RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Incident u Grckoj

4 posters

Ići dole

Incident u Grckoj Empty Re: Incident u Grckoj

Počalji od smexy Sub Maj 25, 2013 7:05 am

Zamolio bi ljude koji su upuceniji od mene da lepo ponovo iznesu detalje o celoj nesreci. Prvenstveno kao prevenciju da se takve stvari ne ponavljaju. Jer ovo sad ispada da zbog povezanosti sa ex administratorom, klub dobija protekciju da se zakopa svaki dokaz o kursevima koji nisu radjeni po protokolima, a novi clanovi bivaju uskraceni za iskustvo (makar i ovo negativno, po meni iz takvih primera se najvise nauci).

Pozdrav i nadam se da ce se neko oglasiti, da lepo napise ceo dogadjaj ponovo.

smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Incident u Grckoj Empty Re: Incident u Grckoj

Počalji od SRDJAN Sub Maj 25, 2013 7:46 am

smexy ::Zamolio bi ljude koji su upuceniji od mene da lepo ponovo iznesu detalje o celoj nesreci. Prvenstveno kao prevenciju da se takve stvari ne ponavljaju. Jer ovo sad ispada da zbog povezanosti sa ex administratorom, klub dobija protekciju da se zakopa svaki dokaz o kursevima koji nisu radjeni po protokolima, a novi clanovi bivaju uskraceni za iskustvo (makar i ovo negativno, po meni iz takvih primera se najvise nauci).

Pozdrav i nadam se da ce se neko oglasiti, da lepo napise ceo dogadjaj ponovo.


Evo ja cu navesti osnovne propuste, ipak je bilo desetak stranica pa je tesko setiti se svega.

Prva i osnovna stvar, zaron su organizovala 3 Instruktora, a vodili su 32 coveka, ovo je nedopustivo, ronjenje nije djacka ekskurzija vec ozbiljna stvar. To nam govori da je sve od samog pocetka bilo neorganizovano.
Vecina tih ljudi su bili pocetnici, tipa P1 i OWD, neki od njih cak sta vise na svom prvom zaronu (ovaj podatak je nezvanican posto ucesnici spekulisu) Sto se P1 i OWD tice, oni prema svojim kategorijama mogu roniti samostalno, ali u skladu sa istom kategorijom, a sto se ucenika tice, oni moraju roniti pod direktnim nadzorom Instruktora, i po pravilu se ne mesaju sa grupom.
Kao sto rekoh, pomenute kategorije su ogranicene dubinom od 18 metara, ali to nasim hrabrim vodjama ronjenja nije smetalo da grupu povedu na citavih 38 gde se incident i desio. Ucesnici su i sami na ovim stranama izjavili da su isli na isplaniran dubinski zaron, na dubinu od 30 metara, a da su zbog propadanja nekih ronilaca zavrsili na 38. Suplja prica, propasti tek tako 8 metara znaci da niko od vodja ronjenja ni o cemu nije vodio racuna, niti je kontrolisao plovnost ronilaca kada su usli u vodu, niti ih je nadgledao tokom zarona, da je vodio racuna, sigurno ne bi toliko propali. Ali da se vratimo samom dubinskom zaronu, dubinski zaron pored adekvatne kategorije podrazumeva jos mnogo toga u organizaciji ronjenja, ovde nicega od toga nije bilo, planirali su kao partizani, jurissssss i to je to. I sam incident je po meni malo cudan, covek pregrizao usnik i onda mu je Bane dao svoj regulator, a on radio slobodan izron. Malo glupo zvuci, cemu slobodan izron pored dva Oktopusa? Ili jednostavno tih oktopusa nije ni bilo. Kazu takodje panicni ronioc je naduvao dzeket svom snagom i tako i njega i Instruktora lansirao na povrsinu. A sta je Instruktor uradio da do toga ne dodje? Gde mu je bila ruka? Kao sto se vidi, nerealna prica u kojoj nesto smrdi. E sad da se vratimo i na opremu, saznali smo da su ronili sa bocom od 8 litara kojoj je pustao ventil, dobro je da nisu poneli bocu od kisele vode, ne bi bilo velike razlike. Boce od 8 litara se ne koriste ni za obicna ronjenja, a kamoli za duboka, i jos mozete misliti "planirana". I ostali koji su ronili sa 12 litarskim bocama su bili diskutabilni, kako smo saznali incident se desio u 10-om minutu, a neki od njih su bili blizu 100 Bara, pa koliko je onda trebao da traje taj zaron? 15 minuta? Crnjak je i to da na 5 metara nije bilo rezervne boce koja je inace neizostavna. Sledeci crnjak je kontrola ronioca koji radi reimerziju sa povrsine i sa snorkelom, ovo je za Ginisa, mislim da bi ovo negde trebalo zabeleziti, u neku knigu bisera, kao sto je Bata Stojkovic belezio u kultnom filmu "Ko to tamo peva". Na kraju smehoteka i oko komore, kazu nije mu nista, laki oblik, on je supermen i sve je Ok. Jos ne cuh nigde da nekog sa lakim oblikom toliko tretiraju u komori i da mu ni dan danas nije dobro, covek jos uvek oseca posledice. Eto napisah ukratko, a ostali ako se sete jos necega ili ako sam nesto propustio neka dodaju, mozda ce i onaj cuveni internet Instruktor Silent dodati nesto, mada sumnjam da ce to biti nesto pametno jer smo u praksi imali prilike da vidimo koliko zna i sta ume.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Incident u Grckoj Empty Re: Incident u Grckoj

Počalji od Scubasaurus Sub Maj 25, 2013 11:39 am

Lep i poucan post,steta sto ovako nesto nije napisano ranije pa da se ljudi zapitaju i da se ovakve stvari vise ne desavaju

Scubasaurus

Broj poruka : 26
Datum upisa : 24.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Incident u Grckoj Empty Re: Incident u Grckoj

Počalji od stojkuki Sre Jun 05, 2013 7:27 am

Eeee rodbinoooooo, tako mi i treba kad me nema... ****** Posao .....
A vidim da je ovde podignuta dobra prasina. Vidim da je palo brisaje teme, da je administracija preslau ruke milutina i da su pala izvinje ja zbog brisanja ... No ....
Sve je to ....
Ocito je bilo necega, ne znam cega jer su tragovi izbrisani, ...
Posto milutin rece da ne moze da vrati sadrzaj, ... Sto je tacno. .... Bilo bi zaista lepo da neko napravi rekapitulaciju, ali neko od upucenih. Iz onoga sto je srdjan napisao vidim da je bilo ozbiljih u najmanju ruku propusta, da ne upotrebim tezi izraz. Upravo zato bi zbog nas ostalih bilo lepo da se:
1. Neko od ucesnika u Incidentu opruzi za opis incidenta (iako sumnjam da ce se iko usuditi)
2. Neko od kompetentnih da komentare ali bez cinicnih opaski

3. Usledi konstruktivna-edukativna rasprava jer tome forumi i sluze ...

A ako ne ... Mozda ovo ipak nema smisla .....

stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Incident u Grckoj Empty Re: Incident u Grckoj

Počalji od SRDJAN Sre Jun 05, 2013 7:59 am

Manje vise sustinu sam napisao, i to na osnovu cinjenica koje su iznete pre brisanja teme, ostalo nije ni bitno, poenta je da neki i dalje organizuju takozvane Partizanske zarone prilikom kojih neko moze da nastrada sto se u ovom slucaju nije desilo samo pukom srecom. Druga bitna stvar u svemu ovome je da isti ti klubovi i pojedinci drze jeftine i nekvalitetne kurseve koji prethode ovakvim stvarima i da se tome treba stati na put. Ljudi konacno moraju da shvate da ne postoji kurs za 150 Eura.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Incident u Grckoj Empty Re: Incident u Grckoj

Počalji od smexy Sre Jun 05, 2013 9:14 am

stojkuki ::Eeee rodbinoooooo, tako mi i treba kad me nema... ****** Posao .....
A vidim da je ovde podignuta dobra prasina. Vidim da je palo brisaje teme, da je administracija preslau ruke milutina i da su pala izvinje ja zbog brisanja ... No ....
Sve je to ....
Ocito je bilo necega, ne znam cega jer su tragovi izbrisani, ...
Posto milutin rece da ne moze da vrati sadrzaj, ... Sto je tacno. .... Bilo bi zaista lepo da neko napravi rekapitulaciju, ali neko od upucenih. Iz onoga sto je srdjan napisao vidim da je bilo ozbiljih u najmanju ruku propusta, da ne upotrebim tezi izraz. Upravo zato bi zbog nas ostalih bilo lepo da se:
1. Neko od ucesnika u Incidentu opruzi za opis incidenta (iako sumnjam da ce se iko usuditi)
2. Neko od kompetentnih da komentare ali bez cinicnih opaski

3. Usledi konstruktivna-edukativna rasprava jer tome forumi i sluze ...

A ako ne ... Mozda ovo ipak nema smisla .....

Pa gospoda iz AMFORE nema sta da pisu posle onakve teme... U kojoj su se izlupali i onda na kraju da sakriju blam trazili brisanje iste... Sreca pa je Srdjan napisao sve propuste pomenutog zarona. Opet kazem steta sto se ne usudjuju da napisu i oni nesto u svoju odbranu ili priznaju krivicu, ali to je verovatno dogovor na nivou "kluba" da se tema obrise a prljav ves zapali u nadi da ce se sutra naci jos ovaca za sisanje. Iskreno se nadam da su osobi koja je obrisala temu ukinute sve opcije da ne bi dalje manipulisao sa forumom u korist pomenutih.
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Incident u Grckoj Empty Re: Incident u Grckoj

Počalji od stojkuki Čet Jun 06, 2013 2:41 am

Koliko sam shvatio milutina manipulacije i brisanja vise ne moze da bude osim ako on obrise, a ako se to desi ...

stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Incident u Grckoj Empty Re: Incident u Grckoj

Počalji od stojkuki Čet Jun 06, 2013 2:43 am

Usput. Jedno pojasnjenje. Srki sta si mislio pod tim da P1 ili owd moze da roni samostalno u skladu sa svojom kategorijom. Zulja me ono samostalno ...

I drugo, ... Oko komore ... Od kada to laki oblici idu u komoru??
Koliko sam ja ucio, a jesam, ... Laki oblici su oni ciji se efekti vide ne vise od 30 min po izronu ... Pojavne oblike znamo. Ako se efekti zadrze duze od 30 min to spada u teske (koliko se secam nova DANova klasifikacija poznaje samo lake i teke oblike) i unesreceni se u sto kracem roku stavlja pod nadzor kompetentnog lekara koji raspolaze komorom ...

E sad, ... Posle analize napisanog, ... Ako izuzmem greske u organizaciji zarona koje su uzrok, ... I dodjem do posledice a to je covek u komori, ... Onda se jasno moze zakljuciti da je u pitanju neozbiljnost, neodgovornost i ne savesnost ....

Ah, gde su te preko potrebne zakonske odredbe koje namecu odgovornost ... Kao i u vecini stvari u Srbistanu ....

stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Incident u Grckoj Empty Re: Incident u Grckoj

Počalji od SRDJAN Pet Jun 07, 2013 11:00 am

Samostalno znaci da moze da roni sa svojim badijem, kao sto standardi i kazu. Uostalom svaka asocijacija lepo to definise, u zadnje vreme je to kod nekih asocijacija malo liberalizovano.
Sto se komore tice, svi oblici se lece, i laki i teski, kozni je lak pa ides u komoru, jedino se ne ide ukoliko je nesto bezazleno i pritom lekar proceni da ne treba. Ta definicija lakih i teskih oblika ti nije bas najbolja, ali da ne davimo sada ovde, o tome mozemo pisati u okviru teme MEDICINA.
Ostalo vidis i sam, jednom reci KATASTROFA, ne treba dalje objasnjavati.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Incident u Grckoj Empty Re: Incident u Grckoj

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu