RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DNEVNIK RONJENJA U CG

+7
PasHke
waterworld
posejdon
ProUrke
SRDJAN
medigo
milutinm
11 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od milutinm Uto Jun 02, 2009 12:35 am

Jeli ima neko na forumu raspolozan da napise, ako je imao dnevnik u CG, kako ga je nabavio , od koga i koliko je platio?
milutinm
milutinm
Admin

Broj poruka : 286
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Dobre Vode(Bar)
Datum upisa : 28.11.2008

http://ronjenje.forumado.net

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od medigo Uto Jun 02, 2009 3:16 am

Puno hvala.... E sad bih vas molio da na ovu temu izlozite sta god zelite jer ste koristili te dnevnike, vjerovatno niste ni svjesni da ste prevareni jer je to nezakonito.....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od SRDJAN Čet Jun 04, 2009 8:01 pm

Ajde da cujemo sada sve koji su imali dnevnik, kako su ga dobili i koliko su to platili
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od ProUrke Sub Okt 24, 2009 10:05 pm

Pa gde ste drugari... Smile

Nije valjda da ste OZBILJNO mislili da ce iko da napise odakle i kako su kupili dnevnike?!?! Kako uopste mogu da KUPE dnevnike? Dnevnici bi trebali da se izdaju SAMO I ISKLJUCIVO clanovima KLUBA/CENTRA na teritoriji RCG, i drzavljanima iste, odnosno strancima koji imaju dozvolu za boravak/rad u RCG... Wink
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od Gost Pon Okt 26, 2009 9:09 pm

Dnevnik?!
Da li je to onaj dnevni list? Mada ga skoro nisam video na kioscima?
E to ti je obavezni deo svake ronilacke opreme ili sto bi rekli neki moji internet prijatelji, konfiguracije,tacnije "polu konfiguracije" Smile
Bez tog papira je nemoguce adekvatno uvlacenje u analni otvor mapetovcima iz RSCG odnosno onom magacioneru iz Niksica,koji je i izumitelj vesele sveske. Nabavljanjem ili kupovinom iste knjizice samo produzavate agoniju u vec i ovako bednom stanju u kome se nalazi ronilastvo u CG,a time direktno i sebi suzavate izbor zemalja i mesta gde mozete da ronite i uzivate u tome bez da bilo kome placate REKET.
Sve ove godine se cudim kako je jednom polu pismenom coveku uspelo da skrene temu sa vitalnih stvari po ronjenje u CG i non stop namece pricu o glupariji koja se zove dnevnik. To sto nema ni jedne adekvtno obelezene ronilacke lokacije,sto ne postoji krsteni vodic po istima,sto ne postoji mreza centara koji imaju koncesije na pomenute lokacije,samim tim i obavezu da ih "odrzavaju" to nikoga ne brine... Ne postoji uvid u validnost kategorija ljudi koji izdaju sertifikate...
Sve je ovo mane bitno ako posedujes carobnu knjizicu zvanu dnevnik. I to moj Srdane nece niko da kaze javno,to se krije kao triper ili daleko bilo sida. Bitno da se roni...sad kako,to je mane bitno.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od SRDJAN Pon Okt 26, 2009 9:39 pm

Ja to odlicno znam, a znaju li i klubovi koji po svojim sajtovima, raznim forumima i na sve ostale nacine reklamiraju organizaciju ronjenja u CG? Gde oni to organizuju, preko kojih centara i moraju li da cute i da se uvlace samo zbog pomenute vesele sveske? Zasto nam Svet ronjenja nije zadnji put odgovorio na postavljena pitanja nego se koliko me secanje sluzi u nekom od komentara zahvaljivao centru u Bjeloj. Da li oni vode ljude na ronjenje ili deminiranje? Zamolicu Dragana Gacevica da mi posalje spisak svih legitimnih klubova i centara preko kojih se moze roniti u CG, kao i spisak onoga sta se mora obezbediti da bi sve bilo po zakonu, a ta vesela sveska........................ja sigurno necu roniti pod tim uslovima niti sa nekim ko podrzava tu hajduciju.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od SRDJAN Pon Okt 26, 2009 9:47 pm

Jos nesto, posto svi gore pomenuti nude i organizaciju istog u Hrvatskoj, prema tome odlicno znaju kako to treba da izgleda u ozbiljnoj drzavi, zasto tamo ne plate neku glupost pa rone? Kada napisu preko koga vode u Hrvatskoj, svako od nas vrlo lako moze proveriti sve podatke i videti da su svi ti centri uredno registrovani i da poseduju sve neophodne dozvole i koncesije, prosto mislim da je nemoguce naci neki centar koji to sve nema, za razliku od Crnogorskih gde je situacija obrnuta. To je ista stvar kao i sa obukom koju smo pominjali u zadnje vreme, nema zakona pa svi idu linijom manjeg otpora, mislite li da je to resenje i dokle ce to trajati?
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od ProUrke Pon Okt 26, 2009 11:01 pm

Vesela sveska... Smile Smile Smile Smile Pravi naziv... Smile

Da bi u Cro neko dobio veselu svesku, MORA da bude pravno lice (centar ili klub...) - isti je "samo" ORGANIZATOR ronjenja, koji prijavljuje dnevnik na VODITELJA ronjenja koji mora da ima adekvatnu kategoriju (za klub...) odnosno STRUCNU OSPOSOBLJENOST (za centar...) - da bi organizator uopste i mogao da dobije dnevnik, MORA da ima placeno KONCESIJSKO ODOBRENJE za obavljanje podvodnih aktivnosti u teritorijalnom moru RH i placeno OSIGURANJE od odgovornosti prema trecem licu - osim toga, voditelj ronjenja mora da ima SVOJE osiguranje od odgovornosti prema trecem licu (DAN BP ili ekvivalent...), kao i vazeci lekarski pregled - takodje, ako se obavlja aktivnost u zasticenim zonama (Lastovo, Vis, Mljet, odredjene olupine...) potrebno je i posebno odobrenje za ronjenje u zasticenim zonama koje izdaje ministarstvo kulture RH...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od medigo Uto Okt 27, 2009 5:12 am

Urke je sve lijepo objasnio. nisi nam jedino rekao jeli u HR dnevnik roniocima izdaje Podravka ili Kras......
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od SRDJAN Uto Okt 27, 2009 5:21 am

Bolje i oni nego pacerska firma poput deminera.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od ProUrke Uto Okt 27, 2009 5:34 am

medigo ::Urke je sve lijepo objasnio. nisi nam jedino rekao jeli u HR dnevnik roniocima izdaje Podravka ili Kras......

Vidi, ja znam da ih mi sami stampamo... Jedino je zajebano sto mora lucka kapetanija da ti overi svaki list pecatom... Very Happy Very Happy Very Happy

A da pitamo mi da nema neko jedan takav pecat? Smile
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od medigo Uto Okt 27, 2009 8:23 am

Aaaa, lucka kapetanija??????
A mine??????????
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od posejdon Uto Okt 27, 2009 8:47 am

Pozdrav za drustvo na forumu. Sreo sam u Novom Sadu tipa iz Tivta neki dan.Klub mu se zove ako se ne varam Arsenal.Bas sam ga pitao za sledecu godinu jer sam cuo da ce biti nekih izmena u vezi famoznih dnevnika.Kaze da su dali dnevnike za tri kluba ove godine ali nije hteo da mi kaze cenu i nacin mita i korupcije.Ostali smo na tome da se cujemo do leta.Cim saznam vise javljam vam.Da li je ikako moguce u CG roniti legalno sa klubom iz Srbije?
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od SRDJAN Uto Okt 27, 2009 8:51 am

Moguce je, javis se u DC Marina i napravis dogovor sa njima, Dragan je uvek otvoren za svaki vid saradnje.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od posejdon Uto Okt 27, 2009 9:05 am

Molim te prezime tog Dragana i koji je grad u pitanju da ne trazim po int.Hvala. A inace svake godine iznajmljujem brod u Hrvatskoj koji je registrovan za usluge ronjenja i stvarno nemam tamo problema. Sve je oganizovano super,osiguranje ronioca itd. Preporucujem svima Hrvatsko more pod uslovom da ne planira toplija mora.
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od posejdon Uto Okt 27, 2009 9:07 am

ok nasao sam
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od waterworld Pet Dec 04, 2009 9:21 pm

Evo da znate,dnevnik ronjenja kosta 25 eura.Dobijaju ga klubovi,shodno broju koji naruce.Ja istoga uzimam i ne pisem nista u njemu.Posto je to do sada bio uslov da bi mogli biti 'legalni" na moru,a da dobar dio nas zivi od toga,slozit cete se da bas i nebi bilo pametno rizikovati opremu radi 25 eura.To,naravno ne znaci da se slazemo sa tim,ali za sada je tako kako je,radimo na tome nadamo se da ce se stvari promijeniti.
waterworld
waterworld

Broj poruka : 14
Datum upisa : 03.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od PasHke Sub Dec 05, 2009 2:29 am

Zamisli neko da mi zatrazi 25 eura da zaronim u adu Very Happy Ne mora 25, 5 je dovoljno da ga oshashavim bocom u glavu Very Happy
Mislim da bi svi vi ronioci u crnoj gori trebali da se skupite zajedno, napravite zaron i sacekate izvesne harachlije s harpunima!
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od medigo Sub Dec 05, 2009 5:01 am

waterworld...
Dnevnik se ne dobija za 25eura kao sto si ti rekao, da bi dobio dnevnik moras da povinujes Vesku i mjegovim pravilima i samim tim potvrdis da si niko.... Izvini sto sam ovako grub ali takva glupost me vrijedja....
A zamolio bih te da mi kazes ime tog pojedinca ili organizacije koja moze da mi uzma opremu....
Evo ovih dana radim na Mamuli i nemam dnevnik, evo sad ih javno pozivam da dodju da mi uzmu opremu, dodji i ti da vidis kako je to nemoguce...
Ulazim u vodu oko 10 ujutro.....
bas bih volio da vidim tog mudonju...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od _ Sub Dec 05, 2009 5:02 am

Zaron u Adi te kosta tih 5 do 10 evra kako god okrenes, treba nekom da platis da ti napuni bocu, potrosis neku kolicinu goriva da dodjes i da se vratih sa Ade, posle zarona sednes na topli caj da se ugrejes. Kako god okrenes kosta. Jos ako uprava ade bude zatrazila da se placaju i zaroni e onda smo ga najebali... daleko bilo... Mad

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od TRITON Sub Dec 05, 2009 7:17 am

Rolling Eyes Skylab, prestani da im dajes ideje, na kraju se to nekom kretenu moze i svideti pale
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od _ Sub Dec 05, 2009 7:37 am

Imam prijatelja koji drzi kafic na adi kod nudisticke plaze i kaze da su im za sledecu godinu razrezali tolike takse da je pitanje da je pitanje da li ce mu se isplatiti da ostane. Udarila kriza i trebaju im pare. Pa pogledaj samo morone sta su napravili za camce. Treba ti 2000evra da bi registrovao camac! Zbog toga ove godine imaju 75% manje registracija!

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od Bane Sub Dec 05, 2009 2:09 pm

Револуција - једина солуција!
Twisted Evil
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od waterworld Sub Dec 05, 2009 10:37 pm

medigo ::waterworld...
Dnevnik se ne dobija za 25eura kao sto si ti rekao, da bi dobio dnevnik moras da povinujes Vesku i mjegovim pravilima i samim tim potvrdis da si niko.... Izvini sto sam ovako grub ali takva glupost me vrijedja....
A zamolio bih te da mi kazes ime tog pojedinca ili organizacije koja moze da mi uzma opremu....
Evo ovih dana radim na Mamuli i nemam dnevnik, evo sad ih javno pozivam da dodju da mi uzmu opremu, dodji i ti da vidis kako je to nemoguce...
Ulazim u vodu oko 10 ujutro.....
bas bih volio da vidim tog mudonju...

Posto vidim da si "odavde",znamo i ti i ja da te plovna jedinica policije moze kontrolisati,narocito ako ih Vesko posalje!To je iz 1 u 1!!Ukoliko ga nemas mogu da ti opremu oduzmu,ALI u sledecim slucajevima nece:ukoliko poznajes policajce koji te kontrolisu,ukoliko Veska ponzajes,ili ukokilo je njihova dobra volja da ti je ne uzmu.Znaci,ako znas Vasa Marica,Maria i jos ponekog policacja plovne jedinice iz Boke, stvar moze da bude lako zavrsena(znaci pitanje poznanstva) ovdje se znamo manje vise svi koji smo na more.Posto se ti pozivas na "muda",mislim da bas i nije korektan nacin da savjetujes kolege iz Srbije,jer ce ostati sigurno bez opreme,narocito ako budu isli bez domicilnog voditelja ronjenja.
Dalje,ja sam neko kome su oduzeta kompletne dvije opreme,gumenjak i motor.Naravno,posto nisam NIKO,na sudu mi je sve vraceno!!!!
To sto si ti jutros na Mamuli i radis krvavo da zaradis to postujem,ALI i ti i ja znamo da ONI dolaze samo po dojavi u zimskim mjesecima ili ako se desi da izadju u rijetku patrolu pa nalete na nas.Zatim,sam vise nego siguran da TE svi iz plovne iz Zelenike poznaju i da znaju da ne ides jutros iz dosade i objesi da ronis nego da zaradis,dobar dio policajaca ima obzira i postuje to.
A sto se tice moga dnevnika,dobijam ga preko kluba,a istom Vesku ga vracam praznog,o cemu sam mu u vise navrata govorio.Stoganne vidim razlog cemu takav "ton"kada znamo i ti i ja da podjes u Bdi li Bar ili Petrovac sta bi se dogodilo ukoliko krenes u posao.Jedna ponta ili slicno moze proci(narocito na brzinu)ali iole veci posao sigurno ne.Sigruan sam da si u toku kakous "Brivu"stopirali radove,jer "jedino Danilov klub u drzavi ima dozvolu za te poslove"
waterworld
waterworld

Broj poruka : 14
Datum upisa : 03.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od _ Ned Dec 06, 2009 4:27 am

"Jedna ponta ili slicno moze proci(narocito na brzinu)ali iole veci posao sigurno ne.Sigruan sam da si u toku kakous "Brivu"stopirali radove,jer "jedino Danilov klub u drzavi ima dozvolu za te poslove"

To se zove pravna drzava i jednaki uslovi za sve... Very Happy Very Happy Very Happy

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

DNEVNIK RONJENJA U CG Empty Re: DNEVNIK RONJENJA U CG

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu