep 29, 2011 7:48 pm

Uvek je strasno i tuzno cuti tako nesto, a razlog sto uopste komentarisem na ovu temu je sto sam licno doziveo incident na zaronu, veoma plitkom, kratkom, ma nista, koji me zamalo kostao glave, i zakljucak je da nije tu jedan faktor rizika koji te ubije onako iznenada bez opomene, uvek se tu "udruzi" vise faktora koji dovedu do loseg ili ne daj boze tragicnog ishoda.

U mom slucaju, a verujem i u slucaju nesrecnog ronioca veliki broj faktora se odnosi na opste zdravstveno stanje organizma, konkretno ja sam imao 35 godina, 20++ kilograma viska, premalo se kretao, imao granicno visok krvni pritisak, zaronio u hladnu vodu...

Mislim to se sve svodi na ono "zdrav zivot itd", ali ne treba to shvatati olako tipa "Danas sam procitao u novinama da cigare ubijaju, toliko sam se prepao da vise ne citam novine"...

Tako da se slazem da je veoma diskutabilno da li je nesreca imala veze sa zaronom, u stvari to je malo nesrecno formulisano, imala je veze, ali samo kao konacni faktor "okidac" svih ostalih faktora koji su bili prisutni i pre zarona, samo su tu dobili priliku da se iskazu.

Jer ako imate zaron u kome ucestvuje X ronilaca, u ne nekim ekstremnim uslovima, i svi izrone a samo jedan sa problemom, onda je problem definitivno sa tim roniocem, ako iskljucimo faktor kvar na opremi, i neki suludi postupak (katapultiranje i sl), ostaje samo opste stanje njegovog organizma. E sad, svi mi znamo da ne treba roniti kad si prehladjen i sl, ali realno narocito mi koji nismo u "cvetu mladosti", pa plus vodimo stresan zivot (a ko ga u ovoj zemlji ne vodi), jos ako tu dodamo 2-3 hronicna faktora rizika, to je bas nesrecan slucaj u pokusaju.

Sve ovo pisem da, ako se neko prepozna u ovome, ne nauci da uradi nesto povodom toga iz licnog iskustva bliske smrti kao ja, nego kao svaki pametan covek iz iskustva drugih.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nesreca u Molnár János pecini Empty Re: Nesreca u Molnár János pecini

Počalji od Lukaaa Uto Sep 10, 2013 1:35 pm

ja sam hteo nesto da pitam konkretno kod mene .ronim vec godine ,imam oko trdesetak zarona od toga nekihpetnestak preko dvadest metara dok je najdublji zaron tridest pet metara.u pocetku sam imao blazi oblik narkoze tek na tridesetak metara a sad mi se javlja narkoza na nekih dvadest metara.da li mr you mozes da mi objasnis zasto se sad toliko rano javlja kadsam bio na trideset i kusur metara i imao sam blazi oblik.hvala unapred.

Lukaaa

Broj poruka : 1
Datum upisa : 10.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nesreca u Molnár János pecini Empty Re: Nesreca u Molnár János pecini

Počalji od mr joy Sre Sep 11, 2013 6:50 pm

Pozdrav Lukaaa,

da bi ti mogao odgovoriti, molim te da mi napises tacno koje simptome si primetio. Moguce je da kao pocetnik jos nisi primetio blage simptome na 20 metara, vec samo jace znake na 30 metara. A sad kad vec imas malo vise zarona, poceo si da primecujes i blaze simptome. ALi moguce je i da si bio malo vise umoran.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nesreca u Molnár János pecini Empty Re: Nesreca u Molnár János pecini

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu