RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reparacija probusenih BCD-eva svih prozivodjaca

4 posters

Ići dole

Reparacija probusenih BCD-eva svih prozivodjaca Empty Reparacija probusenih BCD-eva svih prozivodjaca

Počalji od Silent Ned Maj 12, 2013 12:20 am

Extra vest. Ako neko ima neki BCD koji je probusen, prosecen, razredio se na nekom mestu, pa pusta (sama besika, ne pricam o ventilima i crevima, da ne bude zabune), osvojena je tehnologija reparacije, ne lepak i sl, nego prava reparacija, varenjem zakrpe od odgovarajuceg materijala sa unutrasnje strane. Spolja se ne vidi nikakav trag od radova.
Krpi se svaka rupica ili razderotina bez problema bez obzira na pozciju (uspesno se vare cak i sami savovi) ili na velicinu.

Tehnologija vec oprobana, nekoliko BCD-eva koji su tako reparirani, a prethodno su bili prakticno neupotrebljivi koliko su pustali. Posle reparacije su korisceni prvo u bazenu par puta, a zatim su izdrzali 10 dana brutalnog koriscenja na ronilackoj ekskurziji u Grckoj, nijedan nije "popustio", svi su u funkciji.

Cena reparacije 20evra "po zakrpi". Svaki BCD se posle krpljenja testira, i dobijate ga 100% ispravnog, u smislu zaptivenosti besike, ako su potrebni jos neki radovi u vezi inflatora ili ventila, to je stvar dogovora.

Ko ima BCD za krpljenje, moze ga doneti u RK AMFORA, Dunavski kej 4, ili na Tasmajdanski bazen u vreme kada imamo tamo treninge, (sreda, subota ili nedelja uvece), sve sto donesete u toku nedelje, dobijate popravljeno sledece subote uvece, posto "majstor" nije iz Bgd-a, i dolazi u Bgd jednom nedeljno. Momak je imao sjanu ideju kako to da izvede, i uspeo je sa svim nasim prslucima, a ja sam mu odradio malo napredniji alat sa elektronskom regulacijom, i tako, evo za sve ronioce lepa vest da probusen BCD nije vise za bacanje!!!
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reparacija probusenih BCD-eva svih prozivodjaca Empty Re: Reparacija probusenih BCD-eva svih prozivodjaca

Počalji od posejdon Ned Maj 12, 2013 12:48 am

Odlicno bravoooo, imam ja jedan. Da li moze poslati postom?
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reparacija probusenih BCD-eva svih prozivodjaca Empty Re: Reparacija probusenih BCD-eva svih prozivodjaca

Počalji od Silent Ned Maj 12, 2013 7:18 pm

Naravno, mozes post-express-om ili sl. Adresa majstora direktno je:

Marko Jovanovic
Andrije Glišića 45
Jevremovac
15000 Šabac

kontakt tel:
063/8326445

Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reparacija probusenih BCD-eva svih prozivodjaca Empty Re: Reparacija probusenih BCD-eva svih prozivodjaca

Počalji od _ Sre Maj 29, 2013 2:21 am

Imam OMS wing za mono bocu. Probusila mi se unutrasnja vreca na vise mesta. Vreca je od neke vrste pojacanog najlona. Zapravo vec je od starosti pocela da se cepa. Ja sam je dosad lepkom krpio koliko sam mogao ali stalno pocinje da puca na novim mestima. Da li bi gore navedena metoda mogla jos makar malo da joj produzi zivot?

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reparacija probusenih BCD-eva svih prozivodjaca Empty Re: Reparacija probusenih BCD-eva svih prozivodjaca

Počalji od SRDJAN Sre Maj 29, 2013 3:56 am

Ta se krpi sa aquasure lepkom, drzi ko sveti Ilija.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reparacija probusenih BCD-eva svih prozivodjaca Empty Re: Reparacija probusenih BCD-eva svih prozivodjaca

Počalji od Silent Sre Maj 29, 2013 7:52 pm

Hmmmm... tesko je reci da li bi varenje unutrasnje vrece pomoglo dugorocno. Mislim, ako ti stalno propusta na istim mestima, to je super. Tamo gde se zavari sigurno nece popustiti.

Ali ako sam te ispravno razumeo, ti zakrpis na jednom mestu, a pusta ti na drugom, u tom slucaju mrka kapa. Mislim ne isplati se da se zavari na 2-3 mesta, i na tim mestima ce drzati narednih X godina, ako ce "koliko sutra" da pusti negde na nekom cetvrtom, petom mestu.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reparacija probusenih BCD-eva svih prozivodjaca Empty Re: Reparacija probusenih BCD-eva svih prozivodjaca

Počalji od _ Sre Maj 29, 2013 11:40 pm

Lepio sam ja raznim lepkovima do sad. Aquasure jeste najbolji ali kao što rekoh problem je što stalno puca na drugim mestima jel je najlon od unutrašnje vreće postao krt.
Na primer ako se wing izduva i unutrašnja vreća uštine verovatnoća da pukne na tom mestu gde je uštinuta je ogromna.
To mi se sad pre neki dan desilo na dva mesta. Više nemam živaca da krpim pa sam mislio da taj majstor jednostavno zavari velike komade najlona preko cele vreće. Praktično da preko postojeće napravi novu vreću.
Još bolje bi bilo ako ima neku mekšu korduru.

Kako će to da izgleda uopšte mi nije bitno jel preko nje ionako ide zaštitna vreća.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reparacija probusenih BCD-eva svih prozivodjaca Empty Re: Reparacija probusenih BCD-eva svih prozivodjaca

Počalji od Silent Sre Maj 29, 2013 11:44 pm

Razumem ideju, ne znam koliko je izvodljiva, imas gore njegov kontakt, pozovi ga pa ga pitaj.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reparacija probusenih BCD-eva svih prozivodjaca Empty Re: Reparacija probusenih BCD-eva svih prozivodjaca

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu