RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Servis Opreme i atesti

+10
munjaslav
TRITON
.
PasHke
mr joy
uco
SRDJAN
digger
zensea
Silent
14 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Servis Opreme i atesti

Počalji od Silent Pet Feb 27, 2009 1:10 am

Ej drustvo, mozete li mi preporuciti neki servis ronilacke opreme (konkretno za regulatore), osim Delfin servis iz Rumenke, koja mi je relativno daleko, a ne idem na tu stranu poslom skoro nikada. Neki servis u Bgd-u bi mi mnogo vise odgovarao (geografski). Takodje jedna boca mi dospeva za atest, pa me interesuje gde i posto?
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od zensea Pet Feb 27, 2009 1:21 am

Koji reg imas?
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od Silent Pet Feb 27, 2009 1:23 am

Aqualung i Mares
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od zensea Pet Feb 27, 2009 1:32 am

Hm pa za aqualung nije bas komlikovano ima negde ovde sheme na forumu. zavisi za koji model. Mares neznam jel ih nesto i ne volim, pa ni ne razmisljam o njima. Mada mislim da ima i za njih sema. Sve u svemu treba ti par kljuceva, imbus, sirce, silikon i krpa i poneki specijalni knjuc zavisi za koji model svaki ima svoju zackoljicu ah da i servis kit(o-ring i ostalo) naravno rezervni delovi koji bi trebalo da se zamene kad god otvoris regulator.
Ustvari ako nikad nisi to radio nemoj ni sad jedino ako oces da naucis. Mada nije nikakav bauk. Zapamti da testiras posle u bazenu a ne da se spucas na neke dubine. Sve je prilicno logicno.
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od Silent Pet Feb 27, 2009 1:48 am

Cuj dragi kolega, ja sam inzenjer po obrazovanju, a svastar po sili posla. Znaci popravljao sam prosle nedelje i skener u gradskoj bolnici, a bankomate radim sa zatvorenim ocima. Ali da sam servisiram regulator od koga mi zavisi zivot...brrr... Neka hvala. Cenim ja svaciji optimizam, i cak verujem da si u pravu, ali i kako sam kazes, ako to nikada nisam radio (a nisam), ne bih ni sada. Dakle koji servis u BG mozes ti ili neko od drustva da mi preporucite?
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od digger Pet Feb 27, 2009 3:41 am

pa za mares mozes da pitas bozanu (calipso) na tasu, ona zastupa mares, valjda ima i neki servis.
jedino je pitanje koliko to kosta u takvoj kombinaciji : (
digger
digger

Broj poruka : 30
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od zensea Pet Feb 27, 2009 4:22 am

Ma nema frcke, tedoh samo da ti pomognem, nek ti je sa srecom!
bas zato sto ti zivot zavisi mozda je bolje da naucis to da radis sam a ne da dajes nekim dundjerima. ako mozes bankomat da uradis zatvorenih ociju onda ti ovo malo cudo nece predstavljati problem. (koliko puta si odneo nesto kod majstora, a oni ti sjebali jos vise?)
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od SRDJAN Pet Feb 27, 2009 6:23 am

Nema nijedan normalan servis, sve je stap i kanap, jedino kao sto si i rekao "DELFIN", i Bozani on servisira
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od uco Pet Feb 27, 2009 9:18 am

Odvoji malo novaca i vremena za svoju opremu.
Delfin servis je sad u Sremskoj Kamenici.
Alajica ima ispitni sto za regulatore, a boce pripremi za testiranje pa ih šalje na test .
Veoma je korektan i odgovoran, lako ćeš se snjim dogovoriti da on preuzme opremu i da ti je pošalje nazad.

Pozdrav
uco
uco

Broj poruka : 53
Godina : 54
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od Silent Pet Feb 27, 2009 9:30 pm

zensea :: (koliko puta si odneo nesto kod majstora, a oni ti sjebali jos vise?)
To je nazalost istina. No ja zaista imam sasvim OK iskustvo sa Alajicom, sem sto mi je maltretiranje da se shetam dva puta do tamo... Ali posto nema realne alternative, tamo i dalje. Rekoste da je servis preseljen u Sremsku Kamenicu. Jel imate tacnu adresu i kontakt telefon, pa sta cu, nije ni to preko sveta. Bolje trositi gume do dobrog majstora nego do barokomore... Very Happy
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od uco Sub Feb 28, 2009 12:24 am

Bolje trositi gume do dobrog majstora nego do barokomore...


Laughing Laughing Laughing

Boško Alajica
+381 63 538 760

pozdrav
uco
uco

Broj poruka : 53
Godina : 54
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od mr joy Ned Mar 01, 2009 2:01 am

Aqualung regulator mogu da ti servisiram ja ako hoces. Drugar mi dolazi svake nedelje za Segedin i mozes sa njim poslati regulator a ja ti mogu vratiti sledece nedelje. Mares regulatore na zalost ne servisiram. Za Aqualung ima original rezrvene delove ako treba nesto da se menja.
Ako te interesuje ovakva kombinacija javi mi na email.

Dubok pozdrav mr joy

ps. Servisiranje itekako treba uzeti ozbiljno. Ne bi se slozio sa Zensea-om da uzmes krpicu , kljuc. itd . pa udri. Bez obzira sto je jedan regulator dosta jednostavan, ali kad ga rasklopis treba da ga sklopis i posle da ga nastelujes na odgovarujuci srednji pritisak.
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od SRDJAN Ned Mar 01, 2009 9:22 am

Po meni treba sve menjati kad se radi servis, kompletan set kosta 30-ak evra i krajnje je glupo servisirati ga i vratiti stare gumice i membrane, to onda nije servisiranje nego ciscenje i potpuno je besmisleno
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od Silent Ned Mar 01, 2009 8:58 pm

Naravno. Samo komplet servis glavu cuva Smile Mislim znamo svi iz iskustva da mnogi od nas ponekad i preskoce ovaj servis, ali isto tako znamo i kako to moze da se zavrsi... Neko mi pomenu da preko ili u Delfin servisu mogu da odradim i atestiranje boca? Moze li malo vise detalja o tome?
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od uco Pon Mar 02, 2009 12:38 am

Potvrdu o ispravnosti ronilačke boce daje ovlašteni inspektor za pokretne sudove pod pritiskom. On vrši vizuelnu, ultrazvučnu i kontrolu deformacije boce kad se tlači na ispitni pritisak. Jednom rječju testiranje.
Servis pripremi bocu za testiranje odnosno: demontira ventilnu grupu, skine unutrašnju i vanjsku koroziju, pošalje bocu na testiranje, odmasti unutrašnjost boce (zrak/O2) , servisira i montira ventilnu grupu(zrak/O2) i bojadiše je.

Pozdrav
uco
uco

Broj poruka : 53
Godina : 54
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od Silent Pon Mar 02, 2009 1:08 am

Znaci i to u Delfin, a oni znaju dalje. Hvala.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od PasHke Pon Mar 02, 2009 1:31 am

Krajnji zapisnik izdaje Ministarstvo rudarstva i energetike, resor za naftu i gas, Inspekcija za opremu pod pritiskom. Nalaze se u Nemanjinoj 22, 011/314-01-597/08-05
Pre toga bocu treba odneti u IMS institut (prekoputa sajma) na ispitivanje hidro testom.
Moj ti je predlog da okrenes ministarstvo, trazis inspektora parnih kotlova i njega pitas sta sve treba da prikupis od papira! Posto ja radim sa novim bocama iskreno ne znam tacnu proceduru za vec koriscene boce! uvek nesto menjaju!
Sve u svemu, kada nabavis papir od njih da je boca ispravna onda si definitivno miran!

Kontakt osobe: IMS Institut, Buda Smiljanic
Ministarstvo, Slobodan Gruberinic
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od SRDJAN Pon Mar 02, 2009 6:01 am

Suvise komplikovano, odneses u Delfin, a Bosko sve ostalo odradi, sto bi gubio vreme bez potrebe
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od zensea Pon Mar 02, 2009 6:49 am

kad zavrsis sve gore navedeno nadji neki stari jeftin reg (mk20 ti je najjednostavniji) pa se zezaj malo sa njim. videces prava je uzivancija kad ga sredis sam a on radi bolje od svih koje imas.... cheers a i ne treba ti srafenciger i zvikcangle Laughing u da, zaboravih, moze da se koristi i onaj gumani cekic ako je bas zesce zapekao prvi stepen, da ga malo razdrmas, imas tu raznih fora, ali nikad nemoj go kljuc na stepen da ga ne oglajznes. za to moze krpica da bude korisna.
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od mr joy Pon Mar 02, 2009 11:08 am

Ne bih se slozio tu sa Srdjanom sto se tice servisiranja. Skoro svaki proizvodjac preporucuje ( a neki cak i propisuju ) da se regulator servisira godisnje jednom. E sad servisiranje ne znaci i obavezno menjanje svih gumica i membrana. To u svakom slucaju zavisi od stanja doticnih delova. Ako je gumica ili O ring u dobrom stanju, sto se lako moze utvrditi onda nema potrebe menjati. Isto tako ako je membran u dobrom stanju zasto bi ga menjao?
Sa Zensea-om se isto tako ne bih slozio sto se tice servisiranja. Niti sa gumenim cekicem niti sa krpicom neces moci uraditi normalan servis. Postoje specijalni alati za servisiranje i spec. instrument za stelovanje srednjeg pritiska. Bez toga se ne servisira ni jedan regulator. Naravno moze da se proba, sto da ne. Samo posle ko ce biti kriv i ko ce poneti cvece na grob.
Nemojte se zezati sa tim. Ako ima neko u Bgd ko zna da servisira i daje garanciju, onda vredi odneti regulator pa neka ga servisira. A nije ni na odmet pitati ga da vam pokaze alate koji koristi.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od SRDJAN Pon Mar 02, 2009 8:11 pm

To sto mi vidimo golim okom nista ne znaci, sta znaci dobar o-ring ili membrana ? Ne mozes videti ni elesticnost, ni poroznost. Da li je 30-ak evra vredno bilo kakvog rizika da te regulator izneveri tokom zarona. Ja moje regulatore servisiram svake godine i menjam sve potrosne delove, uostalom i kada kupujes delove, kupujes ceo set, a ne pojedinacno.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od zensea Pon Mar 02, 2009 9:41 pm

Eto vidis dragi moj silent sada, pa ti vidi sta ti je naj bolje....
Neko ce ti servisira ovako neko onako, neko samo ocisti o-ring i podmaze i vrati ga neko ti regulator izlupeta cekicem. kod mene ti je pravilo "niko ne pipa moju opremu".
Naravno svi smo gore u pravu na neki nacin, da se ne naljute drugari, samo sam malo isprovocirao da vidis da je naj bolje u ronjenju da poznajes svoju opremu i da znas kako sta radi i fercera i gde je koji deo i cemu sluzi i kako se moze podesiti. ponekad su dovoljne samo fini tuning pa da ti reg normalno radi. naravno svake godine gerneralni servis i svi potrosni delovi se menaju.
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od Silent Pon Mar 02, 2009 9:44 pm

Ma naravno. Ja bih bio najsrecniji takodje da mogu da primenim princip "niko ne pipa moju opremu", ali ipak sam daleko od toga. Zato cu kao sto sam rekao radije trositi gume do dobrog majstora nego do barokomore...
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od zensea Pon Mar 02, 2009 9:49 pm

Ma jasta, ziveli!
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od . Čet Mar 05, 2009 2:03 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:42 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Servis Opreme i atesti Empty Re: Servis Opreme i atesti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu