RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

+10
Diver
mica77
ProUrke
Svet Ronjenja
.
mr joy
zensea
medigo
Dixie RK Sebastian
SRDJAN
14 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Sub Feb 14, 2009 5:08 am

Evo da se vratimo na naseg dragog Veselina Mijajlovica i njegovu bandu, malo im je sto su unazadili ronilastvo u Crnoj Gori pa su sada krenuli i sa otimacinom.

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Monitor1xh1


Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Monitor2et2


Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Monitor3kg7
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Pon Apr 13, 2009 7:16 am

Evo najnovijih vesti iz nase drage Crne Gore

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Anarhijanakopnu1


Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Anarhijanakopnu2


Mislim da je svaki komentar suvisan, ovaj tekst sve govori.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Pon Maj 04, 2009 6:20 am

Evo da nastavimo malo sa istinom o velikanima Crnogorskog ronilastva, naravno i ovaj put argumentovano

Ronili smo u Hrvatskim vodama

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Ronilismouhrvatskimvoda

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Ronilismouhrvatskimvodaj



A i necega sto se zove otimacina

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Lopovi1copy

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Lopovi2copy

Ovaj brod je koristila Veskova milicija i jurili su ronioce sa njim.

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Milicija11copy

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Milicija21copy

Naravno u najvecoj meri Srbijanske, posto su oni po Veskovim recima najveca pretnja za Crnogorso podmorje i treba ih oterati da rone u Savi i Dunavu
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od Dixie RK Sebastian Uto Maj 05, 2009 7:16 am

E sad ćemo lepo da se zavalimo i da uživamo u pogledu na crnogorske ronilačke gigante i njihovo raščišćavanje računa. Zabavaaaaaaaaaaaa !!!
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Sre Maj 13, 2009 7:12 pm

Evo jos cinjenica, sto se mene tice nemam komentar, ali bih voleo da cujem ako ga neko ima.

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Pobjeda11102000standard
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od medigo Ned Maj 24, 2009 8:40 am

[b]DANAS JE U RONILACKOM SAVEZU CRNE ( DA NEMOZE BITI CRNJA ) GORE DOSLO DO KATASTROFALNOG RONILACKOG INCINDENTA......
Prof. dr. naucnik i ronilacki mag DRAGISA KOPRIVICA je izabran za predsjednika skupstine ronilackog saveza......
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Ned Maj 24, 2009 9:17 am

Onda ste prsli totalno, treba svi da idu u zatvor
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od zensea Pon Maj 25, 2009 3:52 am

Vas ka' zvijeri u kavez a nas ka' vladike na nosila! Laughing
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Pon Jun 08, 2009 7:27 am

Evo jos malo smejurija iz Ronilackog Saveza CG

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu 70godina


Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu 19271907


70 godina razvoja podvodnih aktivnosti u Crnoj Gori
1927 – 1997


„Prvi ronioci obucavani su u Kraljevskoj ratnoj mornarici u Tivtu, davne 1927. godine.“

Crna Gora nije imala Kraljevsku ratnu mornaricu. Pogotovo je nije imala 1927. godine. Te godine i nije bilo Crne Gore. Bila je to drzava koja se drugacije zvala.
Za sve one koji su uredno zavrsili osnovnu skolu nije potrbno objasnjenje. Kada je u pitanju Tivat, on se te 1927. godine nije nalazio u Crnoj Gori, mada se u ovom gradu ronilo znatno ranije nego sto netacno navodi autor ovog pamfleta.
Dovoljno je samo prelistati monografiju Tivatskog ARSENALA i sve ce biti jasno.

„Od tada do 1941. godine odrzano je 7 ronilackih kurseva za oficire, 11 za podoficire i 124 kursa za mornare“.

Da zanemarimo letoriku, ali je 124 „kursa“ za mornare previse, osim ako „kurseve“ nije izvodio poznati profesor sa DIF-a iz Novog Sada. Onda je cak i to moguce.

„Prva ronilacka komora nabavljena je 1933. godine i smjestena je u Kumboru“.

Istina je da je nabavljena 1933. godine, ali nikada nije bila smestena u Kumboru, niti je bila montirana na kopnu.

„Prvi ronilacki klubovi formirani su 1963. godine“,

Apsolutna neistina. Prvi ronilacki klub formiran je 02.08.1965. godine u Herceg Novom i zvao se „BOKELJ“. U Savez za podvodne aktivnosti i sportski ribolov na moru primljen je krajem 1965. godine. Ostatak recenice ne vredi komentarisati.

„Od 1985. godine formiraju se novi klubovi i pokrece se inicijativa da se Savez ronilaca i ribolovaca podijeli na dva sportska saveza, i to: Ronilacki i Ribolovni“.

Apsolutna neistina. Ni jedan dokument iz arhive Saveza ronilaca i ribolovaca Crne Gore iz tog vremena ne ne upucuje na ovu neistinu. To je cista izmisljotina autora ovog pamfleta.





MORE, casopis Saveza za podvodne aktivnosti i sportski ribilov na moru SFRJ, kojeg je savez izdavao tromesecno, uredno je informisao svoje clanstvo o aktivnostima saveza. Bila je to ozbiljna država i ozbiljan savez, tako da nije bilo mesta neistinama i manipulacijama poput ovog pamfleta. Manipulatorima, poput autora ovog pamfleta nije bilo mesta u tom savezu. Zato su i urusivali sve da bi bili glavni u svom feudu i u njemu napravili plodno tlo za svoje prljave rabote, , sami kod sebe polagali ispite za ronilacke kategorije, polagali ispit kod nepostojeceg saveza, i nepostojećeg instruktora saveza, neregistrovanog kluba, cak su postali neki od njih i profesori na DIF-u u Novom Sadu.





„Na predlog Ministarstva sporta, Skupstina Republike Crne Gore 1993. godine donosi Zakon o sportu, cime su se stvorili uslovi da 8 registrovanih ronilackih klubova formira Ronilacki savez Crne Gore“.

U jednoj recenici mnogo neistine:
• Autor ovog pamfleta je zaboravio ili namerno propustio da navede da je pre osnivanja Ronilackog saveza Crne Gore bio formiran Savez ronilaca Crne Gore i da su u isto vreme postojala dva paralelna saveza. Savez ronilaca i ribolovaca Crne Gore, koji je bio clan nacionalnog saveza Savezne Republike Jugoslavije i radio prema PROLAR-u, i time sticao zvanja i diplome od CMAS-a, i Savez ronilaca Crne Gore koji nije bio clan nacionalnog saveza, pa samim tim ni CMAS-a.
Oba saveza izbrisana su iz registra resenjem Ministarstva pravde br.02-1568/1 od dana 06.05.1994. godine.
• Skupstina Republike Crne Gore usvojila je Zakon o sportu 1994. godine, (Sl.list RCG br.13/94), a ne 1993. godine kako to autor zeli prikazati.
• Ronilacki savez Crne Gore osnovan je 24.11. 1994. godine, a registrovan 23.12.1994. godine.
• Osnovana su 2 registrovana ronilačka kluba i 6 neregistrovanih klubova. Prema pomenutom Zakonu o sportu iz 1994. godine za osnivanje saveza potrebno je najmanje tri kluba.
• Kao sto vidite nisu bili stvoreni uslovi za formiranje Ronilackog saveza Crne Gore.

Ostatak teksta ne zaslužuje komentar. Broj od 1500 ronilaca u Crnoj Gori govori sve o autoru ovog pamfleta.

NI MANJEG TEKSTA NI VISE NEISTINE !
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Pon Jun 08, 2009 7:38 am

Jos da zamolim Mediga ako moze da sazna ko je autor ovoga teksta i odakle ovi silni divlji klubovi koji su navedeni, gde li su registrovani, da nisu slucajno i oni u Novom Sadu, u nekom registru za decije zabavnike.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od mr joy Pon Jun 08, 2009 9:11 am

Bogami cudi me kako jos sve to funkcionise. Zar stvarno ne moze niko u Crnoj Gori da stane na put ovakvom kriminalu. Ili svi cute pa probaju da u senci zarade koji dinar.
Medigo jedno pitanje: Da li si cuo za ronilacki "centar" Akurion u Prcnju? Navodno to drzi jedan moj poznanik sa kojim se bas nisam slagao.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od Dixie RK Sebastian Pon Jun 08, 2009 10:07 am

SRDJAN ::Onda ste prsli totalno, treba svi da idu u zatvor

To ste ih Ti i Medigo svojim pisanjem naterali da se ujedine ! Twisted Evil Postoji u psihologiji termin i objašnjenje za takvo grupisanje, ali me sad mrzi da kopam. Bilo kako bilo sad su svi na jednom mestu, institucionalno organizovani.
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Pon Jun 08, 2009 10:32 am

Bas tako Mr Joy, vecini je lakse da plati Veskov reket, okrenu glavu i strpaju pare u dzep nego da se svi pobune i dignu revoluciju, problem je sto niko ne gleda buducnost ronjenja.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od Dixie RK Sebastian Pon Jun 08, 2009 10:37 am

(Znam da nije pristojno citirati sam sebe, ali..) Kao što rekoh u rubrici "Dnevnik ronjenja", ruka ruku mije ! Što bi sad neki Svet Ronjenja, ili bilo ko ko radi takve stvari, zavlačio ruku u svoj džep kad može u tuđi. Obračuna sve što mora da plati Vesku i ekipi, ukalkuliše to u cenu zarona i svi oni budu lepo namireni i srećni.
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od . Pon Jun 08, 2009 12:09 pm

Evo vam jedan predlog. Registrijte ronilacki klub pod nazivom "fvjsdfnbvsjdvfs", sklopite sa njim dogovor oko dnevnika ronjenja, pa mu onda smestite. Ali ni tada mu necete nauditi (mogu da se kladim). Koliko znam covek ima dobre veze u vlasti i niko mu nista nemoze.

Sto se tice Sveta ronjenja, sve i da je tako kao sto kazes, opet su to problemi klubova iz Crne gore i nek ih resavaju sami. Mi u Srbiji imamo dosta problema i bez njih.

Ja znam da necu roniti u CG sa bilo kime nego sa Svetom ronjenja pa makar od Svetog Petra nabavljali dnevnik ronjenja. A znate zasto: Sa njima sam ronio i znam sta mogu da ocekujem. Ostali treba da se dokazu, tj. da neko napise dobre preporuke, i to je vec pola posla do cilja.

Barem ja tako gledam na stvari posle tolike pisanjije o ronjenju u CG.

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Pon Jun 08, 2009 8:18 pm

Ne bi se slozio sa tobom, zar ne bi bilo bolje da kako Svet Ronjenja, a tako i svi ostali odu lepo u nadleznu instituciju, priloze sve neophodne papire, plate drzavi sve sto je propisano, i rade i rone bez ikakvog haraca, nameta ili straha da ce ih neko doci da ih maltretira ili ucenjuje.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Pon Jun 08, 2009 8:23 pm

Pa to je bre legalan kriminal, sta bi ti rekao kada bi ja sada posetio sve klubove u Beogradu i trazio da mi plate reket inace nece moci da rone, da li bi platio i ronio ili bi se pobunio.Ajde sad malo ti budi iskren
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od . Pon Jun 08, 2009 9:00 pm

Ma naravno da je to harac i vladavina sile i naravno da me nervira cela situacija (ipak je CG bliza ne samo geografski) ali ipak je to mesanje u poslove druge drzave (sami su hteli).

Ne zelim da budem pogresno shvacen ali sami neka ciste u svom dvoristu.

A verujem u jos jednu stvar. Da je bilo ko drugi na njegovom mestu, isto bi se tako ponasao. Istorija nas je tome naucila.

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od Dixie RK Sebastian Uto Jun 09, 2009 4:08 am

Svet Ronjenja je najsvežiji koji (ne)svesno propagira sve ono protiv čega se ovde piše, pa ih zato pominjemo. Suština je PRINCIP, a ne ko je sa kim ronio i bilo mu lepo, pa ih sada (neuspešno) zapira.
Dakle, opet se potpuno slažem sa Srđanom, neka podnesu papire i legalno se registruju kao npr. Svet Ronjenja CG i nema nikakvih problema. Ovako svesno pristaju na reket, krše Zakon i pune tuđe džepove, a ovde to sve predstavljaju kao legalnu stvar.
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od medigo Sre Jun 10, 2009 10:09 am

Evo nisam bio tu neko vrijeme, mali sam lutao po i ispod Peljesca isto tako po i ispot Mljeta i stigao nocas... Malo da napisem nesto jer za dva dana idem po Albaniji i Grckoj 15 dana pa necu moci da lajem....Da odgovorim na ronilacki centar u Prcnju, iskreno mislim da nepostoji jer jedini registrovani centar koji je ove zime dobio i evropsku standardizaciju je Marina, znate da to drzi Stariji Vodnik Gacevic. Sve drugo je divlje i neregularno, a vidjecete i sami ovo ljeto kad pocnu inspekcije, lijepo sam vam okacio zakon o sportu RCG koji kaze da je klub za zajebanciju, znaci nema novca, zezanje ponavljam... Dnevnik je porez za Debile i neko dokazivanje i ulizivanje Americkoj ulizici Vesku...Probajte da nadjete neki zakon u CG koji pominje Veskov dnevnik, ustvari pitajte gacevica koji i sad ima pun brod nekih svaba kada je izvadio dnevnik... Pamflet je napravio Vesko, pa gospodo zar neznate da je to tip koji ama bas nista nezna o ronjenju a kamoli o istoriji drzave protiv koje radi, a to se upravo dokazuje...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od medigo Sre Jun 10, 2009 10:15 am

Ma ljudi svet ronjenja to radi na divlje... Pa sami su rekli da su u dogovoru sa za njih gospodinom Veskom...Kad on padne sa kim ce onda da se dogovaraju, onda ce da registruju d.o.o. pa ce zaron kiticu da bude 15eurica sa sve neznam ni ja cim... onda ce i oni od muke kao ja da kuckaju i pisu dopise raznim institucijama da bi se zastitili od sada njima slicnih...
Ali nema veze sve kad tad dodje na svoje, meni more nemogu da uzmu..
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od . Sre Jun 10, 2009 8:44 pm

E Medigo,

Aj napisi nam nesto o Peljescu i Mljetu (kako je bilo i ako imas slike postavi ih) i nesto o tim zaronima u Albaniji i Grckoj. Gde ces ici i kakvi su tereni tamo.

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Svet Ronjenja

Počalji od Svet Ronjenja Pon Jun 29, 2009 6:52 am

Obavestavamo sve clanove foruma da je ronilacki centar Hobotnica sa kojim saradjuje ronilacki klub Svet Ronjenja zvanicno preregistrovan.

Pozivamo sve ronioce iz Srbije da nam se tokom leta pridruze i uzivaju sa nama u podvodnim lepotama crnogoskog primorja.

Veliki pozzz pogotovo onima koji nece imati mogucnosti da negde zarone ovoga leta i kojima ce ovaj forum biti jedina veza sa ronjenjem.

SDT Svet Ronjenja
www.svetronjenja-sdt.rs
Svet Ronjenja
Svet Ronjenja

Broj poruka : 186
Datum upisa : 17.03.2009

http://www.svetronjenja-sdt.rs

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od zensea Ned Jul 19, 2009 7:49 am

eh moj galileo, pa to mora da se zdere sve zivo, red ronjenje, red rostilja. kod nas ti je ronjenje= guca samo fale trubaci da docekaju posle zarona i veselo cheers
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Čet Nov 05, 2009 1:00 am

Vidim da je ova tema malo zaboravljena, pa mislim da je red da je malo osvezimo.

Pogledajte ovu Veselu svesku. Da li je neko imao priliku da cita ovu nazovi knjigu? Pogledajte samo autore i izdavace, sta reci?

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Naslovnastrana

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Zaljubljeniciplavihdubi

Eto to vam je pocetak VESELE SVESKE ILI KNJIGE iz Crne Gore. Ona je vesela samo ako pogledate njene korice. Sta reci o dizajnu korica ove knjige? Svaki komentar je suvisan. Ma koliko je smesna na prvi pogled, kad je otvorite shvaticete da se ne radi o VESELOJ SVESCI vec o FABRICI NEISTINE najblaze receno, da opet ne budem na meti kritizera. Ja cu opet argumentima, a ostali kako hoce. Kako me uvek zaboli kada u nedostatku argumenata i opsteg znanja, o ronilackom i da ne govorim, uvek isti optuze Beogradske ronioce (ili bolje receno "Srbijanske"). I bez dokaza "MISLI" da su iz Beograda.
Nema ovaj magarac cime da misli. Da ima kap mozga ne bi valjao ove lazi i to jos u knjigu. Zamislite da Crnogorski ronilac u 2005. godini prica o brodu "Forverc". Zakljucak o imenu broda izveo je na osnovu natpisa na tanjirima. Pa da je neki ribar dok je ribao bacio flasu Niksickog piva i da je potonula na brod i on je nasao da li bi ga nazvao "Niksicko pivo". Ne mogu da verujem da magarac valja ovakve gluposti. Poznaje li ko od clanova foruma ovog magarca? Odakle mu ovi podaci o brodu? Kako ce u Lojdu imati podatke za nepostojeci brod?
"Na brodu nijesu ostavili ni parce lima". Ima li sada ista od tog broda? SVE JE ODNESENO! Ima li ista istine na ovoj stranici? Ja stvarno tamo nisam nikada ronio, ima li neko nesto reci i objasniti o cemu se radi?

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Podvodnoblago

Da nastavimo dalje

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Predgovor

"Ove godine se navrsilo cetvrt vijeka od osnivanja i postojanja Ronilackog kluba "Niksic"".

Prva recenica pa vec neistina, neka me neko iz SOPAS-a demantuje na osnovu njihove arhive u nekada zajednickoj drzavi. Kada je osnovan ronilacki klub "Niksic"? Ko ima Resenje o registraciji ronilackog kluba "Niksic" iz 1980. godine? Neka ga okaci na forum i demantuje me.

Idemo dalje do sledece gluposti.

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu St8uproljece1941

"Prvi ronilacki odred formiran je u Zupi kod Tivta u proljece 1941. godine, pa se Tivat moze smatrati pretecom na prostorima bivse Jugoslavije, a i sire"

Znaju li ovi ljudi sta je bilo u prolece 1941. godine?
Znaju li ovi ljudi sta je bilo sa Kraljevskom mornaricom proleca 1941. godine?
Kome trebaju ove lazi?
Stide li se ovi ljudi ovih gluposti?
Jesu li ovi ljudi isli u Osnovnu skolu?
Mozda "MISLE" da su ovo pisali Beogradski ronioci?


"Prvi ljekar za podvodnu medicinu u Crnoj gori bio je Nikola Babac, Bokelj iz Meljina. Utemeljivac ronilastva i podvodne medicine, Babac je autor zapazene knjige pod nazivom "Podvodni radovi", koja je postala osnova izucavanja ronilastva".

Ako zanemarimo gramaticke greske, nikako se ne mozemo sloziti sa napisanim da je pomenuti Babac bio utemeljivac ronilastva u Crnoj Gori, kao ni utemeljivac podvodne medicine. Ono sto je najcrnje u ovoj knjizi jeste da njen autor ne zna ni naziv knjige, a da i ne pominjemo ostalo. Knjiga Dr. Nikole Babca iz 1953.godine zvala se RONJENJE I PODVODNI RADOVI

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Ronjenjeipodvodniradovi

A sada da vidimo kako su se pozabavili sa PROLAROM

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Prolarknjiga

Bar su mogli da se potrude da pravilno napisu sta PROLAR znaci, ali s obzirom da su za njega samo culi i da ga nikada nisu videli, a kamoli koristili dobro da su ista i napisali.

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Prolar
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu