RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju ;)

4 posters

Ići dole

Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju  ;) Empty Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju ;)

Počalji od Anchi_Komanchi Sre Mar 13, 2013 10:15 am

Pozdravljam vas morski vukovi i vucice Smile

Molila bih vas da mi pomognete iskustvom i savetima.

Temeljnom pretragom svetskih sajtova nasla sam ovaj spanski, koji ima jeftinu ponudu i odlicne akcije:

gidivestore.com

Evo i da se "pohvalim" svojim izborom, slobodno komentarisite. Smile

1. Cressi Escarpines Metallite 3mm Talla M
2. Mares Prestige MRS Plus Talla L
3. Mares Pack Regulador Prestige 12S + Octopus Prestige + Mission 1 - Regulador INT estribo
4. Steel Knife Cressi Lima
5. Beuchat Capucha Focea Sport 5mm Lady Talla M
6. Cressi Guantes Ultrastretch 3.5mm Talla M
7. Mares Wetsuit Pioneer

Dakle pozamasan paket...

Problem nastaje kod narucivanja. Ljudi izkorisnickog servisa su fenomenalni, zavrsili su sve sto je do njih, ali problem nastaje na nasoj carini.

Kako mi je receno, u najboljem slucaju placam 30% na cenu,( znaci imam opremo, ali roniti necu Sad ), dok u losijim varijantama, mogu za iste pare od carine dobiti "stelovan" paket, sa flasom vode u istoj tezini umesto regulatora. Mnogo je ljudi sa istim iskustvima. zanima me da li znate kakav je stav nasih carinika prema opremi, kakva su vamiskustva? Da li moram da "znam" nekog da bih bezbedno dobila paket?

Moje resenje je da umesto 30% carini kupim kartu, odletim tamo, kupim opremu i vratim se. Tu mi opet treba vas savet i iskustvo:
mogu li otvorenu opremu VRATITI bez carinjenja,kao moju, iako je nisam unela u zemlju. Mislila sam da platim prtljag za sportsku opremu u povratku. Jel to izvodljivo?

Hvala vam i dobro vam dosla! Smile
Anchi_Komanchi
Anchi_Komanchi

Broj poruka : 3
Datum upisa : 13.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju  ;) Empty Re: Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju ;)

Počalji od SRDJAN Sre Mar 13, 2013 11:08 am

Jacket je Ok, ostalo manje vise, ima i boljih kombinacija, regulator nikako jer je djubre, bezi od Mares regulatora, sto se carine tice, ona je 10 posto, i onda PDV na zbir jos 20, ima jos nekih lopovskih troskova tako da racunas sve zajedno oko 40 posto na cenu iz fakture. Sto se sigurnosti tice, tu nema problema, to su prazne price. Ako imas mogucnosti da odes, to je najbolja opcija, ne moze ti niko nista naplatiti na licne stvari, samo poskidaj sve etikete i oznake da se ne vidi da je novo, i nije losa ideja da sve to malo promuljas kroz neku blatnjavu vodu jer onda kad se osusi izgleda kao da je staro, najmanji je problem da operes kuci posle.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju  ;) Empty Re: Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju ;)

Počalji od Anchi_Komanchi Sre Mar 13, 2013 11:25 am

Hvala ti Srdjane na brzom odgovoru! Smile

A hoce li praviti problem sto istu opremu nisam avionom iznela iz Srbije? Nisam nikada letela sa opremom,ne znam proceduru.

Ako ti nije problem volela bih da mi (kada nadjes vremena) predlozis neku kombinaciju koju ti cenis,a u slicnom cenovnom rangu.
Anchi_Komanchi
Anchi_Komanchi

Broj poruka : 3
Datum upisa : 13.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju  ;) Empty Re: Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju ;)

Počalji od SRDJAN Sre Mar 13, 2013 11:32 am

To se tretira kao licni prtljag i ne prijavljuje se, ajde pogledacu kad stignem, mada ne razumem Spanski pa cu morati da listam jedno po jedno tako da ce mi trebati malo vise vremena, ti u medjuvremenu pogledaj scubastore.com pa uporedi cene, mozda i tamo nesto nadjes
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju  ;) Empty Re: Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju ;)

Počalji od Anchi_Komanchi Sre Mar 13, 2013 11:38 am

Pa nisam mislila sa sajta, ne bih da te mucim toliko, generalno,par predloga, da znamu u cemu sam pogresila. Ja sam verovala da sa maresom ne mogu da pogresim i da je to dobar izbor. :S

A scubastore.com i ja imamo problem pay pal-a,koji ne znam kako da prevazidjemo.Smile Nasla samodelo prepar dana,ali neprimaju drugi nacin uplate, proverila sam.
Anchi_Komanchi
Anchi_Komanchi

Broj poruka : 3
Datum upisa : 13.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju  ;) Empty Re: Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju ;)

Počalji od SRDJAN Sre Mar 13, 2013 6:25 pm

Ok, pogledacu pa ti javljam, sto se paypal-a tice, ni to nije problem, imam ja nalog pa mogu da ti platim ako ti nesto znaci
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju  ;) Empty Re: Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju ;)

Počalji od Maras Sre Mar 13, 2013 7:20 pm

Ako ti treba pomoc za placanje preko paypal-a javi se.

Edit: Ja sam na scubastore.com placao regularnom Master karticom bez problema

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju  ;) Empty Re: Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju ;)

Počalji od SRDJAN Sre Mar 13, 2013 8:01 pm

Kao sto rekoh, Jacket je Ok, a pogledaj ovo odelo

http://www.scubastore.com/scuba-diving/cressi-lontra-hf-ultraspan-5-mm-lady/13231/p

Jeste da je malko skuplje, ali je mnogo bolje od onog Maresa koji si izabrala, pogotovo sto je kod Maresa ziper napred sto je lose resenje, uvek je mukaprilikom skidanja. Druga stvar, ovo cressi ima zipere na rukavima i nogavicama, sto je neprocenjivo. Iz prakse znam da su se ova odela vrhunski pokazala.
Sto se ostalog tice, nije pod moranje, ali gledaj da uskladis da se oprema slaze, makar kapuljaca, rukavice i cizmice, ruzno je da budes sarena kao papagaj, gledaj da se slaze uz odelo. Cene toga su manje vise slicne, par Eura gore-dole. Cizmice po meni obavezno 5mm, ove od 3 su ti tanke.
A regulator.......... Za te pare mozes kod nas kupiti osnovni model Apeks-a koji je po kvalitetu neprikosnoven, a ako dodas jos malo onda i model vise srednje klase. Ima dosta toga i ovde da se kupi, i cene su veoma slicne, tako da bi ustedela za put, razmisli i o tome.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju  ;) Empty Re: Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju ;)

Počalji od smexy Čet Mar 14, 2013 11:30 pm

Ljudi ako niste spremni da bacite jedno 60-70 eura za usluge DHL/TNT i ostalih lopova... jedina opcija da vas ispadne jeftinije je da se salje preko obicne poste jer onda postoji sansa da i zaobidje carinu (znam da zvuci kretenski ali evo primera)...

Narucio sam 5 nekih sitnih stavki oko 70 eura (do valjda 100 eura se po zakonu tretira kao roba koja je oslobodjena carine)... Medjutim... prodavac je zahtevao i da ja platim shipping jos 20 eura odzogo... elem dadoh 90 eura + jos neke provizije jer je sve islo preko bankovnog racuna pa sam i tu puko 20 eura....

Roba stize 2 dana kasnije kod nas u TNT zovu me na mobilni i kao ajde dodji da potpises da zelis da te zastupamo za carinjenje vamo tamo... i ja u cudu znajuci da se ta roba ne carini jer je ispod zakonskog limita od tih 100 eura (valjda po novom roba iz EU ako ima deklaraciju se cak i ne carini vec samo placa PDV). Ovaj iz subproof-a naravno nije popunio deklaracioni list i eto mene na carini... Nekom ludom srecom setim se da imam ujaka koji drzi spediciju... pa ga izmaltretiram da sve to ide preko njega.... ne bi li ustedeo od TNT-a sledece troskove (20 eura za uslugu shippinga (koju sam vec jednom platio ali se to ne racuna kao shipping jer je ovo "drugi shipping tj od aerodroma do magacina i magacina do moje kuce, 5500dinara usluge carinjenja, 1000dinara popunjavanje carinskog lista,.....) Elem na kraju sam platio carinu 30% i pdv 20% odozgo na tih 30% carine + cenu robe (koju sam morao da dokazem naknadno... za to vreme 10 dana isla mi je lezarina svaki dan fazon po 200 dinara ili tako nesto pa se i tu nakupilo jos 2000din)....

Sve u svemu... kad hoces da kupis tako opremu lepo odes na wizzair.com ili kako vec ide sajt... pa za 100 eura uzmes povratnu avionsku kartu za Italiju... kupis sta ti treba i jednostavno preneses preko granice kao licni prtljag... (za boce i ostala cuda ne znam ali npr neoprensko odelo, i ostale stvari lagano prolaze...

A najbolja varijanta od svih gore pomenutih je... kupovina preko ljudi koji se time bave....

Pozdrav

Edit: za noz su me izdrkavali na carini kod nas i to onaj najjadniji omerov laser, ne znam da li je to od carinika do carinika, ovaj seljak je bio u fazonu sve moze da prodje ali noz kao sta ce ti noz vamo tamo pa gleda one deklaracije, ma bukvalno se izdrkavao i vracao 20x dok nisam imao sve papire.... Ako nekog zanima mogu na private da mu posaljem, imam negde na kompu skenirano sve sto su mi trazili... bukvalno fali urin i stolica da bude komplet dokumentacija Very Happy
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju  ;) Empty Re: Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju ;)

Počalji od smexy Pet Mar 15, 2013 12:14 am

TNT je uzeo 3000din jer im se moze... tj "ovlasceni su da barataju mojom robom"

Edit paket je bio tezak oko 2kg... ne nesto preterano velik... da kazemo ko kutija za cipele...
Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju  ;) 45676849

smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju  ;) Empty Re: Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju ;)

Počalji od Maras Pet Mar 15, 2013 12:31 am

Nemam nameru da te uvredim ili bila sta slicno al tvoj primer je cist primer pocetnicke greske.

Internet kupovina se isplati al uz malo iskustva i poneke cake.

Nikad DHL-om, TNT-oj i sl.

Obicna posta i nista drugo.

Dogovor sa prodavcem oko vrednosti paketa (uglavnom prodje ali nije garancija)

itd, itd.....

Ali se slazem da je nekad jeftinije i bolje kupiti od Posejdona i slicnih ljudi.

Al ponekad se isplati kupovati online, pogotovo ako isporucis kod prijatelja, tetke, kuma pa oni donesu za uskrs Smile

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju  ;) Empty Re: Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju ;)

Počalji od smexy Pet Mar 15, 2013 1:19 am

Maras ::Nemam nameru da te uvredim ili bila sta slicno al tvoj primer je cist primer pocetnicke greske.

Internet kupovina se isplati al uz malo iskustva i poneke cake.

Nikad DHL-om, TNT-oj i sl.

Obicna posta i nista drugo.

Dogovor sa prodavcem oko vrednosti paketa (uglavnom prodje ali nije garancija)

itd, itd.....

Ali se slazem da je nekad jeftinije i bolje kupiti od Posejdona i slicnih ljudi.

Al ponekad se isplati kupovati online, pogotovo ako isporucis kod prijatelja, tetke, kuma pa oni donesu za uskrs Smile

Pa ja ne bezim od toga da sam pogresio... preko poste sam isao uvek kad god sam mogao... npr neku opremu za dslr fotoaparate sam porucivao tj dogovarao sa prodavcem da salje postom obicnom i deklarise kao gift... i to sam dobijao na kucni prag bez ikakvih problema... cak su i cifre bile oko 200-300 eura... ali nisam te srece sa prodavnicama ronilacke opreme... svi imaju pravila od kojih nece da odstupaju (jednostavno cude se kad vide kako nas deru ovde)... Subproof (kod kojih sam uzimao ovo sad kad su videli o cemu se rade.... nudili su mi saradnju preko poste za sledeci put... ali iskreno kod Ernesta (posejdona) nemam glavobolje... kad dodje platim koliko smo se i dogovorili... imas katalog i hvala lepo molim lepo)...

Pozdrav
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju  ;) Empty Re: Oprema iz Spanije, carina ili koja je cena kljubavi prema ronjenju ;)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu