RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egipat - Hurgada

Ići dole

Egipat - Hurgada Empty Egipat - Hurgada

Počalji od v.sevic Uto Apr 22, 2014 3:49 am

Planiramo polako odlazak za Egipat na letovanje pa bih molio za pomoc-savet u vezi sa par stvari :

1. Izbor ronilackog centra - lokacije za ronjenje, cene zarona, brojeve telefona nasih ljudi koji rade u Hurgadi

2.Izbor hotela sa lepom plazom i koralnim grebenom kako bi uzivali i snorklingu onih dana kada ne ronimo - nesto sam vec istrazivao, pa nasao http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297549-d608033-Reviews-Coral_Beach_Rotana_Resort_Hurghada-Hurghada_Red_Sea_and_Sinai.html - komentar dobrodosao Smile

Hvala unapred na odgovorima.

Pozz

Vuk

v.sevic

Broj poruka : 14
Datum upisa : 05.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Egipat - Hurgada Empty Re: Egipat - Hurgada

Počalji od v.sevic Pon Nov 03, 2014 9:58 am

Evo da se javim i svoje utiske podelim. Mozda nekome budu od koristi.

Odabrali smo hotel Coral Rotana Beach zbog koralnog grebana i diving centra u okviru hotela. I nismo pogresili. Plan nam je bio da odradimo tri-cetiri dana sa bocama a ostatak odmora da nam prodje u odmoru ali da mozemo da snorklujemo takodje. ( zbog velikog premora u proteklih nekoliko meseci ).

CAT Diving Academy je naziv centra http://www.catdivingacademy.com/ evo linka sa extra odradjenim virtualnim tour svih delova hotela. Verovali ili ne ali je sve bas tako kao an slikama Wink Ima ih na Facebooku gde smo i ugovorili cene - $40 dva zarona sa broda+rucak+oprema. Rusima na licu mesta su naplacivali 50 dolara. Oprema im je nova i sve Scubapro ( odela, BC i regulatori ) Sto se tice samog ronjenja odradili smo dva dana sa broda, svaki put na drugoj lokaciji. Kombijem ili taksijem se prebacite do obliznjeg hotela cc10min i to samo zbog toga sto nema puno ronilaca pa im se ne isplati da organizuju brod iz svog centra. Ali ce da vas vode na ronjenje i ako vas je dvoje ( kao nas ) bez dodatnih troskova. Tad milina - Instruktor i mi i totalna opustencija, bez cimanja, a zaroni od 60-70min. Elem, prvog dana, dosao je bio brod ( bilo nas destak uglavnom pocetnici i oni sto su hteli Intro ) ali je kapetan bio neki papan i prvi put u toj laguni pa je pri izlasku sjebao alisu o kanap.Tako da smo otkazali brod ali da se iskupe ponudili su nam sa obale na koralnom grebenu besplatno Wink i naravno Mi ronjali tj. nas 4-5. Uradio i nocni sa obale - cena 30 dolara - mozda je i to moglo da se spusti ali bila nas dvojica ( Rus i ja ) pa se nisam hteo "ciganiti".
Inace hotelski koralni greben je super. Velik je i pun zivota ( svih riba ali i oktopusa, murina, napoleon ribe itd. ). Odlican za snorkling.
Eto ukratko. Ukoliko su nekome potrebne dodatne informacije - tu sam i rado cu pomoci.

Veliki pozdrav svima,

Vuk

v.sevic

Broj poruka : 14
Datum upisa : 05.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu