RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mali vojni dvobocnik

5 posters

Ići dole

Mali vojni dvobocnik Empty Mali vojni dvobocnik

Počalji od SugarDaddy Ned Okt 26, 2014 9:04 am

Da li je ovo ok za totalnog pocetnika?

Radi se o malom vojnom dvobocniku (2x3L na 165 bara), ima regulator i prsluk na koji se montiraju dvobocnik i mala boca za balansiranje. Moje laicko misljenje je da nije lose za nekoga ko bi ronio samo za vreme godisnjeg odmora (7-10 dana), po nekim plicacima. Cena je 100e.

Mali vojni dvobocnik 16520916_DSC00153

SugarDaddy

Broj poruka : 2
Datum upisa : 26.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Mali vojni dvobocnik Empty Re: Mali vojni dvobocnik

Počalji od dooki Ned Okt 26, 2014 9:16 pm

Prvo i osnovno pravilo u ronjenju je da se ne ide sam na ronjenje.
Drugo bi moglo biti ne koristiti opremu bez atesta i sertifikata. Trece koje bi mozda trebalo i biti nulto da treba proci obuku za ronjenje kako bi ti ronjenje bilo uzivanje a ne mogucnost da ugrozis svoj zivot.

Tako da ako iako govorimo samo o kupovini ove opreme i dzabe da ti je da ako je bez atesta niko ti nece napuniti ove boce...

dooki

Broj poruka : 2
Datum upisa : 23.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Mali vojni dvobocnik Empty Re: Mali vojni dvobocnik

Počalji od KizaHood Sre Nov 05, 2014 10:25 am

Ima moj drugar ovo, samo sto je njegov 2x2.7 l na 200 bar.

Jeste, dobar zezov, ALI:

1)Bezbednost: sa ovim na ledjima si negativan, a nije kompatibilno sa dzekitom; dalje, "Djurin" regulator nema manometar, tako da nemas pojma koliko jos imas vazduha (a u startu imas vrlo malo!). Zapitaj se da li stvarno zelis da izronis bez vazduha tako negativan i da shvatis da si par stotina metara od obale (camca)?

Doduse, pominjes neki prsluk za ovo, da li je sve zajedno 100e? Ako jeste, uopste nije skupo! (ni 100e samo boce+regulator nije lose, ali zajebano je roniti bez dzekita)

2)Kapacitet - znaci iskljucivo plicak i ne preko pola sata. Ono jes', kad si sam ne bi smeo ni da ides na dubine na koje ne mozes na dah, ali i po plicaku se potrosi ocas posla...

3)Dopunjavanje - Grke nesto bas i ne interesuje velicina boce. Provereno, dopuniti ovo kosta isto kao i dopuniti 12-icu, 15-icu... znaci nekih 5-10e, zavisno od Grka

@dooki: nije nemoguce dobiti atest za ovo, moj drugar je dobio - atestira se kao i moderne boce, ako prezivi prezivi;)
Takodje, ove boce 'oce pojedini Grci da pune i bez atesta, opet sve zavisi na koga naletis (na Sitoniji su mi punili, na Tasosu odbijali).

Da rezimiram: ja bih za te pare kupio.
KizaHood
KizaHood

Broj poruka : 22
Godina : 51
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 06.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Mali vojni dvobocnik Empty Re: Mali vojni dvobocnik

Počalji od mr joy Čet Nov 06, 2014 9:48 am

Kupio bi i stavio u muzej. Bez obzira da li ces da ronis samo za vreme godisnjeg ili svaki drugi dan. Nemoj to da kupujes i da rizikujes svoj zivot.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mali vojni dvobocnik Empty Re: Mali vojni dvobocnik

Počalji od SRDJAN Pet Nov 07, 2014 7:09 am

Slazem se sa mr joy-em, iskljucivo muzej ili da visi u klubu na zidu
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mali vojni dvobocnik Empty Re: Mali vojni dvobocnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu