RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sklopiva maska za ronjenje(collapsible diving mask)

4 posters

Ići dole

sklopiva maska za ronjenje(collapsible diving mask) Empty sklopiva maska za ronjenje(collapsible diving mask)

Počalji od ikobp Sub Dec 15, 2012 7:26 am

Pozdrav ljudi,
Imam zadatak da odradim seminarski (vec sam pri kraju) vezano za patent pod nazivom gore pomenutim.
Literaturu koji sam dobio sam max iscrpeo ali to ne zadovoljava kritetijume profesora. Pokusavao sam ovu masku da nadjem na netu ali nisam uspeo pa mene interesuje da li se ovaj patent uopse proizvodi i da li ga ima u prodaji?

Ukratko ova majska se razlikuje od obicnih tako sto moze da se savije tj. preklopi i na taj nacin moze lako da se spakuje u dzep i da sluzi kao rezervna maska


tacke koje ja ja nemam u literaturi a na njih treba da odgovorim su:
1. Функционалност конструкције,
2. Технологичност конструкције,
3. Тржишност конструкције,
4. Употребљивост констукције,
5. Примена и/или могућност примене стандардизације,
6. Примена и/или могућност примене толеранција димензија, облика и положаја,
7. Оптерећења и напрезања делова,
8. Прорачун или могућност прорачуна критичних делова,
9. Избор материјала,
10. Могућности оптимизације параметара конструкције,
11. Склапање, расклапање и транспорт,
12. Управљање, одржавање и безбедност у раду,
13. Естетски изглед,
14. Економичност,
znaci ja ne trazim da neko meni radi seminarski nego samo ako moze da me uputi ili da mi odgovori da li ova maska postoji?



ikobp

Broj poruka : 3
Datum upisa : 15.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

sklopiva maska za ronjenje(collapsible diving mask) Empty Re: sklopiva maska za ronjenje(collapsible diving mask)

Počalji od smexy Sub Dec 15, 2012 8:12 am

ikobp ::Pozdrav ljudi,
Imam zadatak da odradim seminarski (vec sam pri kraju) vezano za patent pod nazivom gore pomenutim.
Literaturu koji sam dobio sam max iscrpeo ali to ne zadovoljava kritetijume profesora. Pokusavao sam ovu masku da nadjem na netu ali nisam uspeo pa mene interesuje da li se ovaj patent uopse proizvodi i da li ga ima u prodaji?

Ukratko ova majska se razlikuje od obicnih tako sto moze da se savije tj. preklopi i na taj nacin moze lako da se spakuje u dzep i da sluzi kao rezervna maska


tacke koje ja ja nemam u literaturi a na njih treba da odgovorim su:
1. Функционалност конструкције,
2. Технологичност конструкције,
3. Тржишност конструкције,
4. Употребљивост констукције,
5. Примена и/или могућност примене стандардизације,
6. Примена и/или могућност примене толеранција димензија, облика и положаја,
7. Оптерећења и напрезања делова,
8. Прорачун или могућност прорачуна критичних делова,
9. Избор материјала,
10. Могућности оптимизације параметара конструкције,
11. Склапање, расклапање и транспорт,
12. Управљање, одржавање и безбедност у раду,
13. Естетски изглед,
14. Економичност,
znaci ja ne trazim da neko meni radi seminarski nego samo ako moze da me uputi ili da mi odgovori da li ova maska postoji?



Najsavitljivije tj da moze da se bukvalno stavi u neki dzepcic od ranca ili slicno je nesto poput Omer Zero ili Cressi Occhio (koju i sam posedujem bas izmedju ostalog zbog prostora koji zauzima, volumena maske i ostalo)... Elem Maska koja se bas bas preklapa... to prvi put cujem... Jer kako onda taj silikon okolo funkcionise ako se sve tako savija? I koliko zapravo dobijas na prostoru ako nesto sto je "tanko" preklopis....
Maske se danas prave samo sa tanjim ramom, i sa savitljivim kopchama (na krajevima) da bi silikon mogao da pribijes uz staklo i smanjis prostor koji zauzima...
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

sklopiva maska za ronjenje(collapsible diving mask) Empty Re: sklopiva maska za ronjenje(collapsible diving mask)

Počalji od ikobp Sub Dec 15, 2012 8:21 am

Hvala na odgovoru
Maska koja se obradjuje u ovom seminarskom nema okvir nego je cela napravljena od savitljive kosuljice(moj slobodan prevod) koja samim tim omogucava preklapanje.
Hteo sam da okacim link patenta ali nemam prava kao nov clan.
patent se moze videti tako sto se na google patents ukuca broj 5555571

ikobp

Broj poruka : 3
Datum upisa : 15.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

sklopiva maska za ronjenje(collapsible diving mask) Empty Re: sklopiva maska za ronjenje(collapsible diving mask)

Počalji od SRDJAN Sub Dec 15, 2012 9:05 am

To da je iole vredelo i bilo primenljivo, odavno bi se proizvodilo, a vidis i sam po godini koliko je to staro. Moja ti je preporuka da uzmes za rad nesto pametnije jer o ovome nemas sta pametno da pises, pogotovo o stvarima koje si naveo, kako napisati i analizirati nesto za sta ne postoje podaci.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

sklopiva maska za ronjenje(collapsible diving mask) Empty Re: sklopiva maska za ronjenje(collapsible diving mask)

Počalji od smexy Sub Dec 15, 2012 9:58 am

ikobp ::Hvala na odgovoru
Maska koja se obradjuje u ovom seminarskom nema okvir nego je cela napravljena od savitljive kosuljice(moj slobodan prevod) koja samim tim omogucava preklapanje.
Hteo sam da okacim link patenta ali nemam prava kao nov clan.
patent se moze videti tako sto se na google patents ukuca broj 5555571

Video sam, i mogu reci da ovaj patent je totalna glupost (nhf bar moje vidjenje) ... mora da postoji nesto sto ce da fiksira ta stakla... jer ako se to tako sve leluja na silikonu... onda znaci negde na 20m dubine pod pritiskom nista ne sprecava isto da ti se zarije u oko (malo karikiram ali maska mora da lezi lepo i da bude koliko toliko cvrsta)...

Elem ono sto je bilo moguce da se primeni za ustedu prostora to su primenile velike firme poput Cressi-a...
http://www.google.com/patents/EP1900629B1?cl=en&dq=5555571&hl=en&sa=X&ei=keLMUMm0HdHltQa9qIC4Aw&sqi=2&pjf=1&ved=0CDsQ6AEwAQ
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

sklopiva maska za ronjenje(collapsible diving mask) Empty Re: sklopiva maska za ronjenje(collapsible diving mask)

Počalji od ikobp Sub Dec 15, 2012 11:41 pm

Hvala drugari.
Shvatio sam da je ova maska glupost ali ja nisam birao temu vec je profesor zadavao teme prema broju index-a (index je kriv Razz )
Vi ste meni odgovorili na pitanje da ova maska ne postoji i da patent nikada nije zaziveo, sto je meni bitno da ne bi lutao po netu i da je ne trazim.
Videcu da ove tacke koje mi fale (navedene u prvom postu) da odgovorim kao da pisem za obicnu masku.

Hvala jos jednom

ikobp

Broj poruka : 3
Datum upisa : 15.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

sklopiva maska za ronjenje(collapsible diving mask) Empty Re: sklopiva maska za ronjenje(collapsible diving mask)

Počalji od . Pon Dec 17, 2012 2:37 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 11:40 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

sklopiva maska za ronjenje(collapsible diving mask) Empty Re: sklopiva maska za ronjenje(collapsible diving mask)

Počalji od SRDJAN Pon Dec 17, 2012 4:50 am

I u tehnickom ronjenju se u vecini ronjenja nosi rezervna maska, ali ova sklopiva je tolika glupost da je to neverovatno, a profesor tek...... Voleo bih da cujem njegove odgovore na pitanja koja je zadao, da malo prodiskutujemo na tu temu.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

sklopiva maska za ronjenje(collapsible diving mask) Empty Re: sklopiva maska za ronjenje(collapsible diving mask)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu