RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Licenciranje instruktora u Srbiji

+9
medigo
Silent
Damjan
Maras
perop
Karabiner
.
mr joy
SRDJAN
13 posters

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od SRDJAN Sre Nov 14, 2012 1:45 am

Sto pitas, da neces da se kandidujes
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od djuro strugar-stari Sre Nov 14, 2012 2:25 am

Naravno da necu , imam manu , lose podnosim lazne velicine i lazne autoritete ,a uprava Sopasa nazalost vrvi od njih , a iskreno mislim da si bolji od vecine njih , tako da ti zelim srecu ,ako ti je to zelja , mozda i promenis nesto nabolje .
djuro strugar-stari
djuro strugar-stari

Broj poruka : 58
Datum upisa : 24.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od SRDJAN Sre Nov 14, 2012 2:53 am

Zelja mi jeste da neke stvari promenim, a politika me ne zanima, ako se otvori neko mesto koje se tice konkretnog rada, gde mogu da uticem na bezbednost i kontrolu, kao i da pomognem svim ljudima bez obzira na asocijaciju rado cu prihvatiti, u protivnom nemam interesovanja.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od medigo Čet Nov 15, 2012 1:43 am

Pera je hit... Pise nepovezano...
Da znas da i nije losa sva ova prica, ipak ovo kod Vas gura Ministarstvo i sva prica dal treba ili ne je bespotrebna jer je to obavezno... Da ovo ima u CG rjesili bi se Bleska i idiota koji ne znaju da rone niti su ronili ikada do sada... Jednostavno ce da otpanu oni koji zasluzuju, a oni koji vole i hoce da rade imace zastitu drzave jer je ona to propisala...
Pa Beli jbg, zao mi... Osta je ti jos samo FB, pa da pises onim Babama kako si bio lepi i jak...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od djuro strugar-stari Čet Nov 15, 2012 1:50 am

Ma Pera je takav , pise nepovezano ali mi je zabavno da ga pratim na vise foruma , a sto se tice Crne Gore , nadam se Medigo da ce i kod Vas da donesu takav zakon , i jednog dana ga i primene , ali po svemu sudeci jos ce puno vode proteci i Dunavom i Limom , pa da to zazivi , ali zdravlja boze jos smo mladi .
djuro strugar-stari
djuro strugar-stari

Broj poruka : 58
Datum upisa : 24.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od Silent Čet Nov 15, 2012 1:52 am

@Medigo: Jel se ti zezas ili se pravis da ne vidis totalnu paralelu izmedju RCUD-a i onoga sto SOPAS hoce da postane, bar slobodno tumaceci ovaj njihov pravilnik?

Kazes "ipak ovo kod vas (nas) gura Ministarstvo i sva prica dal trebe ili ne je bespotrebna jer je to obavezno..."

A kod vas to ne gura ministarstvo? Blesko ne radi po slovu zakona? Nije ga osnovalo i zvanicno je deo MUP-a? Odgovor na sva ova pitanja je potvrdan, bar zadnji put kada sam gledao? Zar ne?

U cemu je dakle razlika koju si ti uocio, a meni je promakla? Blesko nema pozicije koje drzi i siroko zloupotrebjava po sili zakona kod vas? Samo sto to kod vas ne valja, a kod nas ce da bude savrseno, zato sto ce to isto da rade ljudi kojima nece da padne na pamet da zloupotrebe propisane moci (a te namere su nedvosmisleno iskazali kroz ovaj pravilnik)??? E nece biti.

Kao kad bih ja sad hvalio vas RCUD i rekao isto to tipa "Super, to je kod vas reseno po slovu zakona, za to je proglasena nadleznom institucija u okviru ministarstva, i tu nema sta da se raspravlja da li treba ili ne jer je to obavezno".

Pusti sad i Bleska i Belog, neka se svaki kuva u corbi koju sam kuva, nego pricamo o sistemskom resenju (unakazenju) ronjenja.
Opet ponavljam NEBITNO KO nesto radi, BITNO JE STA radi. Ili gresim?

Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od medigo Čet Nov 15, 2012 2:24 am

Silent jebiga nisi u pravu...
Ali uopste nisi u pravu, naravno da je u CG donesena uredba mimo zakona o sportu. Uredba koja je u CG donesena a tice se ronjenja je donesena na osnovu nzakona o granicnoj kontroli i to je u temi prevare pokazano milion puta, ima cak i okaceno misljenje Ustavnog suda CG kod kojeg sam se ja zalio i koji potvrdjuju da je neustavno donesena ta uredba... Nego da se ne mlatimo tom gluposcu.
Ovdje je Ministarstvo sporta odlucilo da licencira instruktore u svim sportovim i ja samo kazem da nema potrebe raspljavati o tome da li trebe ili ne jer jednostavno mora, nadam se da me razumijes, mora i nema alternative....
Znam da Vas sve zulja sto SOPAS to mora da sprovede, ali ni SOPAS u ovoj prici vise nece biti ruglo kao do sada jer naravno neki ne mogu da ispune trazeno tako da samim tim i ne mogu da budu u upravi ili bilo kojoj komisiji...
Ja ponavljam da ste super prosli jer vam je drzava dozvolila i omogucila da se oslobodite parazita, neradnika i naratora ronjenja....
SOPAS je legitiman ronilacki savez u Srbiji i kao takvog ga drzava vidi, napokon mozete da se udruzite i pod zastitom ministarstva uredite ronilacki savez kaoo zelite pa na kraju krajeva i da mu promjenoite to odvratno ime....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od Silent Čet Nov 15, 2012 2:59 am

Cek, uredba je koliko ja znam sto se prakticnog delovanja i sprovodjenja tice podzakonski akt koji u sprovodjenju ima istu snagu kao i zakon.

Dakle po tebi je kod nas sjajno, a kod vas ne valja to sto kod nas zakon (a kod vas uredbu) donosi minstarstvo (kod nas sporta, kod vas MUP)...

Kazes SOPAS je legitiman ronilacki savez u Srbiji. A odakle ti to znas? I na osnovu cega? Sta daje legitimitet nekom sportskom savezu? Broj clanova? Duzina postojanja? Stepen novcane podrske od drzave?
Zasto je on "legitimniji" od zvanicnog drzavnog organa (u vasem slucaju RCUD-a) u CG?

Ako bi poceli "da se mlatimo prazne slame", onda bilo koji sportski savez koji je uredno registrovan u ministarstvu sporta, tj. po novom zakonu u APR-u kao npr. "kvazi savez" na koji nam je Srdjan nedavno ukazao, je jednako legitiman, zar ne?

E sad koliko ga ko i zasto priznaje za "manje ili vise legitiman" to je stvar samo proste spekulacije.

Kazes drzava nam je "dozvolila da se oslobodimo parazita, neradnika i naratora ronjenja..." Pa upravo si opisao SOPAS sa malo reci, bar onakav SOPAS koji je Srdjan obilato zadnjih godina tako opisivao.

Kao da si citirao neki njegov (i ne samo njegov) prethodni post koji opisuje kadrove
u SOPAS-u. Ako nije koristio tacno te epitete, ne sumnjam da je koristio i gore. Sa manjim ili vecim pravom.

Kazem sa pravom jer je imao kakve god (spor ili sta) odnose sa njima, ili bar bio u kontaktu sa njima kao i neki drugi, i svi su se zdusno slagali da je tamo zlo zla u svakom smislu.

I neka se javi BILO KO i NEKA KAZE JAVNO DA JE RONJENJE U SRBIJI NEBEZBEDNO, NESTANDARDNO, LOSE, ZAPOSTAVLJENO I BILO STA LOSE ZATO STO SOPAS NIJE IMAO ODGOVARAJUCA OVLASCENJA?!?!?!?

Koliko sam razumeo SOPAS svojim izborom i voljom NIJE RADIO NI ONO STO JE TREBAO I IMAO OVLASCENjA ZA TO, i zato je i pao na grane na koje je pao.

I sad odjednom treba da poverujemo da u tom istom SOPAS-u svi oni koji godinama nisu ili su radili pogresne stvari iz licnih animoziteta zdusno misle i rade na afirmaciji ronjenja. Iskreno veoma tesko mi je da poverujem u to.

A tvoje misljenje o tome ima istu podlogu u licnom iskustvu, znanju i poznavanju cinjenica koliko i moje o RCUD-u... Ja o RCUD-u znam koliko sam procitao iz novina ili ovde na forumu, kao i to o SOPAS-u, pa mi nikako nije jasno odakle nam se stvorilo totalno suprotno misljenje. Jedino ako ti ne znas nesto (ili nekoga) sto (koga) ja ne znam?
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od SRDJAN Čet Nov 15, 2012 3:14 am

SRDJAN ::На основу члана 120. став 2. тачка 1) Закона о спорту („Службени гласник РС”, број 24/11),
министар омладине и спорта доноси



ПРАВИЛНИК
о националним гранским спортским савезима преко којих се остварује општи интерес у области спорта у Републици Србији



Члан 1.
Овим правилником утврђујe се преко којих се националних гранских спортских савеза остварује општи интерес у области спорта у Републици Србији.

Члан 2.
Општи интерес у области спорта у Републици Србији у спортским гранама које су од посебног значаја за Републику Србију остварује се преко следећих националних гранских спортских савеза:

1) Олимпијски спортови:

(2) Атлетика – Атлетски савез Србије,
(3) Бадминтон - Бадминтон савез Србије,
(4) Биатлон – Биатлон савез Србије,
(5) Бициклизам – Бициклистички савез Србије,
(6) Боб – Боб савез Србије,
(7) Бокс – Боксерски савез Србије,
(Cool Ватерполо – Ватерполо савез Србије,
(9) Веслање – Веслачки савез Србије,
(10)Гимнастика – Гимнастички савез Србије,
(11)Голф – Голф савез Србије,
(12)Дизање тегова – Савез Србије за дизање тегова,
(13)Једрење - Једриличарски савез Србије,
(14)Кајак – кану – Кајакашки савез Србије,
(15)Карлинг – Национални савез за карлинг Србије,
(16)Клизање – Клизачки савез Србије,
(17)Коњички спорт (олимпијске и ФЕИ дисциплине) – Савез за коњички спорт Србије за олимпијске и ФЕИ дисциплине коњичког спорта,
(18)Кошарка – Кошаркашки савез Србије,
(19)Летеће мете – Стрељачки савез за летеће мете Србије,
(20)Мачевање – Мачевалачки савез Србије,
(21)Модерни петатлон – Олимпијски комитет Србије,
(22)Одбојка – Одбојкашки савез Србије,
(23)Пливање – Пливачки савез Србије,
(24)Рагби – Рагби савез Србије,
(25)Рвање – Рвачки савез Србије,
(26)Рукомет – Рукометни савез Србије,
(27)Санкашки спортови – Санкашки савез Србије,
(28)Синхроно пливање - Савез за синхорно и уметничко пливање Србије,
(29)Скијање – Скијашки савез Србије,
(30)Скокови у воду – Савез за скокове у воду Србије,
(31)Стони тенис – Стонотениски савез Србије,
(32)Стрељаштво – Стрељачки савез Србије,
(33)Стреличарство – Стреличарски савез Србије,
(34)Тенис –Тениски савез Србије,
(35)Теквондо – Теквондо асоцијација Србије,
(36)Триатлон – Српска триатлон унија,
(37)Фудбал – Фудбалски савез Србије,
(38)Хокеј на леду – Савез хокеја на леду Србије,
(39)Хокеј на трави – Савез хокеја на трави Србије,
(40)Џудо – Џудо савез Србије.

2) Неолимпијски спортови:

(1) Аикидо – Аикидо савез Србије,
(2) Амерички фудбал – Српска асоцијација америчког фудбала,
(3) Бејзбол – Бејзбол савез Србије,
(4) Билијар – Билијар савез Србије,
(5) Bowling – Bowling савез Србије,
(6) Боди билдинг – Савез Србије за боди билдинг,
(7) Боћање – Боћарски савез Србије,
(Cool Бриџ – Бриџ савез Србије,
(9) Ваздухопловни спорт – Ваздрухопловни савез Србије,
(10)Го – Го свез Србије,
(11)Електронски пикадо – Српска пикадо унија,
(12)Карате – Карате федерација Србије (WKF),
(13)Кендо – Кендо савез Србије,
(14)Кик бокс – Кик бокс савез Србије,
(15)Кјокушинкаи – Кјокушинкаи савез Србије,
(16)Коњички спорт (неолимпијске дисциплине) – Коњички савез Србије,
(17)Корфбол – Корфбол савез Србије,
(18)Крикет – Крикет федерација Србије,
(19)Кунг фу – Ву шу – Кунг фу ву шу савез Србије,
(20)Куглање – Куглашки савез Србије,
(21)Life Saving – Пливачки савез Србије,
(22)Мото спорт – Мото савез Србије,
(23)Оријентиринг – Оријентиринг савез Србије,
(24)Пеинтбол – Paintball савез Србије,
(25)Пикадо – Спортски савез пикадо федерације Србије,
(26)Планинарство – Планинарски савез Србије,
(27)Плес (Спортски плес; Модерни плес) – Плесни савез Србије,
(28)Подводни спорт – Савез организација подводних активности Републике Србије,
(29)Практично стрељаштво – Практично стрељаштво Србије,
(30)Рагби 13 – Рагби 13 федерација Србије,
(31)Рафтинг – Рафтинг савез Србије,
(32)Савате – Савате савез Србије,
(33)Самбо – Самбо савез Србије,
(34)Скај бол – Skyball савез Србије,
(35)Сквош – Сквош асоцијација Србије,
(36)Скијање на води – Савез за скијање на води и вејкбор Србије,
(37)Софтбол – Софтбол савез Србије,
(38)Спорт особа са инвалидитетом – Спортски савез инвалида Србије,
(39)Спорт особа са инвалидитетом ( глуви и наглуви) – Спортски савез глувих Србије,
(40)Спорт особа са инвалидитетом (слепи и слабовиди) – Национални спортски савез слепих и слабовидих Србије,
(41)Спорт особа са инвалидитетом (Специјална олимпијада) – Специјална олимпијада,
(42)Спортски ауто мото – Спортски ауто и картинг савез Србије,
(43)Спортски лов – Ловачки савез Србије,
(44)Спортско пењање – Уједињена спортскопењачка федерација Србије,
(45)Спортски риболов - Савез спортских риболоваца Србије,
(46)Спортска спелеологија – Спортски савез спелеолога Србије,
(47)Традиционални спортови – Свебор савез Србије,
(48)Tug-of-War – Tug of war савез Србије,
(49)Фитнес – Савез за рекреацију и фитнес Србије,
(50)Џу џицу – Ju jutsu савез Србије,
(51)Џет ски – Џет ски савез Србије,
(52)Шах - Шаховски савез Србије.

3) Мулти спортови:

(1) Аеорбик – Савез за рекреацију и фитнес Србије,
(2) Рекреативни спорт – Савез за рекреацију и фитнес Србије,
(3) Сеоски спорт – Савез за рекреативни спорт Републике Србије,
(4) Соколски спорт – СОКО Србије,
(5) Спорт у војсци – Спортски савез Србије,
(6) Спорт у дијаспори – Спортски савез Србије,
(7) Спорт у полицији - Спортски савез Србије,
(Cool Спорт за све – Асоцијација спорта за све Србије,
(9) Спорт у фирмама (раднички спорт) – Асоцијација спорта за све Србије,
(10)Универзитетски спорт – Универзитетски Спортски Савез Србије,
(11)Школски спорт – Савез за школски спорт и олимпијско васпитање Србије.



Члан 3.
Овај правилник ступа на снагу осмог дана од дана објављивања у „Службеном гласнику Републике Србије”.



МИНИСТАР


Број: 66-00-15/64/2011-03/1 Снежана Самарџић Марковић
Београд, 20. септембра 2011. године



Lepo ti pise zasto je legitiman, samo treba da procitas pazljivo
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od Silent Čet Nov 15, 2012 3:22 am

Totalno nisi u pravu.

On je po ovome sto si citirao LEGALAN, ne nuzno i LEGITIMAN.

Da ovo nije prosto cepidlacenje, (koga interesuje tacno neka pogleda definicju pojma legitimnosti u pravnim knjigama ili na internetu, bas lepo je objasnjeno na wikipediji)
kaze samo znacenje tih pojmova:

Uprosceno gledano:

Legalan=zakonit, a Legitiman=priznat.

Dakle, niko ovde ne osporava legalnost SOPAS-a, a koliko je on legitiman ili "kvazi" kao i svaki drugi (ne)registrovan (npr. sportski) savez je druga strana medalje.

Npr. Kao kada je Milan Milutinovic bio formalno (dakle legalno) predsednik Srbije posle oktobra 2000. a nije imao nimalo legitimiteta.

Nadam se da je razlika jasna.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od djuro strugar-stari Čet Nov 15, 2012 3:30 am

Bravo Silent ,
Ovo sto si napisao je tacno ono sto ja stalno pricam , a Srdjan se uvek jako naljuti kada mu se to kaze ili napise, potpuno bezveze .

,,I neka se javi BILO KO i NEKA KAZE JAVNO DA JE RONJENJE U SRBIJI NEBEZBEDNO, NESTANDARDNO, LOSE, ZAPOSTAVLJENO I BILO STA LOSE ZATO STO SOPAS NIJE IMAO ODGOVARAJUCA OVLASCENJA?!?!?!?,,

To je to , ko je te ljude sprecavao da naprave regulativu kojom bi se vrsila kontrola instruktora , nacina obuke , kvaliteta izvodjenja , nego su se eto bas sada setili da to treba uraditi , e to je jako jadno .

Ja bih stvarno voleo da u ovoj oblasti bude reda ali to ovaj zakon ne garantuje , samo zbog ljudi koji treba da ga sutra na terenu sprovedu u koje ja nemam ama bas nikakvo poverenje , ali jos jednom kazem Srdjanu zelim svu srecu jer vidim da zeli da ucestvuje u celoj prici .

djuro strugar-stari
djuro strugar-stari

Broj poruka : 58
Datum upisa : 24.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od medigo Čet Nov 15, 2012 3:41 am

Silent samo da ti objasnim jedno i nista vise necu da ti pisem na tu temu, a shvatices o cemu se radi...
SOPAS je ronilacki savez, znaci sportska organizacija, i sama pomisao na njih mi se gadi jer su sljam neopjevani, eto sta ja licno mislim o njima i smatram da ovim putem mozete da ih otjerate u tri lijepe....
RCUD je Javna Ustanova koju je napravila Vlada CG i nema nikakvih dodirnih tacaka sa sportom... Ali bas nikakavih i to moras da shvatis.....
Ronjenje je u SRB od kurca jer ste i vi takvi... Dozvoljavate da vas jase i kurta i murta.... idi zavrsi to na DIF-u podnesi zahtjev za licencu pa im jebi mater svima...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od Silent Čet Nov 15, 2012 9:40 am

E moj Medigo,

Ako se slazemo da ako SOPAS ovakav kakav je bar bio proteklih godina (ponovo ponavljam pricam o delima, ne o ljudima) postane nas Srpski RCUD, potpino je nebitno kako se zove i ko ga je napravio ili mu delegirao moc na ovaj ili onaj (ali u oba slucaja zakonski, legalno). Rezultat ce biti isti.

No nazalost nas Murta bi da nas zajasi kao sto vas Kurta jase vas. Tako da ako se ovo bude sprovodilo onako kako iskreno mislim da hoce, a ne verujem da ce zaziveti ikada bas zbog toga sto najveca vecina aktera na ronilackoj sceni to ignorisati efikasno na ovaj ili onaj nacin. Ako se stvari bas zaostre, sigurno ce se naci neko (ne gledajte u mene, ja imam pametnija posla u zivotu u smislu da ne mogu toliko da se posvetim ronjenju)
ko ce istupiti ispred te vecine i onda staviti pred ministartstvo jasan i lak izbor. Imaju jedan legalno proglasen granski savez sa 5-6clanova i drugi "nelegalni" sa 50-60 clanova (klubova) okupljenih u njemu koji pitaju ovog puta sa LEGITIMNIM pravom zasto je onaj prvi manjinski savez koji vecina ne zeli da ga zastupa legalan. Onda ce se to prostim ukazom promeniti. Jedan papir.
A da odem na DIF i podnesem zahtev za licencu, pa time bih im dao ono sto im najvise treba: legitimitet.
A posto ne mogu da stanem iza takve ideje (opet kazem smeta mi takva ideja smatram je za unazadjenje ronilacke scene za vise decenija unazad), to mi nikako nije opcija.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od SRDJAN Čet Nov 15, 2012 10:55 am

Bas interesantno tumacenje legitimiteta, pa sta ti daje legitimitet ako ne Zakon, znaci svi Savezi su po tvojoj logici nelegitimni, po cemu se to SOPAS razlikuje od, Fudbalskog, Kosarkaskog ili nekog drugog Saveza. Moj rodjak je bio pre rata u Hrvatskoj Kosarkaski trener, sa diplomom, a pre toga vrhunski igrac, i kada je dosao posle rata ovde, mogao je sa istom tom diplomom dupe da obrise, morao je da ide ponovo i da polaze sto nekih zajebancija, preselo mu je, a tu je bio nadlezan Kosarkaski Savez, jel on mozda drugaciji ili tamo mozda sede naucnici sa Sorbone pa je vazniji i legitimniji od SOPAS-a.

Dule, ne ljutim se ja uopste, nego jednostavno ne mogu da verujem da neko zbog licnog animoziteta prema SOPASU pokusava da tumaci Zakon i ostale pravilnike, uredbe i slicno na pogresan nacin, mesamo babe i zabe, jedno je sranje po SOPAS-u (to je svacije licno pravo i misljenje, i tu se ne mesam), a drugo nesto sto je pravna norma, pa dva i dva ne mogu biti pet.
A sto se navoda tice, uzecu samo jedan primer, svima dobro poznat i po meni najveci incident naseg ronjenja, Pivsko jezero i Pocuca, zasto Savez nista nije mogao da uradi? Sta ti mislis? Da nije hteo ili da nije postojao zakonski osnov za to? Pet advokata je trazilo nacin tada i nisu uspeli nista, za ubistvo, a kamoli za neku budalastinu (sve ostalo su budalastine u poredjenju sa ovim). Nemoj da se lazemo, oni jesu stitili jedni druge, ali nije postojao nijedan Zakonski osnov koji bi ima dao ikakva prava, pa ni sam Zakon nismo imali. Dodju na bazen, vide da ja kao Instruktor radim totalno neregularno, i sta onda? Prosto im kazem da se teraju u tri lepe .....................i tu je kraj, nema dalje, mogu da se okrenu i da se vrate odakle su dosli.

A ovo zadnje ne bi komentarisao, Silent je uporan i ostaje pri tome da onaj ko ne postuje Zakon moze da ima neka prava, pa da bi otisao u to isto Ministarstvo, moras prvo ispuniti ono sto je ono propisalo, pa tek onda da se zalis na nekog i to isto da argumentujes, u protivnom si niko i nista, to je ista smejurija ko kada bi ja sada tebe tuzio da mi dugujes 1000 Eura jer sam ti pozajmio prosle godine.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od medigo Čet Nov 15, 2012 12:22 pm

Samo mi je zao sto ne vidis sto i ja, a sam si naveo u svom izlaganju resenje svih problema...
I zapamti da RCUD nema nikakve veze zakonski sa ronjenjem u CG ali bas nikakve... To sto vasi instruktori idu kod Kurte da mu duvaju u sviraljku ne daje dir RCUD-a legitimitet nego samim tim duvacima govori ko su...
Ronim sa Gacevicem cesto, covjek je i knjigu napisao, mislis da je materijale prikupljao oko kuce? Pa sto ga ne uhapse???
Shvati da imate priliku da SRB RCUD sprzite kao deda Djenku.... Very Happy
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od perop Čet Nov 15, 2012 8:51 pm

Ono sto drzava propisuje da svako ko hoce da bude instruktor mora da zavrsi opsti sportski deo na nekoj viskokoskolskoj ustanovi koji drzava priznaje. To je tako u svakom sportu i to se nece promeniti.
Isto tako granski savez izdaje licence instruktorima (meni se licenca obnavlja svake godine za alpinizam, ako sam ispunio uslov)
Ne vidim da uopste ima svrhe buniti se protiv toga ili polemisati, to je jednostavno tako i drzava nece dozvoliti da se to promeni.
U sustini kome se to ne svidja moze da proba da osnuje svoj savez i ako ga drzava prizna onda je to njegov granski savez i sve radi preko njega i nema nikakve veze sa SOPASOM vec sa MOJSAVEZOM ili kako god...

perop

Broj poruka : 32
Datum upisa : 05.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od djuro strugar-stari Čet Nov 15, 2012 9:11 pm

Bice jako veliko sranje ako se taj zakon pocne sprovoditi o tome ja ovde uporno pisem , zamislite situaciju , komisija sopasa ili kontrolno telo ili ga zovite kako hocete utvrdi da neki instruktor nemoze biti licenciran jer ne ispunjava neki od propisanih standarda , naprimer zbog licnog animoziteta nekod od clanova iz Sopasa , sto je vrlo , vrlo moguce ,jer su uglavnom posvadjani ili u konfliktu sa pola instruktora u Srbiji da ne nabrajam imena bilo bi ruzno , e tu nastaje konflikt vecih razmera koji vise nece imati ko da arbitrira i stanje ce samim tim biti gore nego sada .
Zato je neophodno da kompletno rukovodstvo Sopasa bude promenjeno novim mladim ljudima ,nekompromitovanim i strucnim , ima ih u Srbiji dovoljno , samim tim bi se izbegli bilo kakvi konflikti i svadje .
Nazalost za ovo ne vidim nikakvu sansu jer dok Scubasaurusi ne izumru prirodnom selekcijom sa svojih fotelja ,dupe nece pomeriti .
djuro strugar-stari
djuro strugar-stari

Broj poruka : 58
Datum upisa : 24.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od Maras Čet Nov 15, 2012 9:46 pm

Ja se slabo razumem u tematiku posto sam rekreativni ronilac koji je od skoro u vodi. Al jedno uspevam da shvatim. Ispravite me ako gresim. Skoro niko se ne buni protiv zakona, cak vrlo malo protiv uredbe SOPAS-a (ili kako se vec zove taj predlozeni akt) vec svi imaju VELIKO protiv 4,5,6 ljudi koji vode SOPAS iu bojazan je kako ce se sve to sprovoditi. I vecinom je misljenje da je dobro da se neke stvari urede i da neko mora da kontrolise stvari i to moze (a nemra) biti SOPAS ali ne sa tim ljudima.

Ako sam dobro shvatio onda se postavlja jedno VELIKO pitanje. Da li su tih 4,5,6 ljudi toliko mocni da im velika vecina instruktora i ostala ronilacka javnosta ne moze nista??? Ili su svi lenji da nesto urade pa samo galame po forumima?

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od Silent Čet Nov 15, 2012 9:52 pm

Srdjane, ponovo siris temu pokusavajuci da primerima kazes ako to rade taj i taj (osoba ili savez ili bilo ko) da onda to sigurno tako treba. Oprosti ali ja ne kazem ni da SOPAS ne valja, niti uopste uzima u usta zakon ili SOPAS, vec UOCAVAM i UPOZORAVAM da se u pravilniku koji je ovde prezentovan a koji je doneo taj isti SOPAS nalaze veliki potencijali da se ronjenje u Srbiji unazadi.

Dakle daj da se drzimo teme, pusti rvace i kosarkase.

A to za taj incident sa Pocucom, naravno da je to strasno, i da je cela ta akcija u Pivskom jezeru za svaku osudu a najstrasnije je sto je covek izgubio zivot tamo.

Medjutim, ne vidim analogiju sa ovom temom? Ajde molim te ispravi me pa mi kazi sta bi to danas bilo drugacije sa ovim SOPAS-ovim pravilnikom na snazi da je Pocuca izveo tu akciju danas, i da je sve bilo isto, covek stradao i tako? Koji bi to imalo drugaciji epilog danas nego tada, sada kada SOPAS ima veca ovlascenja?

Jedino na sta mozes da ukazes je da Pocuca "ne bi imao licencu"....Hmmmm, pa on na Pivskom jezeru nije radio obuku. Pod jedan. Pod dva, to je teritorija druge drzave. Dakle, SOPAS tj. "licenciranje instruktora u Srbiji" ne tangira ovo nikako. Svejedno bi "neki Pocuca" bio formalno u prilici da ucini tako nesto. Ili gresim?

Pravna forma je OK, tu je sve jasno i tu nema sta da se meni ili bilo kome svidja ili ne.
Samo, (setimo se Plankove konstante Very Happy ) nazalost, u zemlji Srbiji i medju nama ovakvima 2 i 2 skoro nikada ne budu 4...
To je ono sto mene iskreno zabrinjava. Ne formula, ne rezultat koji treba da da, nego losi djaci koji ce vrsiti racunicu po tim formulama i dobijati vrlo cudne rezultate...

E sad ako su moje bojazni neopravdane, pa nekim cudom 2 i 2 zaista daju uvek 4 u sprovodjenju ovog pravilnika, svaka cast, skidam kapu.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od peradiver Pet Nov 16, 2012 1:14 am

@Srdjane,

Kao sto je rekao SILENT , sve se to dogodilo na teritoriji druge drzave , i CG treba da ga goni zbog toga. U svakom slucaju Zakon o ronjenju (sportu) da je i tada donet , mogao bi samo da mu oduzme licencu ali ne i da ga krivicno goni . Ako gresim , postuj mi taj clan Zakona o sportu koji zatvorski sankcionise taj cin.
To sto se neko udavio u Pivskom jezeru (Nemanja ako se ne varam) je za gonjenje po nekom drugom zakonu. Znaci nema mesanja baba i zaba. Sto se mene tice , on bi morao da snosi velike posledice za svoje ne cinjenje (postoji takva stavka u zakonu, cinjenje i ne cinjenje).
@Silent
Sto se tice SOPAS-a, potpuno se slazem sa vecinom ljudi ovde, ali si nekako izbegavaju da kazu gde je problem.
Znaci , nije problem u Zakonu o sportu ili u Pravilniku , vec u onome ko ga sprovodi ili izvrsava.
Zasto do sada nisu nista ucili po bilo kom pitanju ? Ili su se dosetili da uzmu jos para od instruktora koji ih ne priznaju kao svoj legalni i legitimni organ ? Pretpostavljam da i sam znas kakvo je stanje u ronjenju i koliko para moras da das a koliko zaradis.
Dakle , ako se promeni celokupna struktura SOPAS-a, i dovedu novi , nekompromitovani ljudi , bez putara na glavi i koji nisu u svadji sa pola ronilacke populacije , svi ce zdusno prihvatiti Pravilnik . Dosta je javasluka u ronjenju , a slozicete se da "riba smrdi od glave a ne od repa".







peradiver

Broj poruka : 2
Datum upisa : 10.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od djuro strugar-stari Pet Nov 16, 2012 3:45 am

Pa sta predlazes Perodiveru , da apelujemo ovim putem da rukovodstvo Sopasa podnese kolektivno ostavku , tako su se inace potresli zbog nasih polemika i silnih postova .Nego lepo predlazem da se skupe svi koji ovako misle i lepo smene upravu Sopasa , to je jedino legitimno i demokratski sve ostalo se svodi na nase kukumavcenje kako nista ne valja , a ako ne probamo necemo nikada ni uciniti nikakvu promenu .
PS ja sam bas tako legitimno i demokratski hteo da ucinim neke promene u mom klubu ,pa sam tako lepo odjeban , jer su drugari doneli pravilnik kluba po kome ako imas zelene oci a njima se svidjaju braon ,upravni odbor donese lepo odluku da te iskljuci iz kluba .Mala napomena , radi se o takozvanom udruzenju gradjana RK ,, Zandaremerija ,, , koji se i sada ne drzi vazeceg zakona o sportu jer nema nadzornog odbora sto po zakonu moraju imati ,ali uprava je dobra sa Sopasom ,i pojedinac i cak vecina tu ne mogu nista.
djuro strugar-stari
djuro strugar-stari

Broj poruka : 58
Datum upisa : 24.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od SRDJAN Pet Nov 16, 2012 5:34 am

Silent ::Srdjane, ponovo siris temu pokusavajuci da primerima kazes ako to rade taj i taj (osoba ili savez ili bilo ko) da onda to sigurno tako treba. Oprosti ali ja ne kazem ni da SOPAS ne valja, niti uopste uzima u usta zakon ili SOPAS, vec UOCAVAM i UPOZORAVAM da se u pravilniku koji je ovde prezentovan a koji je doneo taj isti SOPAS nalaze veliki potencijali da se ronjenje u Srbiji unazadi.

Dakle daj da se drzimo teme, pusti rvace i kosarkase.

A to za taj incident sa Pocucom, naravno da je to strasno, i da je cela ta akcija u Pivskom jezeru za svaku osudu a najstrasnije je sto je covek izgubio zivot tamo.

Medjutim, ne vidim analogiju sa ovom temom? Ajde molim te ispravi me pa mi kazi sta bi to danas bilo drugacije sa ovim SOPAS-ovim pravilnikom na snazi da je Pocuca izveo tu akciju danas, i da je sve bilo isto, covek stradao i tako? Koji bi to imalo drugaciji epilog danas nego tada, sada kada SOPAS ima veca ovlascenja?


Jedino na sta mozes da ukazes je da Pocuca "ne bi imao licencu"....Hmmmm, pa on na Pivskom jezeru nije radio obuku. Pod jedan. Pod dva, to je teritorija druge drzave. Dakle, SOPAS tj. "licenciranje instruktora u Srbiji" ne tangira ovo nikako. Svejedno bi "neki Pocuca" bio formalno u prilici da ucini tako nesto. Ili gresim?

Pravna forma je OK, tu je sve jasno i tu nema sta da se meni ili bilo kome svidja ili ne.
Samo, (setimo se Plankove konstante Very Happy ) nazalost, u zemlji Srbiji i medju nama ovakvima 2 i 2 skoro nikada ne budu 4...
To je ono sto mene iskreno zabrinjava. Ne formula, ne rezultat koji treba da da, nego losi djaci koji ce vrsiti racunicu po tim formulama i dobijati vrlo cudne rezultate...

E sad ako su moje bojazni neopravdane, pa nekim cudom 2 i 2 zaista daju uvek 4 u sprovodjenju ovog pravilnika, svaka cast, skidam kapu.


Ne zelim da sada pisem ponovo memoare i price koje su davno i vise puta ispricane, reci cu ti samo da sam sa ozbiljnim advokatima prosao kroz celu tu pricu i da je problem bio bas u tom Zakonu i nepostojanju kako njega tako i pravilnika, da je ovaj Zakon postojao, on bi sada bio u zatvoru, eto toliko mogu da ti kazem, a sto se peredivera tice, tu necu ni da diskutujem uopste jer to je isto kao kada bi na ovu temu raspravljao sa mojom babom, ko je on uopste da se cak i pita za misljenje.

Dule, bez uvrede, ali ti i tvoji drugari da ste neki autoriteti i da imate dovoljno znanja (P1 i P2 sugurno nisu nivo da bi necim ozbiljnim rukovodio), to sa Zandarmerijom ne bi ste dozvolili, nego bi ste ih smenili, mislim da je nerealno da se vas nekolicina ronilaca pitate u ovakvim stvarima, morate jos mnogo ronilackog hleba da pojedete i znanja i iskustva da steknete da bi ste uopste bili kompetentni da se kandidujete za neku funkciju.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od Silent Pet Nov 16, 2012 8:09 pm

Samo jos jednom da se ponovim i da podvucem "zutim" Very Happy

Ne mislim ja da bi (sustinski) SOPAS bio nesto drugo da u njemu sedi kurta umesto murte, moji postovi nisu na tu temu, jer iskreno ne znam ko sedi u njemu, nego se bojim da znajuci nas opsti (Srpski) mentalitet ko god da "jase u sedlu", moze mnogo da unazadi drago nam ronjenje slobodnim (citaj srpskim) tumacenjem i sprovodjenjem ovakvog pravilnika.

Mislim da to da npr. ceo SOPAS podnese ostavku i dodju novi (,a opet nasi ljudi -citaj naseg mentaliteta) samo je pitanje (kratkog) vremena kada vi stvari bile jednako lose ili gore. Takodje, nasa ne samo skorasnja istorija kaze kad god smo mi (Srbi) nekog menjali u vlasti da je posle njega dosao samo jos gori.

Tako da mislim da nema svrhe boriti se protiv pojedinaca vec se truditi da sistem postavimo sto pravicnije, tako da pojedinac ne moze da ga zloupotrebi ili da mu mogucnost zloupotrebe bude svedena na minimum.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od SRDJAN Pet Nov 16, 2012 8:32 pm

Razumem ja tebe sta hoces da kazes, to bi trebalo uraditi i u mnogim drugim slucajevima, ali onda po toj logici moramo sve da menjamo, pocev od vlasti, ili da se selimo negde gde je sve lepo uredjeno.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od SRDJAN Pet Nov 16, 2012 8:45 pm

I jos nesto, setih se da si pominjao Grcku, pa da smo mi ko Grci mnogo toga bi bilo drugacije, oni su bre jedinstveni i cim nesto nije u redu svi izadju i naprave haos, a sta mi radimo? Placamo harac poput Parking servisa, Bus plusa, RTS-a, registracije za kola koja je desetostruko skuplja nego bilo gde u svetu (taksa na luksuz, pazi molim te terminologije), kojekakvih glupih taksi i cega vec svakodnevno umesto da smo jedinstveni i da niko ne plati pa da vidim sta ce onda, da nece da kazne 7 miliona ljudi mozda. I sve ovo je u redu, a nije u redu kada u nekoj oblasti pokusas da napravis korak ka boljem.
Ajde malo da se bunimo sto nam drzava ne placa nista, zasto nasa deca koja se bave sportom moraju u svakom klubu da placaju clanarine i troskove, zar to ne treba da bude dzabe, to jest da se finansira iz budzeta, zasto ne dobijemo bazene za dzabe nego placamo termine kao da idemo na Vimbldon, zasto ne postoje nikakve olaksice niti bilo kakva pomoc za razvoj sporta?


Poslednji izmenio SRDJAN dana Pet Nov 16, 2012 8:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Licenciranje instruktora u Srbiji - Page 4 Empty Re: Licenciranje instruktora u Srbiji

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu