RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm

4 posters

Ići dole

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Empty Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm

Počalji od markokg1982 Pon Jun 17, 2013 1:57 am

Kao sto naslov kaze.

Od peraja bih uzeo neka za podvodni ribolov. Zapravo, stalno sam u vodi pod maskom, zaranjam po hobotnice, skoljke.... a ova moja su nekako premekana, i kao da "veslam" u mestu, pa ako neko ima neka polovna na prodaju, tipa gara 2000/3000, mares instinct/rasor... neka ponudi.

Sto se puske tice, trazim lastik pusku, duzine od oko 80-90 tj srednje jacine. Gledam po oglasima, ali nema ni jedna iole kvalitetnija i primamljiva. Sve neke sto su dugo po odlasima. Pocetnik sam i nemam iskustva. Ne jurim profi veliku pusku, al opet, ne bih ni da kupim neku 50-60cm, pa da je "prerastem" brzo.
Dobro bi mi dosli i linkovi sa nekih oglasa.

Hvala unapred.
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Empty Re: Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm

Počalji od djapez Pon Jun 17, 2013 4:26 am

Ako te interesuje imam ja Omer Excalibur 100!
djapez
djapez

Broj poruka : 7
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Empty Re: Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm

Počalji od markokg1982 Pon Jun 17, 2013 4:57 am

Jesam zainteresovan ako nije previse za mene pocetnika?
Koliko trazis za nju? Stanje? Jel to oznaka 2000, a dugacka 100cm?
Sad googlam,jer se slabo razumem. Vidim da je marka odlicna.
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Empty Re: Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm

Počalji od djapez Pon Jun 17, 2013 5:39 am

Puska je odlicno ocuvana svega 10ak puta bila u vodi, kao nova, nije cak ni izgrebana, aluminijumska 100 cm duzine sa lasticima od 16mm. Kompletno opremljena, harpun duzine 140 cm. Cena je 110 eura. Ako si zainteresovan, poslacu ti slike na mail. Pozdrav!
djapez
djapez

Broj poruka : 7
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Empty Re: Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm

Počalji od markokg1982 Pon Jun 17, 2013 6:26 am

Hvala na ponudi, verujem da je odlicna, ali to mi je malo vise para da dajem za pusku koja mi je i dosta velika za moje amaterske pocetke.
Verujem da vredi, ali da je jeftinija, pa i da je uzmem tj zanemarim duzinu.
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Empty Re: Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm

Počalji od smexy Pon Jun 17, 2013 7:24 am


Ja sam kupio pusku salvimar voodoo rail  open pro 95 (preko posejdona idealna puska za moje potreba (sulja + plitke ceke) fenomenalna za te pare),.... kontaktiraj posejdona (sa ovog foruma) licna preporuka i dobar odnos cena/kvalitet. Ovu pusku ces prerasti jedino prelaskom na karbon ili drvo... U rangu je cressi geronimo elite (iskreno meni vise pase ova salvimar probao sam obe,) inace od alu puski koje sam imao prilike da testiram... tu su odlicne i phatos laser i omer cayman.... e sad sve u zavisnosti od potreba i mogucnosti...

A peraja gledaj neka tipa cressi gara modular... da mozes sutra da ako se odlucis za ozbiljnije ronjenje... dokupis karbonske listove...

Pozdrav.

btw ako planiras u CG da ronis, obavezno dozvolu plati to je oko 40-50 eura za celu godinu (za mene jer imam kucu dole pa se srede papiri)...
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Empty Re: Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm

Počalji od markokg1982 Pon Jun 17, 2013 9:05 am

Krenuo sam u glavi da nadjem neku polovnu tj za oko 60-70-80e a sada me "koliko para, toliko muzike" navodi da gledam i skuplje varijante..

Gledam Ernestov cenovnik, i vidim da je ta
salvimar Voodoo Rail Open Pro 85,95,105 (razlika po 2-3e) kosta 140e sto mi je mnogo.
Dok 
Voodoo Rail Open 85,95,105 kosta 115e.

Ako sam provalio tabelu, ova pro ima mulinel, i zbog toga je cena ta. Ili ima jos nekih resenja vezano za ovu pro verziju?
A sta ako puska nema mulinel? Jel on samo omogucava lakse namotavanje? U suprotnom, rukom namotas najlon i to malo otezava posao, pa je zato dobro imati mulinel?

Ako ne uspem da nadjem ni jednu dobru polovnu pusku u pomenutoj ceni, mozda cu morati da uzem neku novu u prihvatljivom cenovnom rangu novih pusaka Vidim da su takve sledece u pitanju:

Cressi geronimo 90 - 126e
Cressi comanche 90 - 110e
Salvi Mar Voodoo Rail Open 95 - 116e
Salvimar intruder pro 85 - 86e
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Empty Re: Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm

Počalji od smexy Pon Jun 17, 2013 11:45 am

Ima 2x 14mm, inace sistem bi trebalo da je slican (otvorena glava- sto je po meni bitno za ceku, kod suljanja  i ruparenja nije tolika frka ni da se ide sa zatvorenom glavom). Sto se tice cene takva je kakva je... Ja sam dao i ne zalim ni eura... Jer je domet super, trzaj minimalan... precizna puska... balansirana ok....

Dobru polovnu pusku za te pare jedino posle sezone... tj u septembru... sad tesko ovo su sve lesevi po oglasima...

Inace sta je jos dosta inovativno kod salvimarovih stela (harpun) a to je torsion 2 sistem sa koji je mogu slobodno da kazem 10x bolji nego standardan sa 1 perom... sa kojeg sam dozivljavao da mi spadne sve i svasta,.... sad tih problema nema... (Po meni najveca glupost je raniti ribu, a da ona pritom polu ziva pobegne i ugine ispod nekog kamena ili u nekoj rupi).
Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Torsion2-harpoon-large
Kao i kukice a ne useke na streli... samim tim se ne jebava toliko ogiva a i lakse je za upotrebu...

Munel je nepohodan u slucaju da vidis neku licu, gofa, palamidu, itd... na 3-4 m kako prolaze... ukoliko furas 5m kanapa spremi se da glisiras :)ili kao jedan moj drugar preseces kanap da se ne bi udavio... Jeste da kosta ali svaki put kad budes imao priliku da nesto pogodis oklevaces jer nemas nacina da je ulovis osim da te ne "ukaki" pa ribu pogodis u kicmeni stub i na taj nacin paralises.... Znaci uloga munela je pre svega da ti omoguci da izronis bez previse napora,tj da se rves sa ribom pod vodom, jer na taj nacin roneci na dah, dovodis svoju bezbednost pod veliki znak pitanja.... I takva iskustva se cesto zavrse sto ljudi izgube pusku ili zivot... OBAVEZNO roniti u paru.... to sam ja mislim 2 000 puta napisao sto ovde sto po hrvatskim forumima.

Izmedju cressi-a i salvi mar-a ja biram salvi mar... imao sam prilike da pucam iz raznih pusaka... (doduse nisam lovio sa svima ali u metu sam pucao sa vecinom ovih  tipa cressi siux, geronimo, salvimar voodo rail open pro, omer cayman hf i par nekih drvenjaca koje su opet prica za sebe) i ja sam zadovoljan za sada sa salvimar puskom (imam i pomenutu cressi siux od nekih 75cm nije ni za sta osim za neku mutnu sulju ili ruparenje... gotovo da je ocajnog dometa (a ukoliko stavis deblje gume preciznost je NULA).... Ja sam tek pre 2 godine kada sam prvi put probao drugarovog caymana hf 95 sa duplim 16-ticama shvatio koliko sam smesan sa tom puskicom Smile
Znaci moj savet od gore navedenih ja bi se opredelio za Salvi Mar voodoo rail open 95 (pre svega jer ne volim zatvorenu glavu - od skoro sam video da su dosta preciznije i preglednije). Geronimo je ok puska ali opet to je samo 14 eura manje od puske koju sam ja kupio...
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Empty Re: Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm

Počalji od smexy Pon Jun 17, 2013 6:26 pm

A sto se tice peraja, i moram pohvaliti i Beuchat Mundial Competition za koje kasnije mozes dokupiti takodje listove od fibeglasa ili karbona.

Cena im je oko 100 eura (nove u Begoradu, bar sam ih ja pre nekih godinu i kusur toliko platio).

Burazer mi ima Cressi Gara Modular, i on je prezadovoljan njima.... tako da gledaj neka peraja koja ces kasnije pretvoriti u profi kupovinom karbona za njih.

Pozdrav
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Empty Re: Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm

Počalji od markokg1982 Pon Jun 17, 2013 7:33 pm

Veliko hvala na detaljnom odgovoru. Vidim ja da cu na kraju morati da izdvojim svih 140e za pro varijantu Smile

Ako sam dobro razumeo, ukoliko nema mulinela, a gadjam neku ribu na blizini, onda ce se automatski osloboditi svih recimo 5m kanapa, koji ce krenuti na povrsinu, pa moze da mi zasmeta i spreci da izronim gore? A samim tim, ako sam pogodio neku vecu ribu, ona moze da krene da bezi, pa postoji rizik da mi uplete vrat i samim tim ugrozi?
Kod mulinela, slobodno mogu da krenem na gore, jer je otislo kanapa bas koliko treba, i rizika nema?
Znaci, kao "stock" varijanta, ima 2x14, a pretpostavljam da kasnije po potrebi moze da se nakaci kombinacija 16 i 14, i 2x16?
Na koliko metara moze da bude precizna?
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Empty Re: Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm

Počalji od smexy Uto Jun 18, 2013 12:04 am

Ovako, kao prvo, munel ti je koncept kao na stapu za pecanje masinica, bukvalno jedan valjak i jedan "sraf" koji stezes i na taj nacin ne dopustas da se izvlaci kanap iz njega. Na stock puski bez munela imas oko 4-5m kanapa/najlona, koji se uvek automatski otpusta i tu je to ti je sto ti je... Znaci ako te riba povuce moras se boriti pri izronu ili npr kako neki rade vezu kanap od bove za pusku pa puste pusku i jure bovu... (ja ovo nikad ne bi radio ali eto ima ljudi koji love na taj nacin da bi ustedeli 30 eura koliko kosta munel).

Treba da znas da kad imas munel ne izlece svih 20-30 metara koliko stavis, vec samo tih 4-5m.... a onda ako riba pruza otpor da se ne bi zajebavao... lagano izranjas i popustas kanap iz munela... ali je uvek drzis zategnutu da se ne otkaci sa pera (vrha strele) i vodis racuna da ne ide oko nekih grebena litica i slicno jer onda moze da previse zategne kanap i samim tim otkine se sa strele.

Sto se tice rizika, uplitanja to ne bi trebalo nikako da ti se dogadja jer treba da budes uvek okrenut u smeru ribe (tj da joj ne dozvolis da te uplice u kanap... mislim da ces to instinktivno raditi Smile, tako da pratkicno nema sanse da se upletes u kanap... osim naravno ako te ne dohvati neka panika pa ne znas ni sam sta hoces....) Tako da u svakom slucaju smes da ides na gore samo je pitanje... bez munela dal ces moci jer ljudi koji su gadjali recimo tune sa 30m dyneme na munelu su bukvalno glisirali po dnu.... imas 2 foruma na kojima mozes dosta toga da naucis... jeste da su hrvatski i da nas ne vole... ali gledaj to kao portal za sakupljanje informacija (sumbania.hr i podvodni.hr)

Sto se tice guma, otvorena glava ima tu prednost sto gumu kupujes gde god hoces (naravno uz odgovarajuci proracun) i nema problema oko postavke kao npr kod zatvorene glave gde imas specijalne navojke i zajebancije tog tipa... pa si samim tim ogranicen da kupujes fabricke gume....
Da li moze 2x16? Naravno da moze ljudi su stavljali i 2x16 i 1x18 na ovu pusku ja nisam.... iskreno ne volim veliki trzaj da mogu da se naviknem na isti verovatno bi kupio Phatos sa 2x18 :)koji trza kao magnum 357....

Preciznost, svaka puska puca drugacije.... (zvuci glupavo ali tako je) zato lepo prvi dan kad odes na more .... parce stiropora... malo kanapa i par kamena i vezbaj.... gledaj gde nisanis gde ide strela... na taj nacin znaces koliko i u kom pravcu zanosi (jer svaka puska ima neki svoj "smek").

Domet mislim da sa ovog klipa mozes videti kako to otprilike izgleda Smile


VAZNO!! Posto vidim da si "pocetnik" nikad ali nikad ne natezi pusku na suvom, i ne roni sam.... ako si u mogucnosti kupi bovu jer  znaju da preglisiraju preko glave.... Ovo je jedan od ekstremnih sportova u crvenoj zoni tj mnogo ljudi godisnje pogine... i treba ozbiljno pristupiti i preduzeti sve sto je potrebno da ne ugrozis svoj zivot.

Evo jos jednog zanimljvog klipa... Wink

smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Empty Re: Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm

Počalji od markokg1982 Uto Jun 18, 2013 1:47 am

Jos jednom hvala Smile

Sad mi je bas sve jasno. U prevodu, mulinel se kupuje zbog vecih riba, obzirom da male ne mogu da te povuku. Iole vece ribe znaju da naprave problem ukoliko su lakse ranjene. Znam po pecanju da, cak i kada na udici imas ribu oko 1kg, neko vreme drzis stap zategnutim, a silk se i dalje izvlaci, iako je koncnica prilicno zategnuta.
Zbog pecanja mi je savrseno jasno kako kocnica na mulinelu radi.
Ako se definitivno odlucim za ovaj model tj voodoo rail open, ukoliko se ne snadjem za dovoljno para za pro varijantu, predpostavljam da uvek mogu naknadno tj sledece godine da dokupim mulinel.
To mi je varijanta da sada mogu da prodjem u prihvatljivom cenovnom rangu, a sledece godine bih mogao da je "nadogradim".

Evo jednog klipa gde se odlicno cuje kako mulinel otpusta strunu na 0:40


markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Empty Re: Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm

Počalji od FLOYD_APNEA Uto Jun 18, 2013 2:31 am

Pozdrav,
 Nisam sve citao,jer nemam puno vremena,ali mogu da ti ostavim svoje misljenje.....i ja imam Salvi mar voodoo rail open 95,kupio sam je preko widraxfishing.com bugarski sajt za 110e,nema kotur,ali opet duzina najlona je oko 3,5m sto je sasvim ok,kotur ti ne sluzi toliko da mozes dalje da pogodis koliko da kada pogodis nesto vece moze da otpliva dok ne umre a da te ne povuce,ili ako ti se strela zabode u nesto da mozes da izronis sa puskom da je ne ostavljas dole....puska je koa sto je smexy rekao apsolutno fenomenalna i ne zalim ni eura ni ja....gume su 18mm......rec nemam da kazem losu za tu pusku.
A sto se tice peraja iskreno predlazem Seac Sub schout 90 ili 100,ja sam moje kupio u Cg u Baru za 79e....ali sam skoro cuo da ima da se uzme i u Bg po istoj ceni na Novom Beogradu u nekoj radnji zaboravio sam tacno kojoj....peraja su fenomenalna za ribolov,prvenstveno sto su maskirna,koa drugo nisu ni pre mekana ni pre tvrda,taman onako da daju odlican potisak a da se ne umaras,jedina mana je sto su ploce nezamenljive Smile)
FLOYD_APNEA
FLOYD_APNEA

Broj poruka : 26
Godina : 28
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 08.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Empty Re: Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm

Počalji od smexy Uto Jun 18, 2013 3:09 am

Upravo tako, dok ne skupis novac kupis bez munela, posle samo dokupis munel i to je to... I polako svake godine dokupis po nesto... i to je to Smile

Pozdrav
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Empty Re: Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm

Počalji od markokg1982 Uto Jun 18, 2013 6:04 am

Smile Ako nekim cudom pristignu zaostale plate, onda cu sve lako.
Prosle godine kupio masku cressi occhio plus, pojas i tegove, a ove planiram bar pusku a peraja ako nalete. Imam ove stare pa neka izdrze Smile
Samo cudo moze da me spreci da uzmem ovu pusku kada cujem sve ovo + sam citao neke komentare na youtube. Hvala jos jednom na preporuci. Siguran sam da se necu pokajati, a kako bih i mogao kada ne znam za bolje LaughingLaughing
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Empty Re: Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm

Počalji od FLOYD_APNEA Sre Jun 19, 2013 12:25 am

U tom rangu ti je i omer excalibur recimo Smile ili phatos....pa vidi sta ti je pristupacnije Smile

Pozdrav
FLOYD_APNEA
FLOYD_APNEA

Broj poruka : 26
Godina : 28
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 08.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Empty Re: Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm

Počalji od smexy Sre Jun 19, 2013 6:56 am

Ja sam hteo da kupim Pathos Laser Open Pro 90-ku ali je prevagnula cena od nekih 250 eura, jer za te pare vec moze da se uzme neko drvo, inace taj pathos je kazu fenomenalan, samo ga ljudi , kao i moj komsija dole u Cg nadrndaju sa 2x 18... pa to nije to....

SalviMar voodoo je odlican, sledeci korak bi trebao biti neki shadow recimo 105, triton-a 100ku, legolasa ili nekog gladiator-a 105-ticu Smile(ali verovatno to ce biti samo san, kao i taj efektivni domet od 5+m....)
Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Index.php?action=dlattach;topic=12032

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Index.php?action=dlattach;topic=12032

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Index.php?action=dlattach;topic=12032

Ali recimo ovakvo remek delo polovno i to bas dosta rabljeno nije ispod 500 eura.... A cene novih su No za nase uslove prejake...

Pozdrav
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Empty Re: Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm

Počalji od markokg1982 Čet Jun 20, 2013 12:50 am

Ma sada sam se zaleteo za ovu salvimar, i 99% cu da je uzmem u narednih mesec dana tj pre mora. Verovatno odmah sa mulinelom, samo da se finansijski organizujem.

Da ne off-ujem ovde vise i da ne dobijem neku opomenu od moderatora, ako ste i dalje raspolozeni za savete, vidimo se ovde Smile

http://ronjenje.forumado.net/t620p15-pomoc-oko-kupovine#9700
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm Empty Re: Kupujem peraja 42/43 i lastik pusku velicine 80-90cm

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu