RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

da li kao profesionalci imate popust za opremu?

3 posters

Ići dole

da li kao profesionalci imate popust za opremu? Empty da li kao profesionalci imate popust za opremu?

Počalji od mikal Čet Okt 11, 2012 7:31 pm

Bez zelje da ulazim u kanale distribucije i prodaje ronilacke opreme na balkanu, i u biznis nekih clanova ovog foruma, pitao bih instruktore koji se instruktorskim poslom bave profesionalno, da li od proizvodjaca ili nekih vecih distributerskih kuca imaju popust kada kupuju opremu za sebe?
Ako podjem od toga da sam ove godine preko sto ljudi odveo na prvi uron i da sam imao jos sigurno preko dvesta iskusnih ronioca i da skoro sa svakim prodiskutujem malo na temu opreme, znaci da ja na neki nacin radim marketing za kucu ciju opremu koristim.
E pa mislim se sad ja, bilo bi lepo i da ja imam neku korist od toga. Ali nesto i nemam, odnosno vecina distributera je vezana za DC i preko njih vrsi distribuciju. Tako da sam ja resio da vise necu da budem podvodni maneken za ronilacku opremu i da cu sve natpise na opremi (a ima ih previse) da uredno pokrijem.
Kakva su vasa iskustva po tom pitanju?

mikal

Broj poruka : 36
Lokacija : Niš
Datum upisa : 27.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

da li kao profesionalci imate popust za opremu? Empty Re: da li kao profesionalci imate popust za opremu?

Počalji od Karabiner Čet Okt 11, 2012 11:06 pm

da li kao profesionalci imate popust za opremu? Haha_oh_wow.jpg

Karabiner

Broj poruka : 26
Datum upisa : 15.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

da li kao profesionalci imate popust za opremu? Empty Re: da li kao profesionalci imate popust za opremu?

Počalji od mr joy Pet Okt 12, 2012 1:48 am

Kao instruktor ne verujem da ces od bilo kog proizvodjaca dobiti popust. Najbolje ako nadjes nekog ko se bavi prodajom opreme, bilo da je to neki DC ili prodavnica ili diler, pa sa njima da se dogovoris da dobijes popust.
AKo te interesuje pusti mi PP.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

da li kao profesionalci imate popust za opremu? Empty Re: da li kao profesionalci imate popust za opremu?

Počalji od mikal Sub Okt 13, 2012 10:06 pm

hvala na ponudi Mr. Joy, ali poenta pitanja je bila, ZNAM da prozvodjaci i lokalni distributeri imaju posebne ponude za DC i course directore a verovatno i za instruktore, da li vi kao profesionalci imate pristup tome.
Ja sam npr samo sa instr.karticom dobio aqualung calipso za 130 eura ili uwatec kompas za 40. ali sam takodje i video ponudu maresa za instruktore sa npr avanti open h. 26e.
I ne vidim sta je toliko smesno Karabineru?

mikal

Broj poruka : 36
Lokacija : Niš
Datum upisa : 27.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

da li kao profesionalci imate popust za opremu? Empty Re: da li kao profesionalci imate popust za opremu?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu